• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche 911 Turbo S Lightweight Package is sneller dan Tesla

Auteur: jaapiyo, gepost 23 januari 2022 om 18:27 – 70 Reacties

Porsche 911 Turbo S Lightweight Package

De Porsche 911 Turbo S met Lightweight Package is echt bloedverziekend snel.

De Porsche 911 range is altijd lekker uitgebreid, maar daardoor soms ook een beetje raar. Als het model in al zijn varianten op de markt is, zijn er altijd 279 versies om uit te kiezen. Eigenlijk zijn er echter maar drie echt relevant. De basis Carrera is meer dan voldoende (en lekker goedkoop) als je gewoon een 911 wil. De GT3 is er voor de echte kenners en de 911 Turbo S is voor types die bij de McDonald’s altijd de Double Quarter Pounder met bacon en kaas kopen. Je hebt dan alle snelheid, alle luxe en aandrijving op alle wielen.

Porsche vertroebelt de zaken echter altijd door talloze opties en paketten aan te bieden waardoor je -bijvoorbeeld- een GT3 luxer kan maken en een Turbo S meer hardcore. Logisch ook want luxe is keuze en voor Porsche is het een mooi verdienmodel. Zo is er voor de Turbo S nu het in 2020 reeds aangekondigde Lightweight Package verkrijgbaar. Dit kekke pakket bestaat uit de volgende zaken:

In totaal maakt dit dat jouw Turbo S 37 kilo minder weegt dan die van je buurman. We vermoeden zomaar dat het grootste deel daarvan komt door de lichtgewicht stoelen en het verwijderen van de achterbank. Krom genoeg kan je, omdat het Porsche is, er dan ook weer voor kiezen het pakket te bestellen zónder de kuipstoelen. En dan kost het overigens evenveel…

Enfin, hoewel de veranderingen op papier niet heel spannend lijken, is de realiteit naar verluidt anders. Kwaliteitspublicatie Car & Driver klokte de 911 Turbo S Lightweight Package op 2,1 seconden voor de nul-naar-96. Dat is twee tienden sneller dan de standaard 911 Turbo S en tevens sneller dan de Tesla Model S Plaid.

Die laatste wordt geadverteerd met een nul-naar-96 tijd van minder dan twee seconden, maar moet daarvoor eerst een kwartier opgewarmd worden en dan op een vooraf geprepareerde strook asfalt gezet worden. Dan nog komt in de praktijk kennelijk niemand op die in het oog springende geadverteerde tijd uit. De Porsche daarentegen, doet die nul-naar-96 all day every day in 2,1 seconden. Wowsa. Op de nul-naar-48, klokte de 911 Turbo S met Lightweight Package zelfs de snelste tijd ooit gemeten door het magazine: 0,8 seconden.

Bestellen dan maar? Misschien wel, maar een dingetje om in gedachten te houden: bij volgas werd een geluidsproductie van 101 dalmatiërs decibel gemeten. Dat is 10 decibel meer dan bij het standaardmodel. Echte kenners Nerds weten dat elke 3 decibel meer een geluid van twee keer zo hard betekent, dus die verminderde geluidsisolatie, die merk je wel. Zo zijn we weer terug bij het begin van dit verhaal. Want zo’n bak herrie erbij is leuk als je een GT3 klant bent (met een atmosferische motor), maar past het nou wel bij een (moderne) 911 Turbo?

Ook interessant!

  • Hybride Porsche 911
    Hybride Porsche 911 nu eindelijk op komst
  • Porsche 911 Turbo kust Peugeot 206 in Friesland/Groningen
  • Porsche 80 miljard
    Zou je een ton EXTRA betalen voor een 911 Turbo?
  • BMW M8 Competition Cabrio vs Porsche 911 Turbo S Cabrio
    BMW M8 Competition Cabrio vs Porsche 911 Turbo S Cabrio

