• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Autoverzekeraar weigert 19.000 te vergoeden vanwege 60 cent wanbetaling

Auteur: jaapiyo, gepost 9 juni 2024 om 10:56 – 11 Reacties

verzekeraar

Boeven zijn het, die kleine letter musketiers. Een autoverzekeraar maakt het wel erg bont en weigert 19K te dokken vanwege een gemiste betaling van 60 cent.

Een goede wijsheid is dat als je echt rijk wil worden, je niks moet verzekeren. Immers betaal je eigenlijk per definitie ietsje te veel voor je verzekering. Die verzekeraar schat namelijk in wat de kans is dat het moet uitbetalen en wat de schade dan is. Daar bovenop gooit het een winstpercentage et voilà: je premie. Daarnaast zijn er nog de kleine lettertjes. Denk je goed verzekerd te zijn, doe je een beroep op je verzekering en blijkt er een of andere module niet aangevinkt te zijn. Of is je data verkocht en weten ze dat je altijd veel te hard rijdt. Je kent het wel.

Helaas is het ook alleen voor de echte rijken weggelegd om zich niet te verzekeren. Als Jan Modaal kan je sommige risico’s inmiddels niet nemen. En zelfs als je overigens extreem rijk bent, kan dat vaak niet. Zeker niet in ‘Murica waar je de kans hebt dat je iets stoms doet waar iemand je voor kan aanklagen ter waarde van miljoenen of miljarden. Soms terecht en heel goed dat het kan overigens. In Nederland zou de consumentenbescherming een heel stuk beter kunnen/moeten zijn. Maar soms ook een tikkie ‘frivool’.

Enfin, verzekeren dus is in ‘Murica net zo populair als auto’s op kredietbasis. En zo kan je ook dát risico weer verzekeren en afdekken, met een zogenaamde ‘gap’ verzekering. Dat heeft niks te maken met dat als je bankroet gaat je in ieder geval nog een hoody kan halen bij de GAP. Maar wel met het deficiet dat kan ontstaan als je een auto op afbetaling koopt, vervolgens een crash hebt waardoor deze total loss is en dientengevolge na de vergoeding nog een restschuld hebt openstaan op een auto die je niet meer hebt.

Klinkt ingewikkeld, is het niet. Neem nu Manny Munoz. Klinkt als een goede baseball speler, maar is een hardwerkende Amerikaan die in 2020 een dikke BMW X5 kocht bij de dealer. Op afbetaling. Helaas werd hij dit jaar aangereden en werd zijn auto daarbij total loss verklaard. De vergoeding voor de waarde van de X5: 26.709 Dollar. Maar de restschuld die nog openstond: 45.360 Dollar. Geld lenen kost immers geld. Zo stond er nog 45.360 Dollar minus 26.709 Dollar is 18.651 Dollar open.

Ook geen probleem want hiervoor is dan dus die ‘gap’ verzekering, die Munoz ook had afgesloten. Doch helaas, had zijn verzekeraar geen trek in bijna 19K betalen. En zijn ze kennelijk op zoek gegaan naar een manier om daar onderuit te komen, zoals men pleegt te doen. Toen bleek dat Munoz’ bank, in 2020, 60.517,26 Dollar had overgemaakt naar de BMW dealer. De kostprijs van de X5, was echter 60.517,86 Dollar. Dat is een discrepantie van -jawel- 60 Dollarcent.

De BBB kan daar nog geen gratis biertje voor weggeven. Maar de verzekeraar vond het genoeg reden om de claim af te wijzen. Daar lijkt men inmiddels overigens toch op terug te willen komen. Maar alleen omdat Munoz de media heeft benaderd om deze kwalletjes ter verantwoording te roepen. Munoz zit inmiddels echter al een half jaar zonder de uitbetaling waar ieder normaal mens van snapt dat hij er recht op heeft. What a time to be alive. Waarvan akte.

Ook interessant!

  • BMW X5 xDrive40Li
    BMW X5 xDrive40Li klinkt als ideale auto voor Nederland
  • Nieuwe BMW X5 Protection is klaar voor het arrestatieteam
    Nieuwe BMW X5 Protection is klaar voor het arrestatieteam
  • Hier, de BMW X3 M die we nooit kregen
  • BMW X5 M60i facelift - test en video

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverzekering, BMW, geld, schade, verenigde-staten, verzekering, X5

Vorig bericht: « Goeie doggo loopt 6,5 kilometer om gecrashte baas te redden
Volgend bericht: Tesla bedreigt gescheiden man met boete van 50.000 Dollar »

Lees Interacties

Reacties

  1. ghost zegt

    9 juni 2024 om 11:10

    Verzekeraars zijn bottomline gewoon banken en die willen uiteindelijk zoveel mogelijk geld behouden of verdienen. Zij zoeken steeds nieuwere manieren om niet te hoeven uitbetalen..

