
Greenpeace noemt het niet stelen, maar verplaatsen van het 130 km/u-bord.
Hoera, je mag overdag weer op bepaalde plekken 130 km/u rijden in het land. Helemaal geen hoera, vinden ze bij Greenpeace. Op opmerkelijke wijze laat de milieuorganisatie van zich horen.
Greenpeace wil geen 130 km/u
Zie het als een symbolisch snelheidsprotest. De klimaatridders hebben een 130 km/u-verkeersbord van de Afsluitdijk gejat en linea recta neergeplant in de zwartgeblakerde duinen van Drunen, waar onlangs nog een forse natuurbrand woedde. Nou ja, beter zo’n actie dan languit liggen op de A12.
Volgens Greenpeace is dit niet zomaar een geintje voor op Instagram, maar een signaal richting het klimaatbeleid van het huidige kabinet. Ze zijn uiteraard fel tegenstander van de verhoging naar 130 km/u. Want meer uitstoot en zo.
Maar goed, dit beeld ziet er ook zo apart uit. Lastig 130 km/u rijden in het bos. Misschien dat het met een Land Rover Defender lukt.
De locatie van de actie is niet willekeurig gekozen. In Drunen ging afgelopen weekend meer dan 40 hectare natuurgebied in rook op. Volgens Greenpeace is het een voorbode van meer ellende. Bosbranden, droogte, overstromingen, dat soort gezelligheid.
Een beetje ongenuanceerd is het wel. De oorzaak van de fik in Drunen is officieel nog niet bekend. Het gooien op het klimaat en droogte is daarmee een makkelijke conclusie. Het kan ook een verdwaalde peuk, barbecue of andere ellende zijn geweest dat deze brand aanwakkerde.
Nou leuk dat Greenpeace dat verkeersbord in het zwarte bos heeft geflikkerd. Statement gemaakt. Nemen jullie het ook weer mee? Of beter gezegd, zet het lekker terug waar het heurt: op de Afsluitdijk, waar je 130 km/u mag rijden. Ik herhaal: je mag 130 km/u op de Afsluitdijk!
Het blijft wat Greenpeace betreft niet bij deze actie. Er komt een klimaatzaak tegen de Staat omdat Nederland zijn eigen klimaatdoelen, 55% minder Co2 in 2030, niet lijkt te gaan halen.
Of het kabinet zich ook maar iets aantrekt van deze actie van de milieuorganisatie? Denk het niet. Iets met voorjaarsnota en deadlines, waar de prioriteit op dit moment zal liggen.
Fotocredit: Gosse Bouma / Greenpeace





Dit is toch gewoon strafbaar? Als hier geen paal en perk aan gesteld wordt ga ik ook eens wat plaatsnaamborden omhangen… Precedentschepping.
Gek dat Greenpeace altijd zo de maat wordt genomen.
Snap het wel. Milieu staat altijd wel een beetje in de weg als je lekker veel geld wilt verdienen.
Fijn dat jij hier even de narrative van Greenpeace verkondigd. Het is onzin, maar het is niet erg dat jij dat niet ziet.
Vrij frappante reactie ook, omdat er hier op Autoblog nou vooral mensen zijn die juist hobbymatig vervuilen. Als je “lekker veel geld wilt verdienen” dan moet je vooral 80 km/u op de rechterbaan blijven rijden, of lekker op de fiets stappen. Ik heb in ieder geval nog geen euro verdiend met mijn gevlam.
Dat doe ik heel graag. Door dat te bekritiseren verkondig jij weer het narratief van het populisme, en dan op hun beurt weer de grootverdieners zonder moraal, de vervuilende industrieën, etc. etc. Eens?
Ik krijg meer het idee dat al die klimaat onzin juist bedoeld zijn om er veel geld aan te verdienen ?
Moet me heerlijk lijken om andermans geld zo lekker over de balk te smijten aan maatregelen die om een zinloze 0,000036 graden temperatuursdaling te te realiseren.
En echt he, als we het klimaat probleem willen aanpakken (lees ons goed voorbereiden op het onvermijdelijke) kan dat en is geld echt geen probleem.
Geld is iets wat ooit verzonnen is, het is geen natuurproduct, we kunnen het ongelimiteerd fysiek anders virtueel vermeerderen.
Want waarom zou je de wereld laten vergaan als er niet genoeg geld zou zijn ?
Je hebt er dan toch niks meer aan.
Je hebt goedgelovige idioten en mensen die zelf nadenken op de wereld….. Fijn dat je duidelijk maakt dat je je bij de eerste groep zo goed thuisvoelt.
