• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ford Mustang níet de populairste Shelby

Auteur: Loek, gepost 26 januari 2020 om 11:08 – 19 Reacties

De Mustang heeft immers geen hoge zit en delft daarom het onderspit. Tegenover de F-150…

Werkpaard of sportauto?

Wanneer je al jaren en jaren dezelfde auto blijft verkopen en het succes ook maar niet wil stoppen, ga je vanzelf een keer een opvallend project doen met die auto. Bewijsstuk nummer één: de Ford F-150 SVT Lightning uit 1999. Stop eens bijna 400 pk in de dikke V8 die de F-150 sowieso aan boord heeft, maar dan in de versie met korte wielbasis. Een bumperset maakt het geheel af: het is een bijzonder ding om te zien.

Om nog maar te zwijgen over wat Dodge een paar jaar later deed: die pakten ook de korte versie (of optioneel de lange versie, maar de korte versie is de bekendste) van de RAM, en lepelden er de welbekende 8.4 liter V10 uit de Dodge Viper in. Zowel de F-150 SVT Lightning als de Dodge RAM SRT-10 staan absoluut niet onder het kopje ‘redenen waarom de Ford F-150 en Dodge RAM zo populair zijn’, maar gaaf zijn ze allebei.

How dare you?!

Dat kan echt niet meer in deze tijden, toch? Als je dan een dikke V8 in een truck stopt, maak er dan een diesel of dikke trekschuit van. En als je lol wilt trappen, dan neem je een F-150 Raptor: de praktische vierdeurs versie met een iets meer verantwoorde 3.5 liter EcoBoost V6. Als je heftig V8-spul van Ford wil hebben, moet je misschien eens een Mustang overwegen.

En toch is de hoop niet verloren voor die selecte groep mensen die een F-150 met rauwe, V8-power wil. Een Mustang is gaaf, maar als je de gaafste Mustang wil dan ga je naar het ‘echte’ Shelby (die van bijvoorbeeld deze Mustang, waar al werd uitgelegd dat de ene Shelby de andere niet is). Datzelfde geldt voor de F-150. Shelby bemoeit zich nog steeds met de truck en dat betekent dat je de ‘sportversies’ gewoon met V8 kunt krijgen. Je kunt kiezen uit de dubbele cabine met vier deuren (crew cab) en de tweedeurs versie met korte wielbasis. Ook kun je kiezen uit de standaard Shelby met 400 pk of de krankzinnige topversie met 781 pk(!).

F-150 vs Mustang

Dan nog is zo’n supertruck ronduit debiel. Een nicheproduct pur sang. Helemaal de F-150 Super Snake met korte wielbasis: wie wil er nou rondrijden in een 781 pk sterke, onpraktische versie van de F-150 die met zijn lage bumpers niet het terrein in kan en met zijn opzichtige bodykit en Shelby strepen absoluut cartoonesk is? Een leuke imagebuilder, maar het is niet meer dan dat. Het is een tussendoortje in Mustang-succes.

Of toch niet? Tegen onze Engelse naamgenoten zegt Shelby (en dat is, wederom, de tuner uit Las Vegas) dat ze het juist moeten hebben van de F-150. Ze verkopen geen in massa geproduceerde auto’s, maar als je kijkt naar aantallen is de vraag naar de F-150 groter. De F-150-tot-Mustang-ratio was ongeveer 70/30. De vraag naar de F-150 is groter dan Shelby had verwacht en daarmee op berekend was.

Goed, het gros zal de minst onbehoorlijke zijn: die 400 pk sterke Crew Cab. Dat Shelby echter niet haar grootste succes haalt uit de Mustang, dat is opvallender. En goed, stiekem is het ook wel heel leuk, die snelle pickups volgens het klassieke recept.

Ook interessant!

  • Ford Mustang Shelby GT500 rijtest
    Ford Mustang Shelby GT500 rijtest video
  • Shelby Super Snake Speedster
    Shelby Super Snake Speedster wil jij op je oprit hebben
  • Nieuwe Ford Mustang maakt gelijk debuut als brute GT3 racer
  • De blubberdikke nieuwe Shelby Raptor is hier (525+ pk)

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

f-150, Ford, mustang, shelby, super-snake, tuning, verkoopcijfers

Vorig bericht: « Deze offroader is nu radicaal anders dan de Jeep Wrangler
Volgend bericht: Hyundai zet een opvallend record neer met de Kona Electric »

Lees Interacties

Reacties

  1. gandini zegt

    26 januari 2020 om 11:22

    Dit doet me een beetje denken aan die Utes die ze in Australië hebben: neem iets praktisch en ga dan volledig uit je dak totdat er iets bruuts, maar ook iets bijzonder onpraktisch ontstaat. Heerlijk.

    Login om te reageren
  2. moveyourmind zegt

    26 januari 2020 om 12:08

    Zo’n F-150 Shelby is toch ook wel een heerlijk vette bak. Lekker onbehouwen beest van een pick-up.

    Ik houd hier wel van. Gisteren nog heerlijk weg zitten dromen bij Twin Turbo’s op Discovery, waar een vader en zoon een bedrijf hebben dat zich bezig houdt met het pimpen van pickups.

