
Ze zijn er klaar mee bij het Alpine F1 Team. Alpine wil Piastri niet meer hebben. Ze willen nu een andere topper.
Vandaag verwachten we een absolute apotheose rondom de soap van Oscar Piastri, McLaren en Alpine. Alpine had drie F1-waardige coureurs voor 2021: Alonso, Ocon en Piastri. Dat hebben ze niet helemaal gelukkig gemanaged. In 2022 verkast Alonso naar Aston Martin en Oscar Piastri rijdt in elk geval niet voor Alpine.
Dat kan niet anders dan McLaren zijn, te meer omdat het team uit Woking Daniel Ricciardo al de deur heeft gewezen: hij heeft volgend jaar geen zitje in de F1, vooralsnog. Vandaag is er een videoconferentie waarover de FIA zich buigt over het contract tussen Alpine en Piastri.
Alpine wil Piastri niet meer
Maar wat blijkt, eigenlijk is Alpine al klaar met Oscar Piastri en willen ze iemand anders. Ook al zou Piastri terugmoeten naar Alpine contractueel gezien, zou je er dan nog mee samen willen werken? Nee. Je gaat ook niet daten met een meisje dat aanvankelijk met iemand anders wilde trouwen. De andere coureur die ze op het oog hebben is niet Daniel Ricciardo, maar Pierre Gasly!

Die naam werd al geregeld genoemd. De Franse coureur is een absoluut talent en heeft vorig jaar een topjaar gereden voor AlphaTauri. Het jaar ervoor won hij de GP in Monza.
Nu is de naam van Gasly wel opmerkelijk, want het is een publiek geheim dat Ocon en Gasly elkaars bloed wel kunnen drinken. Gasly is relatief jong (26), heeft veel talent, doet het goed bij de PR-mensen en heeft ondanks zijn leeftijd een bak ervaring (precies 100 Grands Prix!). Daarbij is hij Frans en daar houden de Fransen wel van. Frans team (Alpine), Franse motoren (Renault) en dan twee Franse coureurs. Die moeten dan alleen even ‘sorry’ tegen elkaar zeggen.

Transfersom
Pierre Gasly zit natuurlijk in de Red Bull-familie. Hij rijdt nu al jarenlang voor het juniorenteam. In 2019 mocht hij het een half jaartje naast Verstappen proberen bij Red Bull, maar dat pakte ongelukkig uit. Sindsdien is zijn situatie een beetje uitzichtloos. Zijn contract loopt af na 2023, maar voor een transfersom willen ze hem bij Red Bull laten gaan. Dat is op zich opmerkelijk, want er is niet een enorme wachtrij met coureurs die F1-waardig zijn in de Red Bull-familie.
Voor Alpine zou het een goede combinatie zijn. Net als hun landgenoten Jean-Pierre Beltoise, François Cevert, Jean Alesi en Olivier Panis, hebben Gasly en Ocon beide één Formule 1-race gewonnen. Of Piastri wel de betere deal te pakken heeft, valt nog te bezien. Lando Norris is een bijzonder snelle coureur en bij McLaren loopt het telkens minder soepel, terwijl Alpine de weg omhoog gevonden heeft. Enfin, wordt ongetwijfeld spoedig vervolgd!
Via: SkySports
Ik gun het Gasley zeker, en hoop dat hij het snot voor de ogen van Ocon rijdt. RB zou hem gewoon gratis moeten laten gaan als goedmaker. Ocon moet er maar mee leren leven, hij heeft de gun factor (komt uit niet-rijd gezin) een beetje verspeelt bij mij.
RIC bij AT zou ook leuk zijn, als mentor voor Yuki maar dat gaat uiteraard niet gebeuren.
Gasley lijkt me inderdaad een logische keuze – t.o.v. Ricciardo – en heeft de gun factor inderdaad ook. Als alle subtoppers zo competitief zijn / blijven volgend jaar, belooft het een verdomd leuk seizoen te worden.
Ik snap het hele Frans team, Franse rijders verhaal wel. Maar er zit zoveel narigheid aan deze combinatie. Waarom zou je dat doen als Alpine? De coureurs lijken redelijk aan elkaar gewaagd, die gaan dus in, in de races, bij elkaar in de buurt rijden wat ongetwijfeld voor een aantal botsingen gaat zorgen.
Ik zou vol op Ricciardo inzetten. Maar misschien heeft die zijn zinnen gezet op Williams?
Ik kan me moeilijk voorstellen dat je Williams verkiest boven Alpine.
@berlinetta: waarom niet?
Er zijn nog steeds de geruchten dat Williams overstapt naar Renault als motorenleverancier. Albon heeft al laten zien dat die auto helemaal niet zo’n slechte auto meer is en Alpine heeft ook al laten zien dat men met die Renault motor inmiddels de betrouwbaarheid én de topsnelheid redelijk goed voor elkaar heeft. Williams heeft nu de zaken financieel aardig voor elkaar en heeft dus de centen van Latifi niet meer zo heel hard nodig én met de ervaring van Ricciardo zouden ze prima een volgende stap voorwaarts kunnen maken.
Dus daarom, waarom niet?
Van een topteam naar een subtopper en van een subtopper naar een achterhoedeteam. Dat lijkt me niet de weg die Ricciardo wil bewandelen. Met de overstap naar Renault heeft hij al een enorme gok genomen die slecht heeft uitgepakt. Nu overstappen naar Williams is weer een enorme gok. Alpine doet het nu best aardig en is inmiddels het vierde team op de grid.
