• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Spanje 2018

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 12 mei 2018 om 16:03 – 40 Reacties

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Spanje 2018


We zijn terug in Europa!

Na de eerste vier Grand Prixs van het jaar lijkt Mercedes haar ultra-dominante status verloren te hebben. Goed, de eerste wedstrijd hadden ze eigenlijk moeten winnen, maar in de overige races moesten ze wel degelijk hun meerdere erkennen in Ferrari en Red Bull. Nu de Formule 1 terug in Europa is, kunnen de teams eindelijk hun grote upgrades meenemen. Dit lijkt goed uit te pakken voor de Duitse equipe. In de eerste twee vrije trainingen waren ze met grote voorsprong de beste, en ook in de derde vrije training stonden beide Silberpfeilen bovenaan.

Afgezien van de dominantie van Mercedes dit weekend, hebben we een reeks bijzonder hectische trainingsessies achter de rug. Op de vrijdag vloog de ene na de andere coureur van de baan, maar tot heftige klappers kwam het niet. Tot vandaag, toen Brendon Hartley zijn Toro Rosso met een flinke vaart in de muur parkeerde. De wagen was dusdanig toegetakeld (ha!) dat de Nieuw-Zeelander niet deel kon nemen aan de kwalificatie. Hartley was echter niet de enige met problemen, want eerder dit weekend hadden zowel Raikkonen als Verstappen met technische problemen te kampen.

Genoeg gepraat, tijd om te kwalificeren.

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Spanje 2018

Q1
Van de grote teams is het Ferrari die haar tijd direct gebruikt om een aantal rondes te rijden. Het is dan ook niet verbazingwekkend dat we binnen enkele minuten zowel Vettel als Raikkonen bovenaan de lijst vinden. Het dochterteam onafhankelijke team Haas sluit op meer dan een seconde aan. Wanneer Mercedes naar buiten gaat en de eerste tijden op de borden zet, rijden ze verrassend genoeg niet naar de eerste tijd. Zowel Bottas als Hamilton voegen zich achter de Fin van Ferrari, die op dat moment al een tijd genoteerd heeft die twee seconden sneller is dan de poletijd van Hamilton van vorig jaar. Bizar.

Max Verstappen’s eerste poging, die ondanks zijn elektrische gremlins gemakkelijk aan de kwalificatie heeft kunnen beginnen, landt hem op de vijfde positie. Verder achterin de het veld gaat het erom spannen. Hoewel we nog ruim vijf minuten te gaan hebben, lijken alleen Williams, Hartley en Hulkenberg Q1 niet te kunnen verlaten. De Duitser lijkt te kampen met bakproblemen. Terwijl de Hulk zijn weg terug naar de pitstraat vindt, knalt Max naar P2. Mercedes zakt steeds verder naar onder en belandt zelfs achter de beide Ferrari’s en Red Bulls.

Met één minuut te gaan probeert Hulkenberg het een laatste keer, nadat hij in de pitbox vermoedelijk zijn versnellingsbak heeft laten resetten. De Duitser drukt Esteban Ocon in de gevarenzone. Ocon weet zich eruit te wurmen, waardoor Vandoorne erbuiten gedrukt wordt. De Belg weet op zijn beurt weer Hulkenberg te elimineren. Zonde, maar helaas. Tegelijkertijd knalt Stroll van de baan, in zijn dweil van een Williams. Gele vlag, sessie voorbij.

Voetnoot: Leclerc is goed bezig en wast zijn teamgenoot met liefst acht tienden(!) de oren. Alonso en Sainz voelen het thuisvoordeel. Beide Spanjaarden hebben enkele posities voorsprong op hun stalmaatjes.

Afvallers: Hulkenberg, Ericsson, Sirotkin, Stroll, Hartley
Snelste ronde: Vettel, 1:17.031

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Spanje 2018

Q2
Om even te beseffen hoeveel sneller de auto’s dit jaar zijn: zelfs de Haas’ beginnen de tweede kwalificatie met rondes die ruim sneller zijn dan Hamilton’s polerondje van vorig jaar. Magnussen en Grosjean beginnen met een 1:18.0. De crash van Stroll is in de tweede sessie overigens nog steeds te merken; Hamilton klaagt dat de marshals beter hun best hadden moeten doen en dat de baan nog vol ligt met grind.

