• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Tesla wil buitenspiegels vervangen door camera’s

Auteur: bart_m, gepost 1 april 2014 om 22:56 – 41 Reacties

Tesla wil buitenspiegels vervangen door camera


Die gekke flaporen aan de zijkant van een auto zijn veel te ouderwets voor Tesla. Bovendien worden auto’s nóg zuiniger met ‘cameraspiegels’.

Voordat Tesla haar wagenpark van cameraspiegels kan voorzien, dient dit eerst goedgekeurd te worden door de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Bij deze club ligt nu het verzoek van Tesla en andere autofabrikanten om de spiegels te vervangen voor camera’s.

Volgens Tesla functioneren de digitale buitenspiegels even goed als de conventionele variant en zijn ze bovendien aerodynamischer. Hierdoor verbruikt de auto minder stroom of brandstof en wordt de actieradius vanzelfsprekend hoger.

De Volkswagen XL1 is overigens al uitgevoerd met camera’s in plaats van buitenspiegels. Voor deze auto is in een aantal landen een uitzondering gemaakt. Alle andere auto’s dienen nu nog met buitenspiegels uitgevoerd te zijn, maar gezien het voorstel van Tesla en vergelijkbare ontwikkelingen kan hier binnenkort wel eens verandering in komen. (via: autonews.com)

Ook interessant!

  • Tesla buitenspiegels massaal gejat in Amsterdam
  • Tesla gaat ruitenwissers vervangen
    Tesla gaat ruitenwissers vervangen voor lasers
  • Video - Poging tot oplichting, Tesla camera zegt NEE!
  • Productiestart Duitse Tesla Gigafactory uitgesteld

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

camera, NHTSA, Techniek, Tesla

Vorig bericht: « Gallery: zo zag de Nürburgring er in 1967 uit
Volgend bericht: Deze stoffige Lagonda V12 kost een ton »

Lees Interacties

Reacties

  1. sydney zegt

    1 april 2014 om 23:03

    Buiten wat uitzonderingen mag het zeker in de EU en VS nog niet, en dat gaat helaas nog lang duren.

    Login om te reageren
  2. volvov70 zegt

    1 april 2014 om 23:24

    Voordelen:
    -Spiegels hoeven niet te worden versteld, zijn altijd perfect (door de fabrikant) ingesteld.
    -cool
    Nadelen:
    -Wat gebeurt er als de zon op het beeldscherm schijnt?
    -Diepte zien is moeilijker op zo’n schermpje
    -In de avond kan de camera moeite hebben met alles oppikken?

    Login om te reageren
    • Design_Driven zegt

      2 april 2014 om 09:00

      @volvov70: nog een belangrijk voordeel door regelgeving is de kijkhoek van spiegels erg beperkt day zou met een camera heerlijk aangepakt kunnen worden en met de beleefden zou software potentiële gevaren kunnen identificeren en er voor waarschuwen.

      Login om te reageren
      • gregorius zegt

        2 april 2014 om 09:57

        @sketcher: yep: weg dooie hoek!
        Nadeel: Speigel gaat alleen kapot als er iets tegenaankomt. Camera kan altijd kapot. Als de spiegel kapot gaat, denkt de bestuurder: tja, kapot gereden, mijn schuld, vervangen.
        Als iets elektrisch (wat dan ook in het leven), denkt de bezitter: wat een k*t-ding, slechte kwaliteit, niet mijn schuld.

        Login om te reageren
      • Design_Driven zegt

        2 april 2014 om 10:29

        @sketcher: Sorry allemaal voor de verschrikkelijke spelling, man man man. Ik schrijf het gewoon even over en vul het gelijk aan.

        Een groothoek spiegel mag volgens de huidige regels niet, er was een bedrijf die nieuw spiegelglas had ontwikkeld maar die is vooralsnog niet toegestaan. Jammer want er was serieuze interesse.

        Als het om aerodynamica gaat helpen alle kleine beetjes dus waarom niet. De zij achteruitkijkcamera is een van die dingen die al +30 jaar op concept auto’s zit maar er maar niet doorkomt, mede door de stugge regelgeving.

        Login om te reageren
    • flutterby zegt

      2 april 2014 om 20:06

      @volvov70: mat scherm, 3d scherm, night vision. Tada

      Login om te reageren
      • volvov70 zegt

        2 april 2014 om 20:09

        @flutterby: als de helderheid op z’n hoogst staat op mijn mat scherm, en de zon schijnt er direct op zie ik alsnog weinig. 3D scherm gaat niet werken (niet natuurlijk 3D).
        Night vision is wel een goed idee!

