• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest video

Auteur: Wouter, gepost 5 oktober 2022 om 16:00 – 13 Reacties

Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest

Twee elektromotoren, vierwielaandrijving en een trekgewicht van 1.400 kg. Dit is de Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest.

Voor diegenen die wel vierwielaandrijving, maar niet de opsmuk van de GTX willen. De rijtest van de Volkswagen ID.4 Pro 4Motion is hier.

Met ons zeeklimaat (lekker gematigd) en nauwelijks hoogteverschillen, zijn niet perse heel veel automobilisten specifiek op zoek naar vierwielaandrijving. Toch heeft de Volkswagen ID.4 Pro 4Motion zijn charme: iets meer vermogen is lekker, iets meer tractie ook en ook het trekgewicht ligt iets hoger.

Modulaire Elektrische Baukaste platform

Het platform denken zat er altijd al goed in binnen de Volkswagen Group en het MEB plaform (Modulaire Elektrische Baukaste) lijkt helemaal een soort LEGO. Drie formaten accu’s (45, 58 en 77 kWh) kunnen worden gecombineerd met drie verschillende motoren op de achteras en optioneel komt er nog een motor op de vooras bij.

Op het MEB-platform bouwt het Volkswagen concern negen verschillende auto’s, waaronder vier Volkswagens. En het is nog steeds niet klaar, want Volkswagen heeft voor de ID.Buzz al laten doorschemeren dat het MEB platform verlengd kan worden. Dan kunnen er nog wat accu-cellen worden geplaatst. Een iets kortere en versimpelde versie van het platform kan de basis vormen voor de “elektrische Polo” die we al zagen in de vorm van de CUPRA URBANREBEL.

ID.4 varianten

Met de LEGO-doos begint Volkswagen nu aan de vierde variant van de ID.4. De twee achterwielaangedreven ID.4’s hebben 174 pk of 204 pk. Voor meer tractie of performance (hallo GTX) kan ook op de vooras een 109 pk sterke motor worden gemonteerd.

De modale ID.4 heeft 204 pk en reden we een langere periode tijdens een duurtest. De 204 pk en 310 Nm sterke ID.4 zit in 8.5s op de 100 en is begrensd op 160 km/u. De instapper levert 30 pk aan (met 174 pk en 235Nm), maar doet er bijna twee seconden langer over naar de 100.

De beide vierwielaangedreven ID.4’s krijgen naast de 204 pk sterke motor achter een 109pk/ 162Nm sterke motor op de vooras erbij. De motor op de vooras is een asynchrone motor (ASM, die volgens Volkswagen compacter en lichter is dan de PSM-motor op de achteras.) Bovendien kan de motor helemaal worden uitgeschakeld en zorgt voor minder weerstand als er geen aandrijving naar de voorwielen nodig is.
De Volkswagen ID.4 Pro 4Motion krijgt ermee een gezonde 265 pk aan systeemvermogen en een maximumkoppel van 425Nm. Voor de volledigheid zijn dit alle cijfers: 109pk/ 162Nm op de vooras, 204pk/310Nm op de achteras.

Daarmee haalt de ID.4 Pro 4Motion in 6.9s de 100. De topsnelheid is begrensd op 180 km/u op hoge snelheid stort de range van iedere EV volledig in, echt dramatisch is dat dus niet.

Het voordeel van de ID.4 Pro 4Motion is het trekgewicht van 1400 kg (+200 kg). De vierwielaandrijving helpt dan overigens ook bij de stabiliteit en het wegkomen op een drassig kampeerveldje. De actieradius neemt overigens wel serieus af bij het trekken met en EV, zo bleek uit onze test met caravans achter een elektrische auto.

Range, laden en snelladen Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION

De ID.4 Pro 4MOTION heeft de grootste batterij. De bruto capaciteit is 82 kWh, netto bruikbaar blijft daar 77kWh van over. Het is goed voor een WLTP-range van 517 km. In theorie iets minder dan de reguliere ID.4, maar in de praktijk vallen de verschillen vermoedelijk mee. Dankzij de motor voor, kan de ID.4 Pro 4MOTION ietsje beter regenereren.

Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest
Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest
Volkswagen ID.4 Pro 4Motion rijtest

Thuis of publiek laden (AC laden) gaat tot 11 kw via een driefase laadpaal. De 77kWh batterij is na een nachtje slaap dus altijd weer vol. Snelladen doet de ID.4 Pro 4MOTION prima met een maximum laadvermogen van 135kW.

Wel serieus fijn dat vanaf software 3.1 Plug&charge mogelijk is. Na inpluggen van de laadkabel handelt de auto alle communicatie af en hoeft er geen laadpas meer geswiped te worden. Het blijft bizar dat we het nog separaat moeten benoemen, met het volwassener worden van de EV wordt het ooit nog eens echt handig.

