• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Renault heeft goed nieuws en slecht nieuws voor Red Bull

Auteur: jaapiyo, gepost 31 mei 2018 om 13:01 – 13 Reacties

Zwembad


Man man man…

Puik nieuws voor Red Bull en de andere renstallen die met Renault-motoren rijden: de reeds beloofde motorupdate in Canada komt er daadwerkelijk! Minder puik nieuws: Renault acht het verstandig dat niet alle teams de update ook meteen gebruiken. En dat op een circuit waar pure power erg bepalend is.

Een en ander heeft uiteraard te maken dat de coureurs gridstraffen te wachten staan als ze teveel motoronderdelen gebruiken. Het extra vermogen dat de update met zich meebrengt zou daar weleens niet tegen op kunnen wegen, zo suggereert Renault’s motorsport schef Cyril Abiteboul. Met name Red Bull zou in zijn ogen moeten overwegen de motor niet meteen in Canada te introduceren:

I think we have six engines available, subject to the last event on procurement in the supply chain. That’s the plan, but not sure it’s actually the best to introduce it in all six cars, in particular Red Bull. We need to look into that. We always work in partnership with teams, trying to do the best for the overall season result. It’s a small gain in power, although we know we won’t be the only one bringing an engine upgrade. It’s mainly in the ICE that we can expect more power. This has to be the focus, and it will be the focus for all of this year, and maybe next year.

Red Bull teambaas Christian Horner lijkt echter van mening te zijn dat elke pk extra welkom is:

We’re hoping for a reliable MGU-K. There is a small upgrade coming for Montreal, every bit we need at the moment, so that’s hugely important for us.

Of de coureurs een gridstraf incasseren hangt af van welke nieuwe onderdelen ze in de auto zetten en hoeveel units ze daarvan al gebruikt hebben. De power unit wordt onderverdeeld in de verbrandingsmotor (ICE), de turbo, de MGU-H, de MGU-K, de Energy Store (ES) en de Control Electronics (CE). In het geval van de eerste drie krijg je een gridstraf als je je vierde unit gebruikt, bij de laatste drie krijg je pas straf als je je derde unit gebruikt.

Met name Ricciardo en Vandoorne worden geacht op scherp te staan. Ricciardo heeft na zijn motorpech in Bahrein alle onderdelen vervangen, hoewel dat niet wil zeggen dat de ‘oude’ onderdelen definitief buitenspel staan. Als sommige onderdelen niet beschadigd zijn, kunnen ze later alsnog ingezet worden, zonder dat daar een straf op volgt. Hierdoor is het lastig te zeggen hoeveel straf een bepaalde coureur daadwerkelijk te wachten staat, totdat het team dat zelf officieel bekend maakt.

We zijn alvast benieuwd naar de keuzes die Red Bull gaat maken. Misschien Max maar een nieuwe motor en Ricciardo niet? MAX VERSTAPPEN WINT DE GRAND PRIX VAN CANADA!!1!

Ook interessant!

  • Peuchère! Haalt Red Bull Cyril Abiteboul binnen?
  • Blijft Max Verstappen de rest van zijn carrière bij Red Bull?
  • Video: Red Bull Racing doet Europese roadtrip
    Video: Red Bull Racing doet Europese roadtrip
  • Video: Red Bull doet geheimzinnig met nieuwe livery
    Video: Red Bull doet geheimzinnig met nieuwe livery

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

Carlos Sainz, Christian Horner, cyril-abiteboul, daniel-ricciardo, Fernando Alonso, Formule 1, Max Verstappen, McLaren, motor, Nico Hulkenberg, Racing, Red Bull Racing, Renault, Stoffel Vandoorne

Vorig bericht: « Bijen doen hun taak, vallen BMW 2-serie met FWD aan
Volgend bericht: Donald Trump wil Mercedes compleet de grond in boren »

Lees Interacties

Reacties

  1. pielemuis zegt

    31 mei 2018 om 13:15

    ” we hebben wat gevonden wat beter werkt! ”

    ” maar gebruik het maar niet want het gaat vast kapot”

    Mooi die Franse mentaliteit. Gewoon je klanten blij maken met een dode mus.

    Login om te reageren
    • kennone zegt

      31 mei 2018 om 13:33

      @pielemuis: Past ook wel bij Reneault. Voor weinig geld een auto kopen waar alles op zit en ook alles kapot gaat??

      Login om te reageren
      • kennone zegt

        31 mei 2018 om 13:35

        @kennone: Ze verkopen het zo mooi dat ik het merk iets te chique heb geschreven

        Login om te reageren
    • shibby zegt

      31 mei 2018 om 13:42

      @pielemuis: een dode muis is passender

      Login om te reageren
    • robinduursema zegt

      31 mei 2018 om 14:15

      @pielemuis: beter dan dood maken met een blije mus..

      Login om te reageren
    • joost1990_2 zegt

      31 mei 2018 om 14:51

      @pielemuis: altijd nog beter dan je klanten doodmaken met een blije mus

      Login om te reageren
  2. Edge zegt

    31 mei 2018 om 13:44

    @Jaapiyo. EDIT: fixed

    Ontopic: Renault had voor 2017 een verbeterde MGU-K ontwikkeld, maar kreeg dat ding niet betrouwbaar genoeg waardoor men vorig jaar met de 2016-specificaties bleef rijden. Ook deze winter lukte het Renault niet om dat onderdeel significant te verbeteren, waardoor de teams ook nu nog met een veredelde 2016-spec rijden. En nu roept Renault doodleuk dat de focus op de ICE ligt? Met andere woorden: Ze krijgen die betere MGU-K niet aan de praat en gooien dus maar de handdoek in de ring? Jammer!

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      31 mei 2018 om 16:04

      @edge: werd de mgu-k nu niet juist voor het volgende seizoen eruit gegooid? Dan kan ik het me ergens wel voorstellen, niet fijn voor RB, maar goed….

      Login om te reageren
    • pomoek zegt

      31 mei 2018 om 16:06

      @edge: o nee, mgu-h per 2021…

      Login om te reageren
  3. gregorius zegt

    31 mei 2018 om 14:27

    Ram dat ding er gewoon in voor Canada. Extra power kan je goed gebruiken daar en er is goed in te halen (als je die power echt hebt).
    Mik vervolgens dat oude ding er weer in op de Hungaro Ring en misschien ook Singapore; daar maken die paar pk’s een stuk minder uit en spaar je dit sterkere blok een beetje.
    Kampioen wordt RB niet toch niet; ik denk dat er geen ander team is waarvan je met grotere zekerheid kan zeggen op welke plaats ze in het constructeursklassement gaan eindigen: rang nummer 3. Dus in dat geval vol inzetten op overwinningen op de circuits waar je kans hebt, en lekker die straffen pakken op de andere circuits: laat je RB achteraan starten op Silverstone oid, eindigen ze nog 5 en 6 (mits Ferrari en MB heel blijft).

    Login om te reageren
    • royaledeluxe zegt

      31 mei 2018 om 15:52

      @gregorius: Dit is bij de meest zinnige antwoorden die ik vandaag al gelezen heb!

      Login om te reageren
      • galgootje zegt

        31 mei 2018 om 21:21

        @royaledeluxe: eens! Prima denkwerk @Gregorius!

        Login om te reageren
  4. Gulli zegt

    31 mei 2018 om 14:39

    En wanneer suggereren ze dat ze de updates wel doen? Gridstraf is gridstraf, dat is op geen enkel circuit wenselijk maar je zal dat ding toch een keer moeten updaten.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North