• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Audi A6 (C9) sedan: mooier, maar ook goedkoper dan de avant

Auteur: RubenPriest, gepost 18 april 2025 om 12:52 – 18 Reacties

De Audi A6 (C9) sedan staat live in de configurator. Inclusief de prijzen!

Met de onthulling van de A6 (C9) sedan heeft Audi laten zien dat ze in 2025 nog steeds knappe auto’s met een kont kunnen bouwen. Traditioneel gezien zullen Nederlanders warmer lopen voor de Avant, maar in grote delen van de wereld staat er toch echt liever een sedan op de oprit.

Mocht je sedan nou niet zo fantastisch vinden, dan kun je zelf proberen deze zo mooi mogelijk te maken in de Audi A6 (C9) sedan configurator. In die configurator zijn meteen de Nederlandse prijzen te zien. Zo weet je aan het einde van de rit wat het merk uit Ingolstadt graag vangt voor het kersverse model.

In de configurator begint de Audi A6 (C9) sedan bij € 64.990 euro. Daarmee is de sedan zelfs € 5.000 goedkoper dan de Avant. Voor de familieversie moet je minstens 69.990 euro op tafel gooien. En dan moet het configureren nog beginnen.

Audi A6 (C9) sedan configurator

Ondergetekende ging alvast aan de slag. Niet met die Avant, maar met de configurator van de Audi A6 (C9) sedan. Eens kijken of ik er wat moois van kon maken. Standaard is het allemaal erg zakelijk en een beetje saai natuurlijk. Heeft de configurator genoeg pit in huis om hier wat lekkers van te maken?

Qua motoren is het meteen even klagen. Want vermoedelijk mede door de belastingregels lanceert Audi de romige zescilinder niet bij ons in Nederland. Andere markten krijgen wel die V6. Wij moeten het doen met een 2.0 TFSI. Zo’n vierpitter voelt toch wat te min voor zo’n statige koets. Althans, dat is wat de opa in mij zegt. Meer cilinders is meer beter. Aldus mijn eigen eeuwenoude gezegde.

Ik koos voor een S Edition. Niet te veel zwart, want dat is pauper. Het leven als accountant (typische A6-rijder natuurlijk) gaat niet over rozen. De auto mag het leven best wat opfleuren. Ik koos voor de Audi exclusive kleur Avocadogroen Pareleffect. Lekker man.

21 inch Audi sport velgen, een sportief interieur en tadaa. Hier is mijn Audi A6 van 100.000 euro. Een ton en nog steeds een 2.0 liter viercilinder aan boord. Oef, gelukkig is ‘ie wel mooi. Vind ik. Zelf spelen doe je zo.

Ook interessant!

  • Audi A6 Sedan (C9), mooier dan de Avant? #video
  • Gelukkig: er komt ook nog een Audi A6 sedan
  • De nieuwe A6 Avant als dikke Audi exclusive
    De nieuwe A6 Avant als dikke Audi exclusive
  • BREEK: Audi lekt nieuwe A6 Avant met plofmotor!

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

a6, Audi, configurator

Vorig bericht: « Busje ombouwen tot camper? Dit kost het om een nieuwe te kopen
Volgend bericht: Niemand in Nederland wilde een Tonale, toch viert Alfa een feestje »

Lees Interacties

Reacties

  1. HZW zegt

    18 april 2025 om 13:22

    Het design van de achterkant is dramatisch, doet mijn denken aan de Audi A6 C5 achterkant.
    De voorkant is ook een mislukking, en compleet inspiratieloos.

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      18 april 2025 om 13:24

      Het is extreem rommelig en onsamenhangend allemaal.

      Login om te reageren
    • Richmond zegt

      18 april 2025 om 18:29

      De achterkant lijkt te zijn geïnspireerd door die van de 7 serie. De hele auto ademt geen Audi uit. De kleur is wel mooi

      Login om te reageren
      • vaakbenjetebang zegt

        18 april 2025 om 19:48

        @benja01: De vorm van het kofferdeksel doet me op de een of andere manier zelfs denken aan de BMW E65….

