
Alles wat je wil in een supercar, deze auto heeft het.
Als er weer een nieuw supercarmerk op het toneel verschijnt, denk je al snel ‘het zal wel’. Vandaag hebben we echter een nieuwkomer die toch wel heel erg lekker is. Deze auto heeft een prachtig design én de juiste aandrijflijn.
De nieuwe supercar is een creatie van Garagisti & Co. Dit klinkt heel erg Italiaans, maar het is een Brits merk. Het verhaal achter de naam is wel geinig. Enzo Ferrari noemde de concurrerende Britse F1-teams in de jaren ’50 laatdunkend garagisti. Garagisti & Co gebruikt dit nu als geuzennaam.




Hun eerste wapenfeit is de GP1, die niet alleen qua naam, maar ook qua design Italiaans aandoet. Maar dat is zeker geen belediging. Dat de auto Italiaans aandoet is ook geen toeval: de designer heeft zich laten inspireren door de Lancia Stratos HF Zero uit 1970. Het resultaat is in ieder geval erg fraai.
Aan de aandrijflijn ligt het ook niet. De GP1 krijgt namelijk een atmosferische V12. Dit is geen motor die ergens uit een magazijn is getrokken, maar een custom blok. Deze wordt gebouwd door Italtecnica. Zij zijn ook verantwoordelijk voor de V6 in de Giulia-restomod van Totom Automobili.


De V12 is 6,6 liter groot, heeft een blokhoek van 65 graden en de toerenbegrenzer grijpt pas in bij 9.000 toeren. Dat klinkt ons als muziek in de oren. De motor moet 800 pk leveren, op een gewicht van slechts 1.000 kg. En oh ja… de auto heeft ook een handbak. Wat wil je nog meer?
De auto moet alleen nog even gebouwd worden, want we zien nu alleen nog maar renders. Garagista & Co plant een oplage van slechts 25 stuks. Het prijskaartje is ook absurd hoog: €2,83 miljoen exclusief belastingen. Wij zijn bedragen met zes nullen inmiddels wel gewend, maar dit is echt heel veel geld voor een supercar van een volstrekt onbekend merk.
Op papier is het in ieder geval een ontzettend gave auto, dus we hopen dat Garagista & Co het allemaal waar kan maken. Onze zegen hebben ze.
Via: Classic Driver





Fraai!
Zal toch wel een ferrari v12 zijn, anders is er geen reden om die debiele blokhoek van 65 graden die het geluid verziekt te gebruiken.
Je moet echt van lotje getikt zijn om te kiezen voor 65 graden ipv 60. Ik snap het niet. Wil je dat soepel laten lopen dan moet je weer een offset in de krukas inbouwen van 5 graden. Of je krijgt een motor die net niet mooi loopt.
Waar je dan wel weer blij van wordt is de variatie aan V12 blokken die nu gebouwd worden. Aston Martin heeft er eentje in de Valkyrie liggen, Gordon Murray eentje in de T50 liggen, Ferrari bouwt ze en nu deze fabrikant.
Volgens mij is die van die gordon murray wagens ook 65 graden, die klinken ook echt niet lekker.
Offset crank pins hebben die v12’s helaas niet omdat ze als 2 6 in lijns lopen een dus in balans zijn.
Valkyrie blok is wel weer 60 graden, daarom klinkt die net als de pagani R modellen echt te ziek voor woorden.
Ja leuk. En dan rij je ermee, geef je een tikkie gas en dan ben je je rijbewijs kwijt.
Mij niet gezien.
Welk rijbewijs heb je het over? ;)
Precies.
Gelukkig heb ik mijn ruiterbewijs nog wel. Lekker op het paard naar werk zo!
Als ik jou was zou ik voor een brommobiel gaan😄. Lekker binnendoor naar kantoor en genieten van de omgeving. En bij 45 km/h behoud je gewoon je rijbewijs.
@nicolasr: het is geen BMW Z4, dat scheelt ;)