Nieuwste artikelen

  • Vakantiegangers opgelet: vignet voor Oostenrijk is duurder geworden!
  • Video: Maakt de GOLF 8.5 GTE na 3 maanden hebberig?
  • Lamborghini gebruikt icoon voor nieuwe sterkste V12-supercar: zo gaat ie heten
  • Politici: ”Ramptoeristen bij auto-ongelukken moeten rijbewijs inleveren”
FacebookTweetPinLinkedIn

911, 911-turbo, 992, lightweight, Porsche, turbo

Vorig bericht: « Valentino Rossi sloeg advies van eigen moeder in de wind
Volgend bericht: Ander interieur voor BMW M3 Touring »

Lees Interacties

Reacties

  1. monsieurleloure zegt

    23 januari 2022 om 18:42

    Die Porsche is minimaal 2 keer zo duur.

    Eigenlijk zegt dat al genoeg, Elon Musk blijft een eindbaas.

    Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      23 januari 2022 om 22:35

      En 5 x zo onpraktisch. Het zegt oo zich zelf al genoeg als Porsche zoveel moeite moet doen om met een totaal onpraktisch en uitgekleed model maar net een familie auto wet te verslaan. Blijkbaar kunnen ze het ook niet zonder traditionele brandstof motor. Eigenlijk geeft dit project alleen maar aan hoever ze achter lopen..

      Login om te reageren
      • cloverleaf zegt

        24 januari 2022 om 07:55

        @Bastiaan Williams: heb je wel eens 2 ton aan batterijen echt hard een bocht om zien gaan?

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          24 januari 2022 om 09:46

          Jazeker wel. Zie hier: https://www.youtube.com/watch?v=LBjp91zqnn8
          Veel gewicht brengt ook een goede wegligging, als je voldoende power hebt kun je met een zware auto in principe sneller door de bocht dan met een lichte.

          Login om te reageren
        • dedon zegt

          24 januari 2022 om 16:27

          Precies dat inderdaad.
          In de praktijk durven ze er niets mee.
          Zelfs met m’n vorige 308je zat ik elke bocht al weer op de bumper van die Tesla’s (Waarna ze na de bocht uiteraard niet bij te houden zijn)

          Login om te reageren
      • sportabgasanlage zegt

        24 januari 2022 om 09:03

        Verslaan? Onder ideale omstandigheden, en alleen in een rechte lijn, maximaal een keer of 2, 3, verslaat de Plaid een Turbo S. In alle andere omstandigheden met bochten, waarbij je veel moet remmen, met slecht wegdek, etc is een Tesla nergens. En dat hoeft ook niet, want het is een totaal andere auto. Mensen die alleen maar kijken naar dat ene sprintje hebben een arm leven.

        Login om te reageren
        • Redrum zegt

          24 januari 2022 om 12:35

          Dat sprintje is nog het enigste dat nog iets of wat legaal kan. Een normale sterveling heeft nog nooit een voet op een circuit gezet dus met dat arme leven zal het wel meevallen. En die wegligging van een Tesla valt erg mee. Buiten voor enkele buikschuivers moet je nergens voor onder doen op de openbare weg. En op circuit moet je al van zeer goede huize komen om een serieus gat te slagen dus …..

          Login om te reageren
    • Benny_Weisz zegt

      24 januari 2022 om 10:26

      @monsieurleloure:
      Alleen jammer dat zijn auto’s ruk zijn

      Login om te reageren
    • DeWitteCondor zegt

      24 januari 2022 om 12:31

      Misschien moeten we allemaal (incl de redacteuren) stoppen met op performance gerichte ICE’s te vergelijken met Tesla. De ICE fan zegt dan ‘ zie je wel WE zijn nog sneller’ en de Tesla fan zegt dan ‘ 0-100 ga ik sneller en ik ben een familie wagentje’. Dat kennen we nu wel.

      Het is geen vergelijk. Een Tesla is nergens op het circuit vergeleken met een 911 als in dit artikel, op wellicht tussensprints op een paar rechte stukken na. Dat hoeft ook helemaal niet want daar is de Tesla niet voor gemaakt en de 0-100 cijfers zijn al ronduit indrukwekkend. Laat het circuit dan aan de auto’s die daarvoor bedoeld zijn. We gaan ook geen speed pedelecs vergelijken met tour de france fietsen.

