• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Max Verstappen beschermt zich tegen Ferrari-rijders

Auteur: Dizono, gepost 2 september 2016 om 10:19 – 55 Reacties

Max Verstappen met een Halo


Met al die levensgevaarlijke acties van Kimi en Sebastian is wat extra bescherming immers geen overbodige luxe.

Terwijl wij nog amper bekomen zijn van de escapades van Max in België, staat voor dit weekend de Grand Prix van Italië al weer op de kalender. Vandaag zijn de eerste twee vrije trainingen en de eerste daarvan zal Max aanvangen met wat extra protectie. Het is namelijk de beurt aan de jonge Hollander om de carbon G-string cockpitbeschermer te testen.

Overigens stond de introductie van deze zogenaamde halo gepland voor seizoen 2017, maar dit is onlangs in overleg tussen de teams en de FIA tot nader order uitgesteld. De teams willen namelijk eerst wat uitgebreider kunnen testen met deze veiligheidsvoorziening en tevens meer tijd krijgen om alternatieven onder de loep te nemen. Zo testte Red Bull eerder al een ‘aerosceen‘, een voorruit van keihard plexiglas.

Met dank aan @misterdrogba voor de tip, foto: instagram

Ook interessant!

  • De auto van Max Verstappen in 2022
    De auto van Max Verstappen in 2022
  • Video: Max Verstappen stelt Monaco aan je voor
    Video: Max Verstappen stelt Monaco aan je voor
  • Salaris Max Verstappen stijgt niet mee met inflatie
  • Max Verstappen wereldkampioen
    Hoe kan Max Verstappen wereldkampioen worden?

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, halo, Max Verstappen, Racing, Red Bull Racing

Vorig bericht: « Koenigsegg CCX overleeft tripje naar Mexico niet
Volgend bericht: Kilometerheffing: een zegen voor autoliefhebbers »

Lees Interacties

Reacties

  1. gertjan2012 zegt

    2 september 2016 om 10:23

    Verrassend , de dag openen met een Max Verstappen “nieuwsbericht” , je verwacht niet!

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      2 september 2016 om 10:51

      @gertjan2012: nee hoor, de dag was al geopend met een heerlijk Zweeds powerduo

      Login om te reageren
    • opelpower zegt

      2 september 2016 om 17:01

      @gertjan2012: hee apart dat deze reactie wel blijft staan…

      Login om te reageren
  2. fmgarcia zegt

    2 september 2016 om 10:27

    Doe mij die cockpit van plastic maar.

    Login om te reageren
    • goodolddays zegt

      2 september 2016 om 10:34

      @fmgarcia: wat dacht je van helemaal niks, Martin Brundle had het afgelopen week helemaal goed verwoord. “The risk as it is, is more than fairly acceptable”. De sport wordt door dit soort overtrokken maatregelen te veel gesteriliseerd. Denk maar niet dat Max graag zo’n ding op z’n auto heeft…

      Login om te reageren
      • fmgarcia zegt

        2 september 2016 om 11:03

        @goodolddays: Bedoelde ook bij gebrek aan beter. Wel opvallend dat de oude garde achter de geraniums moeten blijven als het commentaar op regelgeving niet in de smaak valt bij de fans. En nu de hemel worden ingeprezen als ze het niet eens zijn met een visueel aspect wat de veiligheid verhoogd. Ben het eens met je dat de sport risico moet blijven bevatten, maar naar een oplossing zoeken om het te beperken lijkt mij geen punt.

        Login om te reageren
        • Freewarefreak zegt

          2 september 2016 om 11:16

          @fmgarcia: “..Maar naar een oplossing zoeken om het te beperken..” en AB: “..en tevens meer tijd krijgen om alternatieven onder de loep te nemen..”

          Simpel: geen hijskranen en oprijwagens voor de vangrail tijdens trainingen en races. Zowel: niet racen. Eerst alles stil leggen.

