Van McLaren F1 tot Lotus Esprit S4 en van Jaguar XJ220 tot Mega Track, allemaal hebben ze iets gemeen met bovenstaande Citroën CX van na de facelift.
Een auto ontwikkelen is duur, zeker als het om een sportwagen gaat die in kleine oplage wordt gebouwd. Sommige onderdelen kan je dan ook maar beter hergebruiken van volumemodellen in plaats van ze zelf gaan ontwikkelen. Zo heeft praktisch elke Maserati uit de jaren ’60 en ’70 achterlichten van diverse Alfa Romeo’s (soms zelfs verschillende achterlichten per model), schroomde Ginetta niet complete Ford Fiesta-deuren in de G30 te hangen, terwijl Aston Martin voor de DB7 schaamteloos Mazda 323F-achterlichten gebruikt.
Nu zijn er wel meer onderdelen van die D7 die van andere auto’s komen, zoals de buitenspiegels. En daarmee beantwoord ik meteen de vraag uit de titel, de spiegels komen namelijk van een Citroen CX II. En niet alleen Aston Martin gebruikte die spiegels voor de DB7 en Virage, ze zitten ook op onder andere de Jaguar XJ220, de eerste exemplaren van de McLaren F1, diverse TVR’s en zelfs op een Renault. Toegegeven, het zijn ook wel erg fraaie spiegeltjes en dankzij de voet zijn ze op vrijwel elke auto te gebruiken. Tot nu toe hebben we de volgende sportwagens voor je opgeduikeld:
Aston Martin DB7
Aston Martin Virage
Jaguar XJ220
Lotus Esprit (na de restyling)
Marcos LM500
Marcos Mantara
Marcos Mantis
McLaren F1
Mega Monta Carlo
Mega Track
Orca C113
Renault Sport Spider
Spectre R42
TVR Griffith
TVR S4C
Venturi 260LM
Venturi 400GT
Venturi Atlantique
We zijn benieuwd of jullie er nog meer kunnen vinden! En mocht je zelf in je schuur werken aan the next big thing, vergeet dan deze spiegels niet, geen supercar kan zonder!
50 reacties
Nee, ff zonder gekheid, het is een fantastische bak, vol ‘karakter’ en de passie van de meeste eigenaren is erg bewonderenswaardig. Hoe fraai (of saai?) de DS-reeks van Citroën tegenwoordig ook is, de impact die zo’n CX had en nog altijd maakt, zal wel voorgoed tot de historie van het merk blijven behoren.
De achterlichten van de Esprit komen van een Corolla, en de MG X-Power SV heeft tevens achterlichten van de Fiat Coupe.
Nog twee: de facelift van de Lamborghini Diablo met 300ZX koplampen en de Vector WX-8 met Toyota Supra koplampen.
Nog een leuk weetje, de koplampen van een Elise S1 stammen van de Renault 4 en die was al heel wat jaartjes uit productie toen de S1 in 1996 op de markt kwam.
Dat van de CX spiegels valt wat mij betreft onder het kopje petrolhead basiskennis..
Wat hebben een Lamborgini Diablo en een Bova bus overeen? Nee gelukkig niet de deuren maar wel de achterlichten.
Ooit door Axel Enthoven (Belgisch ontwerper) getekend voor de Bova bus en door Hella gemaakt en verkocht tot de dag vandaag.
Terugkomend op die auto’s, ik blijf warme gevoelens koesteren jegens de Aston DB7. Wat een karaktervolle, bloedmooi gelijnde GT is de DB7. Vooral heerlijk in British Racing Green.
En geen moment zou ik er wakker van liggen, mocht ik zo’n ding bezitten.
Het is immers de mooiste -moderne- coupe ooit gemaakt.
http://s.hswstatic.com/gif/mclaren-f1-1.jpg
Ik geloof overigens wel dat alle LM’s en GTR’s de lage spiegels hebben.
Enne, En mocht je zelf in je schuur werken aan the next big thing, vergeet dan deze spiegels niet, geen supercar kan zonder!
Nou, vergeet dat maar. De meeste reageerders kunnen alleen maar andermans bouwwerken afkraken…
Aston Martin Vantage
TVR Chimaera
Die oude Atlantiques zijn prachtige auto’s.
Bij de Lamborghini Diablo (de laatste serie) zitten de koplampen van een Nissan 300ZX.
In een Spectre zitten de kniperlichten van een MR 2 en de achterlichten van en Honda Accor (meende ik).
Voor bedrijven met kleine oplages is het vaak te duur om dit soort dingen speciaal te laten maken en dan is dit een mooi alternatief.
Meer interessant leesvoer: http://www.carmagazine.co.uk/News/Search-Results/Motoring-issues/Cost-of-Motoring/Why-Aston-Martins-use-Volvo-keys/