• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Smart #3 is 1.980 kg lichte crossover

Auteur: willeme, gepost 17 april 2023 om 14:09 – 8 Reacties

Smart #3

1.980 kg is een hoop gewicht voor deze Smart #3. Er zijn tijden geweest dat je dan alle Smarts bij elkaar had, zo ongeveer.

Kleintjes worden groot, zoveel is duidelijk. Niet alleen zag mijn moeder mijn zus uitgroeien tot een enorm roze koeken verslindend monster, maar ook de kleine Smarts worden groot. Het merk begon ooit met revolutionaire kleine luxe stadsauto’s, tegenwoordig doet Smart precies wat de markt wil: elektrische medium crossovers bouwen. Alsof ze bij de Chinees ook verse hamburgers gaan maken.

De basis van de auto is geen Mercedes-Benz (nu nog het moederbedrijf van Smart), maar van Geely. Geely is het concern waartoe ook merken als Lotus, Zeekr, Volvo, Polestar, Proton en Lynk & Co behoren. Er was al een Smart #1, een compacte crossover.

Medium crossover coupé

De Smart #3 is een medium crossover coupé (ja, die term blijft heel erg helaas toch hangen) en staat klaar om de Volkswagen ID5 en Tesla Model Y van repliek te dienen. Dat is heel erg ambitieus.

Smart #3

Ondanks dat Mercedes niet verantwoordelijk is voor de techniek, is het design dat wel. De auto is namelijk ontworpen onder leiding van Gordon Wagner, hoofd design Mercedes. De Smart #3 staat op het SEA-platform. Deze bodemsectie gaat in de toekomst gebruikt worden voor andere modellen van Zeekr en Volvo.

De Smart #3 is en potente auto. De minst krachtige versie heeft een enkele motor die alsnog goed is voor 268 pk en 343 Nm. Daarmee kun je met deze meest eenvoudige variant al in 6,7 seconden naar de 100 km/u sprinten. Dat is ongelooflijk snel voor een instappertje.

Smart #3 Brabus

Wil je meer, dan kan dat ook uiiteraard. Dan moet je namelijk kiezen voor de Smart #3 in Brabus-uitdossing. Dan krijg je er een extra motor bij en beschik je over 422 pk. In een Smart!

Smart #3
Smart #3
Smart #3

Zoals we in de titel vermelden is het geen lichte Smart. De instapper met tweewielaandrijving en een enkele motor weegt 1.870 kg. Ga je voor de versie met vierwielaandrijving, dan zit je op 1.980 kg. Het klinkt knettergek, maar dit is eigenlijk vrij licht voor het type auto.

Smart #3

Het Europese debuut van de Smart #3 staat gepland in september van dit jaar. De eerste exemplaren zullen in 2024 op de Europese wegen verschijnen. Wil je ‘m in het echt zien? Stap dan op het vliegtuig, want de auto staat vanaf morgen op de Shanghai Motor Show te schitteren.

Meer lezen? Deze topauto’s kregen geen opvolger!

Ook interessant!

  • Is het einde van de Smart Fortwo bijna daar?
  • Hou je vast: de enorme Smart #3 is in aantocht
  • 'Smart #1 krijgt dikke Brabus-versie met 400 pk'
  • Smart #3 is helemaal niet zo schattig

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

China, crossover, Elektrisch, Smart, Smart-3, Video

Vorig bericht: « Ook Renault doet aan drastische prijsverlagingen EV’s
Volgend bericht: Mercedes-Maybach EQS SUV is extreem luxe »

Lees Interacties

Reacties

  1. Edge zegt

    17 april 2023 om 14:13

    Dit lijkt meer op een Mercedes dan Mercedes’ eigen EQA. Ster op de neus en kofferklep en gaan met die banaan.

    Login om te reageren
  2. Wicos zegt

    17 april 2023 om 14:32

    Ik heb de 1 aprilgrap gemist, dat SMART voortaan verder gaat als STUPID.

    Login om te reageren
  3. adyton zegt

    17 april 2023 om 14:52

    Smart doet net hetzelfde als polestar. Het design van de concepts volledig kopieren van het hoofdmerk. Dit volledig de richting waar Mercedes design naartoe groeide.

    Login om te reageren
    • thjvanvlerken zegt

      18 april 2023 om 07:14

      Geely is het hoofd merk als ik me niet vergis. Niet Mercedes.

      Login om te reageren
  4. Gulli zegt

    17 april 2023 om 14:53

    Ik vind het design niet slecht, beter gelukt dan de #1 zelfs (met dat rare Opel Adam-dakje achterop als je die in het zwart kiest), maar als je er niet bij zou zeggen dat het een Smart is zou niemand dat vanzelf raden denk ik.

    Login om te reageren
  5. imaginenl zegt

    17 april 2023 om 15:10

    Dit is toch gewoon een iets beter gelukte EQA? Lijkt me dat de #3 en de EQA elkaar in de weg gaan zitten al is een ster in je neus alsnog het beste verkoopargument.
    Als fervent Smart rijder zit ik eigenlijk te wachten op een nieuw superslim kleintje met voldoende actieradius. De huidige For2 slikt gewoon 48,5 liter (tot de nok) benzine waarmee je theoretisch gewoon in 1 ruk naar de Alpen tuft.

    Login om te reageren
  6. Exit Luminar zegt

    18 april 2023 om 06:46

    Eigenzinnig toch wel. Maakt van deze auto een sinterklaas lied,

    Login om te reageren
  7. mashell zegt

    18 april 2023 om 08:13

    Eigenlijk vind ik dit een heel leuke auto. Met een sportwagen dashboard.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North