• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Circuit Zandvoort pas in januari goed genoeg voor F1-race

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 27 september 2019 om 17:58 – 33 Reacties

Circuit Zandvoort pas in januari goed genoeg voor F1-race


Nu nog even aan de slag en alles komt in orde.

De Grand Prix van Nederland mag dan op de officiële kalender van de Formule 1 staan voor 2020, Circuit Zandvoort moet vrij letterlijk nog flink wat bergen verzetten voordat het feest door kan gaan. Zo heeft het bijvoorbeeld nog geen Grade 1-licentie, een essentieel onderdeel voor de organisatie van een Grand Prix. Als we de General Manager van de Koninklijke Nederlandse Autosport Federatie (KNAF) moeten geloven, dan zal dit in januari veranderen.

Maarten van Wesenbeeck, die de desbetreffende positie bekleedt binnen de KNAF, heeft vanmiddag in The Road to Zandvoort-podcast van BNR gezegd dat het circuit achter de duinen aankomende januari het licentie toegewezen zal krijgen. Van Wesenbeeck zegt het volgende in de uitzending:

“Er is de toezegging vanuit de FIA dat op het moment dat wat nu op papier staat daadwerkelijk uitgevoerd wordt dan heeft Zandvoort volgend jaar een Grade 1-licentie.”

Met dat licentie moet het dus wel goed komen, op voorwaarde dat de werkzaamheden allemaal worden uitgevoerd zoals dat op voorhand is besproken met de FIA en dat dit alles ook tijdig gebeurt. Immers zal er het een en ander gecontroleerd moeten worden alvorens het licentie wordt uitgedeeld.

Voor wat betreft dit laatste bestaat er een kans dat de verbouwing niet op tijd afgerond zal worden. Het was aanvankelijke de bedoeling dat de werkzaamheden vroeg in de herfst van start zouden gaan, maar inmiddels is het schema verschoven naar tenminste november. De organisatie heeft nog enkele obstakels te trotseren op het gebied van milieu en vergunningen, maar heeft wel goede hoop dat alles op tijd geregeld zal worden. Als het allemaal volgens plan verloopt, dan zal de Grand Prix in mei dus inderdaad door kunnen gaan. Komen er meer tegenvallers, dan kan het nog wel eens knap lastig worden.

Beluister hier het fragment en de volledige uitzending.

Ook interessant!

  • Dutch GP
    Video: F1-teams komen aan op Circuit Zandvoort
  • Grand Prix Zandvoort
    Er komt GEEN tweede Grand Prix op Zandvoort
  • Prins Bernhard wil freebees
    Heb jij al bericht gehad van het circuit van Zandvoort?
  • Ziggo Formule 1
    F1: meer kombochten na het succes op Zandvoort!

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

circuit-zandvoort, fia, Formule 1, Racing

Vorig bericht: « Tesla V10: dit is de grootste update ooit
Volgend bericht: Officieel: Toyota en Subaru maken nieuwe GT86/BRZ »

Lees Interacties

Reacties

  1. mikje90 zegt

    27 september 2019 om 18:02

    Wanneer schrijft de ab redactie weer eens iets over Alfa Romeo?.

    Login om te reageren
    • viezefreddyw zegt

      27 september 2019 om 18:05

      @mikje90: Wat valt er over te melden dan buiten het feit om dat de verkopen belachelijk laag liggen?

      Login om te reageren
      • vaakbenjetebang zegt

        27 september 2019 om 18:25

        @viezefreddyw: Als echte Alfista verwacht ik wel weer een nieuw tienjarenplan!

        Login om te reageren
      • mikje90 zegt

        27 september 2019 om 18:52

        @viezefreddyw: Er valt heus wel iets over Alfa Romeo te schrijven. Desnoods een artikel over oudere modellen.

        Login om te reageren
      • jules713 zegt

        27 september 2019 om 20:03

        @viezefreddyw: nietes..! Ik zag er vandaag nog één rijden..!