          Login om te reageren
          • potver7 zegt

            2 september 2016 om 12:21

            @freewarefreak: Hijskranen en flat-bed trucks zijn natuurlijk maar een klein gedeelte van het probleem dat ze hiermee proberen te beperken. Massa heeft al een keer een halve wielophanging tegen zijn botsmuts gekregen, en wielen die bij crashes loskomen hebben al meerdere slachtoffers geeist. En er zijn, ook in recente jaren, meerdere gevallen geweest van bolides die over de kop slaan of over elkaar heen schuiven waarbij het meer geluk dan wijsheid was dat er geen slachtoffers vielen.

            100% veilig wordt het nooit, maar je mag er best wel je best voor doen…

            Login om te reageren
            • bullzeyersn zegt

              2 september 2016 om 12:35

              @potver7: dacht dat het slechts de veer was die Massa kopte. Desalniettemin had de Halo daar ook niet geholpen

              Login om te reageren
          • bassx zegt

            2 september 2016 om 13:43

            @freewarefreak: Nogmaals het is niet vanwege Maria of Jules dat de halo wordt ingezet. Deze Halo’s zijn te zwak om een rijder hier tegen te beschermen. Het antwoord op Jules ongeluk is de virtual safetycar, hierdoor mogen coureurs zelf niet meer bepalen hoe hard ze gaan rijden dubbel geel met kranen op de baan. Niet alle coureurs nemen gele vlaggen even serieus. Kijk naar Rosberg z’n pole onder geel dit jaar nog, de FIA had hem gelijk achteraan moeten laten starten of diskwalificeren om af te dwingen dat coureurs vlaggen veel beter respecteren. Het ongeval van Maria heeft weinig met racen zelf te maken, het was off-track en niet tijdens een F1 evenement, wat kan je hier verder van zeggen? Dit had net zo goed een onbekende miljonair kunnen zijn die een oude F1 auto had gekocht en dit in zijn achtertuin overkwam, m.a.w. het trekt de veiligheid van F1 niet in twijfel.

            De halo is ontworpen voor “freak accidents” als het koppen van de achterveer van Barichello die de baan over stuiterde en het fatale ongeval van Justin Wilson. Kranen achter de vangrail helpen tegen dit soort ongevallen niet. De halo moet voorkomen dat grove stukken puin van andere auto’s de helm van de rijder niet raakt, het fijne kleinere puin dat rijders vaker tegen de helm krijgen kan de helm zelf wel opvangen.

            Login om te reageren
    • baap zegt

      2 september 2016 om 11:36

      @fmgarcia: Doe mij gewoon maar helemaal niks. Gewoon zoals een Formule auto bedoelt is. Open rijden en deal with the risks. Racing is a beautiful but dangerous sport.

      Login om te reageren
      • fmgarcia zegt

        2 september 2016 om 12:14

        @baap: Rodeo rijden in een sumopak ja. Ik wil ook sterverde coureurs zien net als jullie! Lekker veel drama en negatieve publiciteit omtrent F1. De kans dat het gebeurt is klein tegenwoordig, maar of ik dat nou zo erg vind?

        Login om te reageren
        • baap zegt

          2 september 2016 om 13:34

          @fmgarcia: Wat suggereer je nu eigenlijk? Vroeger reden ze met open cockpits in nog veel minder veilige Formuleauto’s, dus moeten ze dat gewoon blijven doen. Formule rijden = open rijden. Het wordt tegenwoordig allemaal veel te ‘versoft’. Het zijn geen kerels en mannen meer tegenwoordig, maar zeikende tieners en opgeschoten dertigers die het allemaal niet zo meer trekken. Anders gewoon lekker DTM, WTCC of iets anders met een dichte koets.

          Login om te reageren
          • fmgarcia zegt

            2 september 2016 om 14:29

            @baap: Pas dan de regels aan en maak die auto’s onbestuurbaar met 1700 pk op 500 kilo met tankstops en een tweede bandenoorlog. Dan wordt het weer echt linke soep met of zonder halo. Ik wil de halo ook niet maar ze zullen het niet meer expres onveiliger maken.