Conclusie

Langzaam breidt het aantal varianten van elektrische auto’s zich uit. De Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION en ID.4 GTX zitten dicht bij elkaar. De GTX heeft 34 pk extra en heeft een iets sportiever sausje. Mocht je daar geen behoefte aan hebben, maar wel aan vierwielaandrijving of het hogere trekgewicht. Zoek dan niet verder de Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION uit de rijtest is het antwoord.

Ook interessant!

  • Volkswagen ID. Buzz rijtest video
    Volkswagen ID. Buzz rijtest video
  • Volkswagen Polo (2022) rijtest
    Volkswagen Polo (2022) rijtest
  • Volkswagen naar de beurs
    Volkswagen ID.5 GTX - rijtest en video
  • Zo ziet de Volkswagen ID.Buzz er vanbinnen uit

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

4motion, ev10daagse-2022, ID4, Rijtest, Video, Volkswagen

Vorig bericht: « Vernieuwde Mercedes A-Klasse is weer helemaal strak
Volgend bericht: BMW iX1: elektrische instapper én alleskunner »

Lees Interacties

Reacties

  1. flyerbunch zegt

    5 oktober 2022 om 16:15

    Wat moet dat dan kosten?

    Login om te reageren
    • cossiekiller zegt

      5 oktober 2022 om 16:26

      Als je dat moet vragen, kan je hem niet betalen… Net zoals de meesten :-)

      Login om te reageren
      • flyerbunch zegt

        5 oktober 2022 om 17:53

        @cossiekiller Geen zorgen, vrouw rijd reeds in de 1st Edition. Prima auto, maar deze bestond toen nog niet. 😉 Was meer uit nieuwsgierigheid omdat artikel niks vermeldde en mss wel interessant was voor de rest. Thx voor de inschatting @rutgerg 👍🏼

        Login om te reageren
        • rutgerg zegt

          5 oktober 2022 om 18:20

          Maar de 1st editions hadden een optie die veel waardevoller was en die geen andere Id.4 ooit zal hebben, een tenaamstelling eind 2020 ;-) heb er zelf afgelopen januari ook een gekocht, net een jaar oud en 5500km gelopen, eerste toelating op 28/12/2020. Heb m zakelijk gekocht en rijd nu praktisch voor niets met die lage bijtelling.

          Login om te reageren
          • flyerbunch zegt

            5 oktober 2022 om 18:51

            Dan had je idd geluk.. verder tevreden over de auto? Wel een klucht die software updates

            Login om te reageren
            • rutgerg zegt

              5 oktober 2022 om 19:23

              Zeker. Heel tevreden, net 2 weken geleden versie 2.4 gehad bij de dealer met de nieuwe 12v accu. Als het goed is binnenkort 3 ota, en vanaf 3 zou alles veel beter moeten worden…

              Login om te reageren
              • flyerbunch zegt

                8 oktober 2022 om 03:59

                Ik zat zogenaamd in een early adopters group, beetje de beta tester groep. Kreeg een jaar geleden 2.4 aangeboden, maar werd toen opeens uitgesteld door complicaties en heb deze nog steeds niet gekregen! Dealer of importeur kan er niks aan doen omdat alles vanaf de fabriek wordt gestuurd blijkbaar. Zou idd moeten verbeteren vanaf 3, maar vraag me af hoe lang we nog gratis updates met nieuwe features zullen mogen blijven ontvangen. Men is bij VW ook al aan het denken aan subscription modellen want men wil er wel graag nog iets extra op verdienen uiteraard. Kan me dus goed voorstellen waarom al dit soort gedoe dat de grote baas van VW de kop heeft gekost!

      • fritsvrolijk zegt

        10 oktober 2022 om 17:17

        Kon jij je financiering wel rond krijgen dan ???

        Login om te reageren
    • rutgerg zegt

      5 oktober 2022 om 16:45

      Volgens mij zou ie vanaf 53k gaan kosten. De pro met 174pk is er vanaf 48, de pro met 204pk (net als de 1st editions) zijn er vanaf 49.800 en de gtx vanaf 57 nog wat.

      Login om te reageren
    • wimof zegt

      5 oktober 2022 om 17:06

      België: 54875 zonder opties, met (alle) 73405

      Login om te reageren
      • flyerbunch zegt

        5 oktober 2022 om 18:01

        De GTX vanaf 60290 zie ik.. voor 5k verschil zou ik eerder daar naar gaan kijken

        Login om te reageren
  2. Edge zegt

    5 oktober 2022 om 16:40

    Ik vind de naam Pro 4Motion niet heel sterk gekozen. Zeker in combinatie met die geblindeerde achterruiten wekt het de suggestie dat je met een grijs kentekenvariant te maken hebt.

    Login om te reageren
  3. harrie zegt

    5 oktober 2022 om 22:19

    Zet hem maar in een prachtige omgeving dan lijkt het nog wat.
    In Nederland is ie qua charme niet te onderscheiden van de vinex kliko ernaast.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North