• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Seat Leon lekt dag voor aankondiging uit

Auteur: hayte, gepost 27 januari 2020 om 17:02 – 45 Reacties

Nieuwe Seat Leon lekt dag voor aankondiging uit

Doe je zo je best om het een verrassing te houden…

Het is wat overdreven om het helemaal te cancelen, maar een grote verrassing zal morgenavond niet meer zijn. Seat gaat in Barcelona namelijk de vierde generatie van de Leon onthullen, terwijl de eerste foto’s vandaag al naar buiten zijn gebracht. Uiteraard niet via officiële kanalen, maar via het Instagram-account CocheSpias.

https://www.instagram.com/p/B700_rgqe_6/

Herkenbaar

Zo te zien zijn de foto’s met wat haast gemaakt, want vooral de foto van de voorkant is wat onscherp. Toch is er veel van de nieuwe Leon te zien. Om te beginnen met die voorkant: het is herkenbaar een Seat. Zo lijkt er een omlijsting van LED-licht te zijn, zoals alle Seats inmiddels hebben. Het uiterlijk van die omlijsting is wel licht gewijzigd ten opzichte van de soon-to-be-oude Leon, met een kleinere driehoek waarvan de bovenste streep is doorgetrokken naar de grille. Daarmee zijn de koplampen vergelijkbaar met die van bijvoorbeeld de Tarraco.

De voorkant is daarnaast wat ‘driedimensionaler’ dan zijn voorganger. Waar de derde-generatie-Leon nog een relatief bolle snoet had, lijkt de grille van de Leon meer naar voren te steken. Of de achterlichten wat meer naar achter, hangt er vanaf hoe je het bekijkt. Ook dit effect zien we terug in andere nieuwe Seats, zoals de Tarraco. Wel lijkt het effect wat sterker in de nieuwe Leon, al kan dat ook aan de hoek van de foto liggen.

Star Wars

De achterkant is eveneens een feest van herkenning: het eerste dat opvalt is het achterlicht, dat bij Seat tegenwoordig uit één unit bestaat. De twee lichtclusters aan de linker- en rechterkant zien er bij de nieuwe Leon wel wat smaller uit dan we gewend zijn van Seat. Vooral door de combinatie met de witte kleur, moest deze scribent meteen denken aan de helmen van de Disney Star Wars-stormtroopers. Al ligt dat wellicht meer aan de scribent dan aan de Seat.

Een herkenbaar – maar leuk – detail is de ‘handgeschreven’ Leon-tekst onder het Seat-logo. Het voelt toch wel wat losser en speelser dan het staccato-achtige waarmee de typenaam bij vorige Seats werd aangegeven.

Voor meer beeldmateriaal en informatie moeten we tóch nog wachten op morgenavond. Wat we kunnen verwachten, hebben we eerder opgeschreven. Wat vinden jullie, een geslaagd ontwerp, of toch teveel Star Wars? Laat het weten in de comments!

Met dank aan @awesterduin!

Ook interessant!

  • Seat Leon 2.0 TSI
    Seat Leon 2.0 TSI is lekker warm en veilig
  • JE Design Seat Leon
    JE Design Seat Leon maakt VW Golf overbodig
  • Kleine Seat
    Eindelijk weer een kleine Seat op komst
  • Tilburger op drank en drugs rijdt met open motorkap over A16

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

gelekt, leon, Seat, wit

Vorig bericht: « Officieel: BMW M340d als sedan en touring leverbaar
Volgend bericht: PSA evacueert werknemers om coronavirus »

Lees Interacties

Reacties

  1. falcon zegt

    27 januari 2020 om 17:04

    Goed gelukt imo :)

    Login om te reageren
    • mikje90 zegt

      27 januari 2020 om 19:10

      @falcon: Ik vind de voorkant een beetje op die van een Ford focus lijken.

      Login om te reageren
      • johnhert zegt

        27 januari 2020 om 19:48

        @mikje90: Wat te denken van de Hyundai I30 ?

        Login om te reageren
      • VAG-man zegt

        27 januari 2020 om 20:16

        @mikje90: schoot mij ook als eerste te binnen. Komt door de hoekige grille.

        Login om te reageren
      • sjonniedeluxe zegt

        27 januari 2020 om 23:12

        @mikje90: fiat tipo neusje

        Login om te reageren
  2. moveyourmind zegt

    27 januari 2020 om 17:14

    Mooie wagen, maar mijn favoriete Leon is nog altijd de 2e generatie van Walter da Silva.

    Een ontwerp van bijna 15 jaar oud dat nog steeds weet te raken. Zag vorige week nog een enorm mooie rode met dikke velgen en subtiel aangekleed met wat skirts en spoilers. Nog echt een Spaanse Alfa Romeo.

    Login om te reageren
    • karaya zegt

      27 januari 2020 om 17:52

      @moveyourmind: Een Alfa en een Seat hebben werkelijk niets gemeen.

