
Als geld en onze calvinistische inborst geen enkele rol zou spelen, in welke auto zou de koning dan moeten rijden volgens jou?
Vanmorgen hadden we een leuk artikel over onze koning. Dat hij voor z’n werk in zijn verlengde Audi A8 blijft rijden tot hij echt uit elkaar dondert, maar dat hij privé in een elektrische auto rijdt. Allemaal hartstikke leuk natuurlijk, maar echt spannend is zijn autokeuze niet.
Begrijpelijk, dat wel. Het Koningshuis ligt namelijk al onder vuur -speedboot, reisjes in corona naar de Griekse villa-, dan kun je er niet veel meer bij hebben. En dus betekent dat voor Wimlex dat hij gedoemd is om in een ‘verstandige’ auto te rijden.
Maar wat als al die beperkende factoren eens géén rol zouden spelen?
Welke auto zou de koning eigenlijk moeten rijden?
Zou de koning dan net als zijn opa dan in Ferrari’s moeten komen voorrijden? Of moet hij met zijn vrijwel onbeperkte budget met iets veel dikkers op de proppen komen? Ik denk zelf dat ik wel een leuke ‘gouden koets’ voor hem weet.
Want als ik de koning was en ik had dikke schijt aan de mening van mijn onderdanen, had ik een team naar Joel Beukers gestuurd om zijn gouden Mercedes AMG G63 6×6 in beslag te laten nemen en te voorzien van het kenteken AA-86.

Wees eerlijk, dat is toch dé dienstwagen van de koning? iedereen kan hem zien als hij voor komt rijden, wegenbelasting betaalt hij toch niet en hij parkeert hem toch altijd voor de deur. En oh ja, zijn familie bezit een enorme bak aandelen Shell, dus die benzine is ook bijna gratis. Alle nadelen gelden niet voor de koning!
Maar goed, het kan waarschijnlijk nog veel gekker en daarvoor hebben we jou, oh lieve en gewaardeerde Autobloglezer en @kniesoor. (Geintje Hans, geintje) Dus laat je fantasie de vrije loop, laat je niet tegenhouden door beperkingen en ga helemaal los met de enige juiste auto voor de koning!
De beste reactie zullen we voorleggen aan de RVD. Die zorgen dan dat het bij Willy terecht komt.
Doe je best!
Achterin een arrestantenbusje?
Maakt mij niet uit als hij het maar zelf betaald. Ben klaar met het uit de belasting-ruif happen zonder er iets voor terug te doen.
Als hij het zelf betaald komt het dan ook niet gewoon uit onze betaalde belastingcenten?
FIAT Multipla met electro-conversie door die gasten van Vintage Voltage. Wel effe oranje wrappen.
Knal oranje ktm xbow!
Lightyear
Als goeie koninklijke ondernemer!
Smart Roadster zou wel grappig zijn…
Daar past ie waarschijnlijk niet meer in. Net als in die Donkervoort op de header foto, waarschijnlijk.
Ik zou een Audi S7, of beter verantwoord, een Mercedes EQE wel zien zitten voor de man.
“Daar past ie waarschijnlijk niet meer in” Juist daarom zei ik dat. 😂😜
Een Aston, Jag of Maser zou ik zeggen, maar gezien de (nogal belegen en kleurloze) autohistorie van zkh, doe maar gewoon een Volvootje…
Polestar dus…?
Moet ie lekker zelf weten, als ie het maar van zijn eigen geld koopt, maar daar zit dus het probleem.
Samen met godsdienst is een koningshuis iets achterlijks wat we nog kennen in onze maatschappij. Hopelijk groeien we er overheen. Ooit.
Wan een president als staatshoofd is zoveel beter. En goedkoper.
In ieder geval gekozen.
Democratie heeft ook minpunten hoor, maar het is naar mijn mening nog steeds het beste systeem dat er bestaat, vergeleken met de alternatieven.
Lekker kortzichtig zeg. Zonder godsdienst was democratie waarschijnlijk nooit ontstaan..
Wat is waarschijnlijk je punt?
Democatie komt bij de grieken weg. Al voordat alle griekse goden werden gesneuveld voor de 3 verhalen met 1 god die nu het populairst zijn.
Ik vermoed dat je niet bijster veel geschiedkundige kennis hebt. De inquisitie, de heksenvervolgingen, mensen met een onwelvallige mening of ander geloof (de z.g. ketters) die zonder pardon gemarteld werden en op de brandstapel werden gezet… nee, godsdienst heeft helemaal niets bijgedragen aan democratie, eerder het tegendeel.
