• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Januari 2009: meer nieuwe auto’s in China dan VS

Auteur: RubenBaeten, gepost 4 februari 2009 om 12:58 – 25 Reacties

Chinese vlag

Oh oh, de nieuwe economie is nu echt de oude aan het overnemen. Afgelopen maand zakten de autoverkopen in de VS wederom verder weg, met als gevolg dat China zichzelf voor het eerst de grootste automarkt ter wereld mag noemen.

Mede dankzij ingestorte verkopen van GM (-49%), Chrysler (-55%), Ford (-40,2%), Toyota (-34,4%) en Honda (-27,9%) verschenen er afgelopen maand in de VS bizar weinig nieuwe auto’s op de weg: zo’n 668.000, het laagste aantal sinds januari 1963. Ondertussen mocht China 790.000 auto’s op kenteken zetten.

We mogen aannemen dat de meeste hiervan ook blijven rijden, aangezien ze daar tegenwoordig ook auto’s maken die niet na een drempeltje uit elkaar vallen. Berg je dus maar voor wederom hard stijgende benzineprijzen, want China gaat als een trein. (via automotive news)

Ook interessant!

  • China
    BREEK: Iedereen mag nu in China auto's bouwen!
  • Porsche gaat voor het eerst auto's buiten Europa maken
    Porsche gaat voor het eerst auto's buiten Europa maken
  • Video: dít is de nieuwe auto van Max Verstappen!
  • Nieuwe MINI! En dit zijn ze nog meer van plan
    Nieuwe MINI! En dit zijn ze nog meer van plan

Nieuwste artikelen

  • Dit kost de elektrische Renault Twingo in Nederland!
  • Ford gooit roer om, cancelt drie elektrische modellen
  • Range, ruimte, knoppen: de Kia EV5 heeft alles. #test
  • Wopke Hoekstra doet water bij de wijn: tóch benzinemotoren na 2035
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, Carmageddon, China

Vorig bericht: « BMW 1-serie cabrio volgens Lumma
Volgend bericht: Gespot: Aston-Martin V8 door de jaren heen »

Lees Interacties

Reacties

  1. KamerOlifant zegt

    4 februari 2009 om 13:17

    Het is ongelofelijk in welke mate de media de wereld heeft geschaadt.
    Omdat zij roepten dat niemand nog auto’s zou kopen vanwege de crisis.

    Gevolg is dat miljoenen mensen nu geen nieuwe auto kopen, puur omdat ze in hun krantje of op hun favoriete TV zender hebben gezien of gehoord dat mensen geen auto’s meer kopen.

    Het moet de mensen duidelijk worden dat je gewoon lekker je ding moet blijven doen, grote investeringen voor de rijken onder ons zijn misschien niet geheel verstandig, omdat je het nu sneller verliest. Maar Jan Modaal moet gewoon lekker z’n nieuwe auto kopen.

    Die laatste zin moet de media gaan roepen, misschien kunnen ze dan nog de schade herstellen die ze zelf hebben aangericht.

    Login om te reageren
  2. KamerOlifant zegt

    4 februari 2009 om 13:30

    oh… roepten moet riepen zijn…

    Login om te reageren
  3. Gnermo zegt

    4 februari 2009 om 13:47

    Helemaal met KamerOlifant eens, ik heb zelf nog weinig van deze “Kredietcrisis” gemerkt in mijn portoomonee.

    Login om te reageren
  4. johnny t-jet zegt

    4 februari 2009 om 14:45

    Nou , de credit crisis is niet ontstaan omdat de media allemaal dingen gingen roepen.
    De geldkraan naar Amerika is dicht . De geld persen doen het niet meer .
    Voor amerikanen is het niet zo verkeerd even pas op de plaats maken , veelal uit zich dat dan in helemaal niets en dat is ook niet goed.