    Login om te reageren
  2. Autokenner zegt

    9 juni 2024 om 11:53

    Verzekeraars zijn de grootste boeven die er zijn.

    Login om te reageren
    • lekkerlinksrijden zegt

      9 juni 2024 om 12:27

      Dat zijn farmaceuten, die gaan letterlijk over lijken

      Login om te reageren
    • KEV9 zegt

      9 juni 2024 om 12:30

      Ik stel voor dat jij met een veel betere oplossing komt

      Login om te reageren
      • Autokenner zegt

        9 juni 2024 om 13:13

        Niet een premie die per jaar een kwart van de auto waarde vertegenwoordigd.

        Login om te reageren
    • rollingstoned zegt

      9 juni 2024 om 12:31

      What about Big Pharma?

      https://asrvermogensbeheer.nl/kennisbank/blogs/van-big-pharma-naar-big-market

      Login om te reageren
  3. degrotemuis zegt

    9 juni 2024 om 14:23

    Bijzondere verzekeringsclausules als je omdat een bank 60 cent te weinig betaald heeft aan een derde partij, je een claim gegrond kan afwijzen. Zo lang de verzekeringsnemer gewoon het totaalbedrag van het krediet juist opgegeven heeft, lijkt het me dat de verzekeraar geen poot heeft om op te staan, ook als de bank minder overgemaakt heeft?

    Login om te reageren
  4. kniesoor zegt

    9 juni 2024 om 17:52

    Vind het wel meevallen met die verzekeraars. Eén keerde zonder morren (iets) meer dan de dagwaarde uit toen m’n oto werd gestolen. Plus ca. EUR 400 voor een zonnebril en wat ander kleingoed, dat in het dashboardkastje lag. Een andere keerde zonder enig gemekker een flinke schade uit, nadat ik met m’n kar de vangrail had geschampt na aquaplanen. Terwijl de banden qua profieldiepte de toets der kritiek – eufemisme alert – niet meer helemaal konden doorstaan. Dus mij zal je niets lelijks over verzekeraars horen zeggen, zijn gewoon he-le fij-ne mensen ! 🙂

    Login om te reageren
  5. smeck zegt

    9 juni 2024 om 18:19

    In Nederland hebben ze er ook een handje van hoor.
    Vorig jaar aangereden, bestuurder (vriend vd eigenaar), probeert eerst met de auto te vluchten en zet t daarna op een rennen, politie neemt de auto in beslag en pakt enige tijd later de dader op, proces verbaal met alle foto’s, videobeelden van de vluchtende dader etc naar verzekeraar. Eigenaar geeft plots de auto op als gestolen, maar komt hier week later weer van terug. Nu puntje bij paaltje weigert de verzekering doodleuk uit te betalen omdat de eigenaar van de auto weigert het schadeformulier in te vullen.

    Login om te reageren
  6. goodvibrations zegt

    9 juni 2024 om 22:06

    Zelf ook een keer zoiets gehad met Unigarant (ANWB verzekering).
    Kreeg ineens een boete op de mat voor rijden zonder verzekering..
    Ik dacht huh? Hoe kan dat nu? Ik maak elke maand over.. bleek dus 1 maand een keer niet te hebben betaald vanwege een storing. Echter kreeg ik daarvoor een brief met de vraag alsnog te betalen. Maar ik was net verhuisd en was vergeten mijn nieuwe adres door te geven. De rest van de incasso’s liepen wel netjes door. (Je zou dus kunnen stellen dat ik een continue betaal achterstand had van 1 maand). Maargoed zonder bellen of mailen werd dus de verzekering opgezegd en reed ik (onwetend) zonder verzekering. Pas toen ik een boete kreeg wist ik dat.. Omdat ik geen enkel incident had gehad vroeg ik of mijn boete ook geseponeerd kon worden als mijn verzekeraar met terugwerkende kracht zou willen aangeven dat dit een misverstand was etc. Maar je raad het al dat wilden ze niet. Het meest boos was ik dat ze me niet even belden of mailden. Dikke boete en iemand die nooit weer wat met die verzekering tak van de ANWB te maken wil hebben is het resultaat..

    Login om te reageren
    • ttr6 zegt

      10 juni 2024 om 09:42

      Exact hetzelfde meegemaakt met Allianz. Dus je was niet de enige……

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North