Show ‘em who’s boss.
Ford trakteerde de wereld een aantal jaar geleden op een moderne interpretatie van de Mustang BOSS 302 (rijtest). Het model was een compromis tussen een straat- en een raceauto. Onder de kap een 444 pk sterke V8 die destijds de strijd aanging met de E92 M3 en de R8 V8. De Mustang (aankoopadvies) sprint in 4,5 seconden naar de 100 en de topsnelheid is Duits te noemen met een begrensde 250 km/u.
Deze Mustang was, in tegenstelling tot het huidige model, niet officieel leverbaar bij de Nederlandse dealer. Liefhebbers moesten uitwijken naar een import, maar de auto werd natuurlijk amper geïmporteerd. De 5.0 V8 in combinatie met ons fantastische belastingstelsel zorgde er namelijk voor dat het model bij ons een prijskaartje kreeg van zo’n 90 mille. Een BOSS 302 op de Nederlandse wegen is dus een absolute zeldzame verschijning.
Dat er toch liefhebbers zijn geweest die de Amerikaan naar ons land hebben gehaald bewijst deze occasion op Marktplaats. En wat voor eentje. Een gifgroene BOSS 302 uit 2013 met 20.600 kilometer op de klok. De musclecar is bovendien naar de sportschool geweest en pompt er volgens de adverteerder om en nabij de 500 pk uit. De fraaie Ford staat in Zoetermeer en moet 54.500 euro opleveren.
Met dank aan Rachid voor de tip!
Dit is dus de echt geen mustang kleur! Doe mij die rode maar met witte stripes
@lazia: dit is de originele Boss groene kleur welke dus alleen op een Boss verkrijgbaar is.
Lijkt wel groen
Hebben!! Ik heb een zwak voor mustang, maar goed dat ik geen geld heb anders dan waren ze allemaal van mij…
Zo fing heerlijk dit!
Wat een lelijk hok…nee ik sla (geef) even over.
Ben niet weg van dit model mustang. Doe mij maar een oudje
@gerjan: of de nieuwe.. kleurtje werkt ook niet echt mee
Ik heb m regelmatig zien rijden. Geluid is geweldig en de kleur idem. Maar wat zal dat God Allejezus duur zijn om te rijden. 1 op 5 rijden en bijna honderd euro per maand aan belastingen. Zinloos. Snap dat hij m weg doet
@mobieler: hier gaat op den duur een LPG in, denk ik.
@mobieler: zo te zien heeft ie er 2. Dus is het extra duur.
Maar het! Als je zuinig wilt rijden moet je maar een priu-zzzzz kopen!
@newguy92: maar hey (edit…)
Nee, bedankt..
toepasselijke kotskleur.
Daarom moet er een nieuwe partij komen die downsize motoren 5x meer belasting geeft, en grote gas guzlers zoals dit gewoon minstens 1 euro korting per liter geven.
In het zwart had ik hem misschien nog dik gevonden maar nu niet. Bah.
Ruilen tegen een Fiesta ST 2014 met bijbetaling van mij kant? Nondeju wat een geile bak!
Tijdens mijn verblijf in Arizona had mijn onderbuurman zo’n mustang. Geniet momentje wanneer hij wegreed, zelfs als het 6 uur sochtends was..!
De oranje die @wouter destijds reed vond ik beter gelukt.
Die rode op de achtergrond lijkt me een GT500. Doe die maar, veeeel mooier!
Leuke auto maar ik misgun de fiscus de bijtelling of co2 tax hoe je de diefstal ook wil benoemen.
Dan liever een klassieker, en dan niet een ‘Cage’ versie.
mag ik het zeggen? Ik vind em lelijk.
Als er een Amerikaan is waar ik fan van ben, dan is het de Boss. Heerlijke wagen. Deze vind ik echter niet zo geslaagd. Een kleurtje mag altijd, maar dit vind ik niet zo heel fraai. Bovendien zou ik liever de Boss van de nieuwe generatie hebben.
een bijzondere auto in een bijzonder kleurtje heb ik altijd ruimte voor op de oprit , voor veel mensen geld doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg tja dan is dit niet de auto voor hun dit is zn auto voor kleine grote jongetjes …
Rachid is weer wezen gluren op het web. En weer komt er een pareltje boven water. Heerlijke bak.
Jammer van de kleur, vind het niet mooi staan. En ik had toch het Laguna Seca pack aangevinkt. Maakt hem echt af vind ik. Wel een beer van een motor! En voor een YankTank zeer hoogtoerig!
Doe toch maar een Klassieke!