    Login om te reageren
  5. Emerald Green Jag zegt

    4 februari 2009 om 14:58

    KamerOlifant:
    Eens met je betoog! Alleen denk niet dat de media je suggestie zal overnemen. Zij hanteren de gulden regel:”If it bleeds, it leads!”, wat eigenlijk inhoudt dat de media grossier is in slecht nieuwe (maken), omdat ze vinden dat alleen ellende verkoopt, kijkcijfers ophoogt en daarmee sponsoren tevreden stelt (voor commerciële zenders).

    De mensen die bevattelijk voor al deze drama praten elkaar, met veel plezier gevoed door de media, de crisis in.
    Gezonde nuchterheid in deze is zeker geboden!

    De enige symptomen die daarwerkelijk gevolgen zijn van het instorten van de financiële markt-as-we-knew-it is dat (gezonde!) bedrijven moeilijker of geen overbruggingskredieten of exportkredieten krijgen, waardoor er problemen ontstaan in de gehele keten. Banken houden hun hand op de knip en dat is niet goed voor de economie.

    Verder is door het lemmingengedrag op de beurs ook een aantal van onze pensioenbedrijven in moeilijkheden gekomen (90% of minder dekkingsgraad ipv de verplichte 105% of meer) waardoor er tijdelijk minder kapitaal is om de pensioenen op langere termijn te garanderen. Met als gevolg dat nu de premies omhoog gaan, maar de hoogte van het uit te keren pensioen niet.

    Maar goed, weer terug naar de auto’s ;-)
    Doordat bedrijven in problemen komen kunnen ze minder goederen bestellen, wat weer niet goed is voor import/transito/export, waardoor minder vrachtverkeer aanwezig is op de Nederlandse snelwegen.

    Login om te reageren
  6. KamerOlifant zegt

    4 februari 2009 om 15:25

    @johny t-jet:
    Nee, het klopt dat dit niet de oorzaak is van de kredietcrisis, maar het klootjesvolk neemt over het algemeen klakkeloos over wat de media zegt, hierdoor wordt het verergert en gaan gewoon zoveel bedrijven nu plat.

    Het is zaak dat het geld weer gaat vloeien, koop je bij wijze van gewoon ziek..
    Bovendien is het nu ook aantrekkelijker om een auto te kopen, want de prijzen zijn ook sterk gedaald.

    Login om te reageren
  7. Ottoface zegt

    4 februari 2009 om 15:27

    ik denk dat in eerste instantie bedrijven minder autos kopen en niet de burgers

    Login om te reageren
  8. JeMoeder zegt

    4 februari 2009 om 15:29

    Heeft het planmatige communistische kapitalisme het dan nu gewonnen van het hebberige en met name op zelfverrijking gerichtte westerse kapitalisme, is er weer een muur gevallen?

    Login om te reageren
  9. johnny t-jet zegt

    4 februari 2009 om 15:37

    Waarom de Media ???? , die meldt in goede tijden toch ook dat het interessant is om vele dingen te doen omdat dat de gouden tijden eraan komen. Het omgekeerd evenredige en zo hoort het. Dat is journalistiek.
    Daarnaast kan de gemiddelde burger heel goed inschatten wat zijn positie is , onafhankelijk van de media. Mensen zijn intelligent genoeg in deze.
    Dat er nu een overreactie is evident, dat komt wel weer goed. Pas op de plaats, dit is een fantastiche periode kortom.
    Zo konden WIJ toch niet doorgaan. (denkt u ook eens aan de woning bussines)

    Login om te reageren
  10. johnny t-jet zegt

    4 februari 2009 om 15:41

    Kamerolifant ,, zie nu je reactie , dank voor het feit dat je ook mij klootjes volk noemt. Denk , zoals gezegd , dat de gemiddelde mens heel goed kan inschatten wat te doen, met nu zeker een overreactie. Tijd om na te denken .
    We hebben met zijn allen nogal een partij schulden…….en de banken doen ff niet meer jouw nog meer te geven….
    De gemidd.auto is toch gefinancierd ….

    Login om te reageren
  11. johnny t-jet zegt

    4 februari 2009 om 15:44

    In de economie is het zo dat als we met zijn allen , ook de overheid, alle schuld zouden aflossen er geen geld meer bestaat .