      Login om te reageren
  2. lithiumion zegt

    23 januari 2022 om 19:42

    ‘Is sneller dan een Tesla’, altijd sneu dit soort vergelijkinkjes, alsof de fabrikant in kwestie geen goed zelfbeeld heeft(Porsche nota bene, wat denk je zelf?!), moet er altijd een andere fabrikant als ‘goal’ dienen, althans bij vooral bloggers die graag onzinnige vergelijkinkjes de ether in gooien en graag fabrikanten lekker tegen over elkaar wil zetten…

    Login om te reageren
    • katoenboer zegt

      23 januari 2022 om 21:49

      @lithiumion: uhmmm, Porsche was vorig jaar juist het bedrijf die Tesla meerdere keren heeft uitgedaagd met het statement dat een Porsche sneller is dan een Tesla en zelfs dat probeerde te bewijzen. Dus niet alleen bloggers vergelijken merken met elkaar. Zet je glas azijn even aan de kant en neem nog een biertje voordat het weekend voorbij is.

      Login om te reageren
      • lithiumion zegt

        23 januari 2022 om 23:57

        @katoenboer: goeie tip; proost😉

        Login om te reageren
    • shalomleon zegt

      23 januari 2022 om 22:19

      @lithiumion: ik zeg altijd maar: porsche bouwt een sportauto, tesla gewoon een familie auto die verdomd snel is

      Login om te reageren
    • vondick zegt

      23 januari 2022 om 22:51

      We zijn hier bloggers. Dit is namelijk Autoblog.

      Login om te reageren
    • p993 zegt

      24 januari 2022 om 05:26

      @lithiumion: het is ook een vorm van klik beet!

      Login om te reageren
  3. nofxke zegt

    23 januari 2022 om 19:42

    Kan er iemand zeggen wat zr in het pakket zit? Onmogelijk te lezen in de app…

    Login om te reageren
    • sportabgasanlage zegt

      23 januari 2022 om 19:51

      Psst. Er is ook een website die mobiel vriendelijk is. Heb je helemaal geen app meer nodig.

      Login om te reageren
      • nofxke zegt

        23 januari 2022 om 21:41

        @sportabgasanlage: weet ik, vind die nog minder gebruiksvriendelijk, moet veel meer scrollen en reclame passeren om aan de commentsectie te geraken.
        Ieder zijn ding, maar ik vind de app veel makkelijker, alleen jammer dat sommige foto’s niet vergroot kunnen worden

        Login om te reageren
    • por100 zegt

      23 januari 2022 om 20:19

      Lichtgewicht en ruisonderdrukkende beglazing;
      Verminderde isolatie;
      Volle kuipstoelen;
      Pasm;
      Sportuitlaatsysteem;

      Kosten: 10K

      Login om te reageren
    • chrism zegt

      23 januari 2022 om 22:32

      @nofxke: Gewoon in de app op de afbeelding tikken en inzoomen.

      Login om te reageren
      • nofxke zegt

        23 januari 2022 om 23:13

        @chrism: werkt niet op ios. Enkel foto’s in fotogalerij kan je op inzoomen, maar zoals hier afbeelding tussen tekst werkt dat niet

        Login om te reageren
  4. torsen zegt

    23 januari 2022 om 20:05

    Voor de ekte ekte nerds. Een hoorbare verdubbeling van geluidssterkte ervaren mensen pas als een geluid 10 decibel harder is.

    1/4 mijl van 9,9s is toch langzamer dan de 9,4 die ze voor de Plaid gemeten hebben.

    .

    Login om te reageren
    • Redrum zegt

      24 januari 2022 om 12:41

      Exact dit. Het fabeltje dat (bepaalde) EVs boven de 100km/u niets meer waard zijn, kan dus ook naar de vuilbak.
      Nu nog de dichtheid van de cellen verbeteren (bereik en gewicht, komt eraan) en ICE heeft helemaal geen bestaansrecht in de Westerse wereld meer.

