• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze retro-roadster is een oude bekende

Auteur: willeme, gepost 26 oktober 2023 om 09:08 – 9 Reacties

retro-roadster

En nee, ditmaal is deze retro-roadster geen Mitsuoka ofzo.

Oud en nieuw met elkaar combineren is tegenwoordig heel erg populair. Nee, wel doelen niet op oude mannen die met jonge vrouwen ervandoor gaan. De restomod- en retromodscéne is tegenwoordig groter dan ooit. Het idee is in veel gevallen hetzelfde. Je pakt een engiszins moderne auto en laat deze eruit zien als een veel oudere auto, terwijl je de techniek juist opwaardeert.

Het beste voorbeeld zijn de Singer Porsches. Dat zijn 964’s die eruit zien als jaren ’60 911’s en voorzien zijn zeer moderne onderdelen. Met de Ares Wami Lalique Spyder is dat precies hetzelfde.

Eindelijk

Onze collega en roadsterliefhebber @Machielvdd kwam als eerste met de Ares Wami Lalique Spyder in 2020 (alhoewel Ares al in 2018 de plannen uit de doeken deed). We zijn nu een paar jaar verder en kunnen jullie met trots melden dat het productiemodel van de retro-roadster tot wasdom is gekomen.

Waar de Singer Porsches duidelijk een 911 uit de jaren ’60 moet voorstellen, is de Area Wami Lalique Spyder (we bedenkt die naam) een smeltkroes van legendarische klassieke sportwagens verwerkt in één koetswerk.

Retro-roadster kennen we al

Dat koetswerk van deze retro-roadster is geplaatst op het platform van een oude bekende, de Z4 van de E85-generatie. We willen niet gemeen zijn, want je ziet al meteen waar het mis gaat. de BMW Z4 is een kleine sportwagen met weliswaar maffe en drukke lijnvoering, maar perfect gekozen proporties.

In dit geval is de lijn erg mooi, maar zijn de proporties compleet zoek. De motorkap is namelijk veel te lang. De wielbasis is slechts 2,50 (want daar verander je niets aan), maar de frontoverhang is enorm. Collega @jaapiyo zou het er niet mee eens zijn.

retro-roadster
retro-roadster
retro-roadster

Met een Mitsuoka klopt er soms ook niet, maar die zijn redelijk goedkoop en is het meer onderdeel van de grap. De auto neemt zichzelf niet zo serieus. De Ares Wami Lalique Spyder neemt zichzelf bloedserieus, getuige de koolstofvezel body. Prijzen noemt Ares niet, maar reken maar dat je voor het geld ook een Alpine Roadster S én BMW Z4 M Roadster hebt.

retro-roadster

Traaaaaaaaaag

En dan komen we bij het volgende nadeel: de techniek. Want zoals gezegd is dit een Z4, maar dan wel een vrij tamme. De motor is de M52B30 zes-in-lijn, die 231 pk en 300 Nm levert. De motor is gekoppeld aan een vijftrapsautomaat met koppelomvormer. Die waren standaard al niet al te snel en ze hebben niets gedaan om het vermogen iets op te krikken.

retro-roadster
retro-roadster
retro-roadster

Ares gaat slechts 12 stuks bouwen van de Wami Lalique Spyder en dat lijkt ons een heel erg ambiteuze doelstelling. Gezien het feit dat de specialisten al 5 jaar met de ontwikkeling bezig zijn, zullen ze dat zelf ook wel doorhebben.

Ook interessant!

  • Haalt Mercedes oude bekende terug om de boel te redden?
  • Mijn Auto video: Alpina Roadster S van Jurgen
    Mijn Auto video: Alpina Roadster S van Jurgen
  • Koop deze splinternieuwe SLR Roadster op Marktplaats
  • leuke elektrische roadster
    Eindelijk een leuke elektrische roadster?

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

ares, BMW, e89, roadster, z4

Vorig bericht: « De meeste flitspalen in Nederland vind je in deze gemeente
Volgend bericht: Nederlanders pakten weer vaker de auto »

Lees Interacties

Reacties

  1. harrie zegt

    26 oktober 2023 om 09:35

    Hier is een mooi woord voor uitgevonden: edelkitsch

    Login om te reageren
    • JanJansen zegt

      26 oktober 2023 om 11:00

      Toch denk ik dat je met wat eenvoudige aanpassingen (o.a. andere koplampen en passende velgen) er wel een aardige auto van kunt maken.

      Login om te reageren
  2. Exit Luminar zegt

    26 oktober 2023 om 10:44

    Retro werkjes zijn altijd een welkome geschenk.

    Login om te reageren
  3. pignon zegt

    26 oktober 2023 om 10:50

    Een koper of tot koop bereid zijnde geïnteresseerde kan ik mezelf niet noemen. En toch vind ik het wel een grappig ding

    Login om te reageren
  4. pomoek zegt

    26 oktober 2023 om 10:59

    Ik mis samenhang en logica in het ontwerp, sommige details zijn verchroomd en andere weer geanodiseerd, de auto staat extreem laag op de wieltjes, wat gewoon ook niet klassiek is. Het mist voor mij die typische kwaliteit die dit soort auto’s moet hebben: ik word er niet hebberig van.

    Login om te reageren
  5. 850t5restate zegt

    26 oktober 2023 om 13:39

    Heynsdyk vibes

    Login om te reageren
  6. escort77 zegt

    26 oktober 2023 om 13:46

    Zit er in de hoofdsteunen nou een schermpje voor de achterpassagiers?

    Login om te reageren
    • Hawkeye72 zegt

      26 oktober 2023 om 14:31

      Dat is een glazen ‘kunstwerkje’ van Lalique.

      Login om te reageren
  7. 3246cm252kw zegt

    26 oktober 2023 om 14:01

    Je bedoelt hoogst waarschijnlijk de M54B30 niet de N. Die zijn precies de specs van de M54B30 namelijk evenals de 5 traps automaat.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North