• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gevonden: de goedkoopste SL (R232)

Auteur: RubenPriest, gepost 19 mei 2025 om 18:02 – 18 Reacties

Gevonden: de goedkoopste SL (R232)

Wat kost de goedkoopste zevende generaties Mercedes SL?

Herstel. Mercedes-AMG SL moet ik eigenlijk zeggen. Want de zevende generatie SL is niet door Benz, maar door AMG in elkaar gezet. Een fraai ding, met de nieuwste snufjes van Das Haus aan boord. Maar wat als je budget strak is?

Goedkoopste Mercedes SL R232

Dan ben je natuurlijk aangewezen op een occasion. We gingen shoppen op Marktplaats, zoekende naar de goedkoopste SL van de zevende generatie. Het model is nu een aantal jaar verkrijgbaar, waardoor je inmiddels voor een gebruikt exemplaar kunt winkelen.

Dat brengt ons bij deze zwarte Mercedes-AMG SL 43 uit 2022 met 10.730 km op de klok. Ondergetekende is van mening dat je toch minimaal zes cilinders in dit kaliber auto moet hebben zitten, maar strenge Europese regels zeggen nein, nein, nein. Daarom is de SL 43 uitgerust met een tweeliter viercilinder turbomotor.

goedkoopste Mercedes SL

Nou ja, als ie stilstaat zie je het er niet aan af zullen we maar zeggen. Want ik vind de SL echt wel een fraaie koets. Lekker scherp getekend, dat heeft Mercedes-AMG gewoon goed gedaan.

goedkoopste Mercedes SL

Ondanks de vierpitter is het niet behelpen qua vermogen. 381 pk staat tot je beschikking, wat toch wel lekker is. Ondanks het AMG-randje is het een luxe cabrio. Met massagestoelen, 360 graden camera, goede audio. Noem het maar op. Als je de verbrandingsmotor nauwelijks aanspreekt is het heerlijk cruisen.

goedkoopste Mercedes SL

Oh ja, we moesten het over de prijs hebben hè. Ik dwaal af. De goedkoopste zevende generaties Mercedes SL van Marktplaats staat te koop voor 116.900 euro. Dat is nog steeds een sloot geld voor een viercilinder GT. Leuker kunnen we het niet maken.

Misschien nog een paar jaartjes wachten in de hoop dat de afschrijving zijn werk doet. En dan kun je er straks eentje op de kop tikken voor minder dan een ton. Fingers crossed.

Ook interessant!

  • Koop jij deze jong gebruikte AMG V8-roadster?
  • Koop de foutste S63 AMG van Marktplaats
    Koop de foutste S63 AMG van Marktplaats
  • Flaneren in een AMG GT Roadster, wat kost dat?
    Flaneren in een AMG GT Roadster, wat kost dat?
  • Mercedes stoomt SL zonder voorruit klaar voor productie

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

geld, marktplaats, Mercedes, mercedes-amg, occasion, SL

Vorig bericht: « Mercedes-AMG sloopt concurrentie met 1.000 pk super-SUV
Volgend bericht: Wat voor gedrocht is Ferrari hier aan het testen…? »

Lees Interacties

Reacties

  1. vopo zegt

    19 mei 2025 om 18:39

    Een 6 cilinder in dit soort auto’s is nog te billijke ipv van een v8. Maar een 4 cilinder is dat duidelijk niet. Dan zou ik zelf z’n auto nog liever volledig elektrisch rijden.

    Login om te reageren
    • martinus.tussengas zegt

      19 mei 2025 om 19:07

      Oké, doen we verder niks mee, maar bedankt! Bevalt me prima dit blok;)

      Login om te reageren
    • McShineBXL zegt

      19 mei 2025 om 19:13

      Alsof Mercedes ooit een SS (Sport Schwer) zou uitbrengen….

      Login om te reageren
      • thomcarspotter zegt

        19 mei 2025 om 20:27

        Google eens op Mercedes SS 😉

        Login om te reageren
  2. KennOne zegt

    19 mei 2025 om 18:52

    Het zal vast goed rijden (en sturen met een lichtere neus) maar vind een 4pitter echt niet bij de SL passen. Verder wel een serieus mooie bak.

    Login om te reageren
  3. McShineBXL zegt

    19 mei 2025 om 19:11

    Oef das toch wel een heel groot verschil met mijn Z4 G29 2019 die conceptueel hier toch wel heel dichtbij zit. Schitterende auto, daar niet van.