        Login om te reageren
    • vondick zegt

      18 april 2025 om 20:18

      Wat een prachtige auto. Eindelijk (na 20 jaar) is Audi weer interessant.

      Login om te reageren
  2. Lambrusco zegt

    18 april 2025 om 13:24

    Meer van hetzelfde maar zeker niet lelijk op deze manier! Ik kan alleen niet wennen aan die verzonken deurklinken en de platte verlichtte logo’s. Verschrikkelijke trend.

    Login om te reageren
  3. mjpamsterdam zegt

    18 april 2025 om 14:05

    Vanwege die zwarte druipers op de achterkant kan eigenlijk alleen zwart als kleur. Jammer , want verder vind ik hem best oké.

    Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    18 april 2025 om 14:12

    Wat een kleurtje en de juiste wielen wel niet doen met een auto! Heel mooie spec zo. En dan nu voor de grap de Duitse configurator, met fijne V6…

    Login om te reageren
  5. alcantara zegt

    18 april 2025 om 14:45

    Die schijfjes bij de deurgrepen hadden ze beter weg kunnen laten.

    Login om te reageren
  6. Willy500E zegt

    18 april 2025 om 15:21

    Dit kan een echte audi liefhebber toch niet mooi vinden?!

    Login om te reageren
    • Joris24 zegt

      18 april 2025 om 16:24

      Ik niet in elk geval. Heb een 90 B3 (sedan) en een S2 b4 (sedan) beide i5 quattro voor de hobby; maar eigenlijk vind ik maar weinig moderne sedans sjiek. De A8 D3 pre facelift vond ik erg mooi, de B7 vind ik ook nog steeds mooi ondanks dat het model al ruim 20 jaar oud is. Maar hoe nieuwer, hoe anoniemer, veel drukke vouwen, eenheidsworst om over de hele wereld niemand tegen de borst te stoten qua ontwerp. Heb nog een blauwe a3 limo gehad uit 2017, die vind ik nog wel aardig, alleen ook de nieuwste A3 is ook weer erg druk.

      Ik ben wel liefhebber maar wel selectief… en word denk ik een ouwe zeur.

      Login om te reageren
  7. PunicaOase zegt

    18 april 2025 om 15:29

    Huilen: 100K voor een poepsaaie sedan.

    Login om te reageren
  8. jaso013 zegt

    18 april 2025 om 15:35

    Ondanks de kekke kleur is het nog steeds geen mooie auto. Wat een rommelig geheel zo. Die achterlichten…. Manmanman. Kan niet tippen aan de E-klaasse!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      18 april 2025 om 16:26

      De E-klasse heeft z’n zwaktepunt ook in de achterlichten. Die rare gevarendriehoeken zien er niet uit.
      Audi heeft hier een strak model zo grondig gefacelift dat het een nieuwe wagen lijkt maar daarbij is de samenhang wel verloren gegaan.

      Login om te reageren
      • jaso013 zegt

        18 april 2025 om 18:44

        Ik vind de achterlichten van de E gek genoeg dan wel weer heel gaaf. En, als dat het enige minpuntje is dan wint ie bij mij nog steeds ruimschoots van de concurrentie. Smaken verschillen maar als 80% je nieuwe auto op verschillende fronten lelijk vind dan zegt dat wel iets over de designtaal van een merk.

        Login om te reageren
  9. Exit Luminar zegt

    18 april 2025 om 19:23

    Prachtig. Meer heb je ook niet nodig lekker zuinig vergeleken met zijn v6 broer.

    Login om te reageren
  10. Exit Luminar zegt

    18 april 2025 om 19:52

    https://www.youtube.com/watch?v=2DxOd_NEFPU

    Login om te reageren
  11. kareljansen zegt

    18 april 2025 om 20:52

    Nog niet genoemd dus doe ik het: die grijze rand om de kieuwen aan de voorkant oogt zo goedkoop. Spuit dat gewoon mee of laat die hele kieuwen weg en het is in de basis best een mooi ontwerp m.i.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North