
Da’s echt heel veel geld voor een Panda, maar dan heb je wel een goed uitgevoerd exemplaar.
Het is een welbekend fenomeen: auto’s die ooit zo goedkoop doch functioneel waren, worden helemaal tot het uiterste afgetrapt. Dat zorgt ervoor dat goede exemplaren bijna niet bestaan, want wie koestert er nou een auto die je gewoon van A naar B brengt? En doe je dat wel, dan behoort die auto per definitie al bij een unieke schare auto’s, want zonder speciaal verhaal erachter is het dan ook maar een ongebruikt gebruiksvoorwerp. Het blijft een moeilijke tweedeling.
Fiat Panda 4×4
Helemaal als je beseft dat het voor sommige auto’s al te laat is. Als je nu een spotgoedkope Fiat Panda van de eerste generatie koopt, is de kans vrij groot dat je een two-tone exemplaar van de echte lakkleur en roestbruin krijgt. Speciale Panda’s worden daardoor schaars en dat geldt voor dé versie die bijzonder was van de eerste Panda: de 4×4. Met hulp van Steyr-Puch voor het 4×4-systeem werd het een bijzonder geheel. Bijzonder potent ook nog eens en het liefst zo eenvoudig mogelijk.

Fiat Panda door Niels van Roij
Nu is het meer een cultheld en worden goede exemplaren duur. Helemaal als je hem ook nog eens laat pimpen door een Nederlandse designer. Zo bewijst de Fiat Panda ‘Piccolo’ door Niels van Roij. Die laatste ken je wel als Nederlandse designer die bijzonder spul ontwerp op basis van, eh, van alles. Maar in samenwerking met autodealer Kaeve kon er ook een bijzondere Fiat Panda 4×4 vanaf.

Een oude Fiat Panda 4×4 is vakkundig naar het nieuw gebracht om zo tot een unieke speciale editie te komen. Er is er maar één van! Deze blauwe Panda heeft allerlei leuke details gekregen, waaronder velgen in de carrosseriekleur en een accentlijntje over de zijkant. Het echte feestje vindt plaats in het interieur, waar het hele zwikkie is voorzien van tweekleurig leder in wit en lichtbruin. Toegegeven, het staat de Panda puik.






Kopen
Het moet ook wel een beetje puik zijn, want zoals we al verklapten mag deze Fiat Panda 4×4 29.950 euro kosten. Da’s niet alleen duur, het is ook precies even duur als toen het ding voor het eerst geïntroduceerd werd. Toen bood Kaeve hem ook al aan en de Panda wacht nog steeds op een nieuw baasje. Anderzijds is het wel weer twee turbulente jaren verder en is de vraagprijs niet zij aan zij veranderd met de inflatie. Maar het blijft veel geld voor een gerestaureerde Panda uit 1989 in een bijzondere uitvoering. Check vooral de advertentie op Marktplaats om zelf te oordelen.





Zo’n gemiste kans dit. Alles is net niet aan dit ding en een rommelig geheel. Oogt als een verpruts exemplaar zonder visie.
Zo! Dat zat mij al even dwars. Ciao!
Ik vind het er wel leuk uitzien.
Niet €30k leuk, maar wel leuk.
Ik kon mij nog de berichtgeving dan wel introductie herinneren van dit exemplaar en toen dacht ik, dit koopt niemand. Twee jaar lang denkt iedereen er blijkbaar zo over.
Voor zo’n beetje de helft van dit geld staan er mooiere en originele 4×4’s te koop.
Op de één of andere manier klopt het interieur totaal niet met het exterieur. En voor dat geld hadden er wel wat grotere velgen en een verlagingssetje af gekund, lijkt me. Hoeft niet dramatisch te zijn. liever subtiel. En het feit dat het wit van de velgrand nergens terugkomt stoort mij ook wel een beetje. Had dan die velgrand blauw gemaakt, en het hart van de velg zwart.
Een verlagingssetje en grote wielen op een Panda 4×4, dat is net zoiets als een Ferrari F40 verhogen en op terreinbanden zetten.
Die trend van suv’s of 4×4’s verlagen heb ik nooit begrepen.
Verder gaat vrijwel elke auto slechter rijden met grotere velgen. Het is niet voor niets dat ze bij de F1 grotere velgen zijn gaan monteren om de boel af te remmen in het kader van de veiligheid.
Heb hem gezien op Concours d’Elegance twee jaar geleden. Voor dit geld verwacht je een tot in perfectie gebouwd exemplaar dat ver boven de originele boiwkwaliteit uitkomt. Dat is helaas niet het geval. Op details laat hij het echt liggen. Ik snap dat niemand dit geld er voor over heeft.
Met deze Panda wordt je uitgelachen…
Doe mijn er maar ééntje van de de nog veel bekendere ontwerper Giorgetto Giugiaro, die zijn gek genoeg ook minder duur.
Het was toch andersom 😉
https://www.youtube.com/watch?v=5kgFIv__S1s
Ik bied de marktwaarde voor een nette originele, minus de kosten om deze weer netjes en origineel te maken.
Ergens heel erg leuk, maar ergens doet het me ook denken aan “De Grote Beurt” (wie kent ’t nog?)
Dat laatste komt denk ik vooral door die in kleur gespoten steelies.
Zou wel eens willen weten op basis waarvan verkoper meent, dat dit ding EUR 30K waard zou zijn. Vooralsnog zie ik die logica niet.
Dat ding is max € 3K waard, is niets meer dan een opgeknapte oude Panda, met een nieuw bekleed interieur.