        Login om te reageren
        • viezefreddyw zegt

          27 september 2019 om 20:11

          @jules713: Ik reed woensdag naar Zwitserland en donderdag weer terug. Ik heb meer Kia Stingers gezien dan een Giulia. Best pijnlijk. Wel mooie auto overigens, die Stinger.

          Login om te reageren
          • woudloper zegt

            28 september 2019 om 06:37

            @viezefreddyw: viel me ook op idd die stingers. Zat overigens naast Duitse collega die over 90.000km met zijn Audi A6 3.0 diesel een gemiddeld verbruik reed van……… 14,5l/100km. Reed overal 250 die kerel.

            Login om te reageren
    • pindakoning zegt

      27 september 2019 om 18:34

      @mikje90: een bericht dat alle nieuwe modellen weer een paar jaar vertraagd zijn?

      Login om te reageren
      • lekkerlinksrijden zegt

        27 september 2019 om 19:05

        @pindakoning: nieuwe ventieldopjes op de Stelvio?

        Login om te reageren
    • piedlourd zegt

      27 september 2019 om 19:21

      @mikje90: in november komen er updates van de Giulia en Stelvio met nieuwe bumpers en vooral natuurlijk nieuwe opbergvakken!
      Dussss

      Login om te reageren
  2. premiumtap zegt

    27 september 2019 om 18:22

    Voorlopig hebben ze nog helemaal geen vergunning. Dus die datum van januari is wederom de huid verkopen voordat de beer geschoten is. Klassieke propaganda van het inteelt kliekje uit Zandvoort. De Prins, de lilliputter, en die geflipte burgermester met racehelm op proberen zichzelf al twee jaar naar een GP te bluffen. Maar betalen ho maar….

    Login om te reageren
    • dsdh zegt

      27 september 2019 om 20:01

      @premiumtap: ooit gepest in zandvoort ofzo ?

      Login om te reageren
    • quinn zegt

      27 september 2019 om 20:29

      @premiumtap: haha, de prins, de lilliputter

      Login om te reageren
    • deredactie zegt

      27 september 2019 om 21:55

      @premiumtap: we gaan naar Zandvoort aan zee en nemen de spullen van een ander mee. Zeer terechte opmerking van premiumtap. Duizenden boeren lijden onder het stikstofbeleid, bouwprojecten liggen stil. Als dit doorgaat zijn we in nl echt collectief corrupt geworden

      Login om te reageren
      • enjoypunani zegt

        28 september 2019 om 00:49

        @deredactie: hmm zal wel meevallen, er zijn ook zat boeren die dan zeggen: ‘ koop mij maar uit’. Blijkbaar allemaal hobbyboeren die maar wat aanklooien. Het beleid slaat ook nergens op: het is gebaseerd op het feit dat de biodiversiteit van de natuur dan afneemt. Heeft Nederland natuur dan vraag ik mij af: er is geen grasspriet of boom in Nederland die niet aangeplant is of kunstmatig in leven gehouden wordt. Nederland is een stad met een parkje in het midden, het Groen Hart, wat trouwens volledig is aangelegd. Ieder sloot is gegraven en ieder rasspriet is gezaaid.

        Login om te reageren
        • enjoypunani zegt

          28 september 2019 om 00:55

          @enjoypunani: haha, rasspriet is het neefje van raspatat. Maar goed, de boeren zorgen ook voor de meeste uitstoot: https://www.google.com/amp/s/www.nu.nl/dvn2/5999369/acht-vragen-en-antwoorden-over-het-stikstofprobleem.amp

          Login om te reageren
  3. donvincenzo zegt

    27 september 2019 om 18:26

    Het licentie kan de probleem dus niet zijn.

    Login om te reageren
    • joost1990_2 zegt

      27 september 2019 om 19:14

      @donvincenzo: nog even een opfriscursus ‘hoe gebruik ik: lidwoorden’ voor onze Don?

