• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gort

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 29 januari 2019 om 21:58 – 23 Reacties

Afbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gortAfbeelding Koop deze Belly Tank en scheur alle zoutvlakten aan gort

Belly Tank Lakester
Dromen zijn er om in vervulling te laten gaan.

Als er iets bewonderenswaardig is, dan zijn het wel auto’s die door creatievelingen zelf worden opgedroomd en vervolgens in elkaar worden geknutseld. Sinds de uitvinding van de automobiel bouwt de mensheid al zijn eigen wagens en ook tegenwoordig zijn er nog voldoende fanatiekelingen die eigenhandig hun bolides in elkaar sleutelen. Halverwege de vorige eeuw hield men zich in Verenigde Staten in relatief grote aantallen bezig met het bouwen van een specifiek soort apparaat: de zogenaamde ‘Belly Tank‘, of ‘Lakester’. Vandaag kun jij zo een snelheidsmonster kopen.

De Lakester in kwestie is in de jaren ’40 gebouwd met als enige doel om zo snel mogelijk over de zoutvlakte van El Mirage te scheuren. Het apparaat heeft zijn bizarre druppelachtige vorm te danken aan een zeer specifieke manier van bouwen. Zoals de naam doet vermoeden wordt een Belly Tank gebouwd door het brandstofreservoir uit een vliegtuig te zagen en hiervan vervolgens een lichaam te maken. Het is een zeer minimalistische weg om een raceauto te produceren, maar zijn doel vervult hij maar al te goed.

De Lakester waaraan we hier aandacht besteden was oorspronkelijk onderdeel van een Lockheed P-38 Lightning oorlogsvliegtuig en werd na zijn dienst in de lucht geplaatst op het frame van een Ford Model T. Vervolgens werd er een V8 van Ford ingeworpen en verbonden aan een versnellingsbak met slechts drie verzetten, waarvan er één bedoeld was om achteruit mee te rijden. Remmen kun je met dit puike wagentje door aan een hendel in de cockpit te trekken. Hiermee worden de bijgewerkte trommelremmen van een Model A aangetrokken, zodat hij (hopelijk veilig) tot stilstand kan komen. Op volle snelheid kan de Lakester ongeveer een minuut of zeven rijden, daarna is de 7,5-liter tank alweer leeg.

Het apparaat is de afgelopen tien jaar in het bezit geweest van een liefhebber, die hem vijf jaar nadat hij in Californië werd gevonden op de kop had getikt. De Lakester is zojuist aan zijn laatste dag op Bring A Trailer, waar hij destijds ook werd geveild, begonnen. Morgenavond zal de auto onder de hamer gaan en gaat de auto naar de hoogste bieder. Op het moment van schrijven zal de auto van de hand gaan voor 45.000 dollar, maar wij verwachten dat er nog de nodige dollars zullen worden geboden.

Ook interessant!

  • Tesla Model X
    Video - wedstrijdje touwtrekken tussen Tesla Model X en tank
  • Model X wéér vertraagd
    Model X wéér vertraagd. Model S ook.
  • Tesla maakt Model 3 en Model Y nu ook kneiterduur
  • Tesla maakt Model S en Model X kneiterduur

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

bonneville, Ford, model-a, occasion, Techniek, veiling, verenigde-staten

Vorig bericht: « Jaguar Nederland deelt échte rijbereik I-PACE
Volgend bericht: Subsidie EV’s vooral naar ‘de rijke Nederlander’ »

Lees Interacties

Reacties

  1. adyton zegt

    29 januari 2019 om 22:12

    Machtig!

    Login om te reageren
  2. mats106rallye zegt

    29 januari 2019 om 22:19

    Oprecht heel dik!

    Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    29 januari 2019 om 22:20

    Wel een gaaf ding, maar haalt het niet bij de
    Alfa Romeo 40-60 HP Aerodinamica…

    Die doet mogelijk nog meer nog meer denken aan vliegtuigen uit de beginjaren van de luchtvaart met zijn gestroomlijnde aluminium behuizing en is waarschijnlijk nog zeldzamer.

    Login om te reageren
    • tmenges zegt

      29 januari 2019 om 22:26

      @moveyourmind: ik schoot in de lach toen ik m opzocht lijkt idd op zo’n bakkie onder een zeppelin

      Login om te reageren
  4. tmenges zegt

    29 januari 2019 om 22:21

    Echt een verschrikkelijk gaaf apparaat! Straalt pure snelheid uit.