            Login om te reageren
  3. martinus zegt

    2 september 2016 om 10:29

    Ferrari heeft dit weekend ook gebruikt om [b] al haar tokens voor motorupgrades[/b] voor het rest van het seizoen in te zetten.

    [img]https://pbs.twimg.com/media/CrVa6MjUIAEgojg.jpg[/img]

    Ik vind het nog steeds jammer dat de scuderia met hun agressieve manier om de eerste bocht te versmallen (dezelfde als in China) Max Thuisrace op spa hebben laten uitlopen tot zo’n grote deceptie. Ik wens ze dan ook weinig goeds voor hun eigen thuisrace.

    Gewoon geen sympathiek team, ook niet met het 1e/2e rijder-systeem van ze.

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      2 september 2016 om 11:33

      @martinus: Dat jij geen fan bent van Ferrari en het geen sympathiek team vind, dat is jouw mening. Daarmee laat ik je ook volledig in je waarde. Maar om nu een heel team erop aan te spreken omdat Vettel te scherp instuurde, slaat toch nergens op?

      Login om te reageren
      • martinus zegt

        2 september 2016 om 12:17

        @berlinetta: De manoeuvre is op hoofdlijnen exact dezelfde als van Ferrari in China, en een paar andere races met een serieuze bocht waar Ferrari op de eerste startrijen boven.

        Ferrari doet het vaker als niet altijd dit seizoen bij zo’n type bocht, en de redenwaarom ik daar zo kritisch op ben, is de volgende, door het vanaf helemaal de ‘buitenkant’ naar ‘binnen’ trekken, creëert Ferrari een soort trechter effect, waarbij het voor iedereen die gelijk of half achter Ferrari rijdt onmogelijk wordt de breedte van zo’n eerste bocht te gebruiken. Zo’n kunstmatige trechter zorgt ervoor dat auto’s gelijk of net achter de Ferrari in de verdrukking komen, en een zeer grote verhoogde kans op ongelukken.

        Het ‘forceren’ dat auto’s tegen elkaar aan worden gedrukt, is tegenover het ‘iemand van de baan afdrukken’ wel legaal.. maar niet wenselijk.

        En als je kijkt hoe vaak Ferrari het doet in de 1e bocht.. lijkt mij toch echt sprake van een bewuste strategie, dan domheid of roekeloosheid.

        Login om te reageren
    • koeckenbacker zegt

      2 september 2016 om 12:53

      @martinus: ook echt een hele tactiek om de bocht te versmallen? Denk je nou echt dit expres gedaan wordt?

      En, ferrari is constructeur, zeg maar de baas/werkgever. Als die bepaalt dat er een 1e/2e coureur is om titelkansen en gezeur te voorkomen is dat hun keuze en heb je je als coureur daar aan te houden.

      Login om te reageren
    • mrB zegt

      2 september 2016 om 13:07

      @martinus: Renault mag er wel wat meer uitgeven, is alleen maar goed voor Max en Ricciardo! Honda heeft ze toch behoorlijk effectief gespendeerd, als je ziet wat voor stappen ze daar gemaakt hebben. Hopelijk zijn zowel de Honda motor als die van Renault, in 2017 gelijkwaardig aan de Mercedes motor.

      Login om te reageren
  4. mashell zegt

    2 september 2016 om 10:29

    Dat zou wat zijn, racen met zo’n halo ding maar zonder helm. “Max, je haar danst.”

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      2 september 2016 om 10:31

      @mashell: Lekker vliegen happen met 300+

      Login om te reageren
  5. berlinetta zegt

    2 september 2016 om 10:30

    Ik vind die voorruit van plexiglas toch een veel fraaiere oplossing. Het ziet er zelfs goed uit.

