• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche Classic maakt 944 helemaal fabrieksnieuw

Auteur: jaapiyo, gepost 26 juli 2020 om 17:07 – 34 Reacties

Porsche Classic 944 S2

In plaats van dat Porsche nou even mijn 944 deze liefde had gegeven…

Nieuwe auto’s worden almaar saaier en saaier. Teveel elektronica, airbags, turbo’s, partikelfilters, automaten en aangedreven wielen maken splinternieuwe bakken te zwaar, te stil en te ‘makkelijk’. Alles gaat in luttele seconden van nul naar honderd met precies nul sensatie. Je hoeft alleen maar je voet op het gaspedaal te rammen en het stuur vast te houden. Ondertussen hoor je kunstmatige plofjes uit de met filters vernaggelde loodzware uitlaat. Voor dino’s is het avontuur van het rijden er wel een beetje af, steeds zeldzamer wordende uitzonderingen daargelaten.

Een wat oudere auto is daarom een aantrekkelijk alternatief. Maar er kleven ook nadelen aan. Een auto van tien jaar oud kan al ‘een heel verleden achter zich hebben’. Bij een auto van 20, 30 of 40 jaar oud geldt dat natuurlijk nog eens een keer extra. Daarbij is dat verleden vaak niet zo makkelijk meer te checken. Destijds was er immers nog geen social media. Ga je met zo’n onbekende grootheid met een gerust hart de weg op?

Gelukkig zijn er opties om een klassieker weer ‘op punt’ te zetten. Een van die manieren kennen we inmiddels allemaal van een zekere Porsche 996, die er nu weer patent bijstaat. Als je een oude Porsche hebt of nog wil kopen, is er echter ook een andere optie: aankloppen bij Porsche Classic. Je kan daar bijvoorbeeld terecht voor een nieuw dash in je oude 911.

944 S2

Al enige tijd omarmt Porsche ook weer de transaxle Porsche’s. Ooit met de nek aangekeken vanwege alle lounge lizards die er mee rijden (en de watergekoelde vierpitter voorin de neus en het contactslot rechts van het stuur en de Volkswagen onderdelen), worden de 924, 944, 968 en 928 tegenwoordig misschien wel meer dan ooit voor vol aangezien. Dat blijkt ook uit deze fraaie Cobaltblauwe 944 S2 die Porsche aan heeft gepakt.

Het is een unit uit 1991, het laatste productiejaar van de 944. De S2 heeft de joekelgrote 3.0 liter vierpitter onder de kap met 211 pk. Daarmee was de S2 bijna net zo sterk als de Turbo, maar een beetje ‘volwassener’ om te rijden. Daar zal misschien niet iedereen fan van zijn, maar het feit dat de S2 wat goedkoper is qua onderhoud is wel lekker. Tevens deelt de S2 het wat gladdere front van de Turbo met de grote lichtbakken onder de klapkoplampen. Zelf ben ik altijd meer fan geweest van de cleanere oorspronkelijke look van de 944, maar dat is Geschmackssache.

944 equalizer

Origineel is deze Amerikaanse S2 uitgerust met een epische Blaupunkt Stereo met Equalizer en autotelefoon. Tevens opteerde de eerste eigenaar voor optie M030, wat staat voor instelbare Koni schokdempers voor en achter. Hij vergat wel lederen bekleding aan te vinken. Maar ach, oud stof heeft ook wel wat.

Porsche 944 instapschade

Diezelfde bekleding had wel wat werk nodig, net als de lak van de auto. Porsche Classic heeft zich daar even over gebogen. In het archief is de juiste bekleding gezocht en is de instapschade gefixt. De auto heeft ook een nieuw laagje verf gekregen en zo te zien is er een Euro-spec achterbumper op gemonteerd. Mechanisch was er niet veel mis met de Porker, alleen de airconditioning functioneerde niet. Dat is ook verholpen.

944 rear

Nu vraag je je natuurlijk af ‘wat kost dat?’. Wel, inclusief de auto zelf was het volgens Porsche Classic 33.000 Ekkermannen. Zeg nou zelf, voor dat geld is dit toch een stuk leuker dan een uiterst kale C-segmenter met turbotor?

Ook interessant!

  • Nieuwe officiële onderdelen voor je oudere Porsche
  • Gespot - Porsche 944 is zwaar toegetakeld
  • Rode Porsche 944
    Rode Porsche 944 voelt weer aan als fabrieksnieuw
  • Koop de meest exotische Porsche 944 van Nederland

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

944, blauw, Klassiekers, Porsche, porsche-classic, s2

Vorig bericht: « Tesla geeft rolstoelers gratis elektrische achterklep
Volgend bericht: Dit is de eerste Audi ABT RS7-R van Nederland »

Lees Interacties

Reacties

  1. bernoulli zegt

    26 juli 2020 om 17:15

    Stipt-grapjes in 3, 2, 1….

