• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempf

Auteur: Author, gepost 25 juni 2015 om 23:22 – 48 Reacties

Afbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempfAfbeelding Pogea Racing geeft de Alfa Romeo 4C extra oempf

Pogea Racing Alfa Romeo 4C
Voor wie op elke trackday het juiste speeltje bij zich wil hebben.

Alfa Romeo is heet. Het merk presenteerde na veel te lang wachten de gloednieuwe Giulia en onlangs werd de 8C door het Nederlandse publiek (jep, dat zijn jullie) verkozen tot de meest iconische Alfa ooit. Op gepaste afstand volgde de 4C en juist dat model is nu door Pogea Racing op punt gezet.

De ‘Centurion’ gaat van 0-100 km/u in 3,9 tellen en heeft een topsnelheid van maar liefst 301 km/u. We betwijfelen of de kleine Alfa die snelheid inderdaad haalt, maar volgens het persbericht is het echt zo. Vermogen en koppel worden van 240 pk en 350 Nm naar een stevige 313 pk en 435 Nm getild. Maar wacht, er is meer!

Pogea Racing Alfa Romeo 4C

Als u nu belt Om het toegenomen prestatiepotentieel ook visueel te onderstrepen, is de 4C behangen met carbon goodies, spoilers en een diffuser. Het onderstel is getweakt met instelbare vering en demping, die zowel in hoogte als in stugheid kunnen worden aangepast. Daarnaast krijgt de klant alle ruimte om z’n Alfa helemaal naar wens aan te laten passen.

Mocht je het idee hebben dat je deze 4C al eens hebt gezien, dan kan dat kloppen. Twee jaar geleden gaf Pogea al een voorproefje van wat ze met de auto van plan waren, maar nu is het moment dus daar. Veel te laat, maar daar hebben meer Alfa’s last van.

Ook interessant!

  • Alfa Romeo draait de boel om met de C41
  • Allerlaatste Alfa 4C
    Allerlaatste Alfa 4C: dit is 'm dan eindelijk!
  • Alfa Romeo neemt afscheid van Antonio Giovinazzi
    Alfa Romeo neemt afscheid van Giovinazzi (en dit is zijn opvolger)
  • "Alfa Romeo Racing krijgt nieuwe (bekende) investeerder"

Nieuwste artikelen

  • Is dit de lelijkste politieauto ter wereld?
  • Tesla eindigt onderaan in nieuw betrouwbaarheidsonderzoek
  • Nu officieel in beeld: de Koreaanse RS6-killer!
  • Hoonigan gaat ondersteboven in nieuwe Gymkhana
FacebookTweetPinLinkedIn

4C, Alfa Romeo, pogea-racing, tuning

Vorig bericht: « Hoe deze BMW-rijder asociaal gedrag tot een kunst verheft
Volgend bericht: Amsterdam gaat buitenlanders aanpakken met wielklem »

Lees Interacties

Reacties

  1. scottishcarspotter2000 zegt

    25 juni 2015 om 23:24

    Uiterlijk vind ik de achterkant nogal lelijk, verder juich ik deze wagen alleen maar toe

    Login om te reageren
  2. alfaitak zegt

    25 juni 2015 om 23:35

    Heerlijk

    Login om te reageren
  3. freezzr zegt

    25 juni 2015 om 23:37

    Alfa is hot… Or not…

    Login om te reageren
  4. lamborgfan zegt

    25 juni 2015 om 23:41

    Nu wil ik hem WEL hebben! Mja.. Wa kost da? Kan je vast een paar Dacia Sandero’s voor kopen

    Login om te reageren
  5. gtwillem zegt

    25 juni 2015 om 23:41

    De meeste wijzigingen zijn in lijn met het basis ontwerp, dus wat dat betreft een heel geslaagde conversie.

    Over die topsnelheid kan ik kort zijn: ga je niet halen. Met 313pk kom je gewoon vermogen te kort, of je moet met extreme aanpassingen komen qua bak en aerodynamica. Is niet gebeurd. Ik denk dat 280 wel de max is. Als je die 300 wilt halen zul je nog een kleine 100pk extra nodig hebben. Als referentie een paar oude bekende sportwagens:

    Ferrari 360 Modena, 400pk, V-Max 295
    Audi R8 4.2, 420pk, V-Max 301
    Porsche 996 Turbo, 420pk, V-max 305
    Chevrolet Corvette C6, 400pk, V-max 300
    Maserati Coupe 4200, 395pk,
    2 V-Max 290

    Dus met 313 paarden lukt het gewoon niet. Gewicht is voor topsnelheid minder van belang, koppel evenmin. Vermogen, bakverhoudingen en luchtweerstand zijn de drie belangrijkste factoren.

