• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Tesla komt binnenkort met de Model 3+: de grootste range tot nu toe!

Auteur: Bas Leesberg, gepost 18 juli 2025 om 16:58 – 4 Reacties

Gaat de plus voor nieuwe hoogtijdagen zorgen?

Sinds de vernieuwde Model Y is het erg stil in het assortiment van Tesla. Eigenlijk zoals we inmiddels wel gewend zijn van het Amerikaanse EV-merk. Binnenkort komt daar weer verandering in, maar dan wel duizenden kilometers ten oosten van hier in China.

Voordat je een product op de Chinese markt wilt brengen, moet je een verkoopaanvraag doen bij de staat. Dat moet voor elk nieuw goed. Dus ook bij een nieuwe uitvoering van een bestaande auto. Tesla heeft dat nu gedaan met de Model 3+.

Actieradius

Tesla lijkt zich bij de Model 3+ op maar één aspect te hebben gericht: een zo groot mogelijke range in de huidige Model 3. Je mag de Model 3+ zien als onze Long Range achterwielaandrijver, een uitvoering die op dit moment nog niet op de Chinese markt wordt aangeboden.

De Model 3+ krijgt dus ook maar één elektromotor die op de achteras ligt en het vermogen naar de achterwielen stuurt. De grootste troef is een NMC-batterij gemaakt door LG. Hetzelfde accupakket ligt in de Chinese AWD Long Range en Performance-uitvoeringen. Met deze batterij zou de Model 3+ een actieradius moeten hebben van 800 kilometer. Daarmee zou de Model 3 niet alleen over de nieuwe CLA heen gaan, maar ook over de grote broer: de Tesla Model S AWD.

Prijs

Ook qua kostenplaatje komt de Tesla Model 3+ op de plek van onze Long Range met achterwielaandrijving: precies tussen de instapper en de Long Range AWD. De Chinese vanafprijs gaat ongeveer 270.000 yuan zijn (32.000 euro) kosten. De instapper kost er 235.500 yuan (€ 28.000) en de Long Range AWD voor 285.500 yuan (€ 34.000).

Foto’s: MIIT
Via CarNewsChina

Ook interessant!

  • Model 3 Long Range nu met 700 km range, voor minder geld!
  • Tesla Model 3 chippen? Dat kan nu ook gewoon!
  • Tesla bevestigt: nieuw, goedkoper model komt binnenkort!
  • Tesla Model Y kopen? Wacht nog héél even

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

China, Elektrisch, model 3, Tesla

Vorig bericht: « Gespot – Deze Diablo is om te smullen
Volgend bericht: Goedkopere Kia Sportage PHEV maakt de Hybrid overbodig »

Lees Interacties

Reacties

  1. sanderstline zegt

    18 juli 2025 om 17:59

    Hierheen brengen zeg ik. 1 motor is krachtig genoeg en de range is top met een prima prijs.

    Login om te reageren
  2. ty5550 zegt

    18 juli 2025 om 18:04

    Reken je niet met de CLTC meetmethode? Deze is een stuk gunstiger dan de WLTP die gebruikt wordt voor o.a. de mercedes cla

    Login om te reageren
    • ty5550 zegt

      18 juli 2025 om 18:20

      Deze lijkt qua batterij enzo grotendeels hetzelfde als de long range rwd die al in veel landen wordt aangeboden. Wltp rijbereik is dan 700 km. De 800 km is gewoon door een andere meetmethode.
      https://ev-database.org/car/3034/Tesla-Model-3-Long-Range-RWD

      Login om te reageren
  3. minimoke1984 zegt

    19 juli 2025 om 18:10

    Normaal is in China een + model een langere/grotere auto. Dus misschien is t gewoon een verlengde model 3:met de batterij van de LR rwd. Voordeel is wel als ze de auto verlengen dat je ook extra ruimte hebt voor de accu.. dus dan kan je zomaar is een 100kwh accu bijv in dit model krijgen.. Als die dan ook nog is net zo zuinig is als de normale LRrwd dan ga je idd naar een range idd van dik 800km. Nadeel is dat als de laadsnelheid niet ook omhoog gaat je tijd verliest aan de (snel)lader. Daarom is de Mercedes zo interessant. 300+km bijladen in 10min..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North