Uitslag Formule 1: Grand Prix van Italië 2015 [updated]
Uitslag Formule 1: Grand Prix van Italië 2015

De razendsnelle omloop van Monza stond dit weekend op het programma. Met de Ferrari's op startplaatsen 2 en 3 beloofde dat veel goeds voor de Italiaanse Tifosi. Werden zij op hun wenken bediend?
Mwa, niet echt. Raikkonen weet zijn tweede startplaats niet te verzilveren. De coureur blijft lang staan en rijdt daarna alsnog weg op de allerlaatste plaats. Max gaat na afloop van ronde 1 meteen de pits in voor z'n drive through. Hamilton is vlot weg en pakt vrij soeverein de leiding. Teamgenoot Rosberg heeft een matige start en valt terug naar P6. De races van Romain Grosjean en AB-favoriet Pastor Maldonado zitten er al meteen op.
Raikkonen ligt in rondje 4 alweer op P11 en stoomt rustig door het veld heen. Verstappen heeft een mooi en fair gevecht met Button, onze landgenoot trekt uiteindelijk aan het langste eind. Mooi staaltje respectvol racen van de twee. In rondje 20 duikt Verstappen de pits in voor een puike bandenwissel. Hij valt daardoor terug naar P16.
Het is een vrij rustige race. Raikkonen verhoogt het kijkplezier wel met de ene na de andere inhaalactie, maar verder gebeurt er niet al te veel. Monza is niet het meest veeleisende circuit voor de coureurs, het aantal foutjes blijft dan ook vrij beperkt.
Max duikt in rondje 35 de pits in voor stop nummer 2. Bij terugkomst op de baan ligt hij op P14 vlak voor Alonso. Even later gaat hij buitenom bij Nasr in de eerste chicane, wederom een puike inhaalactie van Verstappen.
Met vijf rondjes te gaan lijkt er wat paniek in de pitbox bij Mercedes. Hamilton krijgt over de radio het commando verzoek om een gaatje te trekken. Waarom dat precies wordt geroepen mag Joost weten, want hij ligt steady aan kop.
Verrek, actie! De motor van Rosberg geeft met een grote plof de geest. De Italiaanse fans doen hun reputatie eer aan en juichen op de tribunes. Ondertussen zitten de beide Williams-coureurs vlak achter elkaar op plaatsen 3 en 4, maar Massa trekt aan het langste eind. Hamilton/Eminem wint de race soeverein, Vettel houdt de eer van Ferrari hoog met een mooie P2.
Max Verstappen eindigt een lastig weekend op een zeer acceptabele P12.
UPDATE: De auto's van Mercedes hebben mogelijk met een te lage bandendruk gereden, wellicht wijzigt er dus nog één en ander aan de uitslag van de race.
UPDATE 2: niets aan de hand voor Mercedes, de stewards laten het er bij zitten, ook al was de bandendruk te laag (HAM 0,3 psi en ROS 1,1 psi)
1. Lewis Hamilton GBR Mercedes-Mercedes 53 laps 1hr 18m 00.688s
2. Sebastian Vettel GER Ferrari-Ferrari +25.0s
3. Felipe Massa BRZ Williams-Mercedes +47.6s
4. Valtteri Bottas FIN Williams-Mercedes +47.9s
5. Kimi Raikkonen FIN Ferrari-Ferrari +1m 08.8s
6. Sergio Perez MEX Force India-Mercedes +1m 12.7s
7. Nico Hulkenberg GER Force India-Mercedes +1 lap
8. Daniel Ricciardo AUS Red Bull-Renault +1 lap
9. Marcus Ericsson SWE Sauber-Ferrari +1 lap
10. Daniil Kvyat RUS Red Bull-Renault +1 lap
11. Carlos Sainz Jr ESP Toro Rosso-Renault +1 lap
12. Max Verstappen NED Toro Rosso-Renault +1 lap
13. Felipe Nasr BRZ Sauber-Ferrari +1 lap
14. Jenson Button GBR McLaren-Honda +1 lap
15. Will Stevens GBR Manor-Ferrari +2 laps
16. Roberto Merhi ESP Manor-Ferrari +2 laps
Rtd Nico Rosberg GER Mercedes-Mercedes 51 laps completed engine
Rtd Fernando Alonso ESP McLaren-Honda 48 laps completed engine
Rtd Romain Grosjean FRA Lotus-Mercedes 1 lap completed contact
Rtd Pastor Maldonado VEN Lotus-Mercedes 1 lap completed contact




