• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Renault-motor tóch voor alle coureurs beschikbaar

Auteur: Dizono, gepost 16 september 2016 om 22:56 – 16 Reacties

Max Verstappen in Singapore


Even leek het erop dat onze Max als enige van de geüpdatete krachtbron kon genieten dit weekend, maar niets blijkt minder waar.

Max leek dit weekend aan het langste eind te trekken. Zij motor zou dit weekend volgens schema vervangen worden en dus leek het niet meer dan logisch om de nieuwe krachtbron, die zo’n 10-15 pk extra schijnt te leveren, achterin Max’ bolide te lepelen. Naar nu blijkt is het niet nodig om de gehele motor te vervangen, maar kunnen ook de TAG/Renault-motoren in de auto’s van Ricciardo, Palmer en Magnussen op scherp worden gezet.

Volgens de geruchten gaat het om een wijzing in de ontsteking, die beter werken met de nieuwe brandstof die door Total deze race wordt gedebuteerd. Al met al moet de upgrade, die Renault 3 tokens heeft gekost, goed zijn voor 1 à 2 tienden snellere rondetijden. Vandaag kon alleen Max daar nog van profiteren, morgen zullen zijn teamgenoot en de twee Renault-coureurs de derde vrije training en de kwalificatie eveneens met wat extra oomph aanvangen.

Ook interessant!

  • Renault 5 is live met al zijn broertjes
    Nieuwe Renault 5 is live met al zijn broertjes
  • Verstappen krijgt nieuwe motor
    BREEK: Verstappen krijgt nieuwe motor voor GP Hongarije!
  • Dit kost de nieuwe Renault Express
  • Dit is nu officieel het nieuwe logo van Renault

Nieuwste artikelen

  • Video: Automobilist doet Dukes of Hazzard op rotonde
  • Jonge automobilisten zijn een stel angsthazen op de weg
  • Lotus Eletre PHEV krijgt een teleurstellende motor
  • Je betaalt wegenbelasting, maar waarvoor eigenlijk
FacebookTweetPinLinkedIn

daniel-ricciardo, Formule 1, Max Verstappen, Racing, Red Bull Racing, Renault, singapore

Vorig bericht: « De broer van Battista ‘Pinin’ Farina kon ook aardig tekenen
Volgend bericht: Amerikaanse justitie neemt Bosch onder de loep in VW-zaak »

Lees Interacties

Reacties

  1. r55clubman zegt

    16 september 2016 om 23:52

    Dus zondag 4 geplotfte motoren in plaats van 1?

    Login om te reageren
    • viezefreddyw zegt

      16 september 2016 om 23:59

      @r55clubman: De Renault-motor is dit jaar uiterst betrouwbaar. Zeker in vergelijking met vorig jaar. Mooi ook dat ze er nog even een aantal PK’tjes uit hebben weten te peuteren. Renault is weer de goede kant aan het op gaan. Ik denk dat het team Renault, mits ze nog een goede coureur weten binnen te hengelen, volgend jaar een van de teams is om in de gaten te houden.

      Login om te reageren
      • 87sandyd zegt

        17 september 2016 om 00:05

        @viezefreddyw: dat lijkt mij wat te ambitieus. Denk dat ze meer richting Williams kunnen komen, meer ook niet. En vooral niet met Palmer, die is gewoon niet goed genoeg.

        Login om te reageren
        • viezefreddyw zegt

          17 september 2016 om 12:40

          @87sandyd: Ik beweer ook niet dat Renault een topteam gaat worden volgend jaar maar dat het een team is om in de gaten te houden. Mocht Renault a la Williams gaan presteren volgend jaar dan vind ik het een team om in de gaten te houden.

          Login om te reageren
    • henkp1 zegt

      18 september 2016 om 16:06

      @r55clubman: Jankerd. Hebbie gekeken of niet?