Vettel opent meteen sterk en noteert een 1:16.802 op de borden en klimt naar P1. Achter hem zijn het, in slagvolgorde, Raikkonen, Bottas, Hamilton, Verstappen en Ricciardo. Als het iets stiller is op de baan, imponeert Leclerc met een dertiende positie. De Monegask bevindt zich echter meer dan een halve seconde van de top tien. Force India doet het niet veel beter. Het team is te goed voor de achterblijvers, maar te slecht om het gevecht aan te gaan met de kop van het middenveld. Gasly weet eveneens geen potten te breken en vestigt zich op P15. Het tegenovergestelde klopt voor Haas, die op dat moment duidelijk het vierde beste team zijn. Op dezelfde band als de drie beste teams scharen de Amerikanen zich er nog geen halve seconde achter.

Buiten de top tien verandert er weinig. Niemand in de gevarenzone weet eruit te springen, maar onderling wisselen ze wel van positie. Interessant is dat de volledige top tien morgen op de soft band mag starten. Tenslotte oogt Ferrari, in tegenstelling tot in eerdere sessies, buitengewoon sterk. Ligt er een pole position op de loer?

Afvallers: Vandoorne, Gasly, Ocon, Leclerc, Perez
Snelste ronde: Vettel, 1:16.802

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Spanje 2018

Q3
Grosjean vuurt het openingssalvo, maar enkele seconden later schuift Ricciardo hem achter zich. Verstappen is maar net sneller dan de tijd van de Australiër. Hamilton niet, die is véél sneller. De Brit rijdt een 1:16.491 en stelt zich daarmee ver boven de rest op. Bottas, die eerder in het weekend behoorlijk snel oogde, komt niet verder dan een 1:16.909. Het was voor velen duidelijk een onstuimige eerste run.

Opmerkelijk is het feit dat Ricciardo, met nog vijf minuten te gaan, op de hardere (soft) band naar buiten gaat. Het is nog maar de vraag of hij er tijd mee zal winnen, maar het is het proberen waard. De honingdas begint zijn ronde niet bijzonder snel, maar eindigt hem met slechts twee duizendsten achter de tijd van Max. Totdat Raikkonen verbetert en de Nederlander naar P3 verschuift. Een oppermachtige Hamilton noteert een 1:16.171, met Bottas erachter op P2. Ook Vettel weet niet aan de tijd van Mercedes te komen. Waar de Duitsers het ineens vandaan toveren weet niemand, maar één ding is zeker: ze zijn terug. Gaap.

Snelste ronde: Hamilton, 1:16.171

Uitslag
1. Hamilton
2. Bottas
3. Vettel
4. Raikkonen
5. Verstappen
6. Ricciardo
7. Magnussen
8. Alonso
9. Sainz
10. Grosjean
11. Vandoorne
12. Gasly
13. Ocon
14. Leclerc
15. Perez
16. Hulkenberg
17. Ericsson
18. Sirotkin (+3 voor klapper met Alonso in Bakoe)
19. Stroll
20. Hartley (geen tijd)

Ook interessant!

  • Grand Prix Zandvoort
    Er komt GEEN tweede Grand Prix op Zandvoort
  • Stand na GP Abu Dhabi 2021
    Stand na GP Abu Dhabi 2021 en 8 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Saudi-Arabië 2021: plus 6 dingen die ons opvielen
  • Bestel vanaf morgen je kaarten voor de Dutch GP 2022

Nieuwste artikelen

  • Heeft Ford alle interesse in Europa verloren?!
  • Deze dure Chinees verkoopt beter dan BMW en Mercedes
  • Fastned installeert snelste lader van Nederland langs de A6
  • Waarom je auto slecht start als het koud is (en wat het écht oplost)
FacebookTweetPinLinkedIn

daniel-ricciardo, Ferrari, Formule 1, Kimi Räikkönen, Lewis Hamilton, Max Verstappen, Mercedes, Red Bull Racing, sebastian-vettel, spanje, Valtteri Bottas

Vorig bericht: « Autoblog advies: epische roadtrip-auto voor zeer weinig geld
Volgend bericht: Special: Ducati Monster »

Lees Interacties

Reacties

  1. revstars-net zegt

    12 mei 2018 om 16:13

    Waarom ging Ferrari ook niet op de super softs zoals Mercedes en Red Bull in Q3?

