
De politie heeft mooi werk geleverd.
Als je wil dat je auto gestolen wordt, dan moet je een Toyota RAV4 kopen. Deze auto staat al jarenlang bovenaan het lijstje met de meest gestolen auto’s van Nederland. Gelukkig kan zo’n verhaal ook een happy ending krijgen. Dat blijkt vandaag.
Twee Toyota’s die in 2023 (of misschien nog wel eerder) waren gestolen, zijn nu weer boven water gekomen. De auto’s hebben een aardige reis gemaakt, want ze waren geëindigd in Nigeria. De Toyota’s zijn gevonden dankzij een samenwerking van Interpol en de lokale politie.
De Nigeriaanse politie spreekt van “high-end” voertuigen. In Nigeria hebben ze natuurlijk wat andere standaarden dan in Nederland. Met een glimmende Toyota C-HR of RAV4 maak je daar helemaal de blits.



De auto’s waren gestolen in Amsterdam en ‘Midden-Nederland’. Grappig detail: dit stond letterlijk in het persbericht van de Nigeriaanse politie, dus waarschijnlijk denken ze dat Midden-Nederland een plaatsnaam is. Verder gaan we de lokale politie niet belachelijk maken, want ze hebben gewoon puik werk geleverd. De auto’s zien er ook nog goed uit, na alles wat ze meegemaakt hebben.
De twee Toyota’s waren via de haven van Antwerpen naar Nigeria verscheept. Dit is niet ongebruikelijk: auto’s die gestolen zijn in Nederland verdwijnen massaal richting Afrika. In dit geval waren de auto’s direct naar Nigeria verscheept, maar vaak wordt Ghana als tussenstation gebruikt.
Deze twee Toyota’s zijn dus het topje van de ijsberg, maar iedere gestolen auto die wordt teruggevonden is mooi meegenomen.
Foto’s: Nigeria Police Force





Die auto waar de zoeloe,s ingereden hebben wil ik niet meer terug !!
Psst. Van Nigeria naar Amsterdam is minder ver dan van Nigeria naar KwaZoeloe-Natal. Dus de kans dat er een echte Zoeloe in de auto gereden heeft is niet zo groot.
Echter, de zoeloes zijn wel onderdeel van de Bantus die oorspronkelijk uit wat nu Nigeria is kwamen en in de loop van de millenia al moordend en volkeren verdrijvend naar het oosten van Zuid-Afrika is migreerden. Dus er blijft een puntje.
De voormalige eigenaar krijgt ‘m waarschijnlijk sowieso niet meer terug. Die is al gecompenseerd door de verzekeringsmaatschappij. De auto wordt dus eigendom van de verzekeraar.
De mijnheer die bij een LoJack heeft ingebouwd, wist daar mooi over te vertellen. Die RAV’s gaan allemaal naar Ghana en ze kunnen die locaties via die LoJack gewoon uitlezen. Dus ook in Nigeria. Op de vraag waarom ze dan niet gewoon opgehaald worden kwam het antwoord “ loont niet en lokale autoriteiten werken niet mee”.
Zou jij nog zo,n auto terug willen hebben waar die zoeloes al een jaar of nog langer in gereden hebben ?
Nou ik niet in ieder geval !!
Je zit te wachten op een reactie hè? Aardig kansloos dit…
Overal strenge controles, maar in een schip kan je alles maar inflikkeren.
Dus die Nigerianen geven ons de erfenissen van hun prinsen en verlossen ons van de boze ehh Toyota’s. Volgende keer dat er iemand belt over mijn trading account dat opgezegd wordt ze even hartelijk bedanken voor al het goeds dat Nigeria voor ons doet…
Hey, waar is ik bedoel hahahaha je ergert je trots aan mij, ik weet het, we weten gewoon niet van ophouden.