    Login om te reageren
    • heidekonijn zegt

      26 juni 2015 om 00:00

      @gtwillem: Er zou een event zijn geweest waar de snelheid werd gemeten met deze auto.
      Dat zou binnenkort gepubliceerd worden. Zegt Pogea.

      Maarrr… meneer Pogea zelf is niet vies van een leugentje. Werd op een Italiaans forum hartelijk uitgelachen voor een foto van het dashdisplay met hoge snelheidscijfers …en open koffer indicatorlampje aan. Dus waarschijnlijk op een rollenbank, zonder weerstand.

      Interessanter zou te horen zijn wat een versnellingsbak ontworpen voor max 350Nm aanmoet met 435Nm, en voor hoelang.

      Login om te reageren
    • phaeton zegt

      26 juni 2015 om 00:23

      @gtwillem: Nu is de 4C natuurlijk wel aerodynamisch vormgegeven. Zou dat icm de lager instelbare vering niet zorgen voor net dat beetje extra? Aan de andere kant plakken ze er een spoiler op, dat helpt dan weer niet.

      Login om te reageren
      • gtwillem zegt

        26 juni 2015 om 00:39

        @phaeton: zo aerodymanisch is een Alfa 4C niet, helaas. Hij heeft een luchtweerstandscoëfficient van 0.335. Een Mercedes ML320 van de eerste generatie zit op 0.31. De Audi 100 van 1985 op 0.29 en een Opel Calibra op 0.26. Het enige voordeel dat de Alfa heeft is een veel kleiner frontaal oppervlak.

        De 4C is net als veel kleine lichte auto’s ontworpen voor weggedrag en acceleratie. Niet zozeer voor topsnelheid. Al die koelopeningen zijn funest voor de weerstand. Daarbij ziet ie er erg aerodymisch uit, maar die spoiler helpt niet mee. Daarbij: auto’s als de Lotus Elise, Caterham Seven en Opel Speedster staan biet bekend om hun topsnelheid.

        Kijk naar die Bonneville record auto’s. Veel vermogen, alles afgeplakt, dichte velgen, het liefst zelfs dichte wielkasten en een druppelvorm. Dat heeft de 4C niet. Het zou mij verbazen als iemand met een standaard 4C 250 échte kilometers aantikt.

        Login om te reageren
        • hans75 zegt

          26 juni 2015 om 07:58

          @gtwillem: de 250 aantikken was niet zo moeilijk… consider it done….

          Login om te reageren
        • aamvoort zegt

          26 juni 2015 om 08:09

          @gtwillem: verbazingwekkend hoeveel kennis jij hebt! Not

          Login om te reageren
        • heidekonijn zegt

          26 juni 2015 om 08:40

          @gtwillem: LOL :D 250 gaat met gemak. Shows you what you know.

          Login om te reageren
          • gtwillem zegt

            26 juni 2015 om 09:14

            @heidekonijn, @hans75 en @aamvoort:

            Dat verbaast mij.

            250 échte kilometers, op de GPS, niet de teller: die wijkt in verhouding vaak procentueel af. Kan dus betekenen dat 262 op de teller nog gewoon 244 échte kilometers zijn. Ik weet dat Alfa’s standaard nogal wat afwijking konden hebben. De 156 GTA liep op de teller 270 en zelfs dat was op de GPS geen 250. Mijn GT diesel liep op de teller moeiteloos 240, terwijl die maar 220 ofzo kon halen.

            Tenzij de 4C de enige auto is die geen rekening hoeft te houden met natuurkundige wetten, is het nog een behoorlijk karwei met maar 240pk en zo’n relatief hoge luchtweerstand (dan moet het echt komen van een heel klein frontaal oppervlak).

            Login om te reageren
            • hans75 zegt

              26 juni 2015 om 10:54

              @gtwillem: heb het niet op de GPS gemeten… was ergens anders mee bezig. ;-). maar had nog een heel stuk harder kunnen gaan.
              afwijking is trouwens een stuk kleiner dan bij de GTA met analoge klok.., 200 op de klok was iets van 195 op de gps…

              vind het trouwens volledig onbelangrijk.. en irrelevant. ding gaat hard.. maar de kick van de 4C zit niet in zijn topsnelheid..

              Login om te reageren
              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 11:39

                @hans75: klopt. Wat me vooral verbaasd is hoe snel ‘ie aan 200 tikt. En hoe vast hij ligt bij droog weer. Niet normaal.

