• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Formule 1 wil “kwalificatiewedstrijden” invoeren

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 30 augustus 2019 om 18:08 – 25 Reacties


Alles proberen om het maar spannender te maken.

Het gezeur over dat de Formule 1 niet spannend genoeg zou zijn, drijft de hoge heren binnen de sport tot bizarre hersenspinsels. Met de invoering van de nieuwe reglementen van 2021, die als voornaamste doel hebben de onderlinge verschillen te verkleinen en meer inhaalmogelijkheden te creëren, moet ook een nieuwe manier van kwalificeren worden geïntroduceerd.

In een bericht van Auto, Motor und Sport wordt vandaag een van de vele voorstellen voor de nieuwe regelgeving van 2021, die aankomende oktober afgerond moet zijn, belicht. Volgens het blad is de organisatie inmiddels afgestapt van het idee om bijtanken terug te brengen. Een andere kunstmatige manier om de races interessanter te maken, leeft in de vorm van zogenaamde kwalificatiewedstrijden.

Momenteel ligt er een voorstel om gedurende het seizoen van 2021 bij tenminste vier Grand Prix’ een kwalificatiewedstrijd te houden. Het idee is vrij simpel: in plaats van op de huidige manier te kwalificeren, moeten de coureurs op zaterdag in omgekeerde volgorde van het klassement een startopstelling vormen. Wat volgt is een zekere ‘Mini-Grand Prix’ van ongeveer 100 kilometer (pak ‘m beet 1/3 van een normale GP), waarvan het resultaat vervolgens de startopstelling voor zondag bepaalt. Op deze manier starten de meest dominante rijders achteraan en moeten zij zich zo snel mogelijk omhoog te zien werken, om zo een betere startpositie voor de daadwerkelijke race op zondag te claimen. Als gevolg moeten we niet alleen op zaterdag meer inhaalmanoeuvres zien, maar ook op zondag.

De organisatie heeft voor ogen dat deze Mini-Grand Prix’ op circuits worden gehouden waar inhalen niet eenvoudig, maar ook niet onmogelijk is. Denk bijvoorbeeld aan parkoers als Shanghai, Paul Ricard, Barcelona en mogelijk zelfs Zandvoort.

Het idee is uiteraard nog niet in de regels opgenomen, maar het is een interessant punt van discussie. Wat denken jullie: is dit een goed, of juist een heel slecht plan?

Ook interessant!

  • Dit kun je verwachten van de sprintraces in de Formule 1
  • Formule 1 vindt straaljagers écht niet meer kunnen
  • Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Turkije 2021
  • "Alfa Romeo Racing krijgt nieuwe (bekende) investeerder"

Nieuwste artikelen

  • Deze F430 op Marktplaats is extreem duur (met een reden)
  • Video: 10x top of flop van de elektrische Porsche Macan
  • Koop de BMW M4 CSL die crashte in Uden
  • Kijk, de échte Smart komt terug
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, kwalificatie, Racing

Vorig bericht: « VT 2 België: Ferrari de snelste, Max blijft steken op P6
Volgend bericht: Officieel: Perez jakkert nog 3 jaar door bij Racing Point »

Lees Interacties

Reacties

  1. rob5nismo zegt

    30 augustus 2019 om 18:32

    Ik denk dat het een blamage wordt net als toen die keer met de aftellende klok dat er elke keer iemand om de 2 min afviel

    Login om te reageren
  2. jaapiyo zegt

    30 augustus 2019 om 18:33

    Slecht plan dit soort gimmicks imho.

    Login om te reageren
  3. mikespek zegt

    30 augustus 2019 om 18:35

    Wordt niks. Tijd om de kwalificatie motoren terug te halen, blokken die zover opgeschroefd zijn dat ze de kwalificatie net wel of net niet redden, ipv auto’s in safemode naar de kant rijden, vlammende motorblokken waar de zuigers uitvliegen

    Login om te reageren
    • lekkerlinksrijden zegt

      30 augustus 2019 om 19:16

      @mikespek: die gillende V10, dat geluid ging door merg en been. Ferrari nog als enige met de V12, niet alles was vroeger beter maar dit wel

      Login om te reageren
  4. vaakbenjetebang zegt

    30 augustus 2019 om 18:40

    Dan nog liever het kwalificatieformat van vroeger, waarin je je eerst maar eens moet zien te kwalificeren voor de hoofdrace. Goed, dat kan tegenwoordig natuurlijk niet meer (want geld, uitzendrechten, gedoe), maar dan gaat het tenminste ergens over.

    Login om te reageren
    • dsdh zegt

      31 augustus 2019 om 10:09

      @vaakbenjetebang: Williams deed hier onbedoeld aan mee hoor, begin dit seizoen. Denk dat mw Williams er aardig wat bussen Rexona doorheen heeft gejaagd, toen ze bijna te traag waren om mee te doen

      Login om te reageren
  5. dappers zegt

    30 augustus 2019 om 18:43

    Ik denk dat ze meer mensen langs de baan willen op zaterdag….
    Persoonlijk lijkt me de manier van de FormulaE met de startgroepen een vermakelijkevariant.

    video erover: https://www.youtube.com/watch?v=RUxZQFNEYTI

    Login om te reageren
  6. Dutchdriftking zegt

    30 augustus 2019 om 18:46

    Gaat niet werken. Gewoon regels 5 jaar het zelfde houden. Dan hebben kleine teams kans dichterbij te komen.