    Login om te reageren
    • ikschrijfookoverautos zegt

      12 mei 2018 om 16:15

      @revstars-net: Klein verschil, waarschijnlijk een kwestie van voorkeur.

      Login om te reageren
    • lincoln zegt

      12 mei 2018 om 16:16

      @revstars-net:

      Na-apen is gay ..

      Login om te reageren
      • maferick74 zegt

        12 mei 2018 om 16:21

        @lincoln: je bent zelf gay

        Login om te reageren
        • maferick74 zegt

          12 mei 2018 om 16:21

          @maferick74: ..

          Login om te reageren
          • lincoln zegt

            12 mei 2018 om 16:23

            @maferick74:

            Goedzo na-aper ..

            Login om te reageren
            • BrutaalAapje zegt

              12 mei 2018 om 17:07

              Nog een lange weg te gaan in de evolutie…

              Login om te reageren
      • neleev zegt

        12 mei 2018 om 17:50

        @lincoln: denken dat gay een scheldwoord is, wauw

        Login om te reageren
        • Robert zegt

          12 mei 2018 om 17:58

          @neleev: triest genoeg dat het klaarblijkelijk mag blijven staan hier…

          Login om te reageren
          • lincoln zegt

            12 mei 2018 om 18:09

            @rrrobert:

            Complete onzin ..

            Mensen met een mening over velgen kleurtjes en interieur zijn ook welkom op autoblog ..

            Login om te reageren
            • leovreenen zegt

              12 mei 2018 om 18:50

              @lincoln: n f1 interieur…

              Login om te reageren
            • baardmijt zegt

              12 mei 2018 om 21:25

              @lincoln: Velg kleuren en interieurs zijn keuzes.

              Login om te reageren
              • lincoln zegt

                12 mei 2018 om 21:52

                @baardmijt:

                Na-apen ook ..

              • baardmijt zegt

                12 mei 2018 om 21:54

                @lincoln: Dit ging niet over na-apen. Maar neem gerust het laatste woord.

          • cloverleaf zegt

            12 mei 2018 om 20:30

            @rrrobert: Houd toch op met je policor gezeur. We moeten eens leren om niet bij alles gelijk verontwaardigd te zijn. Een iets dikkere huid en wat acceptatie vermogen zou de Nederlander, Medelander en Gaydelander bijzonder goed doen.

            Login om te reageren
            • vonklausenburg zegt

              12 mei 2018 om 21:25

              @cloverleaf: Precies, het is net als een dickpic. Hoeft niets mis mee te zijn, maar als je moeder ‘m ontvangt is het wel naar.

              Login om te reageren
              • porker zegt

                12 mei 2018 om 23:24

                @vonklausenburg: Owkee….

            • duckmefaddy zegt

              13 mei 2018 om 12:26

              @cloverleaf: ik heb je geliked, geunliked en weer geliked, zodat ik je bericht tenminste 2x kon liken! 1x is niet voldoende

              Login om te reageren
              • Yzord zegt

                13 mei 2018 om 13:13

                @duckmefaddy: je kan helemaal niet unliken ?

  2. viezefreddyw zegt

    12 mei 2018 om 16:20

    Merkwaardig dat ze in Q3 met de soft rijden. Lijkt me niet helemaal de bedoeling dat het verschil marginaal is.

    Mercedes heeft de snelheid weer teruggevonden lijkt het en is topfavoriet voor morgen. Ik denk dat er voor Red Bull niet meer in zit dan een plek 5. Laten we hopen op wat moois.

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      12 mei 2018 om 17:23

      @viezefreddyw: ligt eraan of de tijden van gisteren representatief waren. Mercedes was de snelste over één ronde, maar Ferrari en Red Bull waren sneller in de long runs, in de volgorde 1) red bull 2) ferrari 3) mercedes.

      Mócht dat nou morgen ook zo zijn kan het nog spannend worden.