Als iets je enige optie is, dan is het niet zo zeer een gok…
Ik kan het vast Googlen, maar waarom hebben Ocon en Gasly zo’n hekel aan elkaar? Of is dat gewoon omdat Fransen van jongs af aan leren dat de buurman áltijd een klootzak is?
Heeft niet gewoon iedereen een hekel aan Fransen? In dat geval hebben ze vast en zeker ook een hekel aan elkaar.
Het is een tragisch verhaal van Rosberg-Hamiltonesque proporties. De overlevering wil dat Gasly zijn eerste kartmeters maakte in een kartje van Ocon. De ouders van beide jonge knapen kenden elkaar. Toen werden het eerst beste vrinden…maar op enig moment is het misgegaan. Het hoe en waarom weet niemand. Gasly claimt dat Ocon hem niet meer tof vond toen hij van Esteban begon te winnen…Ocon zegt er eigenlijk nooit wat over. Maar ze snijden elkaar uit foto’s voor Instagram enzo…Dus het is/was behoorlijk heftig allemaal. Parbleu!
Lijkt me enorm gaaf! Gasly verdient ook een snellere auto, die gast is snel genoeg en ik schat hem hoger in dan Ric of Ocon.
Waarom zou Gasly gaan verkassen van het ene B naar het andere B. Perez is inmiddels 32 en zal niet oneindig door gaan. Volgens mij kan Gasly beter op z’n plek blijven en afwachten tot Perez met pensioen gaat of door ijs zakt.
Het is duidelijk dat red bull geen vertrouwen heeft in Gasly om hem door te laten stromen..anders hadden ze Perez ook niet hoeven te halen.
Gasly zelf is altijd redelijk open geweest over zijn frustraties richting Red Bull. Daarnaast, of of, kan ik mij voorstellen dat op dit moment geen enkele coureur het ziet zitten om in de 2e RB te stappen. Ik hoorde dat Perez na een van de trainingen in België uit de data opmaakte dat Verstappen veel sneller was dan hem. Zijn engineer gaf aan dat Verstappen met een flapje of een gurny of zoiets minder op zijn achtervleugel reed waardoor hij meer topsnelheid had. De Engineer stelde toen aan Perez voor om zijn achtervleugel ook aan te passen. Perez koos echter eieren voor zijn geld omdat dan hij dan zijn auto in de langzamere bochten niet goed onder controle kon houden. Hoe dan ook lijkt Verstappen goed uit de voeten te kunnen met een nerveuze auto, iets wat zijn teamgenoten tot nu toe gewoon niet voor elkaar krijgen. Ik kan me kortom goed voorstellen dat Gasly het niet zo ziet zitten om in een dergelijke auto te stappen.
Wie het niet zitten om in de snelste auto van de grid te zitten en de daarbij de kans te krijgen de kunst af te kijken van en zich 1:1 te meten met de snelste coureur in het veld die hoort niet thuis in de F1.
Mja, dat vind ik net zo’n onzin als de opmerking “als een coureur niet meer voor een gat gaat” enz. Alsof die 20 man die in de F1 rondrijden geen gevoel voor de realiteit hebben. De RB18 is, voor zover ik het begrijp, een listige auto om in te rijden, en dat waren RB’s voor hem ook. Gasly, Albon en Perez hebben hun tanden stukgebeten op Verstappen en die auto’s. Als Gasly naar Alpine gaat zal hij zeker geen wereldkampioen meer worden. Dat gaat Alpine de komende jaren niet lukken. Maar zolang er coureurs als Verstappen, Russel en Leclerc bij topteams rijden is die kans sowieso bijzonder klein. Als hij bij Alpine gaat rijden zal hij zeker nog wel eens in de situatie terecht komen dat hij een GP kan winnen. Als Fransman voor een Frans team, dan is hij voor altijd de koning van Frankrijk.
Dat is net zoiets als een voetballer een aanbieding van Real Madrid krijgt en die afslaat omdat hij bang is om te falen. Tuurlijk ga je voor die kans. Ook Gasly stapt in de Red Bull als hij weer een belletje krijgt.
-edit: is gefixt. –
Omelet du frommage
Lache man, ik zei dit afgelopen weekend ofzo nog hier, zou leuk zijn als ze Gasly pakken. Hoop dat dit doorgaat, vind hem een toffe coureur.
Best een logische keuze. All French.
Ondertussen laat Albon bij Williams zien dat het geen pannenkoek is. Hij is nog steeds een Red Bull-coureur, dus kan hij zo terug in de Alpha Tauri.
Laat Red Bull Schumacher maar een kans geven bij Alpha Tauri.
Ik ben het wel eens met Gasly want ik vind die Ocon maar wezelig uit z’n ogen kijken.
Baguette snijder
Nee, Gasly naar Alpine, dat zie ik niet gebeuren. Hij en Ocon kunnen niet samen door één deur en je gaat geen vijanden samen in 1 team zetten. Ik neem aan dat iedereen de vete tussen Senna en die andere rijder nog niet vergeten is. Nee, Gasly zal ook wrl bedanken.
Maar nu ff serieus…hoelang blijft oud nieuws nog zichtbaar?