
Boomers, wacht nog even met het pakken van een tissue.
Zo’n station die alles kon, vies mocht worden en ook nog eens enorm veel zooi kon meenemen. De Volvo XC70. Menig Hollander heeft herinneringen aan deze auto. Of je het model nu gehad of gezien hebt, het was een vrij iconisch model voor het Zweedse automerk.
Volvo heeft besloten om de naam XC70 af te stoffen. Maar wacht nog even met het pakken van een tissue om tranen te vegen. Het is geen station, maar een middelgrote SUV gebouwd op het gloednieuwe SMA-platform. Iets groter dan de XC60, maar niet zo’n joekel als de XC90.

Dat is toch wat minder. Daarmee doet Volvo wat zoveel andere merken al eerder hebben gedaan. Het hergebruiken van een iconische naam, maar dan toegepast op een andere carrosserievorm.
De officiële onthulling laat nog op zich wachten. Maar Volvo maakt ons alvast lekker met serieus interessant nieuws over de aandrijflijn. De nieuwe Volvo XC70 wordt een zogenaamde extended-range plug-in hybride. Het is voor het eerst dat de Zweedse autobouwer deze naam gebruikt voor een model.

PHEV met 200 km elektrische actieradius
Wat het betekent? Nou, dat je in theorie een elektrische actieradius krijgt van maar liefst 200 kilometer. Inmiddels is dik 100 km gemeengoed voor een moderne plug-in hybride in 2025. Volvo wil dubbel zo ver gaan. En dan is er ook nog een benzinemotor voor de overige kilometers.
Volvo wil nog niet zeggen hoe ze deze range voor elkaar krijgen. Details over hoe groot de batterij is en welke benzinemotor wordt gekoppeld aan het geheel volgt in een later stadium.

De compleet nieuwe Volvo XC70 is voorlopig exclusief bedoeld voor de Chinese markt, waar de vraag naar dit soort hybrides enorm is. Andere markten, waaronder Europa, worden mogelijk later bediend. Zou toch leuk zijn als het model hier weer op de markt wordt gebracht. Al is het alleen maar voor de nostalgie.





Geef maar hier! Ziet er mooi uit.
Moeilijke achterlichten weer zeg… Net zo lelijk als op de V90, S90 en XC60.
En de kwaliteit van de nieuwe generatie Volvo (maar een oude V70 is ook een rammel/lawaai bak) valt ook tegen kan ik uit ervaring vertellen.
Volvo is voor de liefhebber.
Sinds afgelopen jaar rijden we een Volvo XC90 en dat is voor ons gezin toch wel 1 van de fijnere auto’s die ik heb gehad. Elke auto heeft zijn minpunten, maar die wegen niet op tegen de plussen. Nu de kinderen wat groter worden en we met minder bagage afkunnen, zou dit een mooie opvolger kunnen zijn over een tijdje.
Plug-in is voor in Nederland wel echt geniaal wat mij betreft. Voor vakanties wat minder, maar die doe je minder vaak dan alle dagelijkse ritten
Ik heb 3 maand een XC90 huurauto gehad vorig jaar terwijl ik op mijn nieuwe auto wachtte. Hier in buurt was het een leuke en ruime auto maar de zomervakantie naar Italie veranderde dat beeld voor mij. Hij viel me tegen qua comfort van de stoelen tijdens lange ritten. De stoelen van de V70 (2009) en XC70 (2015) die ik gehad heb waren veel comfortabeler om in te zitten op lange reizen.
Zonde dat het geen station meer is. Er parkeerde gisteren een Subaru Outback naast mij, dat is toch wat je wilt hebben als je ruimte nodig hebt en af en toe van het asfalt af gaat. Of een E klasse all terrain. Al die pavement prinsesjes van nu..
Ik pitch nog maar een keer aan Volvo: een V70/XC70 EV/PHEV met “retro” styling gebaseerd op de v70n generatie. Dus gestroomlijnde station koets met een kaarsrechte kont. Gewoon maken dat ding, ik koop ‘m, beloofd!
Ik kreeg even nieuwe hoop bij het zien het coverbeeld. Valse hoop, helaas.
Na wat opgehoogde wannabee SUV stationwagons wordt het model een serieuze SUV en dan moeten we teleurgesteld zijn? Volvo neemt het model eindelijk serieus!
Dit doet mij echt niets. Weer een SUV erbij. Ter compensatie spotte ik vanmorgen op de A1 bij Apeldoorn een vla-gele 850. Zo zijn ze bedoeld.
Chinese roestbak zoals Volvo’s tegenwoordig.
hoe zwaar is dit ding dan?