        Login om te reageren
  3. Arnoud zegt

    1 april 2014 om 23:28

    Hmmm. Geneuzel in de marge als je het mij vraagt. Wat is de besparing op het verbruik als je een realistisch testrondje neemt? De grootste besparing zit nog steeds onder de rechter voet van de bestuurder. Al willen we dat natuurlijk niet toegeven en zoeken we elk ander excuus om het verbruik te drukken.

    Wat mij wel positief lijkt aan deze camera’s is dat je met behulp van een groothoeklens de dode hoek kan elimineren.

    Login om te reageren
    • Design_Driven zegt

      2 april 2014 om 09:05

      @Original_Arnoud: en groothoek lens mag met de huidige tegels niet.
      Alle kleine beetjes helpen dus waarom niet. De spiegel camera is een van die dingen die al +30 jaar op concept auto’s zit maat er maar niet doorkomt.

      Login om te reageren
      • Design_Driven zegt

        2 april 2014 om 09:08

        @sketcher: tegels? Echt? Regels natuurlijk en maar ipv maat.

        Login om te reageren
    • tkroon zegt

      2 april 2014 om 09:29

      @Original_Arnoud: Als alle “kleine” besparingen nooit gedaan zouden zijn zou je nog met een tweetakt benzinemotortje rijden in een zeecontainer met een verbruik van 1:5. Alle kleine beetjes helpen, en ik zie hier alleen maar voordelen van in.

      Login om te reageren
    • motoragent zegt

      2 april 2014 om 12:48

      @Original_Arnoud: Steek je hand maar eens uit het raam bij 120km/u, dan merk je pas hoeveel luchtweerstand zo’n klein spiegeltje met zich mee brengt. Helpen doet het zeker.

      Login om te reageren
      • tupperware zegt

        2 april 2014 om 15:28

        @motoragent:
        Yep, ik heb eens de elektrische spiegels ingeklapt op de autobahn, scheelde toch een kleine 10km/u op topsnelheid.

        Login om te reageren
  4. str8six zegt

    1 april 2014 om 23:37

    Het zal eens tijd worden dat een autofabrikant eindelijk die dingen eens in productie neemt na jaren conceptwagens vol te hangen met die apparaten.

    Login om te reageren
  5. cargeeksnl zegt

    1 april 2014 om 23:44

    Ik vraag me af of de kosten hier opwegen tegen de baten. Je kan je wagen aërodynamischer maken door de camera’s. Maar een camera en een beeldschermpje zijn een stuk duurder dan een klein spiegeltje. Ik vraag me ook af hoe het zit met de leercurve bij het camera systeem

    Login om te reageren
    • escort77 zegt

      1 april 2014 om 23:56

      @cargeeksnl: dat “kleine spiegeltje” is bij de meeste auto’s tegenwoordig
      – electrisch verstelbaar
      – electrisch verwarmd
      – heeft een dimfunctie
      – kan electrisch ingeklapt worden, al dan niet icm cv
      – bevat een knipperlicht
      – sensors voor buitentemperatuur, dode hoek signalering enz.
      – zit in een kap die is meegespoten in de carrosserie kleur.

      Best een duur geintje tegenwoordig, merk je wel als bijv je spiegel er eens afgetrapt wordt door uitgaanspubliek ofzo…

      Login om te reageren
      • cargeeksnl zegt

        2 april 2014 om 10:00

        @escort77: daar heb je een goed punt. Had ik niet over na gedacht. Dat zal qua kosten wel tegen een cameratje en schermpje liggen.

        Uitgaanspubliek die andermans spiegel er af trappen, moet ze de oren maar vanaf trekken

        Login om te reageren
    • motoragent zegt

      2 april 2014 om 12:51

      @cargeeksnl: Zo’n simpel spiegeltje laten vervangen kost tegenwoordig honderden euro’s, mede door de lijst aan systemen die hierboven beschreven staan. Ik moet er niet aan denken dat de flaporen van mijn auto er af gereden/schopt worden.

      Ik zou het zelfs niet raar vinden als een cameraatje goedkoper is.