    Login om te reageren
  7. svdv zegt

    30 augustus 2019 om 18:46

    Mij lijkt het eigenlijk hartstikke gaaf!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      30 augustus 2019 om 19:34

      @svdv: maar dit heeft het enorme risico dat de kwalificatierace veel meer de moeite waard is om te bekijken dan de hoofdrace.

      Login om te reageren
  8. aadzor zegt

    30 augustus 2019 om 18:57

    Het gaat in ieder geval de kosten niet drukken. Moet je bedenken dat sommige mindere goden hun plek met hand en tand proberen te verdedigen. Veel meer schades of auto compleet herbouwen een nacht voor de race.

    Login om te reageren
  9. bierbuik zegt

    30 augustus 2019 om 19:00

    De meeste hier vinden het niks zo te lezen, maar het lijkt mij een spectaculair idee! Veel inhaalacties, plus betere kansen voor degene onderaan de competitie. Ik zeg doen, leuk voor de kijkers, stuk uitdagender voor de coureurs

    Login om te reageren
  10. deeberton zegt

    30 augustus 2019 om 19:12

    Een leuk idee. Lijkt me dezelfde soort spanning toevoegen zoals in bepaalde Britse raceklasses, waar een race uit twee heats bestaat, waarbij de uitslag van heat 1 de omgekeerde startopstelling is voor heat 2.

    Om alle spanning terug te brengen zie ik liever silhouette racers. Het “win on sunday, sell on monday” principe kan van mij de boom in.

    Login om te reageren
  11. alassad zegt

    30 augustus 2019 om 19:21

    Of nog beter – startopstelling altijd de omgekeerde volgorde van voorgaande race. Da’s pas kostendrukkend

    Login om te reageren
    • deeberton zegt

      30 augustus 2019 om 19:30

      @alassad: plus 1

      Login om te reageren
  12. mashell zegt

    30 augustus 2019 om 19:40

    Je zou ook een dobbelsteen kunnen inzetten om de startvolgorde te bepalen, of lootjes trekken of natuurlijk gewoon Jomanda vragen. Allemaal net zo toepasselijk als in omgekeerde volgorde starten, als je wilt dat deelnemers succes nastreven moet je succes niet bestraffen. Dit voorstel is niet alleen oneerlijk maar ook veel te spectaculair, de kans op crashes en gewaagde inhaalmanoeuvres is enorm, het overschaduwt straks de hoofdrace.

    Login om te reageren
  13. dees zegt

    30 augustus 2019 om 19:44

    Onzin, ze moeten gewoon de verschillen tussen de teams kleiner maken. Want het is nu al jaren zo dat de beste auto kampioen word.
    Zorg ervoor dat nieuwe regels ver van te voren bekend zijn zodat men tijdig aan de nieuwe auto kan werken.
    Zorg ervoor dat het ontwikkelen van een nieuwe auto betaalbaar word voor de kleinere teams.

    Login om te reageren
  14. autodrome zegt

    30 augustus 2019 om 19:49

    Wat een onzin zeg, een recept voor schade dus nog hogere investeringen …

    Login om te reageren
  15. grrrrommmmm zegt

    30 augustus 2019 om 23:02

    waarom niet russische roulette? de winnaar heeft de pole…

    Login om te reageren
  16. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    30 augustus 2019 om 23:32

    Ik heb al veel reacties gelezen, maar het is volgens mij veel simpeler: de topteams rijden na 3 rondjes gewoon vooraan, dus het verandert niks. De verschillen tussen de teams zijn gewoon te groot om het spannend te krijgen, of althans zo spannend als vroeger…

    Login om te reageren
  17. mick0210 zegt

    31 augustus 2019 om 00:33

    Gewoon terug naar iedereen 1 rondje. Alles of niks. Geeft veel verraserende resultaten.

    Login om te reageren
  18. boriske zegt

    31 augustus 2019 om 12:55

    Al dat kunstmatig gedoe zeg. De beste is de beste, punt ! Live with it.

    Alsof ze gaan zeggen dat Barcelona te sterk is en Messi maar eventjes mag spelen of zo.

    Login om te reageren
  19. nietcreatief zegt

    31 augustus 2019 om 12:55

    De start voor de hoofdrace in omgekeerde volgorde van de kwalificatie. Dan sturen Ferrari, RB en Mercedes hun coureurs voor de kwali met een fiets de baan op om pole voor de volgende dag zeker te stellen..

    Login om te reageren
  20. ericd zegt

    31 augustus 2019 om 14:22

    Auto voor een finale keer anders specificeren. Terug van de belachelijke lengte van 5,70 meter nu (lengte van een RR Phantom) naar 4,50 meter. Breedte 20 cm van af choppen. Betekent meer ruimte om in te halen. Inhaalacties duren 2,20 meter korter.

    Login om te reageren
  21. realhustler zegt

    1 september 2019 om 22:55

    Stalen remmen, geen bandenwarmers. Meer ground effect, minder vleugels, geen drs. 2 pitstops verplicht maken

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North