    Mischien hebben we , met name de VS, dit iets te goed begrepen.

    Login om te reageren
  12. thom zegt

    4 februari 2009 om 15:48

    Crisis: media of VS die 3 keer zijn BNP aan leningen heeft uit staan.

    Duidelijk: media The bastards !!!

    Tja auto’s worden doorgaans gefinancierd, en dat is nu een beetje lastig zeker in de States.

    790.000 op 1,6 mld of 35.000 op 16 miljoen, nog ff 5 keer zoveel auto’s verkopen en ze zitten op ons niveau :)

    Login om te reageren
  13. thom zegt

    4 februari 2009 om 15:54

    @ Jhonny T-jet

    “We hebben met zijn allen nogal een partij schulden”

    Beetje maar ;) Japan doet et wat dat betreft ook erg goed met een staatsshuld van +- 200% van BNP

    Login om te reageren
  14. johnny t-jet zegt

    4 februari 2009 om 15:56

    dat zijn cijfers , en die hebben ook geen droog brood meer.

    Login om te reageren
  15. Citrofiel zegt

    4 februari 2009 om 16:07

    Hard stijgende benzineprijzen? De olieprijs was de afgelopen tijd juist gedaald omdat de vraag uit China afnam/tegenviel. Met die auto’s zou dat opeens veranderen? Niet in al te sterke mate, denk ik.

    Login om te reageren
  16. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    4 februari 2009 om 16:23

    Ik ben het eens met het verhaal van KamerOlifant, met 1 toevoeging: ‘in Nederland’!

    In de VS is het duidelijk: als men. een auto koopt is dat 99% van de keren op krediet, waarvan 80% dat later niet terug kan betalen.

    In NL was er in het begin de hele ‘waait het wel of waait het niet over discussie’. Met wat meer subtiliteit uit de media was het consumentenvertrouwen een stuk minder geschaadt…

    Daar ben ik 100% van overtuigd!!

    Login om te reageren
  17. Super zegt

    4 februari 2009 om 17:09

    @KamerOlifant
    Zou jij een nieuwe (of andere) auto kopen als je wist dat het bedrijf waar je voor werkte verliezen aan het maken was?

    Login om te reageren
  18. thom zegt

    4 februari 2009 om 18:02

    @ Super

    Tuurlijk is handig, nog ff laatste spaarcentjes uitgeven aan die nieuwe pc. Tot je baas gaat snijden in et personeelsbestand en er een leuke brief op de deurmat ligt. Heb iig een nieuwe pc ;)

    Login om te reageren
  19. Plof@ zegt

    4 februari 2009 om 18:18

    Nog maar net geleden dat China opeens meer auto’s kocht dan Duitsland (rond 2000), toen meer dan Europa en nu meer dan de VS!
    Al met al toch een kliene opsteker voor de veelal Europese en Amerikaanse merken toch. De Chinese merken lopen hier nog niet al te best gelukkig.

    Login om te reageren
  20. Vive la FRANCE! zegt

    4 februari 2009 om 18:48

    Dit is echt slecht nieuws: er worden steeds meer auto’s verkocht in China, terwijl de benzine opraakt. Dit zorgt niet alleen voor hogere benzineprijzen, maar ook zal de benzine eerder opraken en wordt het milieu alleen maar meer vervuild. Tijd voor een oplossing!

    Wat ik trouwens niet snap als ik naar die enorm gedaalde verkopen kijk (-50 % !), waarom? Waarom worden er zo gigantisch veel minder auto’s verkocht, ik begrijp best dat sommige mensen minder geld hebben, en dus ook geen auto kopen. Maar de meesten merken er toch vrij weinig van? Hier in Nederland tenminste merk ik er weinig van, auto’s worden door de crisis alleen maar goedkoper, en dus aantrekkelijker voor ons? Zie ik het nou verkeerd?

