• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Renault: Ecclestone heeft de Formule 1 zwaar beschadigd

Auteur: hayte, gepost 27 maart 2020 om 14:29 – 6 Reacties

Renault F1-auto

Sterke woorden uit de mond van Renault F1-baas Cyril Abiteboul.

De ‘budget cap’ voor de Formule 1-teams lijkt een makkelijke manier om het speelveld wat eerlijker te maken. Hoe groot je zak met geld is, maakt dan immers een stuk minder uit voor de winst. Een team als Renault – dat in het 2019-seizoen als vijfde eindigde – zou dan ook veel gebaat zijn bij zo’n ‘iedereen is gelijk’-systeem, toch?

Nou, zo ziet Renault F1-baas Cyril Abiteboul het niet. Sterker nog, tegenover Autocar noemt hij het ‘jammer’. “Ik vind het systeem niet leuk, maar het is wel nodig. Het is een fix die op een dag misschien vervangen kan worden door een ander systeem.”

Waarom hij het jammer vindt, wordt niet duidelijk in het artikel. Wel zegt hij geen andere oplossing te zien. “Ik zie geen andere manier om een systeem te repareren dat kapot is gemaakt tijdens de laatste ronde van het Concorde-overleg. Dat was geen overleg, maar bilaterale afspraken gemaakt door Bernie Ecclestone met een heel specifiek doel. Die hebben de sport zwaar beschadigd en de enige manier om de sport te repareren is financiële regulering.”

Met zijn kritiek richting Ecclestone, refereert Abiteboul volgens Autocar naar de deals die Ecclestone tien jaar geleden maakte met Ferrari, Mercedes en Red Bull. Die drie teams waren destijds ontevreden met hoe het ging bij F1 en dreigden zelfs af te splitsen van de Formule 1. Ecclestone ging toen in gesprek met de drie leden, waardoor hij de vereniging tussen die drie verbrak. Daardoor bleven de drie teams in de autosport.

In het artikel gaat Abiteboul ook in op de prestaties van het team in het 2019-seizoen. “Er is maar één woord voor: teleurstellend.” Hij hoopt – uiteraard – dat ze het in het komende seizoen beter gaan doen. “We verwachten niet te domineren, maar vechten voor podiumplekken is wel ons doel.”

Ook interessant!

  • De comeback van de Renault 4 is nabij!
  • Nederlandse stichting klaagt Renault en Dacia aan
    Nederlandse stichting klaagt Renault en Dacia aan
  • Peuchère! Haalt Red Bull Cyril Abiteboul binnen?
  • Renault 5 is live met al zijn broertjes
    Nieuwe Renault 5 is live met al zijn broertjes

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

bernie-ecclestone, cyril-abiteboul, Formule 1, Racing, Renault, renault-sport

Vorig bericht: « Gaat Land Rover stoppen met de diesel V8?
Volgend bericht: Online Vip-shoppen: facetimen met je nieuwe Lamborghini »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    27 maart 2020 om 14:54

    Tja, achteraf is mooi wonen. We kunnen beter vooruit kijken over hoe we in de eerste plaats weer gaan rijden, en dit in de tweede plaats ook spannend laten zijn voor de fans. Dit bereik je door de teams qua prestaties dichter bij elkaar te brengen. Een budget cap is daarvoor een heel goed middel.

    Login om te reageren
  2. clubbtraxx zegt

    27 maart 2020 om 16:53

    Abiteboul kan beter zelf eens wat vaker z’n waffel houden want zijn gekwaak beschadigd Renault nog meer dan hun F1 team eigenlijk sowieso al doet. Ik snap werkelijk niet dat er niemand ingrijpt daar bij Renault. Echt… wat die vent er de afgelopen jaren al aan gebakken lucht heeft uitgebraakt is niet te geloven.

    Login om te reageren
    • retetikker zegt

      28 maart 2020 om 11:49

      U heet Max Verstappen?

      Login om te reageren
  3. mpgc zegt

    27 maart 2020 om 17:51

    Abiteboul zou beter eens wat minder zijn mening kunnen geven en zich wat meer kunnen focussen op de resultaten. Anderzijds sinds de laatste terugkeer van Renault als team in de F1 hebben ze ook nooit een groot genoeg budget gehad om echt mee te doen met de top teams. Op die manier begrijp ik niet waarom Renault nog in de F1 blijft.

    Login om te reageren
  4. mashell zegt

    27 maart 2020 om 18:10

    Stank voor dank. Ecclestone heeft volgens dit artikel juist voorkomen dat de F1 uit elkaar viel. Uiteraard is het extra geld voor de rijke teams niet eerlijk en daarover mag je klagen maar niet over het bij elkaar houden van de F1.

    Login om te reageren
  5. skinny058 zegt

    27 maart 2020 om 22:15

    Er is maar één iemand die de F1 zo groots heeft gemaakt en dat is toch echt Bernie!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North