
Gaat Apple-hater Musk dan toch overstag?
Elon Musk heeft niet zo voor met Apple. Het iBedrijf shopte er lustig op los bij Tesla. Niet om de hard- of software over te nemen, maar om personeel weg te snoepen. Dat deed Apple voor het Project Titan, het idee om een iAuto te bouwen. Inmiddels weten we dat die auto er niet komt, maar dat doet niets met de mening van Musk over Apple. En toch zou hij zomaar eens binnenkort overstag moeten gaan.
Er zijn namelijk indicaties voor een toevoeging van Apple CarPlay aan de interieurs van de miljoenen Tesla’s wereldwijd. Bloomberg brengt het gerucht de wereld in. Tesla zou volgens de nieuwswebsite intern aan het testen zijn met Apple CarPlay. Er zou nog geen besluit zijn over een implementatie in nieuwe of bestaande auto’s.
Apple CarPlay Ultra
Het is belangrijk om te weten dat Tesla test met Apple CarPlay en niet met de Ultra-versie. De nieuwe variant neemt zo’n beetje het hele interieur over. Tesla heeft niet voor niets zijn eigen infotainmentsysteem met alle toeters en scheetzakken van dien gemaakt om overschaduwd te worden door Apple. En Tesla is niet de enige. Eerder hebben tal van merken zich uitgesproken tegen Apple CarPlay Ultra.

Ook opvallend: volgens Bloomberg zou Tesla expliciet Apple CarPlay onderzoeken. Android Auto blijft voor nu buiten beschouwing. Zouden er geen Tesla-werknemers met een Samsung rondlopen? Of is het aandeel Android-gebruikers onder Tesla-klanten zo klein dat het niet nodig is?
Zoals met alles wat er rond Tesla speelt weten we waarschijnlijk pas of CarPlay naar je EV komt zodra Tesla een update uitvoert. Om dus antwoord te geven op vraag: krijgt Tesla eindelijk Apple CarPlay? Voorlopig niet, maar de eerste indicatie voor de komst is er wel. Wanneer we meer weten, delen we het met je.
Via Car And Driver





De vergaande integratie van de auto (Superchargers toevoegen aan een lange route, accu verwarmen op basis van de geprogrammeerde route, het ontbreken van Netflix in Carplay etc) in het systeem zelf zorgde ervoor dat ik Carplay niet echt miste.
Idem, maar dan in combinatie met Android Auto.
Het navigatiesysteem en de muziekapps in het systeem zijn zo goed dat ik geen meerwaarde zie voor het integreren van smartphonesystemen.
Ik denk ook niet dat ik bij Renault of Volvo Android Auto aan zou zetten gezien die wagens ook al Android draaien met bijhorende apps.
De vraag is alleen: wat heeft Jessica er mee te maken?
maar 3lon heeft toch geweun een iPhone
Er wordt vaak eerst getest met iphones ipv android, heeft 2 redenen:
iOS is meer gesloten, strengere regels. Dus als je daarvoor ontwikkelt voldoe je vrijwel automatisch ook aan de regels op Android, andersom is dat niet het geval.
Ten tweede zijn er veel minder modellen iphones. Tientallen om rekening mee te houden, ten opzichte van duizenden verschillende Android toestellen. Maakt testen ook wat makkelijker.
Ikzelf gebruik liever Android, maar het feit dat ontwikkelaars functies vaak eerst naar iOS brengen is wel een nadeel.
Maar dit is telefoon projectie. Het is de telefoon die het moeilijke werk doet, het infotainment hoeft met geen telefoon rekening te houden, gewoon een API aanbieden.
Als iPhone gebruiker kan ik je zeggen het werkt allemaal best aardig (hoewel iOS inmiddels veel te veel onzin heeft) maar het is allemaal zo godsgruwelijk duur, dat is pas echt een nadeel.
Gvd, is dat werkelijk het ‘dashboard’ in een Tesla?! Dat kan toch niet echt zijn?! Hilarisch!
Eens, wat een lelijk stuur en scherm. Ergens wel jammer, ik overwoog lang geleden wel eens een Tesla model 3 als goedkope 2e auto, maar het interieur is zo schraal dat ik het echt niet wil.
Geen schakelpookje maar een swipe van R/N/D op een scherm, geen fysieke richtingaanwijzer-stokje, alles via het scherm voor temperatuur, ik hou het niet echt bij wat in welk model zit want ik hoef het niet. Geen Carplay zie ik ook als nadeel. Zelfs Microsoft Teams is nu in Carplay beschikbaar, verrassend genoeg.
Lang geleden hadden Tesla’s nog gewoon een schakel pook en richtingaanwijzer. Alleen de model 3 highland had geen richtingaanwijzer hendel. Inmiddels heeft de model 3 die ook weer terug.
Het is inderdaad een minimalistisch interieur maar het werkt wel allemaal. Ik heb nog nooit een auto gehad waarbij de software zo feilloos werkt als in onze model 3.
Is dat een verassing? Is al heel lang bekend toch. Het is als kia in de jaren 0. Heel fijne motoren, crappy interieur.
Nee, er gaat toch niks in de fik?