
Het lijkt het circus wel, de Tesla ging daarna door voor zwemles. En ja de Tesla reed bizar hard en dat in de bebouwde kom.
De brandweer van Boskoop mocht deze zaterdagavond uitrukken voor een bijzonder ongeval. In eerste instantie was de oproep voor een auto te water. Een serieuze melding en dus rukten ze samen met kazernes Gouda, Alphen aan den Rijn uit naar het Laag Boskoop.
Ter plekke troffen ze de onderstaande ravage aan. De bestelbus was finaal door midden gereden. De Tesla (waarvan we geen foto’s hebben) was ongetwijfeld net bezig om zo zuinig mogelijk door het Groene Hart te rijden. Remmen is dan geen optie en dat is deze bedrijfsbus dus helaas fataal geworden.



Zo’n Opel Movano lijkt wel van karton gemaakt, want de rustig rijdende Tesla eindigde “enkele tientallen meters verderop te water”. De onfortuinlijke, hypermilende Tesla rijder werd door omstanders uit het water gered. Beide bestuurders raakten gelukkig slechts licht gewond.
Tesla befaamde zelfrijdende functies en andere veiligheidssystemen hebben deze keer niet zo veel geholpen. Niet geheel verbazingwekkend, want dat gebeurt vaker.
Update: uit onderzoek van de politie blijkt dat de bestuurder van de Tesla had gedronken. De 35-jarige automobilist had ruim twee keer meer drank op dan is toegestaan.
Update 2: De Tesla reed 144 km/u waar een maximumsnelheid van 50 km/u geldt. Dat is niet meer een beetje te hard, zeker op plekken waar zijwegen zijn. De Tesla bestuurder blies bovendien 515 ug/l. De Movano rijder treft dus weinig blaam en heeft overigens de Tesla rijder uit zijn auto bevrijdt in de sloot.
Fotocredit: Brandweer Boskoop, die nog vrijwilligers zoekt.
Hmmmm….het is me opgevallen dat Tesla rijders nogal verkeershufters zijn maar mannen in zo’n busje tonen ook vaak aan dat ze niet altijd weten wat de verkeersregels zijn. Dit is zo’n gevalletje van 50/50 van wie ik met mijn vooroordelen meer de schuld geef.
…. maar verder hou je niet van generaliseren, neem ik aan? ;)
Dit is gewoon heel simpel: het betreft een weg binnen de bebouwde kom, en om een bestelbus doormidden te rijden heb je een (meer dan) aanzienlijke snelheid nodig. Ik sluit niet uit dat de Opel niet meer in optimale technische staat was, maar hier is veel harder gereden dan de toegestane 50 km/u.
Is inderdaad zo’n weg maar je 50 mag, maar makkelijk 80 rijdt. Het lijkt, op de beelden te zien, alsof de movano de weg op draaide. Tesla er vervolgens op in gereden.
OT: gelukkig geen ernstig lichamelijk letsel voor beide partijen.
Eerlijk gezegd snap ik niet wat de technische staat van de Opel Movano met het dwars door midden rijden door de Tesla te maken heeft.
We weten helemaal niet wat er gebeurd is, misschien had die Tesla rijder wel een epileptisch insult, hartinfarct of hersenbloeding of wat dan ook… Beetje jammer dat dit nu weer nieuws is om de EV negatief in het daglicht te stellen. Er belanden jaarlijks vele tientallen ICE in het water, ligt meestal aan de bestuurder en niet aan de auto.
Hoezo wordt hier de EV in een negatief daglicht gesteld? Er wordt gesteld dat de Tesla rijhulpen niet zo goed werken maar dat is Tesla specifiek, het nieuws item is hier gewoon: auto rijdt dwars door bestelbus heen! Toevallig een Tesla, toevallig een Opel Movano. Maar wel heel bijzonder.
Daarnaast is dat over die hulpsystemen ook puur een aanname van de auteur wat nergens op gebaseerd is
Precies, tegelijkertijd haalde de model y de hoogste score ooit op deze categorie bij euro NCAP.
Dus? Deels is die test tegenwoordig een afvinklijstje van actieve veiligheidssystemen die erop zitten, maar zo ver ik weet valt de beoordeling van de werking diezelfde systemen niet binnen de test.
