
De Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio is opeens spotgoedkoop. Echte kenners zien al waarom…
Als je een tip krijgt van iemand genaamd Tinus Tussengas, kan je die natuurlijk alleen maar oppakken. Zeker als het ook nog eens over een Alfa Romeo gaat. Want zoals u inmiddels weet wil vrijwel de gehele redactie eigenlijk stiekem een Alfa Romeo Giulia Q. En daarom rijden we net als heel autominnend Nederland, uit praktische overwegingen, en masse BMW.

Met smart wachten wij op de dag dat ook voor hardwerkende stukjesschrijvers de Giulia Q en Stelvio Q betaalbaar worden. Maar die dag lijkt nu in de buurt te komen. Deze Stelvio Q op Marktplaats, kost namelijk nog maar 31.500 Euro. Poaaaah. Dan heb je wel gewoon 510 Italiaanse paardjes onder de kap trappelen. Stiekem zouden we kunnen zeggen steigeren. Maar van Ferrari mogen we niet zeggen dat de Alfa-V6 een Ferrari-V8 is met twee cilinders eraf gefreesd. Al is het dat wel…

Eigenlijk hebben we liever de Gjuul, maar de Stelvio mag ook als het moet. Die is wel wat praktischer en heeft altijd AWD in plaats van premium RWD. Maar, hoe kan het nou dat deze zo ‘goedkoop’ is? Kenners hebben dat al gezien. Namelijk in de koplamp van deze Stelvio. Daar zit een beetje amber, waar dat normaal gesproken niet zit in de Europese uitvoeringen.

Het is dan ook een US import, met Amerikaanse papieren. En dat is altijd een beetje tricky. Je moet je indenken dat het verschepen van een auto uit ‘Murica al snel 3.000-4.000 Dollar kost dezer dagen (als privépersoon). Een bedrijf kan het wellicht wat goedkoper, maar peut en arbeid moet linksom en rechtsom toch betaald worden. Als invoerder van een Amerikaanse Porsche weet ik dat als een auto ouder is dan 30 jaar oud, het nog wel interessant kan zijn. Maar als een auto jonger is, betaal je in principe BPM + de dikke tien procent importheffing waar Trump zich zo aan ergert. En BTW over alles…

Eigenlijk is het daarmee normaal gesproken nooit interessant. Tenzij je 1) een periode in Amerika hebt gewoond en de auto kan meenemen als huisraad of 2) je kan sjoemelen met BPM en/of taxatie van schadebakken die al dan niet een salvage title hebben. In Amerika zijn auto’s dan gewoon klaar. Maar elders kunnen ze opgelapt een nieuw leven krijgen. Ook in Nederland rijden er honderden rond. Zo zag ik vanmiddag nog twee trailers rijden met dikke Bentley’s, Audi’s en een Lincoln Navigator. Allemaal in puin op een trailer met Bulgaarse platen richting de grens. Met een beetje pech staat dat over een tijdje hier weer te glimmen in de showroom.

Dus ja, is het altijd vout? Nee. Is het heel erg oppassen? Jazeker. Maar wie weet scoor jij hier een Stelvio Q voor weinig en lach je iedereen uit. Koop dan?





Het ligt er natuurlijk aan wat de schade is geweest. Dat kun je online natuurlijk gewoon vinden.
Een auto die een flinke voorschade heeft gehad, maar goed gerepareerd is zou ik niet zonder meer afwijzen.
In de US en Canada kun je makkelijk zien welke claims er zijn geweest op een auto.
Verkopers laten dit ‘claim report’ vaak al meteen zien als je komt shoppen. Zeker in Canada, en als je ernaar vraagt printen ze het direct uit
Carfax rapport opvragen. Kost 35 euro en dan weet je alles.
Valt me op dat Autoblog nog geen sponsored content van Carvertical ofzo heeft
Er wordt al flink richting vraagprijs op geboden, dus er zijn er die het wel aandurven. Opvallend trouwens dat de teller in km/h is voor een auto voor de US markt.
Canadees model wat via de VS is doorgesluisd?
Chassisnummer googlen levert vaak wel gegevens op van de schadeveiling.
Weg met die gebakjes, waar ook nog een berg BPM op moet zitten. Ze komen wel die Q’s. Nog een jaar of 4 en dan een mooie uit 2021 ofzo.
Rest BPM is overigens na 17,5 jaar al 0% volgens de afschrijvingstabel, dus daar hoef je niet 30 jaar nog bang voor te zijn.
Klopt maar dan heb je nog wel de 10% en btw over de hele zwik.
Dan geldt dus dat je voor het invoeren een extra 33% extra aan de douane kwijt bent (aankoopprijs incl transport en verzekering * 1,1 * 1,21 is 1,331).
By the way, een Stelvio is in Italië gebouwd en daarom kun je bij US import van de zogeheten oorsprongregeling gebruik maken. Je betaalt dan 0% (ipv 10%) invoerrechten.
Interessant! Het gaat dan om gebouwd zijn in Europa? Bijv een X5 die in de VS gemaakt is geldt dit dan niet voor?
Klopt, oorsprong land betekend letterlijk dat. Dus waar t gebouwd is.
#tipvandedag
Die kende ik nog niet! Maar goed alsnog de btw en bpm dus…Wordt dan samen met shipping toch al snel duur als je het ‘eerlijk’ doet zonder taxaties en dergelijke.
Via xray zal de bpm ook nog wel aardig laag (relatief) uitvallen.
Was voor mijn eigen auto uit DE destijds ook zo.
Doe garage komt heel betrouwbaar over, kan iemand hier die alfa kopen en ons allemaal op de hoogte houden van hoe de auto bevalt?
Ik durf het niet.
Gisteren zag ik nog een filmpje van Rick van Stippent die een RS3 kocht. Ook zo’n 6-7 jaar oud in goede best goede staat (Rick is natuurlijk veel kritischer), maar die tikte em af voor 28.000 Euro. Da’s toch niet veel? Full spec en de km-stand heb ik niet gezien, maar kan niet overdreven hoog zijn. Schat rond de 100 dkm.
Ik blijf het een mooie auto vinden. Misschien toch maar kopen voor een paar jaar als straks mijn EV lease contract afloopt. Voor de laatste keer in mijn leven een dikke verbrandingsmotor onder de kont.