            • heidekonijn zegt

              26 juni 2015 om 11:35

              @gtwillem: Coyote S (GPS) – een blijkbaar op 250 afgeregelde bimmer wou me tonen wie de baas was. Die staat misschien te koop nu ;-p

              Login om te reageren
              • w0o0dy zegt

                26 juni 2015 om 11:41

                @heidekonijn: heb je een 4c sinds kort?

              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 12:31

                @w0o0dy:Iets meer dan een jaar / 10k km / 1 set Pirelli’s AR racing ;-p

              • w0o0dy zegt

                26 juni 2015 om 12:38

                @heidekonijn: ? excellent! Happy chappy? Ben wel benieuwd of de kritiek op het weggedrag “te nerveus en hyperactief tot het vermoeiende af” door eigenaren wordt onderschreven…
                En trouwens ook naar je mening over de Giulia.
                Happy steering!

              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 12:50

                @w0o0dy: Dikke aanrader als je van rijden houdt.

                Kritiek op de besturing is bull****. Het punt is dat je wat moet wennen aan de directheid, daarna is er geen probleem. De eerste uren in de auto krijg je veel meer inputs te verwerken dan normaal, niet alleen van het stuur, voor sommigen is dat teveel. Testers met die kritiek zijn of watjes of hebben maar even gereden.

                Giulia wil ik nog niet over oordelen tot ik hem gereden heb. Gemiste kans met de styling, maar goed. Zo hot was een super nuova ook weer niet destijds..

              • w0o0dy zegt

                26 juni 2015 om 12:58

                @heidekonijn: de Giulia lijkt me als QV wat over the top maar misschien dat deze remake 156 in een normale uitvoering wel veel eleganter overkomt en dan opeens het “styling-kwartje” valt… Maar ik ben wel enthousiast over RWD en de ophanging die eronder is gezet icm de doelstelling dat dit spannender en scherper moet sturen dan de concurrentie… Ga ik zeker proberen als die bij de dealers staat.
                Helaas nog geen 4c kunnen proberen. Lijkt me meer een belevenis dan de Elise…

              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 14:30

                @w0o0dy: Heb al gehoord dat’ie in het echt veel gebalder maar ook minder overladen overkomt. We zullen zien.

                Een Elise is tof maar typisch Engels -stiff upper lip, get on with it…- en wat gedateerd.
                Een windhond,
                Een 4C is uitbundiger, eigenlijk is snelheid een bijproduct, het gaat’em om de fun.
                Een bull-terrier (niet te verwarren met een pitbull)

              • w0o0dy zegt

                26 juni 2015 om 14:45

                @heidekonijn: meer een mx5 gekruist met een Ferrari 355 zeg maar… De toegankelijkheid van de mx5 en gretigheid en prestaties van de 355?

              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 15:03

                @w0o0dy: Ik zou zeggen de compactheid van een MX-5, prestaties van een 360 ( zperfs.com ;-p ), sense of occasion van een F40.

              • heidekonijn zegt

                26 juni 2015 om 11:43

                @heidekonijn: Dat lijkt me helder :http://m.youtube.com/watch?v=vlZDpjq9DCs

    • Kvgorp zegt

      26 juni 2015 om 00:51

      @gtwillem: de Veyron heeft maar 270pk nodig om 300 te halen. Als je 400 wil moet er 700 pk bij. Heeft allemaal met bakverhoudingen te maken.

      Login om te reageren
      • johanhummer9 zegt

        26 juni 2015 om 02:59

        @kvgorp: ik geloof jou niet

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          26 juni 2015 om 03:30

          @johanhummer9: https://www.youtube.com/watch?v=Y-VnLWag25U

          Login om te reageren
      • rolov zegt

        26 juni 2015 om 06:48

        @kvgorp: ik geloof er niks van. De veyron Is een container op wielen.

        Login om te reageren
        • Kvgorp zegt

          26 juni 2015 om 07:37

          @rolov: jullie hebben gelijk. 155mph is 250kmh. Geen 300.

          http://youtu.be/LO0PgyPWE3o

          Login om te reageren
      • Author zegt

        26 juni 2015 om 07:39

        @Kvgorp: Veyron heeft (puur op basis van luchtweerstand) alleen al 360 pk nodig om 300 te halen en dan laten we rolweerstand en dergelijke buiten beschouwing. Check: http://www.autoblog.nl/nieuws/tech-dit-is-wat-je-moet-weten-over-cw-waardes-77447

        Login om te reageren
      • davelepeef zegt

        26 juni 2015 om 08:03

        @kvgorp: bakverhoudingen in need for speed 1998 wel ja. In real life neemt weerstand dusdanig toe dat je -als ik me niet vergis- 8x meer vermogen nodig hebt voor een dubbele snelheid.