      Login om te reageren
      • moveyourmind zegt

        27 januari 2020 om 18:25

        @karaya: Heb zelf een 147 gehad en als de Leon er toen geweest was had ik die zeker in overweging genomen. Beide modellen hebben in mijn ogen duidelijk de signatuur van Walter da Silva.

        Login om te reageren
        • bischero zegt

          27 januari 2020 om 20:01

          @moveyourmind: eensch, maar vergelijkbaar zijn ze – anders dan smaak/uiterlijk- geenszins. Hoezeer ik die serie Leon kan waarderen (en in mijn ogen mooier dan de VAG zusjes) had ik hem geen seconde als alternatief voor de 147.

          Login om te reageren
      • awesome zegt

        27 januari 2020 om 19:43

        @karaya: dezelfde ontwerper, maar dat is blijkbaar niet genoeg.

        Login om te reageren
      • vaakbenjetebang zegt

        27 januari 2020 om 20:14

        @karaya: Jein. Seat heeft ooit Fiat-derivaten gebouwd en Alfa Romeo later ook… Dus er is wel een parallel te trekken. Maar de marketing-farce van VW om Seat tot ‘het Spaanse Alfa Romeo’ te bombarderen slaat natuurlijk als een tang op een varken.

        Login om te reageren
        • bernoulli zegt

          28 januari 2020 om 00:47

          @vaakbenjetebang: net zo kansloos inderdaad als de poging om van Alfa het Italiaanse Opel te maken.

          Login om te reageren
    • Tonnie zegt

      27 januari 2020 om 18:55

      @moveyourmind: mee eens, prachtig model en wordt ook mooi oud! Hetzelfde vind ik van de toledo van rond 2000. En dan heb je alle mooie seats wel gehad.

      Login om te reageren
      • Richmond zegt

        27 januari 2020 om 19:14

        @thijsj: de leon uit 2000 en de Ibiza 2012. De laatste versie vind ik weer niks. Die uit 2000 weer wel.

        Login om te reageren
    • Edge zegt

      27 januari 2020 om 19:50

      @moveyourmind: Ja, de Toledo van die generatie ook trouwens. Jammer dat ze inmiddels zo oud zijn dat de paar exemplaren die nog rondrijden vrijwel allemaal afgeleefd uitzien.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        27 januari 2020 om 21:43

        @edge: pas op, de mooie Toledo was een tijdgenoot van de eerste Leon. Daarna is de opvolger volgens de geruchten door Audi weggestemd en kwam Seat met de horror Toledo, de Altea met aangeplakte kofferbak.

        Login om te reageren
    • Robert zegt

      27 januari 2020 om 19:59

      @moveyourmind: ik vind juist die eerste generatie Leon tof, vanwege de ‘Alfasud’ lijnen die dit model van vóór tot achter uitademt.

      Vooral door de combinatie met de witte kleur, moest deze scribent meteen denken aan de helmen van de Disney Star Wars-stormtroopers.
      @hayte: what can be seen, can’t be unseen. Thank you.

      Login om te reageren
  3. Design_Driven zegt

    27 januari 2020 om 17:15

    Jammer weer vrij bland. De doorlopende licht unit is natuurlijk helemaal hip maar ook niet uit ge lucht gegrepen voor SEAT. Er was een tijd dat ze het bijna allemaal hadden en het zier er hier best goed uit.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      27 januari 2020 om 21:47

      @sketcher: het is natuurlijk een witte in een garage maar zo vind ik het ook “goedkoop” uitstralen.

      Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    27 januari 2020 om 17:23

    Iedere generatie minder mooi….Doe mij maar de nieuwe Octavia. Hopelijk is de nieuwe A3 wél mooi.

    Login om te reageren
  5. karaya zegt

    27 januari 2020 om 17:32

    We worden maar weer verwend door VAG.

    Login om te reageren
    • mikje90 zegt

      27 januari 2020 om 19:12

      @karaya: Je krijgt er zelfs raamzwengels bij!!!. En wil je dit niet dan hebben ze veur een mooi prijsie een leuk optie pakketje van 2000 euro.

      Login om te reageren
  6. stuko zegt

    27 januari 2020 om 17:52

    Dat swipen in de iOS app… even meer foto’s bekijken en woepp zit gelijk een BMW post te kijken..

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      27 januari 2020 om 20:05

      @stuko: ik bezoek de site via de Chrome browser, en da’s ook geen onverdeeld genoegen. Zo moet ik, als ik klaar ben met het bekijken van de foto’s, op een kruisje klikken wat zó klein is, dat ik daar met m’n dikke vingers gemiddeld vier pogingen voor nodig heb.

      En het meest frustrerende is wel dat recent m’n betaalde abonnement is verlopen, wat op dit moment dus ook niet te verlengen is. Nu valt me pas weer op hoe irritant die advertenties zijn.