Gouden Koets
Maar dan wel zelf op de bok.
Een Spyker C4 zoals z’n overgrootmoeder…
Wel oprecht 1 van de, misschien wel de allermooiste auto’s ooit.
Er is maar 1 toettoet die voldoet aan het predikaat koninklijk….het zelfs verwerkt in de naam; koenigsegg jesko absolut 🤴🏻
Zoals eerder genoemd, een Lightyear.
Of als het lekker gek moet, kijk mij de koning zijn, een gepimpte Ford F650 met oranje neon!
Wat hij maar wil natuurlijk! Hij is de koning 🤴🏻
Auto? Een Batavus of Gazelle.
Nou vooruit, met slecht weer in een gepantserde Cadillac. Net als Freddy Heineken destijds.
Easy.
Een Willy’s Jeep.
Een Audi RS E-tron past wel denk ik.
Opel Kadett?
De Nissan Maxima
Geen
In een NL Lightyear! Oh wacht dat kan helemaal niet nu, een nieuwe Spyker! Oh nenene vergeet wat ik schreef… In een Suzuki Jimny!
Nu even serieus. Als koning zou ik graag in een Maybach vertoeven. (GLS) met het gezin. Maar op zondags ritjes in een knal Oranje Lotus of Lamborghini. Liefst een Spyder model. En omdat die 2 merken het beste staan in oranje.
De nieuwe Volvo EX90
Bentley of een Rolls zou ik passend vinden los van de prijs en wie het betaald
Een Spyker natuurlijk.
Nissan Maxima hè! 😊
Of nee wacht een Volksvertegenwoordigerwagen Golf!
Of een Willys Alexander? 🤔
Prins Claustin Metro… 🤔
Peel P50. Of de Polestar EX90.
Een rode Canta zal wel wat zijn
Nissan President.
Het antwoord op alle automobiele vragen is toch de Alfa Romeo 159? Of vooruit, laten we met de tijd mee gaan, een Giulietta of zo’n SUV-dinges van dat merk.
Een oranje E-Dolly MaxDrive bakfiets.
Maakt niet uit. Zolang hij maar stopt met het achterlijke, middeleeuwse instituut en gewoon voor z’n geld gaat werken.
Ik denk dat de beste man meer uren per week werkt dan jij. En dat durf ik te zeggen zonder te weten wat jij voor de kost doet… ;-)
@Andreivierfunf Misschien moet je terug school voor beetje geschiedenis. Ons koningshuis stamt al van Stadhouder Willem van Oranje-Nassau die ons in de 16e eeuw (ver na de middeleeuwen) heeft verlost van de Spanjaarden. Zijn verre verre kleinzoon (Willem VI) werd na de Franse bezetting onder Napoleon weer naar Nederland gehaald (hij zat in Engeland) en werd toen pas tot Koning Willem I uitgeroepen. Dit was in 1815! Nog verder weg van de middeleeuwen.
Neemt niet weg dat ik de Republein ben, heb helemaal niks met dat koningshuis. Maar je moet geen domme dingen gaan roepen. Juist in de middeleeuwen hadden wij helemaal geen koning in Nederland, louter Graven en Baronnen en andere adel.
Rolls Royce Phantom
Terug naar Volvo: de EX90
DAF 33 variomatic past wel bij hem
Een e39 540i Touring, met wat leuke individual opties.
Omdat we zo nodig groen moeten worden van een kleine groep mensen zou ik hem wel in een elektrische auto stoppen. Ik zou hem in een EQS laten vervoeren.
Subaru Impreza 555 of een Renault Clio Williams. Royal Blue met gouden velgen, is wel echt koninklijk.
Gewoon een Brekr. Kan hij naar iedereen zwaaien en zo’n setje wielen kost de belastingbetaler geen drol.
Een Hongqi E-HS9. En dan lekker staatsgeheimen bespreken onderweg.
Spyker D12 Peking-to-Paris. Nederlansche makelij en veel glas rondom. Lijkt me de ideale auto voor zoiets.
Een Rolls-Royce Phantom IV of een Bugatti Royale. De enige opties.
Een BYD K9, slechts 7 minuten lopen naar de dichtsbijzijnde halte op de Carel Reinierszkade.
De Maybach G650 Landaulet lijkt mij dan toepasselijker dan de 6×6
Een Lightyear 0. Nederlands, elektrisch en zeldzaam.
Kom op nou jongens (m/v). Hij wordt ook wat ouder, heeft drie dochters (!) en best veel spullen: een oranje ID Buzz of Multivan natuurlijk!
Koning WA mag een EQS, geef koning willie dan een CRX Del Sol.