    Login om te reageren
  3. barry355gtb zegt

    26 januari 2020 om 13:08

    Dit type auto is meer van verkocht dan van gewone 4 deur sedans daar in de VS. Het gros van die Rednecks daar heeft niets met het klimaat redden van doen.

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      26 januari 2020 om 14:18

      @barry355gtb: Dat zie je ook aan het beleid van de opper Redneck, voor elke gram CO2 die wij als consument verplicht moeten ‘ besparen’ in Europa stoot Amerika er een extra 10 uit t.o.v. een paar jaar geleden, juist door gewijzigd overheids-beleid.

      Login om te reageren
    • rickthestig zegt

      26 januari 2020 om 21:19

      @barry355gtb: Het wordt pas een probleem als je er een probleem van maakt. Dat laatste zijn wij Nederlanders erg goed in.

      Login om te reageren
    • kempenaer zegt

      27 januari 2020 om 09:20

      @barry355gtb:
      Het klimaat hoeft ook niet gered te worden. Dat wordt bepaald door andere zaken dan CO2. Vooral door zonne-activiteit en bewolking en hun relatie.
      Het milieu moeten we wel beschermen (uitstoot van echt giftige rommel en troep beperken, overbevolking beperken, bos en natuur beschermen), maar over CO2 maak ik me echt niet druk. Is ook vrij laag op het moment, het CO2 gehalte. Te laag is pas echt slecht (<150ppm), dan gaan planten en bomen dood. Computermodellen van het IPCC om de temperatuur te voorspellen zijn zeer onbetrouwbaar gebleken en hebben ernstig overdreven.
      Maw, relax. Ijstijden kwamen en gingen en daar moeten we ons op instellen, niet de illusie hebben dat we het klimaat kunnen sturen.

      Login om te reageren
  4. bennyyy zegt

    26 januari 2020 om 14:08

    Gelukkig is er nog een land waar ze op autovlak niet zo hysterisch doen als in Nederland.

    Login om te reageren
    • vondudenstein zegt

      26 januari 2020 om 14:15

      @bennyyy: ding ziet er anders knap hysteries uit.

      Login om te reageren
      • bennyyy zegt

        26 januari 2020 om 15:30

        @vondudenstein: How dare you!

        Login om te reageren
  5. phaeton zegt

    26 januari 2020 om 14:14

    Heb helemaal niets met short wheelbase pickups, maar het exemplaar op de header foto is erg smakelijk.

    Login om te reageren
  6. vondudenstein zegt

    26 januari 2020 om 14:17

    Net als die nieuwe covette… smaakloos.
    En niet gewoon tof lomp, maar echt lelijk en vulgair lomp.

    Ook nog eens zo praktisch als een druif in een glas melk.

    Houd die troep vooral in de VS please

    Login om te reageren
    • ArnoldH zegt

      26 januari 2020 om 15:01

      @vondudenstein: en als ik het geld had zou ik er maar wat graag 1 naar Nederland halen. Wat een heerlijk fout bakbeest ?

      Login om te reageren
      • johnhert zegt

        26 januari 2020 om 19:28

        @arnoldh: Eens, en dan nog liever een F150 Shelby met “maar” 400 pk dan de nieuwe Corvette. Want díe vind ik echt lelijk…

        Login om te reageren
        • ArnoldH zegt

          26 januari 2020 om 21:00

          @johnhert: ja ik bedoel ook de F150, de nieuwe Corvette is gewoon te druk qua ontwerp. Vooral de achterzijde…

          Login om te reageren
    • kempenaer zegt

      27 januari 2020 om 09:30

      @vondudenstein:
      Het Amerikaanse referentiekader is qua auto’s en manier van leven totaal anders dan het Nederlandse. Veel ruimer.

      Login om te reageren
  7. kempenaer zegt

    27 januari 2020 om 09:29

    “Dan nog is zo’n supertruck ronduit debiel.”
    Kijk naar de top tien van bestverkochte auto’s in de VS en kijk dan naar die van Nederlandje en beoordeel dan nog eens wat debiel is…
    In NL wordt alles wat met autorijden te maken heeft kapotbelast. Heeft met afgunst en calvinistisch socialistische nivelleringsdrang te maken. Twee lage eigenschappen van de mens. Niets om trots op te zijn.
    Wat dat betreft is de VS een veel nobeler land. Men gunt daar elkaar het licht in de ogen, arbeid loont, succes wordt gevierd en bezongen.
    Het levert onder andere dit soort fantastische creaties op.
    Gave wagens zijn daar voor een hele grote groep mensen bereikbaar.
    In NL kan de middenklasse niet eens meer een nieuwe wagen bekostigen.

    Login om te reageren
  8. leoford zegt

    27 januari 2020 om 20:35

    Loek, je snapt er niets van een Raptor is een speciale F-150 overigens al 4 jr niet meer verkrijgbaar als V8. De oude F-150 ( geen Raptor) is er wel als V8

    Login om te reageren
    • Loek zegt

      27 januari 2020 om 21:02

      @leoford: die snap ik even niet: er staat vermeld dat de Raptor tegenwoordig een 3.5 L V6 heeft?

      Login om te reageren
      • leoford zegt

        2 februari 2020 om 10:36

        @Loek: je hebt helemaal gelijk , had ff niet goed gekeken/gelezen op m n schermpje.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North