      Login om te reageren
  7. lluq zegt

    27 januari 2020 om 18:04

    Nice, beetje 308 meets i30 achtig. Zonder vergelijking, toffe kar gewoon

    Login om te reageren
  8. airditude zegt

    27 januari 2020 om 18:29

    Doe mij de 1e generatie maar in Cupra 2.8 V6 uitvoering, schaduw grijs en volledig origineel alstublieft.

    Login om te reageren
    • ukbob zegt

      27 januari 2020 om 20:30

      @airditude: oef, die was lekker! Was die er ook niet in knalgeel..?

      Login om te reageren
      • bernoulli zegt

        28 januari 2020 om 00:48

        @ukbob: toen wel. Nu is die fletsgeel.

        Login om te reageren
    • jajeroenja zegt

      27 januari 2020 om 22:37

      @airditude: Moet zeggen dat met Milltek catback die vr6 helemaal tot z’n recht komt. Mis hem nog regelmatig die trouwe slee, maar hedendag is er ook leukers/snellers te koop voor weinig geld.

      Login om te reageren
  9. mpgc zegt

    27 januari 2020 om 18:31

    Voorkant is wel mooi maar ook saai. Achterkant vind ik iets beter. Beetje een gemiste kans.

    Login om te reageren
  10. tourannetje zegt

    27 januari 2020 om 18:39

    Leuke Kia toch?

    Login om te reageren
    • christian85 zegt

      27 januari 2020 om 18:53

      @tourannetje: wat een onzin.

      Login om te reageren
      • Dutchcarwizard zegt

        27 januari 2020 om 19:30

        @christian85: mooie Hyundai.

        Login om te reageren
    • mashell zegt

      27 januari 2020 om 21:50

      @tourannetje: Kia’s koop je tegenwoordig voor het design. Dat merk zit inmiddels in een heel ander deel van de markt. De Kia Xceed kon wel eens de mooiste auto in het C segment zijn.

      Login om te reageren
  11. gilettelubbers zegt

    27 januari 2020 om 18:49

    Hmm.. Vind het huidige type een erg mooie wagen. Ben nog niet overtuigd of dit model het kan gaan evenaren.

    Login om te reageren
  12. Esprit_de_Flandre zegt

    27 januari 2020 om 19:31

    Smoelwerk van 13 in een dozijn. Kon even goed een Kia of Hyundai zijn van een paar jaar geleden. Of een Skoda. Of een vrij geslaagde Chinees…

    Login om te reageren
  13. karhengst zegt

    27 januari 2020 om 19:43

    Van het hedendaagse Seat vraag ik me keer op keer af: Kunnen ze daar geen mooie wagens maken met wat karakter, mogen ze het niet van het concern, of is het hele platform er compleet ongeschikt voor?

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      27 januari 2020 om 20:04

      @karhengst: Het is vooral een kwestie van mogen. Seat verkoopt verre van genoeg auto’s om serieus budget bij moederbedrijf VAG los te weken en unieke auto’s te maken. Dus wat krijg je dan? Diezelfde degelijke maar ook burgerlijke auto als de VW Golf, maar met enkel een ander jasje eromheen. Niks meer, niks minder.

      Login om te reageren
      • karhengst zegt

        27 januari 2020 om 20:27

        @edge: Maar ook dat jasje (zowel buiten als binnenkant) zou dan toch ook wel wat aantrekkelijker gemaakt kunnen worden? Zo blijft Seat vlees noch vis. Niks goedkoper dan een Skoda, maar minder vernunft. En niks spannender dan een VW.

        Login om te reageren
      • karhengst zegt

        27 januari 2020 om 20:35

        @edge: En op die manier zullen ze dus ook nooit de getallen krijgen, echt een kip-ei verhaal.

        (Bij voorbaat dank voor de edit knop!)

        Login om te reageren
        • bernoulli zegt

          28 januari 2020 om 00:49

          @karhengst: voorlopig breken ze jaar na jaar hun eigen verkooprecords.

          Login om te reageren
  14. Edge zegt

    27 januari 2020 om 19:57

    Het is geen lelijke auto, maar hij oogt zo verrekte anoniem. En dan worden de koplampen ook nog één op één van de Tarraco overgenomen. Jammer dat Seat tegenwoordig tot dat soort praktijken overgeleverd is. De Ibiza en Arona delen ook al lampen…

    Login om te reageren
  15. Graafke zegt

    27 januari 2020 om 20:23

    Via hun instagram account (tijdlijn) zijn nog twee foto’s te vinden, waarvan eentje de voorkant een stuk duidelijker opstaat.

    Ik ben voorlopig nog blij met m’n 5f st FR ?

    Login om te reageren
  16. str8six zegt

    27 januari 2020 om 20:47

    Vind er echt geen reet aan..

    Login om te reageren
  17. driescuit zegt

    27 januari 2020 om 22:05

    lijkt een maserati hatchback. i like it;

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North