      Login om te reageren
  5. Pascal zegt

    23 januari 2022 om 20:06

    Het opvallende aan de prestaties van de Tesla is dat ze het met een fully-loaded 7-zits zakensedan lukt die maar liefst een ton goedkoper is dan bovengenoemde Porsche. En verder is de vergelijking helemaal nergens voor nodig, totaal appels en peren.

    Login om te reageren
    • sportabgasanlage zegt

      24 januari 2022 om 09:10

      @pascal dat is ook het enige waar de Plaid op uitblinkt. Na 1 rondje circuit staan de remmen in brand.

      Login om te reageren
      • Pascal zegt

        24 januari 2022 om 09:32

        @sportabgasanlage daarom gaat de vergelijking ook niet op. Porsche is een sportwagen, Tesla een zaken/gezinsbak. Natuurlijk vond Elon het leuk om even te kijken wat er mogelijk was op het circuit, maar de huidige Tesla’s hebben daar (uiteraard in tegenstelling tot deze Porsche) toch helemaal niets te zoeken.

        Login om te reageren
      • Redrum zegt

        24 januari 2022 om 12:43

        Met dat race pakketje op je plaid (keramische remmen) valt dat ook weer wel mee. Meer dan enkele ronden ga je uit de batterij niet krijgen dus daar is nog werk aan de winkel.

        Login om te reageren
  6. moveyourmind zegt

    23 januari 2022 om 20:15

    Pfffff,

    Als je de Tesla met lichtgewicht panelgaps uitrust kan die Porsche zijn eerste plek weer net zo hard inleveren.

    Login om te reageren
  7. g60gti zegt

    23 januari 2022 om 20:17

    Echt bizar en enorm knap

    Login om te reageren
  8. goodvibrations zegt

    23 januari 2022 om 20:21

    Ben ik de enige die het steeds minder relevant vindt hoe snel iets 0-100 gaat? 4 seconden lijkt mij snel genoeg.. Liever een auto die lekker stuurt en lage rondetijden kan halen…
    En Porsche vergelijken met een E segment sedan is aandoenlijk.. Tesla heeft dit gewoon goed voorelkaar.. Maar een standaard 911 van 10 jaar oud geeft denk ik meer plezier… Of en Yaris GR.. De model S is de perfecte electrische gezins sedan.. Die plaid interesseert me niet zo.. Wel goedkoop voor wat je krijgt..

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      23 januari 2022 om 20:57

      Sterker nog, alles onder de 8 seconden is in het dagelijks verkeer volkomen irrelevant. Als in: leuk dat ’t sneller kan, maar dat is dan meer voor de spielerei. En inderdaad: een speels/sportief rijgedrag in een licht autootje is 10x leuker dan een sprintend nijlpaard dat door electronische foefjes kunstjes is bijgeleerd.

      Login om te reageren
      • Paul58 zegt

        24 januari 2022 om 08:56

        @potver7: totaal niet mee eens. Ik vind accelereren en bochten nemen het heerlijkste aan autorijden. Topsnelheid boeit me wat minder. Hoef dan niet perse te sprinten met andere auto’s maar accelereren an sich vind ik erg verslavend.

        Login om te reageren
  9. ty5500 zegt

    23 januari 2022 om 20:37

    Bizar snel, zeker voor een ICE met dat vermogen.

    Wel grappig dat er bij een Tesla dikwijls mee wordt gelachen dat je voor de snelste tijd de batterij moet klimatiseren terwijl je een 911 mijn inziens best ook lekker warm rijdt voor je 0-100 tijden begint te doen. Je kan in een EV daarentegen instappen en planken, de 0-100 tijd zal maar een fractie trager zijn wanneer de batterij niet geklimatiseerd is voor de drag strip.

    Login om te reageren
  10. R82 zegt

    23 januari 2022 om 21:27

    Wie het snelst van 0-100 gaat is toch iets voor mensen onder de 30. Een Porsche GT3 koop je toch voor de beleving, een gemiddelde Tesla koper koopt dat ding niet voor de beleving, maar voor de bijtelling ;). 2 totaal verschillende type auto’s met een totaal verschillende doelgroep.

