• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nederlandse overheid doet niks tegen sjoemelende autofabrikanten

Auteur: machielvdd, gepost 2 februari 2022 om 17:59 – 7 Reacties

Misschien gaat er nog verandering in komen, maar de overheid maakt er in ieder geval geen haast mee.

Sjoemelen met diesels is natuurlijk een milieudelict van de bovenste plank. De wereld was dan ook te klein toen bleek dat Volkswagen zich hier op grote schaal schuldig aan maakte. Maar Volkswagen is niet de enige milieudelinquent. Over de andere boosdoeners wordt alleen een stuk minder bombarie over gemaakt.

In 2017 ontdekte de RDW dat er bij twee modellen sprake was van onzuivere koffie. Zowel Suzuki als Jeep werden verdacht van sjoemelen met respectievelijk de Vitara en de Grand Cherokee. En dan hebben we het uiteraard over de dieselversies.

Er werd vervolgens een terugroepactie op touw gezet om de software te updaten, maar het sjoemelen had verder geen consequenties voor Suzuki en Jeep. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn.

Inmiddels zijn er 4,5 jaar verstreken sinds het sjoemelen aan het licht kwam, maar de autofabrikanten hebben nog steeds geen rechtszaak aan hun broek hangen. De kwestie is wel vorige week besproken door het OM, maar dit heeft nog niks opgeleverd. Er is eerst nog “oriënterend onderzoek” nodig.

Waarom dit allemaal zo lang duurt? Het OM gebruikt als excuus capaciteitsgebrek en wijst tegelijkertijd ook naar het ministerie. Die deed namelijk pas in maart vorig jaar aangifte. De overheid deed trouwens alleen aangifte tegen Stellantis, niet tegen Suzuki.

Stellantis bestond natuurlijk nog helemaal niet in 2017, maar Jeep maakt tegenwoordig onderdeel uit dit concern (net als zo’n beetje alle andere automerken). Vandaar dus dat Stellantis de kop van jut is. Terwijl ze nu juist zo goed bezig zijn. Zelfs Dodge gaat elektrische auto’s maken.

Enfin, de overheid maakt dus geen haast met stappen maken tegen sjoemelende autofabrikanten, zoveel is duidelijk. Of Stellantis vervolgd gaat worden wordt pas beslist na het onderzoek. Tegen die tijd (waarschijnlijk over 4,5 jaar) laten we wel weten wat het geworden is.

Bron: Follow The Money

Ook interessant!

  • Stokoude Suzuki-topman treedt op z'n 91e terug
  • Nederlandse overheid kraakt Tesla-code
  • Jouw auto gaat straks data doorspelen aan de Nederlandse overheid
  • Opgefriste Suzuki Jimny
    Opgefriste Suzuki Jimny blijft enorm guitig

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

Diesel, grand-cherokee, Jeep, Suzuki, vitara

Vorig bericht: « Video: schapen hoeden met Ford Focus RS
Volgend bericht: Ferrari’s waren niet aan te slepen in 2021 »

Lees Interacties

Reacties

  1. wimof zegt

    2 februari 2022 om 19:36

    Trouwens als je een gestolen schilderij wil verhandelen, dan moet je in België zijn, Laatste medewerker is met pensioen.

    Login om te reageren
  2. potver7 zegt

    2 februari 2022 om 20:50

    Tsja, bij Volkswagen heb je het ook wel over iets andere aantallen natuurlijk. Je kunt Suzuki en Jeep er nou niet bepaald van beschuldigen dat ze dankzij het gesjoemel een indrukwekkend marktaandeel hebben kunnen behalen. Het gaat over slechts 709 automobielen, dus als het ooit tot een rechtzaak komt zal het de samenleving meer kosten dan dat het oplevert.

    Login om te reageren
    • mrbakerfield83 zegt

      4 februari 2022 om 09:22

      @potver7: wat een absurde maatstaf! Crimineel gedrag moet bestraft worden, anders is er een glijdende schaal.

      Login om te reageren
  3. Johanneke zegt

    3 februari 2022 om 00:01

    Wat het is, als de overheid geld terug moet geven worden ze helemaal leip. Toeslagenaffaire duurt al eeuwen en nog hebben niet alle mensen het geld terug. Als ze zeggen hey autofabrikant neem de auto’s maar terug, dan zegt de fabrikant ja okay hier is 20k en we nemen de auto terug. Dan zegt de klant ik mis nog 10k. Oja die moet uit de bpm btw schatkist komen. Zou miljarden kosten. Dus dat gaat gewoon niet gebeuren.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      3 februari 2022 om 06:40

      Dat gaat toch heel anders. De fabrikanten betalen een boete en de eigenaren van de auto’s worden gematst en mogen er gewoon mee door rijden.

      Login om te reageren
  4. Variomatic zegt

    3 februari 2022 om 07:40

    Dit jarenlange gezever over moderne, zeer schone diesels die op papier ietsje schoner blijken dan in de praktijk: zo nutteloos.. het had veel meer zoden aan de dijk gezet als op grote schaal vervroegd oude diesels zonder roetfilters van de weg waren gehaald en er veel eerder streng was opgetreden tegen het achteraf verwijderen van die filters.

    Login om te reageren
  5. mauwerd zegt

    4 februari 2022 om 13:56

    Ze moeten ze allemaal aanpakken, van VW tot Dacia tot Toyota tot Zastava. Nu wordt er met verschillende maten gemeten maar iedereen die in de praktijk viezer is dan op de test, dankzij software of egr enzo, moet betalen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North