
Het is niet helemaal een verrassing, maar op de autobeurs van New York toont GM een dichte versie van de Pontiac Solstice, het zusje van de Opel GT. En dichte versie van roadsters zijn extreem geil, dus dit is goed nieuws!
De Solstice kan worden toegevoegd aan het rijtje Cayman en Z4 Coupe, ook al van die begeerlijke automobielen. Pièce de résistance van dit type automobiel is de vloeiende daklijn en dat is bij de Solstice Coupe ook goed gelukt. Nog een additioneel voordeel: de vrij omslachtige dakconstructie van de open versies kan verdwijnen, waardoor er een normale bagageruimte overblijft.
De liefhebbers van een beetje wind in de haren hoeven de Solstice Coupe niet te laten staan, want de nieuweling heeft een targa dak. Het uitgenomen dakpaneel kan dan weer niet mee worden genomen in de auto, maar voor een eventuele regenbui heeft Pontiac toch wat verzonnen. Ze leveren namelijk ook nog een opvouwbare sofftop mee. Onder de motorkap zijn twee motorvarianten te vinden: een atmosferische 2.4 liter en een 2.0 turbo met 264 pk. Beide blokken hebben vier cilinders en drijven de achterwielen aan. Nu maar afwachten of en wanneer de Solstice Coupe als Opel GT Coupe de oversteek maakt naar Europa.





Leuke auto!
Al vind ik hem wel wat weg hebben van een BMW Z4 coupe =P
dat zou erg leuk zijn als er ook een GT coupé komt! die solstice heeft iig helemaal lijnen!
wat ik alleen hoop is dat opel dan speciaal voor de coupe een 6-cylinder in de GT zou leggen! pure voor het koppen en geluid.. misschien een licht gekittelde versie van de 3.2 V6 uit de antara of de 2.8 V6 turbo uit de vectra OPC! zou die gelijk een klap meer vermogen krijgen ook! en door die stomme kapconstructie, waardoor de GT nu max. 230 km/u loopt, zou die gelijk 260 kunnen lopen! niks begrensen! net als de eerste versies van de Vectra OPC, die liep ook 260!
De Cayman een begeerlijk apparaat? Je hebt dit stukje weer overduidelijk geschreven met een schreeuw om reacties, en daar help ik je dan maar even mee. De Cayman is een lelijk, kansloos, te langzaam marketingplan van Porsche! Clarkson had daar helemaal gelijk in. En ze moeten toch ergens de centen vandaan halen om Volkswagen uiteindelijk uit te kopen.
tja, zo’n targadak… zonde, ben je daarmee niet de voordelen van een veel stijvere coupecarrosserie kwijt? Reken maar dat zo’n targadakje na een jaartje of wat enorm gaat kraken bij een vlot genomen bocht. verder een mooie auto, zelfs in de pontiacuitvoering
@ wapz; ONZIN!
Wouter heeft de cayman getest, ookal was hij gekieteld door een tuner, maar de blok was op de uitlaat na nog helemaal origineel!
en alleen de onderstel is aangepakt, waardoor hij nog lekkerder rijdt!
Wouter, meld het even wanneer ik fout zit ;)
maaree OT; ik vind hem wel errug dik hoor, mooie vloeiende lijnen alleen moet er een 6-cyl in, zoals Alex al zegt, dan maakt het allemaal nog iets leuker ;)
Jep, de Cayman heb ik gereden. En ja ik vind hem leuk en overigens ook te duur. Ik snap nog steeds de prijsstelling van Porsche niet.
Vind hem best wel mooi
Maar ik vind de cayman veeeeeel mooier.
Cayman is leuk maar zal veeeeeeeeeeel duurder zijn als de opel GT coupé.
@ wouter, tsja, enn porshe is een porsche en ze verkopen die dingen gewoon door de badge. Niet heel raar dat ze daar gewoon lekker gebruik van maken.
Ziet er goed uit, laat de GT Coupe maar komen
En de voorkant? Wat voor neus heeft ie?
Ziet er wel fet uit. ben benieuwt of een ook een andere motor in komt…
@ Dotternetta:
@ Rik L: Geen andere motor, de bekende 2.4 en 2.0 turbo.
hmmm… weet niet of ik dit nou de auto van de eeuw vind, maar voor een opel is t aardig:)
@TDI: thanks! Netjes! Laat maar komen!
Zeer geslaagd, een van de mooiste auto’s van de laatste tijd.
Doet me denken aan de laatste Marcos GTO alvorens deze op de fles ging. Of aan de TVR 350C.
Leuke auto uit een leuk segment. Go, Opel.
I.i.g. heel wat beter te pruimen dan de Hyundai Genesis Coupé.
Zit er goed uit! laat maar komen idd! Weet je wat mij helemaal gaaf lijkt? Als saab op basis van deze auto ook met een nieuwe sonnet zou komen!!!
Ze zouden beter het volledige merk Pontiac naar hier halen en al die k#ç&§ Opels afvoeren. Zeg nu zelf, de G8, G6, Soltice, enz… veel knapper dan die ouderwetse Germaanse vehikels.
Om nog ff de discu aan te wakkeren met Porsche vergelijkingen…
die neus heb ik altijd iets weg vinden hebben van een Cayenne turbo!
@ Esprit de Flandre, je zit overal zo kinderachtig te reageren over Opel, maar je hebt er nog nooit een goed argument bij egeven. Wat rij jij dan, leasebakje van de baas?
@Jzaero hehe, we gaan niet schelden he, de z4 is egt lelijk
De Pontiac Solstice/Opel GT zelfs als Coupe kunnen ze mij nog niet bekoren.
Deze auto heeft wel wat. Maar een Z4 heeft veel meer :)
wow, lekkere wagen! nog niets van gezien. hopelijk ook voor de benelux
Die achterkant heeft heel veel weg van een Nissan 350Z, en hij lijkt vindt ik totaal niet op een BMW Z4. Ik vindt hem eerlijk gezegd niet zo mooi.
Leuke wagen, ben benieuwd wat Opel er voor neus op zou plakken.
@CSL
Wat heeft een Z4 dan meer als deze Pontiac? Een BMW-badge? Als je alleen maar geilt op een BMW-badge ben je toch wel erg zielig bezig, er zijn nog vele andere merken die leukere auto’s maken.
@Kyanite .. een mooie motorkap en dat meen ik serieus ..
sinds gisteren helemaal geobsedeerd geraakt door dat ding ..
Mooi in lijn met de rest van de auto. Heel rond en vloeiend allemaal. De Opel daarentegen is heel scherp en hoekig. Ik neem niet aan dat ze het dak gaan aanpassen. Nog maar bezien of dat ook zo geslaagd wordt…
Ik heb hem al gehad in mijn garage en ik vond hem wat op het kleinst voor een amerikaan, mooi vond ik hem wel en hij was wel confortabel maar een amerikaanse motor mis ik wel, een V6 had wel beter geweest
doe mij er maar eentje dan :-)
Kom maar door met die Cayman. Vind dit echt niks.
Omgerekend kost de Solstice 15000 euro met 176pk motor…niet slecht en a.u.b. zo als pontiac in Europa verkopen en het design laten (wil geen Opel rijden ;)
Wat een bak!!!
I hate ELB!!!!!!!!
net een Z4 met een beetje lotus-trekjes
we build excitement… Pontiac keer terug