
De nieuwe Lancia Ypsilon is gespot!
Lancia is terug. Onder de vleugels van Stellantis blaast het enorme autoconcern de Lancia Ypsilon nieuw leven in. Liefhebbers van het Italiaanse automerk halen misschien hun neus op voor deze nieuwe. Maar beter iets dan niets, misschien?
Lancia Ypsilon gespot
Niemand minder dan collega @michel kwam deze Lancia tegen in zijn nieuwe thuisland Italië. Waar anders, zou ik bijna zeggen. Zo in het vlees is de afdruk van Stellantis wel goed te zien. De vergelijking met een Opel Corsa of een Peugeot 208 is gauw gemaakt.
De nieuwe Ypsilon luidt de Renaissance van Lancia in. Althans, zo omschrijft de Nederlandse tak van het merk deze terugkeer. Ik vind het in elk geval wel een kek karretje. Als je kijkt naar de voorgaande generatie Ypsilon had je toch al een kenmerkend design te pakken. Of je vond het fantastisch, of afschuwelijk.

Met deze spot van de week wint Michel een Autoblog-pet of -muts naar keuze. Met de zomerse temperaturen in Italië is deze collega van mij vast en zeker blij met een muts, nietwaar?
In Nederland begint de nieuwe Lancia Ypsilon bij zo’n 35 mille. Net als zijn broertjes Peugeot en Opel kun je de Ypsilon naast een benzinemotor ook als volledig elektrische auto krijgen. Wat een veelzijdig apparaat.
De auto die werd gespot in Italië is uitgevoerd in een two-tone kleur. De stickers op de deuren geven weg dat dit een testauto is van de dealer. Nu al benieuwd of de testmeneer of mevrouw in kwestie overtuigd is geraakt om er daadwerkelijk eentje te kopen. Misschien kan Michel daar nog even achteraan!
Heb je ook wat bijzonders gespot? Upload je foto’s op Autoblog Spots en wie weet verschijnt jouw spot volgende week in deze rubriek! We hebben een mooie Autoblog-pet of -muts voor de winnaar.
Ben je op vakantie of ga je binnenkort op vakantie? Dan zien we graag je vakantiespots verschijnen. Daarmee maak je kans op een BMW Powerslide Training. Vermeld in de beschrijving #vakantiespot2024 om mee te doen aan deze winactie!
Het blijft een compromis door het platform, maar ondanks dat, wel geslaagd. Dit x-keer liever dan die “Chrylers” indertijd.
Ik werd eigenlijk best wel enthousiast van de eerste persfoto’s, maar ondertussen is dat wel wat minder geworden.
Een buurman heeft sinds een weekje een oranje Opel Corsa GS (zonder i) en dat is eigenlijk een leuker karretje om te zien, dan deze Lancia.
Over designed. Val in de niet geslaagd categorie.
Ik heb ‘m een paar maanden geleden in het zwart gezien bij de dealer in Zwolle, dat stond hem veel beter dan deze kleur. Vond het zo op het eerste gezicht wel geslaagd.
Het ‘echte’ Lancia is toch al sinds de overname door Fiat rond 1980 dood. Het zijn sinds die tijd telkens gedeelde platformen. Zij het het Punto platform, het Tipo 4 platform, het SCCS platform of het Fiat 500 platform. Telkens werd er op een gedeeld platform gebouwd, en toch kwam er telkens een leuke eigenzinnige auto uit die vervolgens geen hond kocht.
In zoverre is dit dus geen uitzondering. En daarmee volstrekt historisch verantwoord.
Leuk kek ding, dat wel.
Niemand viel voor die leuke eigenzinnige auto’s terwijl de broertjes op het zelfde platform het wel goed deden. . Het zijn gewoon design failleurs.
Beetje een Flopsilon, maar ik hoop voor de Stellantisfans dat ze er mee gaan scoren. Ik zie vooral een Corsa die bij Xzibit is geweest.
Jaa ik vind het een cool bakkie! Echt anders maar met Italiaanse allure. Molto bene!
Ik moet zeggen dat ik de Yp best kan pruimen, echt niet slecht gelukt en onderscheidend genoeg van de 208 en Corsa.
Het interieur is ook best gelukt zonde van de harde plastics dat wel
Autovisie heeft de elektrische versie getest en was niet mals over de Ypsilon, volledig hard plastic interieur en verder vooral middelmaat, behalve de prijs….. . Ik moet zeggen dat ik er wel veel Opel/208 in terugzie maar met deze kleur danwel een heel chique variant. Zou voor dit geld toch zeker gaan voor een Lexus Lbx, maar wellicht wat duurder in lease.
Lancia ademde tot niet al te lang geleden toch een zekere sjiek. Daar is naar mijn smaak helemaal niets van terug te vinden bij deze gehermodelleerde e208. Geborsteld alu raamlijsten hadden al geholpen. En wegwezen met de zwarte wielkastranden + velgen.
Ik vind het een leuk ding. En de kleur vind ik ook chique. Maar 35K, dat is toch wel een hoop geld!
Mooi apparaat. Zilver met een zwart dak en dan met het steenrode interieur vind ik de Ypsilon het mooist.
Samengesteld in de configurator, maar ik mis wel heel erg de optie panoramadak. Wel op de 208 en niet op deze luxe mini Italiaan? Onbegrijpelijk. Elektrische stoelen met geheugen ook AUB.
Lancia was een mooi merk dat kapot gemaakt is door een foutieve design strategie.
Jammer dat ze die fout blijven maken.
De kwaliteit in de jaren 70 en 80 was ook dramatisch
In die tijd was de kwaliteit van iedere auto dramatisch.
Weg met deze Stellantis troep!
Nuovauto, prima dealer 👍
Maar wat blijft het jammer dat het Stellantis – uit het begrijpelijke technische efficiëntie – denken zo weinig ruimte laat voor merk DNA.