    De gemiddelde Porsche rijder wilt niet wisselen met een Tesla maar de gemiddelde Tesla rijder zal wel willen ruilen met een Porsche. Enkele uitzonderingen daargelaten.

    Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      23 januari 2022 om 22:37

      Ik denk eerder andersom.

      Login om te reageren
      • p993 zegt

        24 januari 2022 om 05:32

        @Bastiaan Williams: ach, zo vertederend, die fan base 😉

        Login om te reageren
        • Bastiaan Williams zegt

          24 januari 2022 om 07:12

          Nee niets van dat ik draag Porsche en TSLA een warm hart toe, maar denk toch echt dat heel veel TSLA rijders niet warm of koud worden van een Porsche. TSLSA is ook de betere EV dan de Taycan vind ik. Ik denk dat er veel TSLA rijders zo over denken. Ja ik heb beide gereden. Ja onze Model X is sneller dan de Taycan, op papier dan. Ja ik vind de TLSA technologisch echt veel indrukwekkender. IK ken genoeg TSLA rijders die er zo over denken.
          Dus ja een fanboy, maar niet blind en zeker open voor alternatieven. Ruilen met een EQS of Lucid AIR?. Ja morgen!

          Login om te reageren
          • sportabgasanlage zegt

            24 januari 2022 om 09:15

            Mijn persoonlijke ervaring is natuurlijk compleet anekdotisch, maar ik heb zelf een Porsche-Cayman (981) en die is niet megasnel (ik geloof iets van 5 sec naar de 100 of zo). Mijn zwager heeft een model3, die onder de 5 sec naar de 100 gaat. We hebben beiden in elkaars auto gereden. En we waren het er unaniem over eens: voor rijplezier, geluid, kwaliteit en beleving stap je in een Porsche, niet in een Tesla. Voor innovatie, rust, praktische bruikbaarheid en lage bijtelling, stap je in een Tesla.

            Login om te reageren
      • pramm zegt

        24 januari 2022 om 09:31

        Volgens mij klopt dit toch wel. Een dergelijke Porsche wordt veelal gekocht door een 50+ er met voldoende financiele middelen. Oftewel een mid-life crisis waarbij deze beleving noodzakelijk wordt geacht om jezelf jong te blijven voelen ;)

        Login om te reageren
        • Redrum zegt

          24 januari 2022 om 12:53

          En dat zijn ook meestal de mensen die je ziet rondscheuren als een gek …. Niet dus.
          Mijn vader rijdt 911 en is echt onder de indruk van Tesla en z’n volgende wordt iets elektrisch….uit de Porsche stal wss ….. maar het bestaat dus wel hoor, wederzijds respect tussen merkrijders.

          Porsche heeft natuurlijk alles mee maar als je bekijkt hoe makkelijk een EV gelijkwaardige prestaties neerzet, zet je toch aan het denken. Op elk moment full power, geen launch control, geen brullende motoren (en laten we wel wezen, buiten de RS en GT modellen begint het ook maar wat steriel te klinken)

          Login om te reageren
    • vondick zegt

      14 maart 2022 om 20:27

      Nee nee. Ik moet sowieso altijd het snelst weg zijn.

      Login om te reageren
  11. Redrum zegt

    23 januari 2022 om 21:28

    Ik wacht wel op de eerste youtube video van Dragtimes. Een Porsche Turbo S wordt vernederd op een dragstrip en deze met 37 kilogram minder gaat het dan effe sneller doen. Alles passeert daar de revue en op 1 enkele wagen na (laatste Mclaren dacht ik) kwam er nog niets echt in de buurt.

    Login om te reageren
    • R82 zegt

      23 januari 2022 om 21:38

      AL gaat zo’n auto in 0,000001 seconden naar de 100, zo’n auto heeft toch net zoveel charme als een gemiddelde vinex wijk. Heb niets tegen elektrische auto’s maar deze auto’s zijn toch niet sexy. (ja ik weet dat de modellen samen sexy vormen).

