
Althans, dat hoop je want eindelijk is de nieuwe A16 Rotterdam open!
Na zes jaar bouwen, boren en asfalteren is het zover: de nieuwe A16 Rotterdam is open. Hoera! Vanochtend vroeg, klokslag 04.00 uur, mocht het eerste verkeer eindelijk de gloednieuwe snelweg op. Tenminste, richting het zuiden. De rijrichting naar de andere kant opent eind deze maand.
Wie vanuit Rotterdam naar Dordrecht of Breda rijdt, kan voortaan gebruikmaken van elf kilometer fonkelnieuw asfalt. Een huzarenstukje van de Nederlandse infrastructuur. Want de afgelopen zes jaar werd er hard gewerkt aan deze nieuwe weg. Hoogtepunt is een tunnel die onder het Lage Bergse Bos doorloopt.
Nieuwe A16
De snelweg is gebouwd in een druk bewoonde omgeving. Voor Rijkswaterstaat was het een doelstelling om met een nieuwe snelweg lucht te geven aan de verkeersdrukte rondom Rotterdam, maar tegelijkertijd moest de omgeving zoveel mogelijk ellende gepaard worden. Dat is met de nieuwe A16 redelijk gelukt, met name door een tunnel onder een bos te laten doorlopen. Niemand die het merkt.
De A16 is meer dan zomaar een uitbreiding. Het is een compleet nieuwe verbinding aan de noordkant van Rotterdam, bedoeld om de drukte op de A13 en A20 te verlichten. In de praktijk betekent dit dat het verkeer tussen Rotterdam in de richting van Dordrecht en Breda minder met eindeloze files te maken moet krijgen bij Overschie of Terbregseplein.
De route sluit aan op de A13 bij Rotterdam The Hague Airport en loopt via de nieuwe Rottemerentunnel naar de A16 bij het Terbregseplein. De komende weken worden gebruikt om de laatste werkzaamheden af te ronden.
Als alles volgens planning verloopt, kan ook het verkeer richting Delft en Den Haag vanaf maandag 27 oktober om 5.00 uur de weg op. Dat betekent wel dat de bestaande A13 en A16 in noordelijke richting komend weekend dichtgaan, net als de N209 richting Rotterdam The Hague Airport. Leuker kunnen ze het niet maken.
Met de openstelling van de A16 krijgt Rotterdam weer lucht. Het project begon in 2019 en na al die jaren is dan eindelijk het moment daar. De verwachting is dat de drukte op de A13 aanzienlijk afneemt, zeker in de spits. Petje af voor alle dames en heren die de afgelopen jaren hard hebben gewerkt aan deze nieuwe snelweg om dit voor elkaar te krijgen.





Het enige wat werkt tegen files is, dat als mensen thuis kunnen werken, dit vanuit de overheid en werkgevers ook gestimuleerd wordt. Deze extra verbinding loopt binnen de kortste keren ook gewoon vast.
Dit stuk A16 is niet alleen om files op de snelwegen tegen te gaan, maar ook op binnenwegen, zoals de Terbregseweg en Molenlaan bijvoorbeeld. Voor m.n. dat doel denk ik, dat het goed kan gaan werken.
Exact, Hilligersberg staat altijd vast. Ik ben er mede schuldig aan. Liever file op de snelweg.
En het andere wat heel goed werkt is het bieden van goede alternatieven voor het pakken van de auto zoals een wijdverspreid, betrouwbaar en goed functionerend OV, goede fietsinfra etc. Helaas zijn de investeringen in OV al tientallen jaren ondermaats en zitten we met volle wegen.
Hoe heerlijk ik autorijden ook vind, het is een ongelofelijk inefficiënte manier als je heel veel mensen wilt verplaatsen. Als we zorgen voor aanzienlijk beter OV waardoor veel meer mensen daar gebruik van gaan maken hebben wij autoliefhebbers ook wat meer ruimte op de weg. Win-win wat mij betreft.
Inderdaad, knooppunt Hooipolder zijn ze ook volop bezig maar met een plan wat echt al verouderd is.
Ik heb echt mijn twijfels aan heel dit project en geloof niet dat dat de verlichting gaat brengen, meer thuiswerken zal een ook weer een tijdelijke oplossing zijn.
@dave130r: Knooppunt Hooipolder is het laatste snelweg knooppunt in NL met verkeerslichten. Het wegnemen van één linksafslaande verkeersstroom gaat wel degelijk helpen in het verkleinen van de wachttijden op de A59. RWS heeft nu geen budget om de andere ‘linksaffer’ ook ongelijkvloers te maken, maar dat is een kwestie van tijd / de lange adem.
Vanmorgen vroeg het nieuwe stuk gereden en t ziet er fraai uit en t was nog rustig 😀. Dat zal snel anders worden maar wel mooi 3 rijstroken in beide richtingen. Wel benieuwd hoe dat straks allemaal op de A13 moet gaat invoegen….
Dit nieuw stuk weg ontlast vooral de Molenlaan, Irenebrug, ingang Aexanderpolder.
Voor de regio, die via de N209 naar Rotterdam moet, is dit zeker geen verbetering. In plaats van alleen N-weg verkeer moeten we nu bij Schiebroek invoegen in het verkeer A16–>A13, en er na 1 (Schieplein) of 2 (A13) afritten weer af. Joepie. Maar we gaan het zien, als ook de Noordroute wordt geopend. Ik kijk er nog niet naar uit.
Mooi. Nu eigenlijk doorpakken en de A16 doortrekken naar de A4 en ook meteen richting de nieuwe A24 tunnel. Dan ontzie je eigenlijk volledig de A20 over dat hele traject.
Weer een verkeerde bezuiniging om het niet gelijk driebaans te maken.