    Login om te reageren
    • jiltjes zegt

      26 juli 2020 om 18:20

      @bernoulli: waarvan akte

      Login om te reageren
    • 888natan zegt

      26 juli 2020 om 20:17

      @bernoulli: ik moest wel even lachen toen ik zijn prijzen zag.. gedurfd..

      Login om te reageren
      • mwti zegt

        27 juli 2020 om 09:49

        @888natan: sowieso zijn prijzen tegenwoordig waus. Geld heeft nauwelijks nog waarde. Een ton is niks ook al denkt Jan Modaal van wel. Maar Jan is niks gewend.

        Login om te reageren
    • frederik zegt

      26 juli 2020 om 20:33

      @bernoulli: Dat gedoe bij Stipt is leuk, maar doe mij maar een 996 waarvan de techniek grondig is aangepakt, en iets viezere wielkasten.

      Login om te reageren
  2. jaribombarie zegt

    26 juli 2020 om 17:18

    33.000 euro voor een door Porsche verzorgde klassieker? Dat lijkt mij de deal van de eeuw

    Login om te reageren
    • Boomer zegt

      26 juli 2020 om 17:58

      Inderdaad. Mis mijn S2 nog steeds, die heb ik toen voor nog geen 7K weggedaan, 7K +33 = deal van de eeuw!

      Login om te reageren
      • Graafke zegt

        26 juli 2020 om 20:20

        @airc: 33k is inclusief de auto ?

        Login om te reageren
      • macready zegt

        26 juli 2020 om 21:06

        Same here…. Mooie zwarte S2 in zeer goede staat verkocht voor 7k… Auwauw.

        Login om te reageren
  3. tenaci zegt

    26 juli 2020 om 17:29

    Die autotelefoon en equalizer maken hem helemaal af! Nette prijs ook trouwens. Ben bijna geneigd een nette 968 te zoeken en hem langs te brengen! Dat was toch wel de dikste doorontwikkeling van het stel.

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      26 juli 2020 om 18:06

      Ja, maar ziet er veel te 90s uit.

      Login om te reageren
  4. maxidyne zegt

    26 juli 2020 om 17:47

    Koopje! Geen geld voor een gerestaureerde Porsche. Mooie kleur en uitvoering!

    Login om te reageren
  5. 993carrera4s zegt

    26 juli 2020 om 17:58

    Dat bedrag verrast mij ook positief. Is ook geen volledige restauratie natuurlijk. Heb hier wel meer vertrouwen in als in ‘fabrieksnieuw’…

    Login om te reageren
  6. wopfe zegt

    26 juli 2020 om 18:11

    Gaaf, maar zelf doen is veel goedkoper :)

    Login om te reageren
  7. woertquattro zegt

    26 juli 2020 om 18:24

    Dit is dus zonder mechanische revisie? . Voor €33000 eigenlijk alleen cosmetisch aangepakt ?

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      26 juli 2020 om 18:47

      De auto is incluis en ze hebben vast wel een beurtje gegeven.

      Login om te reageren
  8. rwdftw zegt

    26 juli 2020 om 18:48

    Alle Stipt grapjes ten spijt, maar wat stond er vorige maand bij Stipt?

    https://i.imgur.com/pEnaYaU.png

    Juist, een 944 coupe in dezelfde kleur als deze, met dezelfde D90 putdeksel wielen. Helaas geeft Wouter er in de video geen aandacht aan dus meer dan de kleur, het model en de wielen zie je niet.

    Login om te reageren
    • woertquattro zegt

      26 juli 2020 om 19:01

      @rwdftw: deze zag ik ook maar
      Is geen kobalt blauwe maar een pastel blauwe dacht ik

      Login om te reageren
      • rwdftw zegt

        26 juli 2020 om 20:25

        Hier naast elkaar :

        https://imgur.com/mZTKyih

        Zelfde kleur :).

        Login om te reageren
  9. MaartenD zegt

    26 juli 2020 om 18:52

    Wordt het niet weer is tijd voor een video van mister fabrieksnieuw? :-)

    Login om te reageren
  10. appeltaartislekker zegt

    26 juli 2020 om 18:55

    Kan ik ook met euro’s betalen?

    Login om te reageren
  11. jorden zegt

    26 juli 2020 om 19:04

    Leuker dan een C-segmenter… Ik zal de wagenparkbeheerder eens mailen of hij het er ook mee eens is.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      26 juli 2020 om 23:10

      De afschrijving zal allicht lager zijn. Al zullen de running costs waarschijnlijk wel weer hoger uitvallen. Anyway, vragen kan altijd ?

      Login om te reageren
  12. moveyourmind zegt

    26 juli 2020 om 19:35

    Hebben ze goed gedaan bij Porsche om zich bezig te gaan houden met klassiekers van hun merk.

    Aan de ene kant is het natuurlijk puur een extra verdienmodel dat ze geen windeieren legt.