    Login om te reageren
  21. KamerOlifant zegt

    4 februari 2009 om 21:21

    @Super:

    Als ik een nieuwe auto van m’n spaarcenten koop, zou ik ‘m zeker halen.

    Zou ik een nieuwe auto met een lening kopen, dan ligt het eraan wat mijn maandelijkse premie zou zijn. Als het bedrijf waar ik werk failliet zou gaan, wil ik niet dat ik dankzij een hoge premie persoonlijk failliet ga, de uitkering die je krijgt is namelijk lager dan je normale salaris. Ik zou de risico’s afwegen, en waarschijnlijk lekker mijn nieuwe auto ophalen…

    Login om te reageren
  22. Timmy zegt

    4 februari 2009 om 23:31

    @Kamerolifant: Zou toch niet te hard roepen met:”je ding blijven doen”. Bij ons op het werk is er een bouw tussen uit gevallen. De volgende zit nog te wachten op zijn vergunning. Dus ik zit nu toch al week thuis omdat er geen werk is. Terwijl er andere gasten echt al de volle 3 weken thuis zitten. (diegene die altijd komen werken krijgen nu voorrang). Bouw viel er ook tussenuit puur door de crisis en mensen het niet meer kunnen betalen. Daar sta je dan als gast. Thuis blijven tot het beter weer is en gestart kan worden met onderhoud en reparaties. Want daar hebben we dan weer belachelijk veel werk in, maar is het weer te koud en te nat.
    Ik weet het klinkt weer als:”het is ook nooit goed voor die mannen in de bouw.” Maar het is wel de kei harde realiteit. Er zijn in Brasschaat al 2 (veronderstel schat rijke Nederlanders) die alles kwijt zijn. Puur door die crisis. 1 dervan had zelfs al nieuwe bedrijfspanden gekocht en een ander huis. Gaat allemaal niet door want der is niks meer.

    Login om te reageren
  23. Matt zegt

    5 februari 2009 om 00:07

    De media hebben het weer gedaan. Wat moeten die dan doen eigenlijk?! Gewoon alleen maar melden wat voor weer het gaat worden, hoe AZ en Ajax hebben gebald en maar gewoon niet scrhijven dat Fortis, of de Royal Bank of Scotland, of heel IJsland bijna failliet gaat? Wat een dom simplisme, excusez le mot.

    Login om te reageren
  24. Timmy zegt

    5 februari 2009 om 10:19

    Ow, nog even kleine kanttekening. Bij ons in de buurt zit er een hele hele grote bouwmatrialen handelaar die ook eigen betoncentrale heeft. Heeft normaal 30 eigen mixers en dan nog hoop kleine zelfstandige die voor hem rijden. Reden 2weke geleden nog maar 7 mixers rond. Al de rest stond gewoon thuis. Overuren opnemen, geen werk voor allemaal.
    De bouwmatrialen afdeling hetzelfde laken een broek. Bellen voor vracht zand en vracht stenen, staltons … stonden tegelijkertijd 2 camions om te lossen. De ene sneller gelost als de andere, gewoon rustig op straat gaan staan en boterhammetjes opeten. Voor de rest toch niks te doen.
    Als gewone man moet je toch ook wel degelijk tikkeltje opletten met wat je doet. Heb eind oktober ook nieuwe Berlingo gekocht. Gaat allemaal wel, en nee niet op krediet. Maar toch, als je nu 3 maand later thuis zit. Toch kei harde realiteits check.

    Login om te reageren
  25. Franco zegt

    5 februari 2009 om 21:43

    @Timmy,

    Gelukkig een normale en bovenal realistische reactie van je!
    Dit i.i.t. die van ‘KamerOlifant’… :roll:

    De Tering naar de Nering zetten heet dat!

    Voor gaat het nog net goed, maar inmiddels wel 50% minder werk! En dan ben ik blij dat ik die W140 nog niet gekocht had!!! En ik weet niet of die ook op korte termijn zal komen (bijtelling omhoog van 15 naar 25 jaar)!!!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North