      Login om te reageren
  6. snelweg zegt

    1 april 2014 om 23:45

    Volgens mij is zo een camera niet echt fijn. Inplaats van links of rechts te kijken gaan we onze neus de dashboard in

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      2 april 2014 om 15:32

      @snelweg:
      Dat is simpel op te vangen door de beeldschermpjes in de A-stijl te verwerken.

      Login om te reageren
  7. bpc zegt

    1 april 2014 om 23:47

    zou het (theoretisch) voordeel dat gehaald word door de verbeterde aerodynamica niet teniet gedaan worden door het (electrisch) verbruik van schermen en camera’s ? mij lijkt dit eerder een gadget…

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      2 april 2014 om 19:44

      @bpc: nee, kleine LCD schermen gebruiken maar erg weinig, de flapoor spiegel aan de auto vangt echter wel veel wind. De schermpjes zijn spotgoedkoop en redelijk uitontwikkeld. Dat soort schermpjes zijn immers heel populair in smartphones.

      Login om te reageren
  8. norge zegt

    1 april 2014 om 23:54

    Vervang heel de auto door een computerspelletje en je bent nog zuiniger..

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      2 april 2014 om 15:33

      @norge:
      Zo’n GTR lust anders een aardige slok hoor..

      Login om te reageren
      • norge zegt

        2 april 2014 om 20:27

        @tupperware: Scherp :)

        Login om te reageren
  9. souhayb zegt

    2 april 2014 om 00:14

    maar dan ziet ie er wel kaal uit aan de zijkant

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      2 april 2014 om 19:46

      @souhayb: daar wel je wel aan. Kijk eens naar een Audi Q7, niet alleen een olifanten formaat wagen maar met bijpassende olifanten oren in de vorm van zijspiegels. Ziet er eigenlijk niet uit zulke uitsteeksels.

      Login om te reageren
  10. krokant zegt

    2 april 2014 om 02:20

    De naam van die Amerikaanse organisatie is zo lang dat zelfs de afkorting een afkorting verdient

    Login om te reageren
  11. rob5nismo zegt

    2 april 2014 om 06:55

    En hoe gaat het dan met de aftermarket industrie?
    Het begon met m3 spiegels en morrette style koplampen

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      2 april 2014 om 07:37

      @rob5nismo: als.je m3 spiegels op je tesla gaat zetten ben.je echt een.petje to the max.

      Login om te reageren
      • rob5nismo zegt

        2 april 2014 om 11:42

        @rolov: zie avatar zegt genoeg denk ik ;-)

        Login om te reageren
        • celicatwincam zegt

          2 april 2014 om 12:03

          @rob5nismo: wat is het? 200SX, 240?

          Login om te reageren
          • rob5nismo zegt

            2 april 2014 om 12:40

            @celicatwincam: nissan 100nx

            Login om te reageren
            • celicatwincam zegt

              2 april 2014 om 13:04

              @rob5nismo: ohja nu zie ik het aan de koplampen

              Login om te reageren
    • jack_abarth zegt

      2 april 2014 om 08:05

      @rob5nismo:

      FullHD camera’s ipv VGA :P

      Login om te reageren
      • rob5nismo zegt

        2 april 2014 om 17:30

        @jack_abarth: idd goede keuze

        Login om te reageren
  12. Gulli zegt

    2 april 2014 om 08:44

    Dan zou ik er wel iets á la GoPro/andere actioncam op willen hebben, groot gezichtsveld en niet kapot te krijgen!

    Login om te reageren
  13. rikus zegt

    2 april 2014 om 12:07

    Dat willen wel meer merken.

    Login om te reageren
  14. Laue zegt

    2 april 2014 om 13:49

    Dit zien we al 10 – 15 jaar op concept auto’s. ben benieuwd of het tesla gaat lukken.

    Login om te reageren
  15. basgti zegt

    2 april 2014 om 19:42

    Heb ik al eens over nagedacht.
    Wat als door storing het beeld bevriest?
    Lijkt de linker baan “leeg” ….en boem!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      2 april 2014 om 19:53

      @basgti: waarom zou door een storing het beeld bevriezen? Mocht dat gaan gebeuren dan grijpt er een watchdog in en gaat het systeem door een reset. Scherm even op zwart en dan weer beeld. Het systeem is veiligheidsrelevant dus komen er zeker zulke strenge eisen. Dit is niet iets dat je straks bij de “action” kunt kopen. En natuurlijk kijken de echte autorijd professionals ook nu al even over hun schouder voordat ze van rijstrook wisselen.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North