• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Land Rover bevestigt: Defender wordt voorlopig NIET elektrisch

Auteur: Bas Leesberg, gepost 21 januari 2025 om 14:04 – 8 Reacties

De Nederlandse commerciële baas legt uit waarom de offroad-koning voorlopig benzine blijft slurpen.

Het had dit jaar zover moeten zijn: de komst van een volledig elektrische Defender. Middels een facelift zouden er wat zaken veranderen aan de koets om de offroader EV-klaar te maken. Van alle formaten (90, 110 en 130) hadden er dit jaar EV-versies moeten komen. Je merkt het al: dit gaat voorlopig allemaal niet door.

Dat zegt de commerciële manager van Jaguar Land Rover, de Nederlander Lennard Hoornik, tegen Autocar. Tot aan het einde van dit decennium hoef je nog geen volledig elektrische Defender te verwachten. Pas bij de volgende, volledig nieuwe generatie van de Defender zou er een EV kunnen komen. En ook dat is nog niet zeker.

Hoornik aan het woord

De commerciële topman van JLR legt uit waarom de elektrische Defender wordt uitgesteld. De huidige ‘L663’-auto op het D7x-platform elektrificeren is niet wat we willen. De L663 is briljant in wat hij doet. We hebben al een plug-in hybride versie, maar het is niet gemakkelijk om de extra ruimte te vinden die je nodig hebt binnen dat chassis voor de batterijen”, zegt Hoornik.

Land Rover Defender P400e

Hij vervolgt: ”We hebben gezegd dat we een elektrisch productiemodel maken voor elk van onze nieuwe merken (Range Rover, Defender Discovery en Jaguar) en daar houden we ons aan, maar de ruimte vinden op het huidige Defender-platform is heel erg moeilijk, dus we moeten iets anders gebruiken.”

Nieuw Defender-platform

Wat ”iets anders” dan precies is, vertelt de Nederlander helaas niet. Het zou logisch zijn als het merk wacht tot de nieuwe generatie en dat platform vanaf het begin klaarmaakt voor een elektrische versie. Het merk zou natuurlijk ook nóg een los merk kunnen oprichten dat elektrische Defenders bouwt en verkoopt. Dan kun je nu al met een leeg vel papier beginnen en hoef je niet te wachten op de volgende generatie van de Defender. Hierover wil Hoornik ook geen duidelijk geven.

Hoornik sluit af met: ”De EV moet op een belangrijk moment in de evolutie van de Defender komen.” Daar worden we ook niet veel wijzer van. Een nieuwe generatie is een belangrijk moment, maar een nieuwe merk lanceren is dat zeker ook. Nog even afwachten dus. Net als op de elektrische Range Rover.

Ook interessant!

  • Defender OCTA: nieuwe topper met BMW V8
  • Land Rover haalt Defender uit de showroom voor Dakar
    Land Rover haalt Defender uit de showroom voor Dakar
  • Jaguar Land Rover aangeklaagd om frustrerend probleem
  • Deze Hollandse Defender 90 voelt on-Nederlands

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

defender, Elektrisch, Land Rover

Vorig bericht: « Europeanen hebben gesproken: we willen hybrides, geen EV’s
Volgend bericht: Nederlandse en Belgische Tesla-rijders willen dit record verbreken »

Lees Interacties

Reacties

  1. V8Vantage zegt

    21 januari 2025 om 15:17

    Ja in de rimboe is het natuurlijk wel lastig om een paar reserve accus mee te nemen. Een paar extra jerrycannetjes is veeeeeeel handiger. Daar is de Defender tenslotte voor bedoeld. Onontgonnen gebieden doorkruissen waar nog nooit iemand geweest is. Met een EV-wordt dat lastig in de rimboe….

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      21 januari 2025 om 15:36

      Aan de andere kant, als je in de rimboe uit je Defender accu een operatie kamer van elektriciteit kunt voorzien omdat de generator alweer kapot is kan dat levens redden.

      Login om te reageren
      • V8Vantage zegt

        21 januari 2025 om 15:43

        Je hebt wel een puntje. Zeker als je met je voet tussen die Defender en een boom of rots komt te zitten en amputeren je enige optie nog is.

        Login om te reageren
    • harrie zegt

      21 januari 2025 om 17:05

      Die plastic faux-jerrycannetjes op de zijkant bedoel je? Alsof dit hok ooit de rimboe gaat zien.

      Login om te reageren
      • V8Vantage zegt

        21 januari 2025 om 21:23

        Nou Harry, jij begrijpt deze humor dus niet. Geeft niks 😉

        Login om te reageren
  2. GJZ zegt

    21 januari 2025 om 16:08

    Nog belangrijker het ding zou het gewicht van een olietanker hebben….. als PHEV is de Defender al zo zwaar

    Login om te reageren
  3. audirs3 zegt

    21 januari 2025 om 16:20

    Dus eigenlijk willen ze het wel, maar het huidige platform is er niet geschikt voor. Duidelijk.

    Login om te reageren
  4. fanboy zegt

    22 januari 2025 om 09:35

    Er is een Amsterdams bedrijf wat de oude Defenders elektrisch maakt, tot max 180kWh en ieder wiel apart aangedreven :)
    Niet bepaald gratis of licht maar kan wel goed in het chassis

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North