    Login om te reageren
  5. gandini zegt

    29 januari 2019 om 22:24

    Ik zou na aankoop direct langs de RDW gaan en bloedserieus vragen of ze dit voor mij op kenteken willen zetten. Niet dat het gaat lukken natuurlijk, maar de verbazing op hun gezichten zal onbetaalbaar zijn.

    Login om te reageren
    • joostie zegt

      30 januari 2019 om 12:06

      @gandini: 1 centrale voorlamp, 2 mini knipperlichten, achterlichten erop en klaar!

      Login om te reageren
  6. dirkv zegt

    29 januari 2019 om 22:24

    Heel gaaf apparaat maar dit moet je niet onder je kont willen, er blijft weinig van je over bij een klein mis stapje.

    Login om te reageren
  7. basman147 zegt

    29 januari 2019 om 22:26

    Machtig mooie dingen. Een dingetje echter, de brandstoftank wordt niet uit een vliegtuig gezaagd, maar de basis is een droptank die extern werd opgehangen. Doordat ze extern worden opgehangen is maar een ding belangrijk, namelijk zo min mogelijk drag en daardoor zijn ze zo geschikt voor een lakester. En uiteraard kostten ze na ww2 niks meer, ook niet onbelangrijk.

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      30 januari 2019 om 10:24

      @basman147: Je weet er wat van (of google-t goed).
      Is er dan niemand op het idee gekomen om ook wat bubbels / kappen rond die banden te maken? In de jaren 30-40 hadden ze bij die echt luxe druppelvormige road/race-monsters toch al door dat dat werkte?

      Login om te reageren
  8. alassad zegt

    29 januari 2019 om 22:33

    Maar wat is de max snelheid?

    Login om te reageren
    • O plaat zegt

      29 januari 2019 om 22:53

      @alassad:
      Met een flathead Ford V8 uit die jaren werden snelheden tot de 300km/uur gehaald op zoutvlaktes.
      Even googelen leert mij dat het snelheids record voor een flathead Ford V8 in 1951 verbroken werd door een dergelijk voertuig. De Edelbrock Xyduas so-cal special haalde 320km per uur met de zelfde Ford Flathead.

      Login om te reageren
      • alassad zegt

        30 januari 2019 om 00:16

        @shiva: muchas gracias!

        Login om te reageren
  9. O plaat zegt

    29 januari 2019 om 22:40

    Een paar jaar terug heb ik naast zo’n hod rod gestaan. On bekrachtigde trommelremmen, geen stuurbekrachtiging, een zetel die bestond uit een staalplaat die gevormd was naar een kuipzetel, starre achter as, geen gordels, rol beveiliging of versteviging van de body. Echt respect voor de petrolheads die daar plankgas in durfden rijden. Ik zou er de spreekwoordelijke cojones niet voor hebben.

    Login om te reageren
  10. slowland zegt

    29 januari 2019 om 22:54

    A vehicle for real daredevils and lunatics!

    “gebouwd met als enige doel om zo snel mogelijk over de zoutvlakte van El Mirage te scheuren”….. En te hopen dat je het er dan levend vanaf brengt. GE-WEL-DIG!!

    Login om te reageren
  11. Dutchdriftking zegt

    30 januari 2019 om 06:06

    Geniaal ding!

    Login om te reageren
  12. tenaci zegt

    30 januari 2019 om 06:36

    Gaaf met een echte flathead zijklepper van Ford! Gisteren nog een in Wheeler Dealers gezien. Machtig mooi blok!

    Login om te reageren
  13. jerudo zegt

    30 januari 2019 om 06:38

    Hele mooie doodskist. Machtig apparaat, dat weer wel natuurlijk.

    Login om te reageren
  14. aquila2003 zegt

    30 januari 2019 om 10:34

    Niet zozeer een uitgezaagde tank, maat een onder het vliegtuig hangende (belly) reservetank die afgeworpen kon worden als ie leeg was.

    Login om te reageren
  15. ghost zegt

    30 januari 2019 om 11:31

    Hebben!!

    Login om te reageren
  16. sabrerator zegt

    30 januari 2019 om 16:18

    Dit vind ik wel zó geweldig!

    Login om te reageren
  17. julez zegt

    31 januari 2019 om 09:54

    WHAT. Dit ding is verkocht voor $103.000!?

    Voor dat geld laat je toch eentje bouwen met nog veel betere specs… Enige wat je dan mist is de historie. Wat een geld…

    Login om te reageren
  18. p993 zegt

    2 februari 2019 om 15:38

    Doet me denken aan oude auto union racer…was het een V16?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North