    Login om te reageren
    • ouwedibbes83 zegt

      19 mei 2025 om 19:15

      Denk dat je de SL met de 8-serie cabrio moet vergelijken, Z4 en SLK waren dacht ik elkaars tegenhanger.

      Login om te reageren
      • isleofman zegt

        19 mei 2025 om 21:30

        Gek eigenlijk. 8 serie is juist weer een grotere 4 zitter. Weinig echt te vergelijken met dit. Z4 stuk kleiner en lichter, totaal ander type auto. Voor deze Benz zie ik eigenlijk alleen een alternatief dat qua comfort en rijden een beetje in hetzelfde ballpark zit een s5 cabrio, of de LC500, of Bentley gtc..? misschien…? 8 serie is weer meer de meer de Mercedes S cabrio…. Al was de S in veel opzichten ook weer een klasse apart…. Ik kom er niet helemaal uit 😉

        Login om te reageren
        • emielbruijntjes zegt

          20 mei 2025 om 09:23

          En toch zijn er mensen die de SL en Z4 met elkaar vergelijken en dan kiezen voor een Z4. Namelijk ikzelf. Het zijn allebei sportieve cabrio’s waarmee je lekker kan toeren, en (feitelijk) allebei tweezitters. EIgenlijk wilde ik een SL, maar de viercilinder is het net niet, en de V8 die kost zo’n drie ton, en dat is best aan de prijs, al zeg ik het zelf. Koop je de duurste Z4, dan spaar je twee ton uit. En heb je nog een zescilinder ook, wat toch eigenlijk de beste keus is. Kortom, ik heb na lang wikken en wegen een Z4 gekocht.

          Dat gezegd hebbende: ik houd de prijzen van de SL wel in de gaten. Want het is inderdaad wel echt iets anders dan een Z4, dus daar heb je dan wel weer een punt.

          Login om te reageren
          • TT225man zegt

            20 mei 2025 om 19:18

            Same here. De SL63 kan niet tippen aan het niveau van een S63 cabrio (qua bouwkwaliteit, materialen, luchtvering, etc), maar die worden helaas niet meer gemaakt en is ook helemaal geen vergelijk qua lengte, etc.

            Een nieuwe Z4 M40i is qua bouwkwaliteit vergelijkbaar met de nieuwe SL (dat was met die oude Z4’s wel anders, die waren stuk minder goed) maar een heel stuk gunstiger qua prijs.

            Een M850i/M8 is wel weer een heel stuk beter gebouwd, en komt nog het dichtst bij de bouwkwaliteit van een S63, die net nog een tandje beter is.

            Login om te reageren
  4. isleofman zegt

    19 mei 2025 om 19:47

    Het interessante is dus dat vermogen lekker is, maar dat de beleving van een fijne 6 in lijn of v8 toch vooralsnog altijd hoog op ieders prioriteiten lijstje staat. Dus liever een toffe roffel en wat minder pk’s dan een snellere 4 cilinder oid. Ondanks de bovengemiddelde prestaties van laatst genoemde.

    Login om te reageren
    • degrotemuis zegt

      20 mei 2025 om 05:55

      Bij dit soort auto’s zeker ja. Een roadster GT koop je niet omdat het een praktische auto is, niet vanwege het comfort en ook niet voor de lage prijs, die koop je voor de beleving, het complete plaatje. Daar is de motorbeleving onderdeel van.

      Login om te reageren
  5. butcher zegt

    19 mei 2025 om 20:26

    Het voorwiel op de headerfoto heeft flink camber

    Login om te reageren
  6. rockefellar zegt

    19 mei 2025 om 22:02

    Is dit ding er al weer sinds 2022 (of eerder). Kan me niet heugen dat ik ze wel eens zie rijden. Maar met 10.000 km in 3 jaar tijd is de kans dat je deze auto spot nihil.

    Login om te reageren
    • Roskampies zegt

      19 mei 2025 om 23:10

      Gekkeis dat ik in mijn plaatsje er juist 2 recentelijk waaram. Een licht blauw metalic (oudere man met witte hoed op) en een Zwarte zoals hier met jonge gast erin. Rond het wolderwijd…. Niet het gooi dus.

      Login om te reageren
  7. kniesoor zegt

    19 mei 2025 om 22:19

    En natuurlijk weer zwart-op-zwart. Wie zijn toch die mensen . . . ?

    • zucht •

    Login om te reageren
  8. Dutch79 zegt

    19 mei 2025 om 22:55

    De C63 AMG met 4-pitter is ook geflopt.

    Login om te reageren
  9. flatoutmarten zegt

    20 mei 2025 om 07:17

    Doe mij maar een kleurtje!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North