• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Polestar stelt verwachtingen weer naar beneden bij

Auteur: jaapiyo, gepost 11 november 2023 om 18:37 – 18 Reacties

Polestar 4

And the hits keep on coming. Ook Polestar heeft moeite het geplande aantal auto’s te verkopen.

De EV verkoop wil maar niet echt vlotten. Ook Polestar, de elektrische divisie van Geely/Volvo slaagt er maar met moeite in om Polestars aan de man te brengen. Er is weliswaar groei in afzet, maar lang niet de verwachte groei. En dat baart natuurlijk zorgen voor de stakeholders van het merk.

Polestar kennen we allemaal van de Polestar 1, maar vooral ook de Polestar 2 in Nederland. De 1 was een bloedmooie reïncarnatie van de Volvo P1800 van The Saint. Je weet wel, die ene keer dat de Zweden uit de band sprongen en een mooie coupé maakten. Nu stoten we wellicht fans van de 780 Bertone coupé tegen de borst. Maar goed zij zijn waarschijnlijk met een rally in Scandinavië bezig in een Volvo 740 Polar, dus dat durven we wel aan. De nieuwe coupé die Polestar op de kaart zette als apart merk was heel fraai, maar ook een moeilijke auto. De aandrijflijn was zijn tijd eigenlijk een beetje voor, maar daarom ook snel verouderd en niet zo ‘emotioneel’ als het design beloofde.

De Polestar 2 was veel meer een voorbode van waar het merk Polestar echt voor staat: alternatieven voor Tesla op de markt brengen. Dat lukte in Nederland vrij aardig. Klanten zagen een elektrische ‘Volvo’ met Öhlins dempers voor relatief weinig (zeker in de bijtelling) wel zitten. Ook al was het dan een Chinees in vermomming…

Inmiddels zitten de Polestar 3 (SUV) en Polestar 4 (semi-hoge crossover) dicht tegen marktintroductie aan. Maar de afzet van Polestar 2’s valt tegen. Het merk had in mei nog voorzien dit jaar 80.000 auto’s af te zetten. Afgelopen maand werd dat bijgesteld naar 60.000 tot 70.000 auto’s. En nu is het doel 60.000 auto’s. Dat is amper meer dan Maserati deed in haar beste jaar.

Het is wel in lijn met wat we de afgelopen tijd gezien hebben. De vraag naar EV’s stijgt nog wel, maar lang niet zo hard als verwacht dan wel gehoopt. Dit speelt in Nederland, maar dus ook globaal. Koop jij wel zo snel mogelijk een EV? En overweeg je dan ook een Polestar 4 (die eind dit jaar nog wordt gelanceerd)? Laat het weten, in de comments!

Ook interessant!

  • Polestar 4 wordt snelste Polestar ooit, komt volgende week
  • mijlpaal Polestar
    Belangrijke mijlpaal voor Polestar
  • Mijn Auto video: Volvo V60 Polestar Engineered
  • Meer power voor je Polestar 2 met deze software update
    Meer power voor Polestar 2 nu ook voor de Amerikanen

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, Elektrisch, Polestar

Vorig bericht: « Sapper de flap: Europa kopieert nu de Chinezen
Volgend bericht: Conquistador Alonso houdt het harnas nog even aan dankzij Hamilton »

Lees Interacties

Reacties

  1. alloallo zegt

    11 november 2023 om 19:00

    Edit: fixed

    Login om te reageren
  2. PunicaOase zegt

    11 november 2023 om 19:58

    De 2 begint wat op leeftijd te raken en er zijn nu zoveel alternatieven.. Komt wel weer goed met de 3 en 4 schat ik in..

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      11 november 2023 om 23:13

      Ik verwacht niet dat ze het slecht gaan doen, maar ik verwacht ook niet dat ze de verkooplijsten gaan aanvoeren hier in Nederland. De Polestar 3 zit toch alweer een segment of twee hoger dan de 2, met dito prijskaartje. De meest eenvoudige versie kost je 90.000 euro. Dan zit je in het vaarwater van de Mercedes EQE, en met een paar opties zit op het prijsniveau van een Tesla Model X. De Polestar 4 zit tussen de 2 en 3 in, maar die krijgt volgens de collega’s van Autoweek.nl een vanafprijs van 65k. Dat is ook niet bepaald handig wanneer (komt ‘ie weer) Tesla een elektrische SUV voor 45k in de prijslijsten heeft staan.

