
Het is einde verhaal voor de Audi A8.
Een aantal jaar geleden kon je in het F-segment nog kiezen uit de Mercedes S-Klasse, de BMW 7 Serie, de Audi A8, de Lexus LS en de Jaguar XJ. Daar is anno 2026 echter weinig meer van over. De Lexus en de Jaguar waren al van het toneel verdwenen, maar nu is ook de Audi A8 niet meer te bestellen.
Sinds 1994
Dat is toch wel een dingetje. De Lexus en de Jag zijn altijd de underdog gebleven, maar de A8 was een serieuze rivaal voor de S-Klasse en de 7 Serie. Audi is al sinds 1988 actief in dit segment. Eerst met de V8 en vanaf 1994 met de A8.
Nu is na 42 jaar dan toch het doek gevallen voor de Audi A8. In Nederland althans. Het viel ons op dat de A8 niet meer in de configurator stond en Audi bevestigt nu dat de auto inderdaad niet meer geleverd wordt in Nederland.






Uitgefaseerd
Elders – in Duitsland bijvoorbeeld – is de Audi A8 nog wel te krijgen, maar ook daar zijn de dagen van de topsedan geteld. Audi laat weten dat de A8 dit jaar wordt uitgefaseerd. Audi Nederland gaat daar niet op wachten en zet er nu al een punt achter. En dan ook écht, niet op de Flitsmeister-manier.
De A8 was in Nederland nog maar in twee uitvoeringen verkrijgbaar: de standaard A8 60 TFSI met V6 en de S8 met V8. Vorig jaar werden er welgeteld 18 stuks verkocht in Nederland. Dat lag echt aan Audi: van de S-Klasse werden nog 110 exemplaren verkocht en van de 7 Serie (inclusief i7) 184. Dus het is niet gek dat Audi er een punt achter zet.

Opvolger?
Dan rest nog de vraag: komt er een opvolger? Daar zijn ze zelf ook nog niet helemaal uit in Ingolstadt. In een statement aan Autoblog laat Audi weten dat ze nog aan het nadenken zijn wanneer ze een opvolger willen lanceren. En welke aandrijflijn de juiste is. Het lijkt erop dat ze nog in dubio zitten over een elektrische A8.
Het is in ieder geval duidelijk dat er geen opvolger paraat staat. Áls er een nieuwe A8 komt gaat dat nog een paar jaar duren. Dus de S-Klasse en de 7 Serie hebben voorlopig het rijk alleen.





Nog een vlaggenschip minder voor Audi. Eerst de R8, en nu de A8.
Ik vraag me af in welke fase Audi zit. De nieuwe modellen lijken heel erg gericht op de Aziatische markt, maar slaan ook daar niet aan. In Europa snappen we er sowieso niks van; de nieuwe Q3 Sportback bijvoorbeeld is ongelofelijk slecht gelukt, in vergelijking met de voorganger, die prachtig was. Zelfde geldt voor de A4, die nu A5 heet.
Verandering is goed, maar wel als het noodzakelijk is. Veranderen om het veranderen werkt nooit. En het lijkt alsof ze juist in het laatste doorgeslagen zijn.
Audi moet eens goed in de spiegel kijken en nadenken waar ze heen willen, want binnenkort moeten belangrijke auto’s als de Q8 vervangen worden, en daar wil je echt geen flater slaan.
Ik heb heel mijn leven Audi gereden en zal het merk een warm bart toe blijven dragen, maar weer een nieuwe kooen zie ik voorlopig niet gebeuren.
De huidige Q3 mislukt noemen maar de vorige prachtig vinden. Schiet mij maar lek maar de vorige Q3 vond ik altijd al één van de lelijkste Audi’s die er te koop waren. De nieuwe is zeker niet moeders mooiste maar in mijn ogen zeker een verbetering tot de vorige. Zo zie je maar, over smaak valt niet te twisten.
Dan zal Koning Willy op enig moment op zoek moeten naar een andere oto van de zaak.
Gewoon een dikke S600 zoals großpapa Bernhard.
Hij heeft in het verleden Ford (Scorpio) en Volvo (S80) gereden, dus het ligt voor de hand dat hij de overstap maakt naar BMW of Mercedes-Benz. Maar wie weet verrast hij ons met een Genesis o.i.d.
Na 42 jaar? Ik begon me al heel oud te voelen, maar 1994 is toch echt 32 jaar geleden ;)
(En even een stukje A8 <3: https://www.youtube.com/watch?v=xegtBclSBMQ )
Ja dat dus.