        Login om te reageren
  6. Tonnie zegt

    25 juni 2015 om 23:51

    Ik geef ze het voordeel van de twijfel, en denk dat ze hier 2 jaar keihard aan gewerkt hebben om het niveau uitermate hoog te houden. Of ze die 300 gaan halen, wss niet. Maar verder ziet het er goed uit!

    Login om te reageren
  7. xxxheidi zegt

    26 juni 2015 om 00:13

    AR liefhebbers ten spijt… die 4C is afschuwelijk. De enige mooie Alfa is de Giulia, maar niet in het wit.

    Login om te reageren
    • gtwillem zegt

      26 juni 2015 om 00:40

      @xxxheidi: klopt. Wit is een afschuwelijke kleur voor een auto. Alleen op een hele lelijke vierwielaangedreven vijfdeurs hatchback met boxermotor van Japanse komaf is het een goede kleur…

      Login om te reageren
      • roppp zegt

        26 juni 2015 om 05:32

        @gtwillem: wit is dan ook geen kleur.

        Login om te reageren
    • T16 zegt

      26 juni 2015 om 01:08

      @xxxheidi: Heel veel mee eens, de nieuwe Giulia is super! Een Giulia in het wit is echt niet mijn ding. Oude Alfa’s zijn ook vaak prachtig, zoals de 33 Stradale, de 1900 C door Touring, of een oude Giulia. Die kan wit wel weer hebben.

      Login om te reageren
  8. toyotafortuner zegt

    26 juni 2015 om 03:07

    Gatver, wat een lekkere wagen hebben ze ervan gemaakt zeg!

    Maar de spoiler is een beetje overkill

    Login om te reageren
  9. jaapiyo zegt

    26 juni 2015 om 03:36

    De 4C staat in de bovenste regionen van mijn wishlist, maar ik zou wachten totdat Alfa zelf met een dikkere variant komt. Men zegt dat de versnellingsbak het probleem is omdat die niet veel meer vermogen kan hebben maar ik durf wel te wedden dat er tzt toch stiekem een nog wat scherpere variant komt.

    Helaas is ook de basis 4C door Alfa zelf icm onze roverheid inmiddels wel behoorlijk prijzig geworden. 60K heb ik ook niet los in mijn zak zitten maar als prijsstelling vond ik dat verdedigbaar…80K+ wordt toch wel veel voor een 4 pittertje.

    Login om te reageren
    • C70_99 zegt

      26 juni 2015 om 08:53

      @jaapiyo: De instapper kost 71K momenteel…. Met enkele opties kom je inderdaad wel in de buurt van de 80K.

      Login om te reageren
    • heidekonijn zegt

      26 juni 2015 om 12:57

      @jaapiyo: Vraag en aanbod speelt in je nadeel. Momenteel 18 maanden levertijd…

      Login om te reageren
  10. rvds15 zegt

    26 juni 2015 om 07:06

    Maar hoe klinkt ie nu?

    Login om te reageren
  11. FB_100002177943068 zegt

    26 juni 2015 om 07:54

    als je zoveel koppel op die krakkemikkige dubbele droge koppeling wil voeren heb je echt een deathwish

    Login om te reageren
  12. martingtv zegt

    26 juni 2015 om 08:08

    g-tech heeft ook een opvoerset met 335pk en 420nm. Deze gaat ongeveer 290 km/h. Ze hebben het koppel beperkt ter bscherming van de versnellingsbak.
    Of Pogea lullen uit nek, hebben het max toerental verhoogt of de overbrenging veranderd.

    Login om te reageren
  13. heidekonijn zegt

    26 juni 2015 om 12:29

    Iets meer dan een jaar / 10k km / 1 set Pirelli’s AR racing ;-p

    Login om te reageren
    • heidekonijn zegt

      26 juni 2015 om 12:30

      @heidekonijn: die ging even mis

      Login om te reageren
  14. philipf zegt

    26 juni 2015 om 13:33

    Lekker ding hoor!

    Login om te reageren
  15. mrrallycross zegt

    26 juni 2015 om 15:08

    Zoals hij eigenlijk had moeten zijn

    Login om te reageren
  16. smokin zegt

    28 juli 2015 om 16:29

    300 km/h met 310 pk lijkt mij ook erg ambitieus.
    Maar Pogea heeft het zelf over 410 pk, en daarmee zou je het moeten kunnen halen.

    Ik hou hem nog even standaard. Voorlopig…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North