      Login om te reageren
      • hotze zegt

        12 november 2023 om 01:44

        Die Tezla is een opgehoogde hatchback, heeft niets met een SUV te maken.

        Login om te reageren
    • DeWitteCondor zegt

      12 november 2023 om 10:30

      De 2 lijkt bovendien een auto met een identiteitscrisis. Het is gewoon een sedan met vrij beperkte ruimte maar wil om de een of andere reden graag op een crossover lijken met die idioot grote wielen. Het ding ziet er niet uit.

      Login om te reageren
  3. launchcontrol zegt

    11 november 2023 om 20:04

    Snap het wel, als leaseauto prima maar hebben ze veel concurrentie en als je ‘m wil kopen doe je dat online en kan je dus geen auto inruilen. Ze verwijzen je naar een website waar je gewoon een zeer (triest) laag handelsbod op je auto krijgt. Het kopen van zo’n auto geeft je dus geen goede beleving, waar andere merken dit (nog) wel bieden. Ze hadden de verkoop van dit merk gewoon bij de Volvodealer moeten doen en niet zoals het nu gaat is mijn mening.

    Login om te reageren
    • Paul58 zegt

      13 november 2023 om 10:33

      De koopervaring boeit me niet zo ik vind het product veel belangrijker. Ik hou totaal niet van die gemaakte autoverkoop praatjes en dat overdreven gedoe. Net als kleding koop ik een auto ook liever online. Kan prima eigen research doen toch. Enkel een proefrit vind ik belangrijk maar dat is altijd wel te regelen vooraf.

      Login om te reageren
  4. kniesoor zegt

    11 november 2023 om 20:04

    Nee en nee. En als het ooit zover zou komen wordt het – bij een gelijkblijvend speelveld – zo’n fokking lelijke Tesla 3. Omdat die de beste bang-for-the-buck biedt.

    Login om te reageren
    • hotze zegt

      12 november 2023 om 01:43

      No way.

      Login om te reageren
    • Wolflow zegt

      12 november 2023 om 09:05

      Al die elektrische hokken branden toch ongeveer even goed?
      Waarom is Tesla beste in deze?

      Login om te reageren
  5. Donstil zegt

    11 november 2023 om 22:57

    Ik rij nu een krap jaartje een Polestar 2 en ondanks dat ik wel tevreden ben blinkt de auto eigenlijk ook in niets echt uit als ik eerlijk moet zijn. Het is allemaal op safe, niet spannend maar ook nergens slecht.

    Behalve het infotainment systeem dat is echt vreselijk en dat doen ze bij de Model 3 echt stappen beter.
    Maar goed de Model 3 vind ik dan als auto weer helemaal niets om te zien dus zo hebben ze allemaal wel iets.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      12 november 2023 om 07:05

      Ja maar, die Polestar 2 heeft toch dat veel geprezen Google infotainment systeem???

      Login om te reageren
    • Pordon zegt

      12 november 2023 om 17:26

      Ik rij zelf ook een PS2 en heb echt nul problemen met het infotainmentsysteem.

      Het is overzichtelijk, snel en werkt makkelijk. Wellicht niet super uitgebreid maar alles zit er in en aan wat ik nodig heb. Dus weet niet zo goed waarom het zo vreselijk zou zijn?

      Login om te reageren
  6. MarcoM zegt

    12 november 2023 om 11:52

    EV gaat op zijn retour, reden: geen vertrouwen in huidig (Europees) beleid, met name in ons land. Het moet echt een financiele prikkel worden om over te stappen en de stroom zal echt goedkoop moeten zijn.

    Login om te reageren
    • chrisvis zegt

      12 november 2023 om 17:23

      U slaat de nagel op de kop. Ken geen enkele particulier die zomaar voor een ev gaat. Mensen zijn bij ons (belgie) het vertrouwen volledig kwijt in de regering. Eerst wordt ons een diesel door de strot geramd, daarna was het een benzine en nu is het ineens een ev en dit allemaal op een tijdspanne van nog geen 10 jaar… Iedereen die in de markt is voor een nieuwe wagen wacht (terecht) nog even af want wat gaat het volgende weer zijn…

      Login om te reageren
  7. coupedriver zegt

    12 november 2023 om 15:04

    Autoblog, vergeten jullie even de bloedmooie C70 Coupé? 😲

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      12 november 2023 om 20:37

      Poaaah…Die was inderdaad wel fraai.

      Login om te reageren
  8. keecee zegt

    12 november 2023 om 16:17

    Niet eerder een EV dan dat V2G gemeengoed is.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North