    Login om te reageren
    • baap zegt

      2 september 2016 om 11:37

      @berlinetta: Maar niet Formuleauto waardig. Bullshit addons als je het mij vraagt.

      Login om te reageren
    • potver7 zegt

      2 september 2016 om 12:23

      @berlinetta: Maar ik ben wel benieuwd wat er met dat ding gebeurt als die met 200 km/u een afgebroken wiel moet terugkoppen, of die veerpoot van Barrichello.

      Login om te reageren
      • berlinetta zegt

        2 september 2016 om 13:21

        @potver7: Ik heb er vertrouwen in dat ze dat stevig genoeg kunnen maken. Ik twijfel eerder aan de sterkte van een carbon beugel.

        Login om te reageren
  6. Edge zegt

    2 september 2016 om 10:35

    Max is overigens niet de enige die hem vandaag uitprobeert. Sergio Perez en Jenson Button rijden tijdens FP1 ook met de halo.

    Login om te reageren
  7. bofkont zegt

    2 september 2016 om 10:36

    Wordt zo langzamerhand een wijven sport ;)

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      2 september 2016 om 12:20

      @bofkont: laten díe nou net de grootst mogelijke moeite hebben om de stap naar de Formule 1 te maken.

      Wie weet helpt het.

      Login om te reageren
      • bofkont zegt

        2 september 2016 om 19:44

        @RRRobert: gelukkig wel ?

        Login om te reageren
  8. sracert zegt

    2 september 2016 om 10:47

    Wellicht is het ook een idee voor de FIA om een pak luiers v/h gesponsorde merk “Pampers” aan de cockpit toe te voegen tegen de schrikreakties v/d coureurs als Max voorbij steekt! :)

    Login om te reageren
    • mauricerma zegt

      2 september 2016 om 10:55

      @sracert: hopelijk is dit de slechtste grap die ik vandaag tegen kom

      Login om te reageren
      • sracert zegt

        2 september 2016 om 13:21

        @mauricerma: ik hoop het ook voor je :)

        Login om te reageren
    • MARS zegt

      2 september 2016 om 11:23

      @sracert: en kleenex voor de andere jankerts..

      Login om te reageren
      • sracert zegt

        2 september 2016 om 13:22

        @mars: haha, wellicht is een volledig automatisch toilet met spoeling ook iets?

        Login om te reageren
  9. dillinger2016 zegt

    2 september 2016 om 10:57

    Hahaha jullie zijn echt grappig joh. 2 wereldkampioenen kunnen en weten niets en kunnen niet rijden, maar JULLIE Maxie kan alles

    Login om te reageren
    • martinus zegt

      2 september 2016 om 11:02

      @dillinger2016: Op basis van alleen de laatste race is dat nog niet zo’n verkeerde constatering eigenlijk..

      Vettel die voor alle betrokkenen, al alle Nederlandse Fans de race al in bocht 1 verneukte, en Raikkonen die op het rechte stuk bijna in de RedBull dook, doordat hij wilde inhalen aan de kant waar Max verdedigde.

      Ik denk dat ze bij de scuderia eens moeten leren, dat ook al hebben ze een rode glimmende Ferrari.. je niet dóór je tegenstanders of teamgenoten heen kan rijden.

      Login om te reageren
    • baap zegt

      2 september 2016 om 11:40

      @dillinger2016: Max rijdt jankert Vettel en zeikstraal Kimi het snot voor de ogen. Ze hebben hun beste tijd gehad. Nu tijd voor het grootste talent van de afgelopen 10 jaar.

      Login om te reageren
      • dillinger2016 zegt

        2 september 2016 om 12:07

        @baap: hahahaha, belangrijkste is dat je in iedergeval in sprookjes geloofd????

