
De laatste dag van het jaar is begonnen dames en heren..
Het heftigste wat ik als puber heb gedaan is hooguit een vuurwerkje in een openbare prullenbak gooien. We zijn een paar generaties verder, maar dit kun je niet onder kattenkwaad categoriseren. Nu is hier geen keihard bewijs dat er brandstichting in het spel is, maar een afgebrande Porsche met opvallend veel vuurwerk rondom de auto tegen het einde van het jaar. Hmmmmmm..
De hulpdiensten werden afgelopen nacht opgeroepen voor een autobrand aan de Popovstraat in Zwolle. Bij aankomst stonden twee voertuigen stonden volledig in lichterlaaie. Een bestelbus en een (ooit) fraaie blauwe Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid.
Porsche brand in Zwolle

Het is einde verhaal voor beide voertuigen. Vooral bij de Porsche heeft het vuur dramatisch huisgehouden. Wat overblijft is een skelet van de auto. De blauwe lak is nog te zien, net als de gele remklauwen voor de carbon keramische remschijven. Maar dat is het ook wel. Een 45-kilometerautootje die naast de twee brandende voertuigen stond, liep lichte schade op.

De hybride aandrijflijn van de Porsche maakte het extra ingewikkeld voor de brandweer. Het accupakket kan opnieuw ontbranden. Om geen enkel risico te nemen, werd een berger opgetrommeld met een dompelcontainer. In deze grote bak water kan een hybride of elektrische auto volledig ondergedompeld kan worden. Zo kan de auto niet weer in de fik vliegen.

De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand. Rond de uitgebrande voertuigen lag opvallend veel vuurwerk. Of dat vuurwerk ook daadwerkelijk iets te maken heeft met het ontstaan van de brand, wordt momenteel onderzocht. Het scenario van vuurwerkvandalen ligt voor de hand op deze 31ste december.
In de omgeving hangen meerdere camera’s. De politie gaat camerabeelden veiligstellen en bekijken in de hoop verdachten te kunnen identificeren. Daarnaast zal bij daglicht buurtonderzoek worden gedaan. Mensen die iets verdachts hebben gezien of gehoord, worden opgeroepen zich te melden. De Porsche-eigenaar zal vandaag wakker worden met een dikke kater.
Foto: Rens Hulman Fotografie / John van Lingen





Zo’n zieke tokkiehobby dat vuurwerk. Blij dat het het laatste jaar is. Ieder jaar zal het nu minder en minder worden, over een jaar of 10 zijn we er wel aardig van af.
Precies!
Jaren oud en nieuw gevierd in Spanje zonder vuurwerk, woon nu alweer 8 jaar in Canada. Daar doen ze ook niet aan vuurwerk, heerlijk!
De meeste gaan om 00.01 naar bed….
Heb als kind ooit tussen de vuurwerk slachtoffers in het ziekenhuis gelegen, dan ben je er ook wel genezen van…
Vuurwerk is voor de liefhebbers een uitlaatklep: willens en wetens iets stompzinnigs doen (Carnaval en Oktoberfest dienen hetzelfde doel) de vraag is wat gaan die mensen doen, nadat illegaal vuurwerk de komende jaren steeds minder sociaal acceptabel zal worden? Gaan ze carnavallen, kopen ze een lederhosen, gaan ze motorrijden of worden ze hooligans?
Waarom zo’n idiote tijdsbesteding als motorrijden tussen de verder zo zinvolle hebby’s?
Verschrikkelijk! Onvoorstelbaar de mentaliteit tegenwoordig.
Ik heb zelf niets met vuurwerk. Ik kan een mooie vuurpijl nog wel waarderen maar die knallen en die halve bommen die er gecreëerd worden met benzine en weet ik wat er ook in zit vind ik gewoon verschrikkelijk. En al zeker als er zaken mee gesloopt worden.
Ik vraag mij echt af wat het vuurwerkverbod gaat brengen. Met teveel drank op rijden is ook verboden en dat doen ook zat mensen.
Vooral zatte mensen inderdaad.f
Maar dat is een stuk minder sociaal aanvaard geworden toch? Of is dat inmiddels weer in negatieve zin veranderd?
Kunnen wel een poll optuigen voor het aantal autobranden deze O&N. Ik zet in op 50 auto’s in heel Nederland.
50 in Nederland? Lekker naïef.
Dit lijkt me geen vuurwerk ongelukje of vandalisme. Meer een doelmatige actie.