
Alleen omdat jij niet in je auto zit, betekent niet dat je vierwieler geen bezoek krijgt. Door het coronavirus worden er meer ratten in auto’s gesignaleerd.
Door het coronavirus en de daarbij behorende ‘intelligente’ lockdown werkt een groot deel van de mensen ineens thuis. Dit zien we terug op de snelwegen, maar ook op de parkeervakken in woonwijken. Een groter deel van de stalen blikken blijft immers de hele dag thuis, in plaats van dat ze op het parkeerterrein naast het werk staan.
Dat het wekenlang stil laten staan van een auto niet goed is, dat weten de meeste autoliefhebbers inmiddels wel. Je accu gaat leeg, je krijgt smurrie in de tank, je banden worden er niet blij van, enzovoorts. The New York Times waarschuwt echter voor een ander probleem: ratten.
Volgens de krant zijn stilstaande auto’s aantrekkelijk voor ratten, waardoor er sinds het coronavirus meer meldingen zijn van ratten onder de motorkap. De NYT citeert een onderzoeker aan de Fordham Universiteit, die zegt dat automotoren lijken op de oerhuizen van de dieren. Warme, donkere hollen met eenvoudig toegankelijke wortels.
Hé, wortels? In wat voor auto groeien er nou weer boomwortels? Hebben ratten het gemunt op houten Morgan? Nee, de kabels van een auto lijken op boomwortels. Ratten zijn volgens de onderzoeker constant op zoek naar iets dat ze kunnen kauwen, omdat ze dat ‘comfortabel’ zouden vinden. De snijtanden van een rat zijn continu aan het groeien, dus moeten ratten vaak iets kauwen zodat die tanden afslijten. Anders kunnen de ondertanden groeien tot in hun verhemelte, waardoor ze sterven.
En hier komen die autokabels in het verhaal: veel autofabrikanten maken tegenwoordig hun kabels van milieuvriendelijkere sojabonen, in plaats van op basis van aardolie. Ratten zouden dit lekkerder vinden, waardoor ze vaker onder de motorkap van nieuwere auto’s te vinden zouden zijn. De kosten van kapot gevreten draadjes? Honderden, tot wel duizenden euro’s, aldus de krant.
Nu is er wel het een en ander op te merken aan het NYT-verhaal. Zo ligt de stad New York niet in Nederland. Je zou je dan kunnen afvragen wat wij Nederlanders hier aan hebben. Nou, volgens de geciteerde onderzoeker zijn de corona gerelateerde rattenproblemen vooral een probleem voor grote steden met flinke rattenpopulaties. Deze ratten teren normaal bijvoorbeeld op het voedsel wat restaurants weggooien. Omdat restaurants nu weinig voedsel weggooien, moeten de diertjes op zoek naar andere plekken om te eten. Daarbij worden ze wanhopig en komen ze op plekken waar ze normaal niet zouden komen. De motorruimte van auto’s, bijvoorbeeld. En waar gaan wij in Nederland volgens onder meer RTL Nieuws steeds meer last van krijgen? Juist, van rattenplagen. Nog wat vaker een rondje met de auto maken, is dus misschien geen slecht idee…
Ah, het gaat dus echt letterlijk over ratten. Ik dacht dat het over een criminele bevolkingsgroep ging… Ratten is in Nederland niet zo’n probleem, steenmarters echter…. Die beesten moeten snel van de lijst van beschermde diersoorten af.
@techniekmeneer: net wat ik ook dacht. Collega van mij had eens een schadegeval en stond bij de carrosserie op de parking, na een paar dagen bleek de hele kabelboom van zijn Jaguar xf opgevreten te zijn door een marter….
Ik laat mijn auto bewaken door een steenmarter, er komt geen rat in de buurt van die kabels!
Ratten? Koop een fluit en verdrink ze in de Weser…
De ratten die ik ‘s nachts in NYC heb zien lopen zijn wel categorie steenmarters hier. Brrr
Nog nooit een rat of muis gezien in m’n garage.
Ik rij dagelijks om 6 uur s’morgens op de fiets naar mijn werk, daarbij doorkruis ik 3 dorpen, ik kan je vertellen het aantal ratten wat je langs de goten ziet lopen is niet op een hand te tellen, gaat dus niet alleen op voor de grotere steden.
Altijd weer die bontkraagjes
Ook last van gehad in de Filipijnen. Chili ? poeder was de lokale oplossing en dat werkte nog ook.
Zolang het maar geen linkse ratten zijn! ;)
Serieus nu, hier in mijn buurt leven zoveel katten (8 exemplaren op vier huishoudens plus nog enkelen die ik niet ken die hier rondhangen) dat ratten niet veel kans krijgen, ongeveer een keer per week (soms meerdere malen) komt onze kat of die van de buren een dode rat of muis brengen en regelmatig vind ik rondom het huis – wij wonen op het platteland – nog gedode exemplaren. Ik slaap op mijn twee oren :)
@Volvo_440_turbo: mijn kat heeft zelfs bang van muizen dus dit is zeker geen garantie ? denk dat ik een nieuwe kat moet kopen…
@chrisvis hou dat lieve beest maar :) Onze kat (ex-zwerfkat) heeft ooit, toe ie nog bij de schoonouders woonde in Namen, een kleine slang van een 50cm (adder?) gevangen waar ik live getuige van was. Wel behoorlijk schrikken want het ding leefde nog. 3 van onze buurkatten krijgen amper eten omdat de baasjes kansarmen zijn. Een van die katten is de kooi van onze Russische minihamster binnengedrongen en dit arme dier gedood :(
Ik heb zelden zo’n flutbericht gelezen op Autoblog.
In onze tuin zat onlangs een rat. Vergif gezet…. Beest heeft dan alles opgegeten en enkele weken later zaten er 4 jonge ratjes (nog geen 4cm groot), naast de pijp.
Deze eerst het hoekje om geholpen om daar toch al zeker van te zijn.
De grote zit er nog altijd. Kort samengevat… Denk dat rattenvergif tegenwoordig een goeie nutriscore moet halen van de beestjeslobby. Zo geraak je er natuurlijk nooit vanaf.
zwarte peper strooien op je oprit.