Liever een goedgelovige idioot ondersteund door de wetenschap dan een mens die het van zijn onderbuik of eigenlijk vooral wat hem goed uitkomt moet hebben.
Klimaat idioten 2.0.
Populisme 1.0: zondebokpolitiek bedrijven en beschimpen, beledigen en/of persoonlijk aanvallen van de oppositie.
Kom met steekhoudende argumentatie. Want alhoewel ik Greenpeace lang niet altijd steun, vind ik dit een rake actie, net als de aanstaande rechtszaak tegen de Staat om het halen van die klimaatdoelen (waar onze overheid zelf in volle bewustzijn de handtekening onder heeft gezet) af te dwingen.
Hou eens op joh! Je doet zelf niet anders hier! Jij komt hier toch ook altijd alleen maar met je eigen waarheden / overgenomen theorieën en dat eeuwige vingertje van je!
Rutte moest wel een handtekening zetten anders mocht hij niet op de groepsfoto. Dat bij thuiskomst het klimaatverdrag in de onderste bureaulade beland is normaal want economie is toch altijd veel belangrijker…
Klimaat is super belangrijk maar door uitspraken van rechters rijden we nu al jaren 100, dat is prima, maar erger; worden er te weinig huizen gebouwd, gedwongen verduurzaming wat bij veel hiis eigenaren stress geeft. Iets meer nuance was fijn geweest. Verduurzaam waar kan en kijk met name bij de boeren. Die boeren die uitgekocht willen worden; geef ze wen goed zak met geld en ook snel.
Goed punt. Johan Remkes concludeerde vijfenhalf jaar geleden(!) al: koop de piekbelasters uit, en je creëert vanzelf weer ruimte voor woningbouw, wegenaanleg en ontwikkeling. Maar tot op heden blijft de politiek maar draaien en dralen om de wolf, de kool én de geit te sparen. Daar schieten we met z’n allen dus er geen zak mee op.
Precies, het land staat stil door doorgeslagen wetgeving en rechterlijke uitspraken. Prima dat we ons aan stikstofnormen moeten houden, maar neem dan ook eens echt maatregelen die weliswaar pijn doen, maar wel impact hebben en het land van het slot halen. Oftewel: minder boeren. Dat 100km/h rijden is puur een maatregel voor de bühne.
Het land staat niet stil door doorgeslagen wetgeving en rechterlijke uitspraken, maar door totale besluiteloosheid van politici. Dat de rechtelijke macht de politiek er op moet wijzen dat de politici hun werk niet naar behoren uitvoeren is geen kwestie van ‘rechtsprekende macht op de stoel van de wetgevende macht’ (zoals populisten te pas en te onpas roepen), maar het resultaat van diezelfde besluiteloosheid.
En áls er al eens besluiten worden genomen of wetgeving wordt ingevoerd, en deze zijn niet in overeenstemming met geldende (grond)wetsartikelen en/of (internationale) verdragen, moet men ook niet janken als deze worden aangevochten. Sterker nog, wees blij dat wij als burgers nog de mogelijkheid hebben om dergelijke slechte besluiten te kunnen laten toetsen. In veel ‘democratieën’ worden dergelijke vormen van rechtspraak steeds meer dwars gezeten of zelfs onmogelijk gemaakt.
De realiteit is dat we onszelf klem geluld hebben met regels, normen, afspraken en beroepsmogelijkheden. Feitelijk is het schaak mat. Niet eens schaak, maar schaak mat. Men kan op geen enkel agendapunt ook maar een stap verzetten of er is protest en het gaat niet door.
De problemen (en dat is niet alleen stikstof) negeren en wegkijken zorgt ervoor dat er nu niks meer kan. En er is geen nooduitgang. Wat over blijft is symboolpolitiek. Zoals dit bord in de natuur dumpen. Nu moet er weer een berg CO2 en stikstof de wereld in gepompt worden om dat bord te verwijderen en weer op te hangen.
Dit bord in de natuur is geen symboolpolitiek, het is een protest tégen die symboolpolitiek.
En nee, het moet geen berg CO2 de wereld in gepompt worden om dat bord weer terug te hangen. Ik gok dat er een steeksleutel, een paar fietsen en een OV-chipkaart voor nodig is geweest om het ding van de Afsluitdijk naar Drunen te krijgen; de andere kant op kan dat dus ook. Dat dat waarschijnlijk niet gebeurt is een ander verhaal, maar dat is nou juist waar Greenpeace (mede) tegen ageert.
