
Het heeft even geduurd, maar Volvo heeft een nieuwe bestseller aller tijden.
Volvo verkoopt de laatste jaren beter dan ooit. In 2024 verkochten ze een recordaantal auto’s: 708.716 stuks. Toch was de bestverkochte Volvo aller tijden nog steeds een oud model, namelijk de Volvo 240. Daar zijn er in totaal 2.685.171 van gebouwd.
De Volvo 240 was niet alleen erg populair, maar is ook ontzettend lang gebouwd. Het een was natuurlijk het gevolg van het ander. De eerste exemplaren rolden in 1974 van de band en pas in 1993 viel het doek voor dit model. De 700-serie – die in 1982 werd gelanceerd – was eigenlijk bedoeld als opvolger, maar uiteindelijk bleef de 240 gewoon in productie.



De 240 is nu dan eindelijk ingehaald, en wel door de Volvo XC60. Daar zijn er nu meer dan 2,7 miljoen van verkocht. De XC60 heeft er 17 jaar over gedaan om dit aantal te bereiken, want dit model zag in 2008 het levenslicht. De 240 was 19 jaar in productie en deed er dus langer over. Die auto bleef echter grotendeels ongewijzigd, terwijl de XC60 twee generaties nodig had.

Verder valt er nog wel iets af te dingen op deze mededeling van Volvo. Naast de 240 was er ook nog de 260, wat eigenlijk dezelfde auto was met andere motoren. Als je deze samenneemt onder de noemer 200-serie is dit nog steeds de bestverkochte Volvo aller tijden.
Het lijstje met bestverkochte Volvo’s in Nederland ziet er overigens heel anders uit. De 240 en de XC60 staan niet eens in de top 5. De grootste bestsellers in ons land zijn de 340, de 440 en de V70. De XC60 zien we terug op plek 8 en de 240 pas op plek 12. Het grote succes van deze auto was dus niet aan ons te danken.





Dat is natuurlijk nog steeds appels met peren vergelijken…
De 240 is altijd gewoon hetzelfde model geweest, met wat updates maar het basisontwerp bleef steeds hetzelfde.
De XC60 zijn twee afzonderlijke modellen, die bovendien op verschillende platforms staan. Ja de naam is gelijk, ze zijn ongeveer even groot – maar dat was het dan ook wel.
Kortom, als je al die XC60’s bij elkaar op mag tellen, dan mag je de 240 en 700-serie ook bij elkaar optellen. En de verschillende series S70/V70 er ook in meenemen.
@potver7 inderdaad. Bij Toyota hebben ze nu zelfs al een tijd een Corolla crossover. Heeft helemaal niets met een Corolla te maken ( ja het chassis misschien ). Zo kan je je verkopen wel de lucht injagen…
Maar dan mag je bij de XC60 ook de V60 en S60 meenemen want die hebben dezelfde technische basis. Dat betekent allemaal niets.
Wat je wel kunt concluderen is sat je vroeger veel langer hetzelfde model kon verkopen dan nu, de concurrentie is veel sterker geworden.
Bij de golf en kever worden ook alle versies bij elkaar opgeteld. Gaat om de modelnaam
Correct, als je de vergelijking maakt moet het wel dezelfde auto zijn en niet een nieuw model wat dezelfde naam draagt. Het mee tellen van auto’s die op dezelfde technische basis staan doe je ook niet, dus waarom wel een compleet nieuw model mee tellen wat alleen in naam hetzelfde is als de oude…
Wanneer is hetzelfde auto? Golf 1 t/m 8 zijn allemaal golf’s en worden bij elkaar geteld. Terwijl de golf 1 en 8 behalve in naam niks met elkaar te maken hebben
Die 240 blijft een mooi ding om te zien, echt een tank. Bijzonder detail blijf ik de aflopende achterdeuren vinden, deze zijn identiek aan de sedan versie en hierdoor hoefde de productie voor de station niet aangepast te worden.
Beetje appels met peren vergelijken. Waarbij de 240 uit een platform bestaat is de XC60 door de jaren heen 2 compleet verschillende auto’s geweest. Overigens gaat mijn voorkeur nogsteeds naar een nette 240.
Een icoon als de 240 blijft een icoon. Die wordt nooit ingehaald, ook niet door hogere verkoop aantallen van een ander model.
De 260 was toch ook wel wezenlijk verschillend van de 240, hoor. Zo had men de voorzijde vanaf de A-stijl verlengd, om ruimte te bieden aan de PRV zescilinder.
340 en 440 in Nederland…. stiekem zijn we best chauvinistisch