
En dat alles moet gebeuren met zijn eerste auto: de Asfanè DieciDieci.
In Italië heeft het nieuwe merk FV Frangivento deze week zijn eerste auto onthuld. De zogenaamde Asfanè DieciDieci is een bijzondere creatie van buitenaardse proporties en zal ongetwijfeld een aantal welvarende excentriekelingen weten te strikken. Of het merk ook daadwerkelijk het hoofd boven water weet te houden totdat klanten hun auto krijgen, dat is uiteraard nog maar de vraag. Voor nu maakt dat weinig uit, want zijn ijsbreker is hier.
Het merk heeft enkele jaren toegewerkt naar de onthulling van de Asfanè DieciDieci. Alweer drie jaar geleden liet Frangivento de eerste beelden zien van het prototype. Destijds was de auto slechts een markant omhulsel. Inmiddels is daar verandering ingekomen, want het bedrijf heeft in de tussentijd een aardig gecompliceerde aandrijflijn in de auto geplaatst.
De Asfanè DieciDieci is, net als de meeste super- en hypercars tegenwoordig, voorzien van elektromotoren. Twee stuks, om exact te zijn. Frangivento heeft de precieze specificatiecijfers vooralsnog niet gedeeld, maar gelukkig is de naam redelijk verhullend. ‘DieciDieci’ betekent in het Italiaans namelijk ’tientien’, oftewel 1010, wat inhoudt dat de curieuze supersportauto 1.010 pk heeft. Volgens de lokale media wordt dit vermogen geproduceerd door een 5,4-liter V10 van Duitse afkomst – mogelijk een aangepaste versie van het blok uit de Lamborghini Huracán en de Audi R8 – en de twee elektromotoren op de voorwielen. Zodoende is de Asfanè DieciDieci een vierwielaangedreven hypercar.
Het ontwerp is getekend door Giorgio Pirola. De Italiaan was naar eigen zeggen pas overtuigd door zijn ontwerp toen hij de schetsen na jaren terugvond en concludeerde dat de auto er niet gedateerd uitzag. De Asfanè DieciDieci wordt volledig met de hand vervaardigd uit aluminium en is tot op zekere hoogte modulair. Het bedrijf laat klanten namelijk aanpassingen toebrengen, waardoor ieder exemplaar in feite uniek genoemd mag worden. Het prijskaartje is dan ook afhankelijk van de wensen van de eigenaar. Naar verluidt moet de Asfanè DieciDieci tussen de 1,1 miljoen en 2 miljoen euro kosten.
https://www.facebook.com/CorriereTorino/photos/pcb.827617237607273/827615994274064/?type=3&theater
Ziet er uit alsof iemand die renders van zijn kleutertekeningen heeft gemaakt.
Klanten kunnen dus aanpassingen aanbrengen zoals een grotere diffuser.
@alfapeter: Because racecar
Dat eigenlijk al het Italiaanse Koenigsegg!
Maar dan van de Aldi
@cossiekiller: van D’N Aldi hè ?
Dat gaat met dit gedrocht niet lukken.
Ridley Scott heeft z’n volgende magic ride voor het a.s. 3de Blade Runner deel. De Fast & Furious franchise slaat deze 4-wieler over.
DagDag DieciDieci
Hopelijk gaan we daar nooit meer iets van horen. Wat een gedrocht.
Je zal met iets beters moeten komen vrees ik..
Het lijkt wel een golf kots van iemand na het eten van een foute mossel. Jezus wat lelijk!
@aquila2003: Nou nou, een Golf… zou bruin heeft VAG het nog niet gebakken.
@aquila2003: ik denk dat de ontwerper deze opmerking zal inlijsten en op z’n inmiddels lege kantoor zal hangen….
Blijven dromen…
Leuke auto voor in GTA
Gaaf! Maar het begint bij een mooi design en dat is in mijn ogen niet gelukt.
Na jaren concluderen dat je ontwerp dus toen ook al niet van die tijd was. En het daarom nu uitbrengen….ik zeg wacht nog even 100 jaar en probeer het nog eens…brrrr
Geachte FV Frangivento, zouden jullie aub volgende keer de krijtjes willen laten liggen? Misschien ligt er een beetje toekomst bij Hotwheels of de speeltjes in Kinder eitjes!
Nou bedankt, m’n hele telefoon onder de kots ?
Man wat is dat ding lelijk… ?
Dacht heel even dat Jesse Klavert lachend op die foto stond.. Doen dacht ik, dat kan nooit.. Een groen linkschmensch lachend bij een v10
@sanderm3: had de zelfde gedachten… De Linkse gekkies
Beetje duur voor een verlaagde tractor!
Lekkere overhang aan voorkant
Lijkt wel een beetje op een peugeot 307 CC die door Leepu onder handen is genomen.
@geoyuri: eerste wat ik dacht. Tupperware peugeot
Stelletje azijn zeikers zijn jullie. Laat die man toch zijn droom verwezenlijken. Commentaar geven is makkelijk een complimentje is kennelijk veel moeilijker.
FV Frangivento Asfenè DieciDieci. Pakkende naam wel. Misschien moet je daarmee beginnen voordat je een auto gaat tekenen; een pakkende naam. Zelfs als je dit knipt en plakt schrijf je het nog fout.
Zeg wat rij jij tegenwoordig?
Euhhh… een ehh, Frangipane Arriverderci geloof ik, weet het niet precies.
“Gelukkig is de naam redelijk verhullend”
Verhullen betekent verbergen. Onthullend is het woord dat je zoekt.
On topic: wat een walgelijk lelijk ding.
Hij is best lelijk.
Wat een lelluk ding
Alleen die verschrikkelijk Hamann velgen uit 2005 al