      Je draait toch niet je hoofd om een Tesla na te kijken
      Je wilt als jong volwassenen toch niet met een Tesla naar je eindexamen feest.
      Je hebt toch geen poster van een Tesla boven je bed als kind.

      Of zijn er echt mensen die een Tesla mooi vinden. Ja van 0-100 gaat het snel. De eerste paar keer vond ik het geweldig toen ik erin kon rijden. Maar na 3 keer is die lol ook wel weg. En dan blijft er weinig speciaals over aan zo’n auto.

      Waarom maken bedrijven trouwens geen mooie ev’s. Op de E-tron GT en de Taycan na is het toch allemaal spuuglelijk. En de voorkant van de Taycan verdient ook nog niet eens de schoonheidsprijs.

      Login om te reageren
      • Bastiaan Williams zegt

        24 januari 2022 om 08:51

        Schoonheid is persoonlijk. Jij vindt de een Audi en een Porsche mooi de ander een Multipla. Jij koos jouw vrouw omdat ze mooi was van buiten, ik koos mijn vrouw omdat haar vader rijk was, ieder zijn ding. Schoonheid is suggestief. TSLA is op alle fronten beter dan welke Porsche of Audi dan ook. Niet vanwege het uiterlijk maar vanwege de aandrijving en de technologie. Daar gaat het sommige mensen meer om dan hoe mooi het is. Jouw keuze op basis van uiterlijk is prima andere maken keuzes op basis van inhoud.

        Login om te reageren
        • sportabgasanlage zegt

          24 januari 2022 om 09:17

          @bastiaan “op alle fronten beter” hahaha, proest… Tesla doet veel dingen goed, maar op alle fronten beter? Dan ben je dus niet meer objectief.

          Login om te reageren
          • Bastiaan Williams zegt

            24 januari 2022 om 12:30

            Beetje overdrijven maakt de zaak duidelijk. Ik zou moeten hebben getypt;
            “TSLA is op bijna alle fronten beter dan welke EV Porsche of Audi dan ook. ”

            Het gaat mij niet om glimmertjes en kwaliteitsbeleving, dat is allemaal persoonlijk naar mijn mening. Is de kwaliteit van een Audi echt beter dan een TSLA? Ik denk het niet. Maar goed het gaat mij om de EV dingen, aandrijving, software, actieradius, netwerk.

            Login om te reageren
        • Pascal zegt

          24 januari 2022 om 09:36

          Da’s gewoon niet waar Bastiaan. Hier spreekt een Model 3 rijder en Tesla’s zijn goed in veel dingen, maar op gebied van bouwkwaliteit, afwerking en algeheel gevoel van luxe/verwennerij zit je natuurlijk overduidelijk beter bij zowel Audi als Porsche.

          Login om te reageren
          • Bastiaan Williams zegt

            24 januari 2022 om 12:30

            Beetje overdrijven maakt de zaak duidelijk. Ik zou moeten hebben getypt;
            “TSLA is op bijna alle fronten beter dan welke EV Porsche of Audi dan ook. ”

            Het gaat mij niet om glimmertjes en kwaliteitsbeleving, dat is allemaal persoonlijk naar mijn mening. Is de kwaliteit van een Audi echt beter dan een TSLA? Ik denk het niet. Maar goed het gaat mij om de EV dingen, aandrijving, software, actieradius, netwerk.

            Excuses daarvoor.

            Login om te reageren
          • Redrum zegt

            24 januari 2022 om 12:59

            Heb een BMW op de oprit staan naast de laatste generatie model 3. Ik weet echt niet waarover je het hebt. Als je het dashboard en je zetels niet laat overtrekken door BMW exclusive en je dus je kont op sensatec moet zetten, blijft er van die verwennerij nog redelijk weinig over. Daarenboven, wat hierboven werd gezegd, maakt dit het een betere auto? Niet echt dus maar als je daarvoor in de markt bent, heb je gelijk. Ik weeg mijn auto’s in ieder geval niet af aan zulks enkel moet het in het algemeen wel degelijk zijn en dat hebben ze tegenwoordig bij Tesla goed voor elkaar……maar nee geperforeerd nappa leer zit er niet bij ;)

            Login om te reageren
        • dijan zegt

          24 januari 2022 om 12:25

          Bastiaan ;Ik geloof niets van wat je schrijft ,alleen dat van je vrouw dat geloof ik wel . DEnk ook dat je van het geld van je vrouw een Tesla rijdt

          Login om te reageren
          • Redrum zegt

            24 januari 2022 om 13:00

            Ik wel maar heb dan ook meerdere ICE en EVs gehad.