    Maar tegelijk zorgen ze er ook voor dat hun automobiele erfgoed behouden blijft en bieden ze klassiekers aan die misschien niet goedkoop zijn, maar wel in erg goede staat verkeren of daar in teruggebracht zijn. Zo ook deze 944, echt een plaatje.

    Login om te reageren
  13. p993 zegt

    26 juli 2020 om 19:49

    Om op de vraag in artikel te antwoorden; zeer zeker! Maar ik snap ook wel dat er mensen zijn die dat anders zien. Ik kocht jaren negentig mn tweedehands 944 type2 voor rond tienduizend gulden dus dan is 30k euro wel een flink bedrag, maar staat er wel een Porsche stempel op…

    Login om te reageren
  14. saxoke zegt

    26 juli 2020 om 21:29

    Fabrieksnieuw is het ding pas als ie bij Rickert geweest is

    Login om te reageren
  15. vaakbenjetebang zegt

    26 juli 2020 om 21:35

    De 944 wordt in mijn ogen echt heel mooi oud. Ik betrap mezelf er zelfs op dat ik af en toe met een half oog kijk om er eentje te kopen.

    Login om te reageren
    • tatog zegt

      26 juli 2020 om 22:56

      @vaakbenjetebang: dan ben je nu iets te laat om voor een net bedrag eentje te kopen. De 944 wordt ondertussen ook serieus duur.
      Pakweg 15 jaar geleden was ik in de markt voor een 944. Toen kon je ze nog kopen voor 3,5k. Zelfs nog een keer proefgereden maar dat exemplaar vertrouwde ik niet. Dat bedrijf gaf ook extreem veel terug voor mijn Volvo 850. Inruilprijzen moeten tegenvallen, anders is er iets anders aan de hand. Ook nog viavia een S2 kunnen bemachtigen maar die was voor mij te duur en ik was te bang…

      Login om te reageren
      • vaakbenjetebang zegt

        26 juli 2020 om 23:18

        Ja, zo gaat dat met alles wat leuk en interessant is uit de jaren ’80. Een jaartje of 10, 15 geleden meestal nog te koop voor een appel en een ei, en nu denkt iedereen ineens goud in handen te hebben. Soms is dat ook wel min of meer waar, veel van die auto’s zijn in hun goedkoopste periode natuurlijk ten prooi gevallen aan onoordeelkundig gebruik, tjoenificatie, roest en verwaarlozing, dus zo veel goede zijn er misschien niet meer over. Toch zie ik soms vraagprijzen bij zulke auto’s staan die wel erg, eh, optimistisch lijken. Maar goed, je hebt maar één koper nodig, en als zo’n auto je dan niet in de weg staat…

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          26 juli 2020 om 23:41

          Ik heb de mijne (zoals wellicht bekend) destijds in ‘Murica gekocht via Ebay. Een enorm groot deel van de 944jes is destijds daar verkocht, dus het aanbod is wat groter en de vraagprijzen iets lager. Daarbij is de uitrusting vaak lekkerder. Voor zover ik weet hebben alle US-spec 944jes airco, terwijl dat in Europa een zeldzame optie was. In de mijne werkt de fridgebox nog goed ook. Als klap op de vuurpijl vind ik zelf de 944 een van de weinige auto’s die mooier is met US-spec impact bumpers. Ook in ‘Murica zijn ze inmiddels duurder dan toen, maar als ik stiekem nog eens kijk op bijvoorbeeld BaT zie ik (op het oog) vaak vrij aardige exeplaren van eigenaar verwisselen voor soort van schappelijke bedragen.

          Login om te reageren
        • rwdftw zegt

          26 juli 2020 om 23:41

          Degenen die als kleine jongen dat ding boven het bed hadden hangen kunnen hem nu betalen. En ja, ik kocht er eentje voor 3.5K 7 jaar geleden, van alles aan gedaan want verwaarloosd. Nu is hij getaxeerd op 16k. Dus ja, ze worden zeldzaam (er zijn bijvoorbeeld 2 Turbo Cabrios in heel Nederland) en duur.

          Login om te reageren
  16. ericd zegt

    27 juli 2020 om 06:46

    Uit een ongeblazen 3 liter peurt men tegenwoordig makkelijk 300 pk. Zou de boxer uit de 911 in het vooronder van een 944 passen?

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      27 juli 2020 om 08:55

      En uit een 2 liter diesel 204 pk, maar blijkbaar hebben ze een kort leven en raken bij zware belasting thermisch zwaar overbelast. Voorbeeld in 2000 2.5tdi 88-102 pk 500.000 op zijn slofjes, vandaag 204 pk 70.000 km en het beste er al van af.

      Login om te reageren
    • woertquattro zegt

      27 juli 2020 om 22:29

      @ericd: er staat in het museum wel een proef exemplaar met een boxer motor

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North