      Login om te reageren
      • bassx zegt

        12 mei 2018 om 18:02

        @jaapiyo: Mercedes draait vrijdags de motoren dicht sinds ze niet meer “oude” motoren op vrijdag mogen gebruiken. Het is dan ook een slechte indicatie…

        Login om te reageren
    • Edge zegt

      12 mei 2018 om 21:56

      @viezefreddyw: Barcelona is een eigenlijk ook geen heel representatieve graadmeter dit jaar. Het circuit heeft in de winter een gloednieuwe asfaltlaag gekregen. In maart bleek tijdens de wintertests dat die nieuwe asfaltlaag in combinatie met het Pirelli-rubber niet altijd een goede combinatie was. Een aantal teams had het probleem dat de banden snel oververhit raakten, waarbij Mercedes veruit de meeste problemen had en de Ferrari juist heel vriendelijk voor de banden was. Pirelli heeft naar aanleiding daarvan besloten om voor de races in Spanje en Engeland en Frankrijk (waar vergelijkbare asfaltlagen liggen) banden met een iets dunner profiel mee te nemen, zodat ze de warmte wat makkelijker kunnen afvoeren.
      De komende races wordt er weer met de normale Pirelli’s gereden, dus dan kunnen we pas echt oordelen in hoeverre de snelheid van Mercedes aan de updates toe te wijzen is en in hoeverre de dunnere Pirelli’s een bijdrage leveren.

      Login om te reageren
  3. st220 zegt

    12 mei 2018 om 16:22

    Ik dacht dat de heren van Ziggo aangaven dat er een ‘absoluut geweldadige’ update aan zat te komen?

    Login om te reageren
    • racerx zegt

      12 mei 2018 om 16:42

      @st220: Ze moeten toch wat om kijkers te trekken nu de part-time F1 fans na een paar mindere Max races afhaken…

      Login om te reageren
    • cloverleaf zegt

      12 mei 2018 om 20:32

      @st220: Is toch ook zo, als je vergelijkt met de tijden van vorig jaar? Iedereen denkt maar dat enkel RB evolueert…

      Login om te reageren
    • Erik zegt

      13 mei 2018 om 07:44

      @st220: slecht journalistiek onderzoek, ze waren de andere teams vergeten te bekijken.

      Login om te reageren
  4. joortje2 zegt

    12 mei 2018 om 16:22

    PartyMode?

    Login om te reageren
  5. jeebee zegt

    12 mei 2018 om 16:27

    die Botas is de laatste tijd ook verrassend rap.

    *off topic* hoor net Max Duits praten op RTL. Niet om aan te horen. Maar alles wordt ook nog steeds nagesynchroniseerd in Duitsland? Zit engels nog steeds niet in het lespakket van de Duitsers?

    Login om te reageren
    • joost1234 zegt

      12 mei 2018 om 16:36

      @jeebee: In Duitsland is het inderdaad gebruikelijk ipv ondertiteling alles in t duits over te praten.

      Login om te reageren
  6. ericd zegt

    12 mei 2018 om 16:31

    Uitrijden de race, moet z’n eerste instinct zijn. Potentiële crashes uit de weg gaan. Loeren op kansen gedurende de race… Yep, zoals team mate Ricciardo pleegt te doen.

    Login om te reageren
    • lekkerlinksrijden zegt

      12 mei 2018 om 17:14

      @ericd: zit niet in zijn aard, en daar ben ik meer dan blij mee. Tenminste een beetje spektakel ipv een optocht

      Login om te reageren
  7. wilbertg zegt

    12 mei 2018 om 22:15

    Even off topic, maar wel race gerelateerd: Geen berichten op Autoblog over de 24 uur van de Nürburgring, die nu ook bezig is?

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      13 mei 2018 om 07:45

      @wilbertg: Max doet daar niet mee hoor …

      Login om te reageren
    • Yzord zegt

      13 mei 2018 om 13:15

      @wilbertg: whut?

      Login om te reageren
  8. maferick74 zegt

    12 mei 2018 om 22:51

    Ik had gelezen ergens dat ze bij redbull iets hadden meegenomen waarbij de achterstand weg zou worden gewerkt. Dat komt er pas morgen op? Oh nee toch niet hmm

    Login om te reageren
    • cthijs zegt

      12 mei 2018 om 23:43

      @maferick74: vleugels denk ik

      Login om te reageren
  9. cthijs zegt

    12 mei 2018 om 23:40

    Ik snap nu helemaal niet meer waarom de gridgirls weg moeten nu ik naar het euro songfestival heb zitten kijken met name de presentatrices

    Login om te reageren
    • henk_he zegt

      13 mei 2018 om 09:00

      @cthijs: ik neem aan dat je MEE MOEST kijken, of was ’t vrijwillig? ?

      Login om te reageren
    • Yzord zegt

      13 mei 2018 om 13:16

      @cthijs: niks mis met een pare hete dames die om je wagen heen krioelen ?

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North