        Login om te reageren
        • baap zegt

          2 september 2016 om 18:34

          @dillinger2016: Sprookjes zijn fictie. Max is de realiteit jongeman. Hij gaat rouleren, mark my words Mr. Dillinger. Mark them…

          Login om te reageren
    • sracert zegt

      2 september 2016 om 13:23

      @dillinger2016: klopt helemaal, goede analyse hoor

      Login om te reageren
  10. Freewarefreak zegt

    2 september 2016 om 11:02

    Bah Bah.. als dit ingevoerd wordt, dan is het echt een ouwe wijven mietjes sport. Gevaar hoort bij autosport. De F1 is al zo veilig als iets. Er kopt een keer een coureur een hijskraantje.. hoppa nog meer lelijke shit op die auto’s want O .. O .. O .. er zal er eens één verongelukken. Moette nie gaan race.. doede zelf toch.

    Man man man, nou Max doe je best in je huge teenslipper op wielen.

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      2 september 2016 om 11:37

      @freewarefreak: Dat de sport gevaarlijk is, ben ik met je eens. Ook ben ik het ermee eens dat de coureurs zelf voor deze sport kiezen. Maar als de dood van Bianchi voorkomen had kunnen worden door een simpele oplossing (ik opteer dan wel voor plexiglas ipv deze string), dan is er toch niks aan de hand?

      En ik snap niet zo goed dat iedereen vindt dat gevaar erbij hoort. Het gaat er toch juist om om snelle en mooie races te zien? Als je gevaar wil zien, dan kun je beter naar de TT van the Isle of Man kijken. Die mannen hebben grotere ballen dan het hele F1-circus bij elkaar.

      Login om te reageren
      • baap zegt

        2 september 2016 om 11:43

        @berlinetta: ‘Dat iedereen ‘vindt’ dat gevaar er bij hoort’? Er zit toch wel degelijk een stuk gevaar in Formuleraces toch, dat valt niet te ontkennen.

        Login om te reageren
        • berlinetta zegt

          2 september 2016 om 13:22

          @baap: Nee dat ontken ik ook niet, maar waarom moeten we het gevaarlijk houden als het ook ietsje veiliger kan? De races worden er heus niet anders door.

          Login om te reageren
    • opelpower zegt

      2 september 2016 om 12:00

      @Freewarefreak: gij komt zeker uit Brabant Ofnie?

      Login om te reageren
      • Freewarefreak zegt

        2 september 2016 om 12:13

        @opelpower: Ik woon hemelsbreed denk ik 15 km van Maaskantje.

        Login om te reageren
  11. pomoek zegt

    2 september 2016 om 11:08

    Heeft Kevin Magnussen niet al bewezen dat de F1 toch redelijk veilig is geworden? Ik bedoel, ongelooflijk dat hij na een crash met zo’n snelheid niet met een gebroken nek in zijn auto is blijven zitten.

    Login om te reageren
    • baap zegt

      2 september 2016 om 11:47

      @pomoek: Lang leve HANS.

      Login om te reageren
      • str8six zegt

        2 september 2016 om 12:19

        @baap: hansie hansie FTW!

        Login om te reageren
        • baap zegt

          2 september 2016 om 20:13

          @str8six: Topgozer ;)

          Login om te reageren
  12. vonklausenburg zegt

    2 september 2016 om 11:51

    @Dizono: en tevens mag niet het? Kusje knuffel.

    OT: Waar blijft de Max boksbeugel dan?

    Login om te reageren
  13. stijnnert zegt

    2 september 2016 om 13:00

    Dat aeroscreen ziet er heel wat beter uit dan die rare halo
    Het lijkt met dat aero screen net een straal jager

    Login om te reageren
  14. dillinger2016 zegt

    2 september 2016 om 20:52

    @baap. Mark my words. He’s not gonna make it……the biggest flop ever…

    Login om te reageren
    • pinut187 zegt

      3 september 2016 om 06:34

      @dillinger2016: Flop? Haha go back to school..

      Login om te reageren
  15. pinut187 zegt

    3 september 2016 om 06:50

    Gewoon open rijden, stelletje zeurpieteb..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North