• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Goed nieuws voor Nederlanders: Dacia gaat een zeer betaalbare stationwagon bouwen!

Auteur: Bas Leesberg, gepost 3 november 2025 om 17:01 – 6 Reacties

Er komt een goedkope gezinsauto aan!

Je zou het niet zeggen als je naar de nieuwverkochte auto’s kijkt, maar er zijn nog altijd Nederlanders die geen crossover willen. Ze gaan liever met een lekker lange stationwagon met het gezin richting Zuid-Frankrijk of de Zweedse woongigant. Dacia is er heilig van overtuigd dat een nieuwe C-segmenter hoge ogen gaat gooien. Daarom krijgen we heel binnenkort een compleet nieuw model te zien: een stationwagon van Dacia!

Het Frans-Roemeens merk is momenteel aan het testen met het nieuwe model. Er is een prototype gespot dat de naam ‘C-Neo’ heeft gekregen. Technisch zou de stationwagon gelijk moeten zijn aan de Bigster en zijn CMF-B-platform. Optisch is het meer een uitgerekte en iets verhoogde Sandero. Natuurlijk komt het robuuste karakter van Dacia terug in de stationwagon. Zie ‘m maar als een Allroad of Cross Country-achtige gezinsbeuker.

Met dank aan de Bigster

De Jogger was een soort station, maar valt onder de MPV’s. Wat heeft Dacia ertoe gezet om nu pas met een echte stationwagon te komen? Nou, Dacia put hoop uit de afgelopen tijd. De Bigster verkoopt boven verwachting goed en is zelfs genomineerd voor de Auto van het Jaar 2026-verkiezing.

De nieuwe Dacia-bazin Katrin Adt vertelt aan AutoCar: ”Onze belangrijkste markt is momenteel het B-segment, maar we hebben ook aanbiedingen in het A-segment en we zijn begonnen in het C-segment en dat hebben we met de Bigster verbazingswekkend goed gedaan.”

Niet iedereen wil een crossover

Goed punt, maar willen we tegenwoordig niet allemaal hoog zitten? De baas van de productontwikkeling ziet iets anders gebeuren. Zijn naam is Patrice Lévy-Bencheton en hij vertelt: “Er is ook een aanzienlijk deel van het C-segment dat bestaat uit ‘niet-SUV’-mensen, die nog steeds op zoek zijn naar een lagere rijpositie, een efficiënter product [dat] minder ‘opzichtig’ is. Voor sommigen is een SUV een beetje opzichtig.”

Wat gaat ‘ie kosten?

Ergens in de komende maanden zou Dacia het nieuwe model gaan presenteren. Een jaar later verschijnt er nog een C-segmenter, maar daar is nog maar weinig over bekend. De belangrijkste factor blijft zijn prijs. Online hebben collega-journalisten het over bedragen onder de € 30.000.

Daarmee zou Dacia concurrent Skoda enorm pijn kunnen doen. De Octavia kost minimaal € 35.990 in Nederland. Als Dacia daar inderdaad € 5.000 onder kan zitten, gaat de lange Skoda het zwaar krijgen. De stationwagon van Dacia zal in elk geval altijd meer kosten dan € 18.200. Dit is het bedrag dat je kwijt bent aan de gewone Sandero. De Bigster kost in Nederland minimaal € 31.000. Zodra wij meer weten, weet jij het ook!

Ook interessant!

  • Bestverkochte auto van Europa wordt binnenkort elektrisch
  • Nederlandse prijs van Dacia Bigster is lekker laag
  • Nieuwe Dacia Spring: meer pk's en nog steeds zo goedkoop
  • Dacia Bigster: waardig vlaggenschip of uitgerekte Duster? #test

Nieuwste artikelen

  • Een Lamborghini Urus met 2 ton op de klok, wat kost dat?
  • Gespot – Een unieke shooting brake op Nederlands kenteken
  • Is de EREV nu al dood? Volgens China wel
  • Dit is de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
FacebookTweetPinLinkedIn

Dacia, Stationwagon

Vorig bericht: « Wat te doen na een kleine aanrijding: praktische tips voor schadeherstel
Volgend bericht: Er valt niet meer te ontkomen aan de focusflitser »

Lees Interacties

Reacties

  1. pignon zegt

    3 november 2025 om 18:55

    Elke Dacia is gewoon een sterke aanbieding. Niet ieders droomauto, maar als je de punten telt komt ie feitelijk altijd bovenaan te staan. Waarschijnlijk ook de nieuwe stationcar

    Login om te reageren
  2. knapzuur zegt

    3 november 2025 om 18:57

    Voor mensen die niet te veel kilometers maken een absolute no brainer, maar een Skoda Octavia rijd toch wel anders dan Dacia Bigster of Jogger, als je meer kilometers maakt is een Kamiq, Octavia of Karow al snel een serieuze optie.

    Login om te reageren
  3. tjorque zegt

    3 november 2025 om 19:46

    Ik ben benieuwd. Niet dat ik er zelf een zou kopen.
    Maar ik ben wel voor een heropleving van het station aanbod… :)

    Nu hebben we een Octavia. De volgende wil ik graag een maatje groter, elektrisch en als de financiële status het toelaat een segmentje hoger.
    Dus als de fabrikanten terug breaks beginnen aan te bieden, komt er hopelijk ook iets leuks en moois op de markt.

    Login om te reageren
  4. Erik zegt

    3 november 2025 om 22:58

    En zo ziet deze eruit

    https://www.actucars.net/en/2025/07/25/exclusive-leaked-image-reveals-dacias-upcoming-compact-car-the-c-neo/

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      4 november 2025 om 15:46

      Maar dat is toch meer een crossover dan een stationwagen?

      Login om te reageren
      • Erik zegt

        4 november 2025 om 22:21

        Het schijnt dat er twee modellen komen, een cross over en een station.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North