• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Audi A8 gaat verdraaid veel hier op lijken

Auteur: Onno, gepost 30 januari 2023 om 09:52 – 5 Reacties

Nieuwe Audi A8 zal héél veel op de Grandsphere lijken

En dat is goed nieuws. Want de Grandsphere is een strak vormgegeven auto en dus de nieuwe 2024 Audi A8 ook.

Concepten. Ik vind ze geweldig. Het laat zien wat autofabrikanten kunnen en de ontwerpers laten hun fantasie niet remmen door allerlei beperkingen. Helaas vinden we vaak maar kleine elementen terug van het concept in de productieversie. Daarom kijk ik altijd met een schuin oog naar concepten. Audi zegt nu dat de nieuwe 2024 A8 veel zal lijken op de Audi Grandsphere concept.

2024 Audi A8
2024 Audi A8

Nieuwe 2024 Audi A8 en de Grandsphere

Audi noemt het concept ‘een privéjet voor onderweg’. Alle luxe en comfort van een jet, gepropt in een elektrische auto. Het Duitse merk zet hoog in, de A8 is dan ook het vlaggenschip van het merk. Waar de A8 de laatste jaren een beetje saai was en achterliep op de concurrenten, probeert Audi het nu anders.

De A8 E-tron, vermoedelijk gaat de auto zo heten, wordt volgend jaar onthuld. In een interview met Autocar zegt de designbaas Marc Lichte: ‘ De Grandsphere is een zeer concrete teaser. Het is niet ver verwijderd van wat de productie zal worden. Het is niet 1:1 maar zeer dichtbij.” Laten we het hopen!

2024 Audi A8

Design

De looks zien er totaal anders uit. De nadruk ligt op de zelfrijdende capaciteiten van de auto en daarom is de Grandsphere van binnenuit ontworpen. Binnenin zien we namelijk een lounge-achtige setting, wanneer er geen menselijke noodzaak meer is om hem te besturen. Wat direct opvalt is dat de pedalen en stuur verdwijnen als de auto zelf kan rijden. Passagiers kunnen dan optimaal genieten van alle entertainment dat aan boord is.

2024 Audi A8
2024 Audi A8

Het nieuwe topmodel gaat een slag groter worden dan de oude Audi A8. Toch benadrukt Audi dat de auto met een lengte van 5350 mm en een breedte van 2000 mm meer een vierdeurs GT-auto zal zijn dan een traditionele sedan.

Maar toch, zelfrijdende auto’s zie ik nog niet zo snel. En zeker niet in 2024. Dit kan niet anders betekenen dat de A8 er anders uit zal gaan zien dan de hier getoonde afbeeldingen. In hoeverre weten we niet, maar laten we blijven hopen dat de Grandsphere-invloeden sterk zullen zijn.

Ook interessant!

  • Range Rover kopt Audi A8 in Bussum
  • Kan de vernieuwde Audi A8 weer een vuist maken tegen de S-klasse?
  • Zo zitten Máxima en Beatrix achterin de nieuwe Audi A8L
    Zo zitten Máxima en Beatrix achterin de nieuwe Audi A8L
  • Audi RS3 roadtrip: ode aan de vijfcilinder
    Eerste hete info over nieuwe Audi RS3 bekend

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

A8, Audi, concept

Vorig bericht: « Audi officieel met Sauber de Formule 1 in [update]
Volgend bericht: Lightyear concurrent krijgt het wél voor elkaar »

Lees Interacties

Reacties

  1. martingtv zegt

    30 januari 2023 om 09:56

    Toch ik die achterruit zag, moest ik aan de Citroen Ami denken.

    Login om te reageren
  2. mashell zegt

    30 januari 2023 om 10:04

    Ik verwacht een degelijke sedan met een front dat hier een beetje op lijkt en een stralende Mark Lichte ernaast die roept kijk maar.

    Login om te reageren
  3. Richmond zegt

    30 januari 2023 om 12:24

    Het is dat er een audi logo op de neus staat, maar voor de rest is er weinig Audi aan. Of überhaupt VAG.

    Login om te reageren
  4. fconderkantlat zegt

    30 januari 2023 om 15:57

    gaat verdraaid veel hier op lijken, yeah right. en de wereld is plat.

    Login om te reageren
  5. Joris24 zegt

    30 januari 2023 om 16:00

    Die hele vreemde uitstekende kont vind ik nou helemaal niks hebben. Ook die giga grille lijkt er wel een soort van onder geplakt, alsof de neus ophoudt bij het logo en daaronder gewoon een niet bij de rest van de auto horend stuk plastic gefrommeld is.

    Ik draag audi een warm hart toe, maar dit ontwerp kan mij totaal niet bekoren. En waarom zo druk, met die luchtsleuven enzo in een A8, dat past toch helemaal niet bij een statige limo.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North