Dat is een gevolg van populisme. Die politici kunnen het zich niet veroorloven kiezers tegen zich in het harnas te jagen. Dus veestapel inkrimpen, durven ze niet. Windmolens plaatsen durven ze niet. Ergens een AZC bouwen, durven ze niet. We hebben politici nodig die de juiste beslissingen nemen en accepteren dat ze maximaal één zittingstermijn zullen hebben, niet die pluche plakkers van nu. Als je de raadsnestor wordt heb je gefaald als bestuurder!
Ook door wetgeving staan we weldegelijk stil
Als klimaat echt belangrijk is, dan moet er kinderbelasting komen ipv kinderbijslag. Het is simpelweg de enorme groei van de wereldbevolking die tot al deze problemen leidt….. Maar dat is een boodschap die niemand wil vertellen. De mens is niet anders dan een succesvolle sprinkhanenplaag.
Maar… was het idee niet dat je op deze plekken weer 130 kon rijden omdat onderzocht is dat hier de milieu-impact het kleinst is?
Klopt, dit zijn (de enige) snelwegtrajecten die ver genoeg af liggen van enig Natura 2000 gebied om dáár een negatieve invloed op te hebben.
Wat op zich raar is, de Afsluitdijk ligt tegen de Waddenzee aan, en dat is nou juist het grootste Natura2000-gebied van Nederland… Waarschijnlijk hebben ze berekend dat de stikstofdepositie door deze snelheidsverhoging niet boven de kritische depositiewaarde komt.
Greenpeace is een bedrijf, een bedrijf heel succesvol angst en eind der tijden doem verkoopt ter meerdere glorie van haarzelf.
Dit is een perfect symbool beeld. Ik herinner mij uit de jaren tachtig van de vorige eeuw, daar zag je, vooral in Duitsland, ook van dit soort vergelijkbare bossen, Toen was het thema “zure regen” en de katalysator werd ingevoerd. Dit 130km/h gebied is een populaire maatregel; kijk eens, we hebben een belofte ingelost. De problemen in de bouw- en agrarische sector gaan onverminderd door, dat is te moeilijk om een oplossing voor te vinden, alhoewel er veel voorstellen zijn gedaan. 130km/h is een pauzeknop voor het onvermogen van de regering.
Laten we snel weer stoppen met de extra-murale GGZ inrichtingen svp. Dit soort identiteitscrisis idioten die door de bureaucraten misbruikt worden om te roven hebben we niks in aan in de publieke ruimte. Dat minder vlot denkende mensen als de Robert’s hierboven dit ondersteunen omdat de NPO zegt dat er een crisis is, maakt het enkel treuriger.
Jammer dat jullie hierover berichten, daarmee helpen jullie ze bij het bereiken van hun doelen van deze actie
Beste Greenpeace. Dat bord is ook niet van organisch materiaal, dus het hoort daar niet. Zet je jezelf dus mooi voor lul als milieuorganisatie aangezien ze nu zelf de (opzettelijke) vervuiler zijn.
Dit is een afbeelding, dus hoe weet jij dat dit bord er nog staat?
Als ze moslim zijn dan vind ik het ok wat ze doen voor de wereld, anders kunnen ze stikken.
Hizra-iel
Ondertussen vreten we met z’n allen lekker vis en zitten onze oceanen vol met microplastics waar je niemand over hoort. Ik vermoed dat we met z’n allen eerder sterven aan de (bijkomstige) gevolgen van die microplastics dan de opwarming van de aarde…en als het dan toch zo nijpend is allemaal; waarom hebben wereldleiders cruiseschepen nog niet aan banden gelegd dan?
Vind deze actie dan wel weer ludiek.
Dat de snelheid in NL überhaupt naar 130 gaat is in mijn ogen begrijpelijk maar dom. De tijdswinst is zo klein dat je dat in de praktijk nauwelijks merkt, de uitstoot is wel degelijk flink meer (zowel CO2 als NOx), de verkeersveiligheid is er volgens mij ook niet bij gebaat. Maar ja, het is wel lekker/leuker. Populistische symboolpolitiek. Van alle verplichtingen die je op kunt leggen om uitstoot te verminderen, is Vmax op 100 een van de beste qua pijn versus resultaat verhouding.
Dan zal ik de inhoud van hun bankrekening eens verplaatsen naar die van mij.
Hele enge en bekrompen lieden daar bij het activistische clubje dat alleen nog maar bestaat dankzij de Postcode Loterij.
Kan Greenpeace niet eens wat nuttigs doen? Zoals bevorderen van de bouw van kerncentrales ofzo? Ohnee, ze kunnen alleen maar angst inboezemen en snelle-winst acties uitvoeren. Lijkt wel een soort populisme!