      Login om te reageren
      • WinkeB zegt

        27 september 2019 om 19:42

        @joost1990_2: zolang de, leestekens maar in orde; zijn!

        Login om te reageren
      • donvincenzo zegt

        27 september 2019 om 22:16

        @joost1990_2: Ja, of voor de schrijver van het artikel?

        Login om te reageren
        • enjoypunani zegt

          28 september 2019 om 00:36

          @donvincenzo: don don don, wel consequent zijn: voor jou is het ‘het schrijver van de artikel’ ?

          Login om te reageren
  4. ericd zegt

    27 september 2019 om 18:27

    Wat een haast voor iets dat toch in de wielen wordt gereden.

    Login om te reageren
  5. joost1990_2 zegt

    27 september 2019 om 19:20

    Ot: januari is alsnog dus ruim op tijd, aangezien het raceweekend pas in mei is.

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      27 september 2019 om 20:32

      @joost1990_2:
      Ik snap de titel ook niet, ongekend luxe planning vergeleken met mijn werk.

      Login om te reageren
  6. quinn zegt

    27 september 2019 om 20:28

    Let maar op: dit wordt 1 grote geldverslindende blamage! De lijken stromen straks massaal uit de kasten…

    Login om te reageren
    • enjoypunani zegt

      28 september 2019 om 00:57

      @quinn: necrofiele homo’s in die kasten… ?

      Login om te reageren
  7. Cabrioot zegt

    27 september 2019 om 20:36

    Beste aannemer die alle verbouwingen (rechte stuk 2 meter breder, kombocht etc) binnen 2 maanden gaat realiseren….o wacht het was een italiaans bedrijf toch die dat ging doen, nee dan komt het allemaal goed hahahahaha

    Login om te reageren
  8. edjuuh zegt

    27 september 2019 om 21:04

    The Dutch Grand Prix is presented by Jimmy Products BV.

    Login om te reageren
  9. zdev zegt

    27 september 2019 om 22:03

    Uiterlijk komende maand moet de FOM de tijdelijke positie op de 2020 agenda omzetten in een definitieve status. Waarom zouden ze dat doen als de FIA op zijn vroegst pas een licentie af kan geven? Die licentie kan pas worden afgegeven als het circuit aan de eisen voldoet. Om aan die eisen te voldoen zijn forse verbouwingen nodig aan pits, veel bochten, enzo. Daarvoor zijn vergunningen nodig. Die nog niet zijn aangevraagd. Waar -tig milieuorganisaties op voorhand al hebben aangegeven bezwaar tegen te gaan maken. Beroepsprocedures kunnen maanden duren, tot voorbij januari. Dat stikstofverbindingen is echt een moker waar ze mee kunnen rondmeppen, zoals ze al eerder deden. Kan iemand onderbouwen (onderbouwen hè, geen Jan Lammers praatjes) hoe dit nog goed komt? Of moet ik vrezen dat mijn kaarten straks weggegooid geld zijn?

    Login om te reageren
    • zdev zegt

      27 september 2019 om 22:03

      @zdev: *op zijn vroegst in januari dus

      Login om te reageren
      • enjoypunani zegt

        28 september 2019 om 00:59

        @zdev: ik mag aannemen dat Jan Lammers en hippe brilmans dan wel zo sportief zijn dat het hele plan dan een jaar uitgesteld wordt en jij dan alsnog gebruik mag maken van jouw kaart. Scheelt jou ook rente die je dan anders aan de bank had moeten betalen voor dat gestalde geld…

        Login om te reageren
  10. donvincenzo zegt

    27 september 2019 om 22:15

    @joost1990_2: Ja, of voor de schrijver van het artikel?

    Login om te reageren
  11. snowbird zegt

    28 september 2019 om 07:30

    Oh Greta Thunberg moet het natuurlijk ook nog goedkeuren…..pff

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North