• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Maserati ontvouwt toekomstplannen, inclusief nieuwe SUV

Auteur: machielvdd, gepost 10 september 2020 om 10:27 – 6 Reacties

Maserati Grecale, die onderdeel uitmaakt van de toekomstplannen van het merk

De MC20 was niet het enige nieuws dat Maserati te melden had.

Groot nieuws vanuit Italië gisteren. Voor de ogen van onder meer Autoblog werd het doek getrokken van de gloednieuwe Maserati MC20. Voor het eerst sinds 13 jaar presenteert Maserati weer een sportwagen. En niet zomaar een: een rasechte sportwagen met middenmotor en vleugeldeuren.

Nu Maserati alle ogen van de autopers op zich gericht heeft, maken van de gelegenheid gebruik om hun verdere toekomstplannen te ontvouwen. Daarin spelen de begrippen ‘elektrisch’ en ‘SUV’ een belangrijke rol. Puristische Maserati-liefhebbers zullen hier dus niet vrolijk van worden, maar zij mogen niet klagen. Ze hebben namelijk net de bloedgave MC20 voorgeschoteld gekregen.

Grecale

Het grootste nieuws naast de MC20 is een nieuwe SUV. De wordt gepositioneerd onder de Levante en krijgt de naam Grecale. Net als de Bora, Ghibli en ook de Levante is dit vernoemd naar een wind. Een felle noordoostelijke wind die over de Middellandse Zee waait, mocht je het willen weten. Verder delen de Italianen nog weinig, behalve een foto van een silhouet dat sterke overeenkomsten vertoont met de Levante. Andere belangrijke nieuwe modellen worden de elektrische GranTurismo en GranCabrio. Dat die er aan zitten te komen wisten we alleen al.

FuoriSerie

Maserati introduceert tevens een nieuw personalisatieprogramma, genaamd FuoriSerie. Ferrari doet dit natuurlijk al jaren met het Tailor Made-programma, en meer recentelijk de Ferrari Atelier. Ter inspiratie heeft Maserati drie collecties geselecteerd: Corsa, Unica en Futura.

Om te laten zien wat er mogelijk is hebben de Italianen zich helemaal uitgeleefd op drie modellen. De Ghibli heeft een Corsa-thema gekregen, met een geborsteld staal-look, in combinatie met knalrode striping. Het interieur is zwart met de bestuurdersstoel in een afwijkende kleur. Het leer van die ene stoel is erg fraai, maar daarna was het budget blijkbaar op.

De Quattroporte heeft een Unica-thema. Uniek is deze auto zeker, want de Quattroporte in uitgevoerd parelmoerwit met oranje accenten. Zowel het exterieur als het groenblauwe interieur en zelfs de ramen zijn bezaaid met letters en logo’s. Creativiteit kan de Italianen niet ontzegd worden.

De Levante tot slot heeft een Futura-thema gekregen. Met de matgrijze lak die gedecoreerd is met plustekens is het nog de minst extravagante auto van het trio. Het two-tone interieur in dan wel weer een blikvanger.

Voor degenen die gruwen van deze creaties en meer met klassieke Maserati’s hebben is er ook goed nieuws. Maserati start namelijk een Classiche-serviceafdeling, waar de modellen uit de rijke geschiedenis van het merk de aandacht krijgen die ze verdienen.

Ook interessant!

  • nieuwe Maserati crossover
    Nieuwe Maserati crossover niet te stoppen (behalve door...)
  • Gespot - De nieuwe Maserati MC20 in het Nederlandse straatbeeld
  • Maserati Levante als Hybride: de nieuwe instapper is hier
  • Nieuwe Maserati GranTurismo krijgt ook familiegezicht mee

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

fuoriserie, Ghibli, grecale, levante, Maserati, quattroporte

Vorig bericht: « Punten sparen door NIET op je telefoon te zitten in de auto
Volgend bericht: Zo vieren Ferrari en Mercedes de duizendste GP »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    10 september 2020 om 11:06

    Ze zijn lekker bezig. Een fijne V8 in alle modellen, een nieuwe sportwagen, worden we blij van. Kunnen ze overigens dat Alfa stuur van de MC20 niet in alle modellen stoppen? Dat Tesla stuur wat er nu in zit ziet er eigenlijk niet uit….

    Login om te reageren
    • autodidact zegt

      10 september 2020 om 11:37

      @dutchdriftking: het zou me niet verbazen als de Grecale onderhuids leunt op de Alfa Stelvio. Krijg je dat stuur er mogelijk ook bij!

      Login om te reageren
      • rolov zegt

        10 september 2020 om 19:16

        @autodidact: verbaas je maar niet. Die V6 is oom gewoon dat geile alfa blok uit de guillia.

        Login om te reageren
        • autodidact zegt

          10 september 2020 om 23:07

          @rolov: inmiddels in Autovisie gelezen dat de Grecale in Cassino van dezelfde band gaat lopen als de Giulia en Stelvio

          Login om te reageren
  2. SvenskaAeroplanAB zegt

    10 september 2020 om 11:25

    It’s a big Plus…

    Login om te reageren
  3. thomcarspotter zegt

    10 september 2020 om 13:41

    Tof, dat Fuoriserie. Ben wel benieuwd hoeveel mensen in Nederland er iets mee gaan doen. Zou de wegen wel een beetje opfleuren met al die zwarte en grijze Ghibli’s en Levante’s.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North