            Login om te reageren
          • Bastiaan Williams zegt

            24 januari 2022 om 13:15

            Ja en? Denk je nu echt dat het mij wat uitmaakt wat jij wel en niet geloofd? Daar geloof ik niks van. Sterker nog ik geloof dat jij het enige wat niet waar is geloofd, geloof ik.

            Login om te reageren
      • pramm zegt

        24 januari 2022 om 09:35

        Ik denk dat je je daar toch in vergist. Er zijn legio jong volwassenen in de eerste jaren van Tesla in een model S of X naar een eindexamen vervoert.
        Toen ik in 2015 voor t eerst met onze model S naar Zuid Frankrijk ben geweest, was het toch echt een bezienswaardigheid. Sterker nog, zelfs bekijks van harley bikers, die de auto uitgebreid kwamen bekijken en vervolgens voorbij reden en een duim opstaken.

        Zeker de eerste jaren was het een auto die bizar veel bekijks kreeg. Dat is nu natuurlijk niet meer zo, de auto is gemeengoed geworden. Daarmee is het (de model S) niet ineens een onaantrekkelijke auto geworden. Veel jongeren kijken positief naar Tesla.

        Login om te reageren
    • power369 zegt

      24 januari 2022 om 02:12

      @Redrum: Goed kanaal is dat ook. Alleen met je tonnen kostende supercars rechtdoor gaan. Alsof je een villa koopt om een tentje in de woonkamer neer te zetten.

      Login om te reageren
      • Redrum zegt

        24 januari 2022 om 13:15

        Dat kan wel zijn maar waar rijdt jij jouw Porsche op z’n limiet? Op het circuit waar je wss nooit komt? In de file naar het werk? Dat kanaal is gewoon entertainment en geeft tenminste een zicht hoe krachtig die wagens zich onderling verhouden. Hier in de comments moet ik het maar doen met wat subjectieve meningen. Een rs2 of een gt3 zijn gehomologeerde racewagens die hopelijk beter zijn in het bochtenwerk, stel je voor indien dit niet het geval zou zijn…

        Login om te reageren
  12. arta zegt

    23 januari 2022 om 21:32

    “De Porsche daarentegen, doet die nul-naar-96 all day every day in 2,1 seconden.”
    Ik hoop altijd dat eigenaren van brandstofauto’s wel even de olie op temperatuur laten komen voordat ze er vol voor gaan.
    En dat duurt bij die moderne auto’s best lang vind ik. Water is redelijk snel warm, maar de olie duurt echt wel even.

    Leuke auto, vergelijking met Tesla had niet gehoeven.

    Login om te reageren
    • Bastiaan Williams zegt

      23 januari 2022 om 22:40

      Typisch weer een voorbeeld van hoe Autoblog zijn voorliefde voor Porsche moet profileren en een ander merk probeert af te zeiken. Maar ja dat doe ik zelf ook wel eens. Vooral Audi moet het bij mij ontgelden, en terecht!! :)

      Login om te reageren
      • Pascal zegt

        23 januari 2022 om 22:52

        Terecht inderdaad, Audi is dan ook niet premium :)

        Login om te reageren
      • schreute01 zegt

        23 januari 2022 om 23:47

        -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

        Login om te reageren
  13. trolle zegt

    23 januari 2022 om 22:22

    De porsche is maar een wannabe supercar en de tesla een batterij op wielen. Geef mij maar de tesla want met het verschil in prijs kan ik nog iets leuks doen

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      24 januari 2022 om 11:04

      Fout, een 911 is geen ‘supercar’ en Porsche heeft die aspiratie ook niet, denk ik. Het is goede en snelle (in het geval van een Turbo S : hele snelle) sportwagen. That’s all.

