
De Volkswagen dealer claimt niet de juiste apparatuur te hebben om de ID.4 te fixen.
Het is algemeen bekend dat Volkswagen enige moeite heeft met de switch naar elektrische auto’s. Het bouwen ervan is al een uitdaging. De software werkt niet altijd (mee). En niet onbelangrijk: het valt ook nog niet altijd mee om de nieuwe waar aan de man (m/v) te brengen. Er blijkt echter nog een potentieel probleem te zijn: het repareren van beschadigde units.
Een Florida man en levenslange Volkswagen fanaat is daar op de onprettige manier achtergekomen. De voormalig eigenaar van drie Jetta’s, een Tiguan en een Atlas ging voor de EV-bijl en kocht een ID.4. Maar inmiddels rijdt Josh Cowan alweer 7 maanden in een Tiguan van zijn dealer. De nieuwe elektrische SUV staat namelijk al net zo lang in de werkplaats.
Cowan meldt dat er niet lang na aankoop van de ID.4 een airbaglampje ging branden. Tevens was er een bonk hoorbaar elke keer als de auto accelereerde. Na te hebben gedacht aan motorsteunen, kwam de dealer tot de conclusie dat de versnellingsbak kapot was.
Mocht je nu denken ‘versnellingsbak, heeft zo’n ID.4 die dan?’, is het antwoord daarop ‘jazeker’. De auto heeft weliswaar niet meerdere versnellingen, maar wel een versnellingsbak met die ene versnelling. En die is is dus kapotstuk. Fixen dan maar gewoon zou je zeggen. Echter de dealer claimt niet de juiste gereedschappen te hebben van Volkswagen om dat te doen.
Waarom dit nu al ruim zeven maanden duurt mag @joost weten. Geinig genoeg zijn er in de tussentijd nog twee terugroepacties voor de ID.4 geweest. Ongetwijfeld zal het allemaal met aansprakelijkheid en dergelijke te maken hebben. Cowan heeft inmiddels 3.000 Dollar aangeboden gekregen voor het ongemak. Maar hij heeft deze niet geaccepteerd uit vrees dat Volkswagen en/of de dealer zich er daarmee vanaf wil maken. Hij wil na deze beproeving harde poen zien gerechtigheid. Waarvan akte.
Zo´n elecktrische wagens vragen vaak getraind personeel en van bepaalde niveau´s er van. Heb bv zelf niveau 2. Dus mag er 1 vrijschakelen en dergelijke, maar als er bepaalde onderdelen getest moeten worden onder spanning heb je niveau 3 nodig.
Dit hebben nog niet veel technieker. Laat staan dat alle werkplaatsen er zelfs 1 hebben.
Dan komt er nog eens bij kijken dat het juiste gereedschap in huis moet zijn om te voldoen aan de regels van het niveau 3 uit te voeren.
Een persoon die een gebroken of beschadigde accu van meer dan 40v moet verplaatsen is (in België toch zeker) verplicht een niveau 3 te hebben.
Dus zelfs de magazijniers.
Laatste punt. Gereedschap dat nodig is, is vaak niet beschikbaar voor levering…
Lijkt er niet op dat ze er vaart achter zetten. Misschien pushed de eigenaar ook niet, want veel EV’s zijn hartstikke goed, de id3 en id4 van VW blinken voornamelijk uit in middelmatigheid.
Komkommer-zondag bij Autoblog.. :) .
Die Josh Cowan moet wel een gelukkig mens zijn…..hij mag al 7 maanden gebruik maken van de beste Volkswagen (=Tiguan) van de afgelopen 6 jaren. Alleen de BMW X3, de Audi Q5 of Toyota RAV4 AWD zijn beter is mijn mening.
Verleden week een filmpje gezien op YT over een MG4 dat al 10 maanden op herstelling wachtte.
Schiet niet op zo iets
Ken 2 MG´s die gelijkaardige tijd bij de garage staan.
Even een rondje bellen met Volkswagen om een dealer te vinden die wel kan en mag repareren is een beetje moeilijk?
Voor zowel dealer als klant..
Mijn jaguar F Type staat inmiddels ook al 7 maanden bij de dealer vanwege een kapot knipperlicht, veroorzaakt door een aansturingsmodule en het onderdeel om het te repareren is niet leverbaar
Ik heb een BMW waar sommige onderdelen helemaal niet leverbaar zijn en er ook niet meer komen. Dit is echt erg, probeer nu met reengineering. Ook zit ik al 6 maanden te wachten op een ABS sensor. BMW geeft nu aan maart 2025!!! Drama
Als het bouwjaar van je BMW 2024 is dan is dat heel erg slecht, is het 1994 dan is het helaas normaal.
Op het risico af er een Spuit11 tegenaan te gooien : kan je niet via Kleinanzeigen op ibee aan een in goede staat verkerend gebruikt vervangonderdeel komen ?