      Login om te reageren
  2. pomoek zegt

    17 september 2016 om 00:13

    Dat verhaal van die brandstof, zou dat nou echt zo zijn of is het een marketingpraatje? Ik heb altijd begrepen dat de duurdere schonere en betere brandstoffen bij de pomp gewoon onzin zijn en geen effect hebben op het verbruik en uitstoot. Vraag me dan of of dat ook niet voor de F1 geldt?

    Login om te reageren
    • 2wheeler zegt

      17 september 2016 om 02:23

      @pomoek: ik denk dat het waar is dat je bij een normale auto minimale of geen effect(en) merkt. Echter, ik denk ook dat het bij een F1 auto wel nut heeft aangezien tienden van secondes hier bepalend zijn. Denk ik.

      Login om te reageren
    • misterdrogba zegt

      17 september 2016 om 03:51

      @pomoek: Brandstof speelt een groter rol in de prestaties van de F1-Bolides dan je denkt.
      De brandstofproducenten ontwikkelen speciale additieven voor een betere ontsteking, die indien goed blijken te zijn, hun weg zullen vinden naar de brandstof voor de gewone burger.

      Persoonlijk tank ik eens in de maand V-power en dan merk ik wel dat mijn auto iets stiller loopt en iets gretiger is op de gaspedaal. Voor het verbruik moet ik het niet doen want die blijft hetzelfde als wanneer ik gewone diesel tank.

      Login om te reageren
    • thefmanl zegt

      17 september 2016 om 05:48

      @pomoek: het is nooit onzin geweest, alleen is het verschil bij de F1 veel groter dan bij een normale auto. Vaak worden de technieken van de F1 later toegepast op de gewone brandstof.

      Login om te reageren
    • atrak zegt

      17 september 2016 om 06:02

      @pomoek: Probeer een keer Aral 102 Ultimate, en ervaar zelf wat je er van vindt. In een Aygo merk je er niet veel van vrees ik maar in mijn 340i merk ik het wel.

      Login om te reageren
    • boxergt zegt

      17 september 2016 om 07:27

      @pomoek: Voor je Ford Fiesta 1.0 maakt het geen drol uit inderdaad.

      Zodra alles op scherp staat om de laatste halve PK er uit te persen en/of de motor betrouwbaar te houden, is brandstof echt mega belangrijk.

      Voor de motorcross tankten wij vroeger octaan 102 (dat is dus een hoger octaangetal dan euro 95 of 98) om te voorkomen dat de motor ging ‘pingelen’

      Login om te reageren
      • vtechlover zegt

        17 september 2016 om 09:30

        @boxergt: juist wel, mijn 1.0 (140pk) tank ik altijd 102 firezone juist omdat het blokje op een redelijke hoge boost loopt..

        Ontopic: mijn broer reed paar jaar geleden in het wereldkampioenschap motorcross op pantelon 114, was een wereld van verschil dus helpt wel degelijk!

        Login om te reageren
    • dondeboer zegt

      17 september 2016 om 07:35

      @pomoek: duurdere brandstoffen kunnen extra vermogen opleveren, maar alleen als de auto ermee om kan gaan. Bij een hoger octaangetal kan de ontsteking later en/of de compressie hoger omdat er minder kans is op spontane ontbranding. Maar dan moet het ecu wel weten dat er ook daadwerkelijk andere brandstof in zit en zich daarop aanpassen.

      Er staat een filmpje op youtube van Fifth Gear waarin ze dit testen met 3 auto’s. Bij een Impreza STI scheelde t 20 pk,omdat die automatisch de ontsteking aanpast. Bij de andere auto’s scheelde het weinig tot niets.

      Login om te reageren
    • ronnys zegt

      17 september 2016 om 08:57

      @pomoek: Maar er zijn meer verschillen, als alleen verbruik en vermogen. Ook zaken als vervuiling en smering zitten weldegelijk verschillen tussen de brandstoffen.

      Login om te reageren
    • pomoek zegt

      17 september 2016 om 11:00

      @pomoek: allen bedankt voor de antwoorden!

      Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    17 september 2016 om 06:51

    En weer een stapje in de goede richting. Mercedes heeft zo’n voorsprong dat ze alleen in de motor van volgend jaar investeren?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North