      Login om te reageren
  14. hotze zegt

    23 januari 2022 om 22:53

    Ben benieuwd hoe rap de turbo S (lightweight) met magnesium jetsers en wat extra vermogen (830 pk bv.) naar de 100 snelt. Onder de 2 secs?

    Login om te reageren
  15. rwdftw zegt

    23 januari 2022 om 23:49

    @jaapiyo volgens mij zit je ernaast. ;)

    “Dan nog komt in de praktijk kennelijk niemand op die in het oog springende geadverteerde tijd uit.”

    MotorTrend wel, 1.98 sec. https://www.motortrend.com/reviews/2022-tesla-model-s-plaid-first-test-review/

    Login om te reageren
  16. SimonMc zegt

    24 januari 2022 om 00:13

    “Die laatste wordt geadverteerd met een nul-naar-96 tijd van minder dan twee seconden, maar moet daarvoor eerst een kwartier opgewarmd worden”

    LOOOOOOOOL
    Kennelijk kan je een Porsche starten en direct vol gassen zonder de motor en versnellingsbak op te warmen!

    Login om te reageren
    • Redrum zegt

      24 januari 2022 om 13:19

      11 liter olie wil je ook best even op temperatuur krijgen. In elke herneming op elk moment zet die Tesla zo’n Porsche in z’n broek….voor dat die in de perfecte versnelling zit, hangt die Tesla al terug thuis aan de laadpaal 😋

      (En jaja, voor de slimmeriken die nu over die laadpaal beginnen, ik gaf hem hier aan jullie he)

      Login om te reageren
  17. flyerbunch zegt

    24 januari 2022 om 01:23

    Less is more for the Porsche.. ivm de Tesla. De advertentie is niet vals, maar het is al ff bekend dat er een asterisk voor een reden bij staat achter die tijd. Waarom? Ze hebben het getest op een dragstrip. Het verschil zit hem in het feit dat er 2 metingen gebeuren als de auto vertrekt eentje als de auto gas (of stroom in dit geval) geeft en eentje 0,2 sec later om te verifiëren dat de auto effectief is vertrokken. Bij die laatste meting start de klok pas en zodoende heeft de Tesla al 0,2 sec voordeel. Nog geen enkele YouTuber heeft dit getal op de weg kunnen halen dus..

    Kijk anders deze link maar ff.

    https://insideevs.com/news/505597/engineering-explained-model-s-acceleration-rollout/

    Login om te reageren
    • flyerbunch zegt

      24 januari 2022 om 08:43

      Ook Donut Media legt het nog eens uit op YouTube, skip ff naar 4:54.

      https://youtu.be/kdJvXQMH8Zo

      Login om te reageren
    • rwdftw zegt

      24 januari 2022 om 08:54

      De grap is dat die 1 foot roll-out de standaard is om te meten. Alleen Car and Driver deed het nog anders maar ook zij zijn in 2019 overgestapt (https://www.caranddriver.com/features/a30085446/acceleration-testing-procedure-change-rollout/).

      De tijd die de Porsche heeft gezet is dus ook met 1 foot roll-out.

      Voor de echte puristen, zonder grip sap is de Plaid niet zo snel. Dan wordt het 2.07 sec en daarmee is de Plaid alsnog 0.03 sec sneller dan de Porsche.

      Login om te reageren
  18. Bella Macchina zegt

    24 januari 2022 om 09:37

    Ik heb vaak de indruk dat de Porsche rijders van middelbare leeftijd die 37kg beter zelf verliezen.

    Login om te reageren
  19. Benny_Weisz zegt

    24 januari 2022 om 10:29

    Lightweight package is voor Porsche dé ideale gelegenheid om extra geld te vragen voor het weglaten van standaard uitrusting….
    Desalniettemin zou ik 10x liever een Porsche willen rijden dan zo’n zielloze accupakket

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North