Er zijn tegenwoordig 4 categorieën bij de EuroNCAP waarvan er één ”Safety Assist” is. Hier heeft de Tesla model Y het beste gescoord van alle geteste auto’s. En alle 4 de categorieën worden meegenomen voor de uiteindelijke sterren die een auto krijgt.
EN????
Wat heeft een NCAP score hier mee te maken? Mag je je dan als een aap gedragen achter het stuur want ik zit in een tank?
Beetje raar antwoord.
Behalve als het nat is: zijn ze zwaar onderstuurd.
Valt mij op dat indien het over EV’s gaat dat er overgevoelig wordt gereageerd. Er zijn asociale ICE en. EV rijders. Van de laatste hoor je wel eens dat zij hun keuze uit verantwoordelijkheidsgevoel hebben gemaakt. Als je daar dan weer kritisch op reageert krijg je wel eens een stempel opgedrukt. Wat ook weer niet ethisch is…
Toch wel mooi zo’n Tesla, je kan gewoon door een bus heen rijden en in het winter belanden en het allemaal prima overleven.
Hij heeft wel veel te hard gereden gezien de situatie waarschijnlijk.
Ik ben helaas ook in de winter beland, was het maar weer zomer, wat een kloteweer vandaag….
Hear hear !
@monsieurleloure: Ja haha stom van me, we zijn natuurlijk allemaal in de winter beland helaas.
Ik neem aan dat gedachte van de gemiddelde Tesla rijder niet anti-ondernemer gericht is.
Toont in ieder geval wel aan dat zo’n Tesla behoorlijk veilig is voor zijn inzittenden.
Tot dat er 2 Tesla elkaar links van het midden frontaal raken
Plaats dan ook even een bericht over deze:
https://www.hln.be/zele/wagen-knalt-geparkeerde-oplegger-zes-meter-vooruit-bestuurder-33-overleeft-zware-klap-niet~a455c7f7/
Mercedes rijder knalt tegen oplegger. Als we dan toch elk ongeluk gaan opschrijven op autoblog.
Zo´n movano is niet van karton gelukkig. Maar meestal wel aan het rotten, en laten we even niet discrimineren op de beste keuringstations. Daar worden veel steken gelaten of zelfs voertuigen die er niet opdagen.
Gelukkig was het vlak achter de bestuurder…
Ben al heel wat jaartjes actief in de groothandel ook bedrijfsbussen. Dit model Movano (2004-2010) is niet zo roestgevoelig als het eerste type. Helemaal uitsluiten kun je het niet, maar ik denk dat de Tesla deze Movano in het midden heeft geraakt. Tel daarbij van een relatief zware EV met zijn accupakket.
Een Tesla rijd niet door een bus heen. Het is de boom die de bus in tweeën snijd.
Oh? Je was er bij?
Vertel…….heb je foto’s? Redactie helaas niet.
Welke puber heeft dit geschreven? Beetje sfeermakerij en sensatiezucht voor een clickbait artikel waar een excuus gevonden is de Tesla weer af te zeiken. En dat zeg ik als iemand die totaal geen liefhebber is van Tesla… jammer. Doet autoblog helaas te vaak. Steeds meer niveautje Dumpert.
Als je geen liefhebber bent van Tesla waarom deze reactie?
Gelukkig zijn de bestuurders er met lichte verwondingen van afgekomen. Tesla maakt veilige en sterke auto´s dat is wel weer gebleken. Hopelijk gaan mensen niet meer kamikaze capriolen uithalen op de openbare weg omdat ze Tesla rijden.
Het kan zijn dat de bestuurder de Tesla deze had aangeschaft/geleased met het om de aarde beter door te geven aan de komende generaties. Kom je een ondernemer tegen in een vies stinkend busje. Kort daarvoor had hij gedronken. Hij was misschien verdrietig geworden door al die stinkende dieselbusjes. Die roetdeeltjes die in de longen van zijn opgroeiende kindjes komt. Het werd rood voor zijn ogen. De rechter misschien wel compassie voor hem. Die heeft nog de foto van een glimlachend poserende Rob Jetten voor een gesloten kolencentrale in gedachte. Vrijspraak!
opzij opzij opzij……